Firma P. H. YEENHÜIZEN, Volkslezing met Lichtbeelden Bericht. AANBESTEDING. Heeren- en Jongens-Petten. plaatsing op de openbare lagere school ASTHMALIJDERS. Bij inschrijiiog uit de band te koop: DE SNOEI, Het bouwen van een MAGAZIJN, enz. Ontvangen: F. P. Schutz-Guequierre. Buitenland. Bekendmaki ngen. VERKRIJGBAAR: Openbaar Lager Onderwijs. Advertentien. Openbare Verkooping. 2000 zware Sparren, 2000 lichte Sparren, 1000 Kodden, 5000 Snoei, Vrijdag 16 Maart 1917, Spreker: Ds. J. N. Pattist ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Manufacturen, Modes en aanverwante artikelen. UITGESTELD Op den nieuwen aanval, antwoordde het Italiaausche stoomschip met een groote snelheid en goed gerichte schoten. Zijn stukken geschut noodzaakten den aanvaller zijn jacht op te geven. Een paviljoen is op de onderzeeboot niet gezien. Avp. De militaire medewerker van de ,Bund" vestigt er de aandacht op, dat in de Duitsche communiqué's zelts het noemen van de verschillende legergroe pen (prins Albert, prins Rupprecbt, Duitsche kroonprins) de laatste dagen achterwege blijft. Hij meent dat daar iets meer achter schuilt dan iets uiter lijks. Men moet met het feit rekening houden, dat de Duitschers in het Westen een groote reorganisatie doorgezet, de eenheid van het tront ingevoerd en zich tot den beslissenden strijd gereed ge maakt hebben. Hij acht het niet on mogelijk, dat de Duitschers het ver wachte offensief van de Entente in het Westen zullen trachten te coupeeren door de linie te verkorten en een beweging uit te voeren welke ruimte 3chept ot door zelf een offensief te ondernemen. Avp. Kantongerecht te Ter Neuzen. bij steenkolenhandelaren te Axel. Van af heden STUKKOLEN met hoeveelheden van 50 K.G. Prijs afge haald magazijn f2,50 per 100 K.G. De Burgemeester van Axel L. J. DEN HOLLANDER. Axel, 13 Maart 1917. DE OORLOG. In de commissie uit den Rijksdag heeft staats-secretaris Zimmermann een lang overzicht gegeven van de bedoe lingen, die men met de instructie aan Sen Duitschen gezant in Mexico had gehad. Het was een natuurlijke en rechtmatige voorzorgsmaatregel, dat Duitschland voor het geval van het uitbreken van den oorlog met Amerika naar bondgenooten omgezien had. Hij betreurde het ook niet, dat door de openbaarmaking in Amerika de instruc tie ook in Japan bekend was geworden. Voor de verzending van de instructie was de veiligste weg gekozen, die op het oogenblik beschikbaar was. Men wist er niets van, hoe de Amerikanen in het bezit waren gekomen van den tekst, die met een volkomen geheimen code naar Washington was gegaan. Dat de instructie in Amerikaansche handen kwam, was een ongelukkig toeval, maar dat verandert er niets aan, dat de stap in het belang van het vaderland noodig was. N. R. crt. Een correspondent van de Köln. Zeitung te Berlijn geeft geruststellend nieuws over het aantal pokkengevallen in die stad, waarover, naar hij zegt, op het oogenblik erg overdreven geruchten in omloop zijn. Het geheele aantal daarvan bedroeg tot het einde van de vorige week 80, wat Berlijn en voor steden aangaat. Zes daarvan hadden een doodelijken afloop. Maandag hebben zich vijf nieuwe gevallen geopenbaard. Alle betrokkenen staan in verbinding met menschen, die in herbergen, enz. hebben gezeten. Aan een algemeen inentingsbevel denkt de overheid niet, Dit komt enkel in aanmerking voor personen, die eenig werk doen, dat hen sterk aan gevaar voor besmetting bloot stelt. N- R- crt. Het Italiaansche stoomschip „Lore- dauo" dat zijn bestemming heeft bereikt is 27 Febr., dank zij een handige manoeuvre van z\jn commandant en het flinke optreden der bemanning, ontsnapt aan een onderzeebootaanval Een vijandelijke torpedo werd om 10 min. over 7 afgeschoten en ging onge veer 20 M. voor den voorsteven van het stoomschip langs. Daarna gaf de commandant de