Vertegenwoordigers. HOOFDPIJN 1 Petroleum-Lampen. EEN DAGVIEID, Duizenden drinken dagelijks. Gemengd Nieuws. Een der grootste Binnenlandsche Maatschappijen op het gebied van Levens-, Ongevallen-, Brand-, Inbraak- en Bedrijfs-verzekering zoekt Aangename werkkring. Brieven franco Nr dit Blad. Hooge provisie. 10 aan het Bureau van Bekendmakingen. Burgemeester en Wethouders van Axel, Advertentien. A a n d e e 1 e n Zceuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij. IN VOORRAAD: Op het post- en telegraafkantoor albier, werden in 1916 behandeld ver zonden aangeteekende stukken 3548, ontvangen 4009gestorte postwissels 1U44G, uitbetaalde 4575verzonden postpakketten 5637, ontvangen 12663; aangenomen quitantiën 712, afgerekende 7889 inlagen rijkspostspaarbank 750; terugbetalingen 516; handelingen rijks verzekeringsbank 715; verzonden tele grammen 5283, ontvangen 5809uit gaande telefonische gesprekken 18697, inkomende 10559aantal uitkeeringen volgens de invaliditeitswet 8120. De heer K. H. Hangelbroek te Graauw heeft voor de benoeming tot onderwijzer met verplichte hootdakte aan de openbare lagere school te Hoek bedankt. Overstroomingen in Limburg. Het ziet er in Limburg, vooral in vijf Zuid-Limburg allerbedroevendst uit. In tal van steden en dorpen ziet men zoover het oog reikt niets dan over stroomde weiden en velden. Deze overstroomingen vinden goeddeels haar oorzaak in het buiten de oevers treden vau Maas en Geul. Bij een waterstand van 4.01 M,, d. i. 16.02 -f- N.A.P., stonden weldra ver- zchillende toegangswegen naar Maas tricht blank. Het gehucht Heugem en een gedeelte van Heer vooral hadden onder den watervloed te lijden. Heugem staat geheel onder, terwijl op den Meerssener weg bij de brug te Limmel 35 c.M. stond. Het stadspark te Maastricht staat gedeeltelijk onder. De bewoners van Wijk (Maastricht) hebben allen, zonder uitzondering, de kelders onder water staan, op sommige plaatsen zelfs tot een hoogte van circa 1 M. Dit is ook het geval in St. Pieter, alsmede in het z.g. Villapark. Zoo is het niet alleen Maastricht, doch in alle plaatsen langs de Maas en Geul gelegen. Zoo heeft te Venlo de Maas aan de bewoners van huizen in de op de Maaskade uitloopende straten veel last veroorzaakt. Er is daar bijna geen huis of het water staat er op eeuige hoogte in. In de buurt van Echt, is de Oude Maas schrikbarend gewassen. Onaf zienbare oppervlakten staan blank. Ohé, Laak en Stevensweert staan grooten- deels onder. Vooral het z.g. eiland in laatstgenoemd dorp geeft een treurig aanzien. Slechts per kar is verplaatsing mogelyk. Niet het minst heeft Valken- i burg geleden, niet echter van het Maas water maar van dat van de Geul. Alle weiden enz. staan er blank. Zelfs in het stadje welde het water door de straten en binnen de huizen, tot zelts in de kerk. De stroom nam bruggetjes mee, muren werden omvergeworpen. Hoe hoog het water reikte, blijkt wel daaruit dat de paarden tot aan de borst er in stonden. Veel schade is aange richt. De muur langs de Geul is op verschillende plaatsen weggespoeld, de tuinmuur langs het Klooster grooten deels weggeslagen; er zijn elders nog gaten in muren geslagen van wel drie Meter lengte en diepte. Hoe sterk de stroom was, bleek wel daaruit dat een groote muziek-automaat (orchestrion) als een veer van baar plaats werd op<re nomen en een heel eind meegesleurd. Ook verder opwaarts zooals in Simpel- veld en Wylre staat het water in de straten. Zoo staat b.v. het stationsge bouw te Simpelveld in het water. Het denkbeeld is geopperd om zicb in een request tot de Regeering te wenden en een comité te vormen om tot verbetering te geraken. Avp. Donderdagavond was de familie Rodriguez, te Amsterdam, op verjaars visite, zoodat den geheeleu avond de woning onbeheerd was. Om 11 uur kwam de familie thuis en zou de 18-jarige zoon, die diamantbewerker is, zich naar zijn slaapkamer betreven, die op zolder gelegen is. Toen hij daar een kaais wilde, aansieken, voelde hij zich plotseling van achteren aangegrepen en werd li ij achteruit op den zolder getrokken. In de worsteling, die nu volgde, wist de zoon des huizes ziju zakmes te trekken, doch dit ontviel hem weer. De inbreker bediende zich van een afsluitlat van het zolderraam als wapen. Alles ging zoo vlug in zijn werk, dat toen de heer Rodriguez zijn zoon op diens fluitsignaal te hulp kwam, de inbreker de plaat gepoetst had en blijkbaar over de daken een goed heenkomen had weten te vinden. Inmiddels was de zoon zijn portefeuille afhandig gemaakt. Ook is getracht het gouden horloge met ketting te ontnemen, hetgeeD mislukte; bij de pogingen is echter de ketting gebroken. In de wor steliog werd de zoon eeuige malen over den arm gewond, welke blessuren in een naburige