olijk en Yroolijk, Komische, Jolige Voordrachten!! Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Advertentie 11. Bewaarschool. Het bericht in ons vorig nummer ver de vergadering, die te Neuzen is ebouden ter bespreking van de even- iieele lot standkoming eener wateriei- ing voor Zeeuwscb-Vlaanderen behoeft og eenige aanvulling en verbetering. Volgens een nader ontvangen bericht ierd de vergadering geleid door mr. Dieleman, advocaat en procureur te [iddelburg. Als bestuursleden van een uitvoerend comité, om verder de zaak voor te «reiden, werden gekozen de heeren P. Dieleman, lid van Ged. Staten, Middelburg; P. F. Fruijtier, lid van Tweede Kamer en van Ged. Staten, U HontenisseD. H. van Zuijen, Bur ;emeester en lid van Prov. Staten te reskensF. C. O. M. Hombacb, lid van Prov. Staten, F. J. C. M. van Waes- berghe, Burgemeester en lid van Prov. Staten te Hulst, M, A. Bleiker, lid der 'rov. Staten te Schooudijke, P. W. Maar jveld, Burgemeester en lid van Prov. Staten te Biervliet, I. Erasmus, Burge meester te Cadsand en L. J. den Hol ander, Burgemeester te Axel. - Vrijdag hield de Belg A. v. V., tit Stekene --- dezelfde die halt Novem ter bij het overladen van bieten over le grens vluchtte met een kar met roitelen stil voor de woning der zus iers van de kath. school. Toen hij wilde aanbellen werd hij plotseling ungegrepen door vier Duitsche soldaten die onder geleide van een officier van ie ongeveer 20 meter daar vandaan plegen grens naar hem toeliepen. Er volgde een hevige worsteling. )e hoofdcommies en de wachtmeester er marechaussee uit Koewacht beduid en den Duitschers in torsche termen, at zij daar niets te maken hadden en Helpen v. V. om uit de handen der luitschers te komen, die daarop terug niettegenstaande de genomen vmirzovgs- maatregelen in ffanrakiDg kwam met de zoldering, welke voor dempiqg van het geluid met jute was bekleed Onmiddel lijk sloegen de vlammen uit, die weldra bestreden werden met 13 slangen op de waterleiding door de met groot materiaal uitgerukte brandweer. Door brand- en waterschade in de beneden de telefoonzaal gelegen seinzaal was het telefoonverkeer voorloopig geheel onmogelijk en het telegraaf verkeer zeer ernstig gestoord. De minister van waterstaat en andere autoriteiten waren bij den brand tegen woordig die in een uur tijds was gebluscht. Thans zijn alle verbindingen hersteld. - De 18 jarige klerk Terreegen, die bij den moordaanslag te Winschoten door den auto-bandiet de Boer in den buik werd geschoten, verkeert in bopeloozen toestand. De ingewanden werden op zeven plaatsen doorboord. - Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur is een 62-jarige dame, die uit een in gang zijnde stoomtram stapte op de Conradkade nabij de Weimarstiaat in Den Haag, onder de tram geraakt en met verbrijzelde beenen door wegwerkers op genomen en in het gebouw van de Sierkan binnengebracht. Voordat de dokter van den gemeentelijken eerste hulpdienst ter plaatse was, was de dame reeds overleden. N. R. crt. dat er niet zooveel was ontsnapt, dat het een domlCiijkeu invloed had op deze drie menschen. Een hoog hulploon. Men schrijft aan de A. rt. Door de Britsclie Admiraliteit is aan het stoomschip Batavier IVc een hulp- loon van 7000 pond sterling 84.000) toegekend wegens verleende hulp aan het Zweedsche stoomschip »Fridland* dat door qen mijnontploffing vóór de Theems zwaar beschadigd werd. Van deze som krijgt de reederij 5250, de