noodige bevelen voor verandering van koers en vermeerdering der snelheid. Na 10 minuten kwam de onderzeeboot aan de oppervlakte, aan den achtersteven van de „Loredano" op ongeveer 5 K.M., opende het vuur op het stoomschip en loste ongeveer 30 kanonschoten, waarvan een enkel den mast van de „Loredano" raakte, zonder aanmerkelijke schade te veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bekend, dat tegen 2 April a. s. gelegenheid bestaat tot Het Asthmapocder en de Astlimaeigaretten van Apotheker Boom geven bij inademing direct ver lichting bij Asthma en daaruit voortkomende Borstbenauwdheid en Borstbeklemming. Prijs per doos 90 ct. verkrijg baar in de meeste Apo theken en Drogistwin kels. Waar niet ver krijgbaar wordt een doos jranco toegezonden, na ontvangst van 1, door Firma A. M. BOOM, Arnhem. van zes jaar zullen bereikt hebben. Ouders, voogden of verzorgers, die hunne kindereu of pupillen op de open bare lagere school wenschen geplaatst te zien, worden in de gelegenheid gesteld daarvan vóór 25 Maart aanstaande aangifte te doen ter Secretarie op werkdagen des voormid dags tusschen 9 en 12 ure. Bij de aangifte moet het vaccine- bewijs worden medegebracht. Axel, 9 Maart 1917. van 289 Canadaboomen, (2 perceelen) en van 844 Wilgenboomen, een perceel (ook in massa), liggende aan den dijk van den Dekkerspolder. Inlichtingen te bekomen en inscbrij vingsbiljetten in te leveren tot Zater dag 17 Maart des voorm. elf ure, bij den Dijkgraaf den heer P. DEKKER Fz. Axel, Coegorspolder. De Notaris J. A. Dregnians te Axel» zal ten verzoeke van het Bestuur van den NIEUWE KARNEMELKPOLDER te Koewacht, op Donderdag 15 Maart 1917, des voormiddags IOV2 ure> ver* koopenv alle liggende in een bosch naast den steenweg te Koewacht. Te vergaderen bij Al. van Rumste. op ure bij den heer des avonds ten 7 GILIJ AMSE te Axel. van Aardenburg. Onderwerp Entrée 15 cent. Het Comité te Axel, L. J. DEN HOLLANDER. L. LAMA1TRE. H. W. DE JONG. PH. J. VAN DIXHOORN. A. E. C. KRUYSSE. D. A. VAN HOUTE. J. A. VAN VESSEM. Axel, 13 Maart 1917. Meest uitgebreide sorteering in N.B. Zaak geopend van 's morgeus 8 tot 's avouds 8 uur, behalve 's Zaterdags. De verkoop der vaste goederen ten verzoeke van DAN. RIEMENS Sr. en Kinderen is tot Dinsdag 20 Maart 1917, des namiddags 2 uur, ter herberge van Gilijamse te Axel. Notaris DREGMANS. Ondergeteekende is voornemens op Woensdag 14 Maart 1917, des namiddags 7 ure, ten huize van G. Gilijamse, caté ,'s Lands Welvaren" te Axel, aan te besteden: Bestek met bijbehoorende teekening, liggen van at heden in voornoemd café ter inzage. Axel, den 9 Maart 1917. L. H. VAN DEN AKKER. Een ruime sorteering Aanbevelend, N.B. Benevens een groote collectie STALEN voor Kleeding naar maat. uwem de zeer zware straften, welke afgeloopen week aan dozijnen jongens in meiden ran hier en omgering werden ipgelegd, hebben bijgedragen. Vermel- iing verdient, dat thans gewone smok keifeiten bestraft worden met zes maanden tpiluiting. Twee achttienjarige jongelieden, Isbrieksarbeiders uit Winterswijk die, lezer dagen het ouderlijk huis verlieten lijn Zondag te Borkum in (Westfalen) «ingehouden en als verdacht van spion- nage gevangen gezet. Avp. De voorraad aardappelmeel in de fabrieken in Groningen is enorm groot. Alle pakhuizen bij de fabrieken zitten vol. Dat zal te pas komen als we binnen kort brood van gedeeltelijk aardappelmeel krijgen. Avp. Door de grenswacht te Bocholt is weer een smokkelaar (Duitscher) dood geschoten, daar hij niet op het haltgeroep staan bleef, terwijl de Bleijerheide bij Kerkrade eveneens een 18 jarig Duitsche imokkelaar door een soldaat-kommies wegens hetzelfde feit is neergeschoten. Avp. M kermisreiziger te Ter Neuzen, tot eene boete van fö.50 subs. 1 dag hecht. Onbeheerd laten staan van trekdieren. A. J. N., voermausknecht te Axel, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. v. d. B., slager te Ter Neuzen, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. Met een kruiwagen over een buitenberm rijden van een zeedijk. A. D., bankwerker te Ter Neuzen, tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. Vrijgesproken: P. J. v. D., landbouwer te Axel en J. A., timmerman te Sas van Gent, ter zake van Rijwielen zonder licht. CTern. Crt.) Zitting van 2 Maart 1917. Veroordeeld zijn ter zake van .