apotheek werden verbonden. Vermoed wordt, dat de inbrekervzich ook door het dakvenster toegang tot de woning heeft weten te verschaffen. In de benedenvertrekken was geen spoor te ODtdekkeu, en op de tafel in een der kamers lag een ring met diamantje Dog op tafel. Bil.) -r- Smokkel. In de gemeente Beerta waren de vorjge week smokkelgoedereu, D.l. duizend pond vet, een bist thee en twee zakken wollen garen, in beslag 'genomen en in de schuur van den bur gemeester geborgen. Toen men Vrijdag de goedcreü naar het gerechtsgebouw te Winschoten wilde overbrengen, bleken de thee en het garen.gestolen te zijn. Vermoedelijk is het gestolene reeds over de grens gebracht. (40) Vrijdagnacht is onder Bladel nabij de Hopertsche brug een bende van 7 smokkelaars aangehouden. De in beslag genomen smokkelwaar bestaat uit 75 K.g. rubber ter waarde van ƒ1500. Avv. Ellende. Te Vilssingen vertoefde dezer dagen een vrouw, die uit Crefeld naar Breskens was gekomen om een tienjarig dochtertje af te halen Zij was vau Breskens geboortig, maar met een Duitscher getrouwd. Hare beide kinde ren vertoefden bij haar familie en haar man stond aan het front. De vrouw kon niet langer zonder haar kind en dit vroeg naar de moeder. Zij kon geen pas krijgeo en was daarom des nachts in stilte over de grens gekomen. Haar plan was om te trachten met smokkelaars snel weer over de grens te geraken met haar kind en daarom vertrok zij eerst met den trein van 6.10 des avonds om tegen den nacht 'in Venlo aan te komen. Haar doel was Duitschland een eind in te loopen en dan een trein naar Crefeld te nemen. Als vrouw van een soldaat krijgt zij een mark pier dag waarbij nu voor het kind nog een halve mark komt. Avp. Brutale diefstal. Uit het door schildwachten bewaakte bureau van den administrateur van de étappeuiuspectie aan den Oudedijk te Rotterdam, is Zaterdagnacht een brandkast metongeveer 30.000 gestolen. Dit is, als we ons niet vergisseD, nu al de vierde soortgelijke diefstal op een bewaakt* bureau. Avp. Deserteurs aan de grenzen. Men schrijft van de Oostgrens aan de Avp. Naar wij vernemen, is de grenshewa king in de laatste dagen zeer verscherpt. Vandaar dat het aantal deserteurs burger en militaire krijgsgevangenen, dat in de afgeloopen week over de grens is gekomen belangrijk minder is dan in de laatste wekeD. Bovendien heeft de Duitsche grenswacht ook scherp te letten op-mob- kelende landgenooten, want niet alleen moeten deze op bevel van de Nederland sche autoriteiten iD ons land aangehouden en naar de grens teruggebracht worden, doch als ze op Duitsch gebied door de militairen in ontvangst genomen woiden, krijgen ze tevens eene boete van 15 mark. brengen ter kennis van belanghebben den, dat met ingang van 1 Jan. 1917 de gas- en cokesprijs is vastgesteld als volgt Voor muntgas 11 ct. per Ms. lichtgas 11 ct. kookgas 10 ct. Voor industriegas bij gebruik van 1—5000 M3. 8V2 ct- Per Ms- van meer dan 5000 M'. 8 ct. per M3. Geklopte cokes per H.L. ƒ1,— ongeklopte 0,90 De bepaling, dat slechts 70°/o van het in 1915 in diezelfde maand ver bruikte aautal M3. licht- en kookgas aan dien prijs wordt verstrekt, blijft gehandhaafd.' Axel, 2 Januari 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd L. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. De Raad van Bestuur der Zeeuwscli Vlaamsche Tramweg Maatschappij maakt bekend dat op de aandeelen der Maatschappij over 1916 wederom 4 rente zal worden betaald. De inkasseering der rente kan ge schieden op vertoon der*stukken te NEUZEN, in het Hótel Des Pays-Bas op Woensdag 10 Januari a. s., van voorm. 11 uur tot nam 2 uur. Te IJZENDIJKE in het Hotel Aerts op Zaterdag 13 Januari a. s. van voorm. 11 uur tot nam. 1 uur Benevens ten kantore der Directie te Drie Schouwen vanaf 2 Januari 1917 Een mooie sorteering Aanbevelend, AXEL. C. P. GAST. pastilles van Apotheker BOOM genezen spoedig en zeker Hoofdpijn, Ze nuw- en Schele Hoofd pijn. De Heer K. Wielle- maker, Hoofd der school te Biggekerke schreef over deze pastilles „Ja renlang heb ik ontzet tend veel last van Hoofd pijn gehad. Er ging bijna geen week voorbij, dat ik niet een halven of heelen dag te bed moest blijven. Sedert een vriend te Vlisaingen mij op Uwe Pastilles opmerkzaam maakte, heb ik eiken aanval door Uw genees middel kunnen afwen den". Hoofdpijn pastilles van Apotheker Boom zijn verkrijgbaar uitslui tend in gesloten flacons a 30 en 80 ct. .in de meeste Apotheken en Drogistwinkels. Waar niet verkrijgbaar wordt een flacon toegezonden na ontvangst van 40 ot 90 ct. door Firma A. M. BOOM, Arnhem. Mej. DEES-DE FEIJTER vraagt, door teleurstelling, niet beneden 18 jaar. Loon naar bekwaamheid. Liefst voor halve dagen. 0 T IS 15 E Brandsma.

Axelsche Courant | 1917 | | pagina 3