- Veiligheidswetovertreding. P. B., vlashan delaar te Axel, tot eene boete van 10 maal f 15, subs_10 maal 10 dagen hechtenis. J. d. K., zagerijbestuurder te Axel, tot eene I jn die gemeente van kinderen, die vóór boe'e van 5 maal 14, subs. 5 maal 4 dagen I 0_ gj December 1917 den leeftijd hecht. Arbeidswetovertred'ng. P. B., vlasfabrikant te Axel, to' eene boete van 6 maal f 10, subs 6 maal 10 dagen hecht. P. B„ vlasfabrikant te Axel, tot eene boete van f10, subs. 10 dagen hecht P. B„ vlasfabrik nt te Aid, tot eene boete van 18 maa1 f 10, subs. 18 maal 10 dagen hecht. G. W., vlashandeiaar te Zuiddorpe, tot eene boete van 3 maal f3, subs. 3 maal 3 dagen hecht. Zeepovertreding. J. C W., zonder beroep te Ter Neuten, tot eene boete van f30, subs. 10 dagen hecht. S. G winkelier te Ter Neuzen tot eene boete van f 10, subs 10 dagen hecht., met bevel tot teruggave der zeep. J. R., winkelier te Hoek, tot eene boete van f 10, subs. 10 dagen hecht., met bevel tot teruggave der zeep. M. C. L. wir keiier te Ter Neuzen, tot eene boete van f 10, subs. 10 dagen hecht. Grensovertreding. V. d. K., werkman, zwer vende, tot eene boete van f50, subs. 20 dagen hecht. E. v. d. F., werkman te Sas van Gent. tot eene boete van f15,-enbs. 10 dagen hecht. R. v. d. V., fabrieksarbeider te Sas van Gent, lot eene boete van f10, subs. 10 dagen hecht. J. R C. v. d. H.; P. Bfabriek sarbeider te ?as van Gent, en L. d. M., arbeider teWest- dorpe, elk tot eene boete van f 5, subs 5 dagen hecht. C. v. H werkman te Ra° van Gent, tot eene boete van f3, subs 3-dagen hqcht. In dronkenschap de orde verstoren. J. D., landb.knecht te Philippine, tot eene boete van f10, subs. 6 (lagen hecht. Openbare, dronkenschap. O M. G., zonder beroep te Sluiskil, to' eene boete van f 10, subs. 10 dagen hecht. D. d. W landbouwer te Sas van Gent, tot eene boete van f 4, subs. 4 dagen hecht. J. M. S. knecht te Axel, tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. 1 A. C., koopman te Philippiee, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. Straatschenderij. C J. J. W., let'erzetter te Axel, tot eene boete van fl, subs 1 dag hecht. C. S., timmerman te Cadzand, tot eene boete van f0,50, subj. 1 dag h< cht. W. J schippersknecht te Ter Neuzen, tot eene boete vau f0,50, subs. 1 dag hecht. J. C v. D., timmerman te Axel, tot eene boete van f0,50, subs. 1 week tuchtschool Rijwielen zonder licht. J. v. F arbeider te Zaamslag en Fr. d. M., zonder beroep te Phi lippine, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. K. d. J.. knecht te Zaamslag; E. v. d. F., werkman te Sas van GeDt; P. J., werkman te Hoek; M. D., landbouwer te Axel en L. J. v. d. B., smidsknecht te Zaamslag, al en tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. Tramweg oopen. P. F. A. V., werkman te Ter Neuzen, tot eene boete van f2, subs 9 dagen hecht. J. R. A. A., werkman te Ter Neuzen, tot eene boete van f2, subs. 1 week tuchtschool J. v. A commissionnair te Hoek; P. v. H, vlaswerker te St. Jansteen J. v. H., vla- werker te St. JansteenA P., werkman te HoekE. O. d. V., koopman te Philippine en R. C. vlas werker aldaar allen tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. I Burgemeester en Wethouders voornoemd L. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM.

Axelsche Courant | 1917 | | pagina 3