gezagvoerder 500 en de bemanning 1250 pd. st. Te Leeuwen ving de visscher H. Vrijdag in één trek 1600 pond witvisch. Op één middag werd daar 3400 pond bemachtigd. Zondagnamiddag zijn over Losser te Oldenzaal twee Duitsche deserteurs uit Hannover aangekomen. Ze waren al een paar keer ernstig in den oorlog gewondthans waren ze genezen en hadden ze weer naar het front moeten vertrekken. Bij het ontvangen van dit bericht waren -ze echter onmiddellijk op de vlucht gegaaD. A. R. Crt. Zondagavond is in het café van De Groot aan het Galgenveld te Gouda een Te Posterholt is Vrijdag het 4 jarige dochtertje troffen door een schot uit den revolver ,van een kommies. Het kind was onmid dellijk dood. De revolver ging bij het laden onverhoeds af. Te Denekamp zijn bij het graven van een kelder bij de boerderij Hofstede leerden over de grens. De kleeren I op een diepte van 1.80 M. in witzand de schedels en ribben gevonden van een wolf, van een wild varken en van nog een dier. Ze lagen onder een 30 c.M. dikke laag blauwe leem. De voorwerpen zijn geplaatst in Natura Docet. A. R. Crt Smokkelaars. Te Dordrecht zou wren v. V. van het lijf getrokken. Het geval verwekte heel wat out- nering in het dorp. M. crt. Met iDgang van 1 Jan. 1917 is tenoemd tot onderwijzer in aardrijks (linde aan de voorbereidende klasse Ier Rijksnormaallessen alhier de heer I den vier stilliggende sleepbooten vaD het i. J. Hol, onderwijzer aan de o. 1. school. Alg. Bevrachtingskanfoor, waar nog steeds het personeel in staking is, door een uit Rotterdam gekomen sleepboot, de »Johao Ilf, naar elders gebracht worden. De kapitein en de machinist van de »Johan IIc weigerden echter uit solidariteitsover wegingen te varen en gingen te Dordt van boord en werden door werkwilligen vervangen en juist toen de boot ver trekken zou, werd door Rijksambtenaren bijgestaan door de politie» een onderzoek aan boord van de »Jo.han II« ingesteld Daarbij werd een groote partij smokkel waar aangetroffen, die blijkbaar voor uit voer bestemd was. De partij is in beslag genomen, waarna de sleepboot met de vier andere vertrokken is. Tegen de verdachten, den kapitein en den machinist, die te Dordt het schip verlaten hebben, zal proces verbaal opge maakt worden wegens poging tot ver boden uitvoer, meldt de Dordr. Crt. De N. H. Crt. vertelt het volgend oneekend hoog. Oudere dieren, welke in normale tijden voor hoogstens f 3 van de hand werden gedaan, worden op 'toogenblik gaarne met ƒ10 tot f 15 betaald. En de opkoopers maken nog beste zaken. Ze dooden de dieren en voeren ze uit met een winst van zelfs 50 tot 100 procent. Er zijn nu personen en combinaties bezig met het mesten dezer dieren in 't groot. Honderdtallen ganzen worden »geprepareerd« voor den uitvoer. Avp. Uit den trein gesprongen. Zondag morgen werd aan 't station Ommen door den veldwachter medegedeeld, dat tus- schen VilstereD en Ommen een militair uit den trein was gesprongen. Hierop werd geen acht geslagen, doeh later ontdekte de machinist van den trein, welke van Ommen naar Zwolle vertrok, aan den weg een militair bewusteloos en badende iD zijn bloed. De ongelukkige, die bleek te zijn de 21-jarige R. Kiers, van Oranjedorp bij Emmen, werd per auto Daar het R. K. Ziekenhuis, te Zwolle vervoerd alwaar hij, naar de Tel. meldt, aan de bekomen wonden overleed. Uit El Paso wordt aan de New Yorksche bladen gemeld, dat aanhangers van den Mexicaanschen generaal en rooverhoofdman Villa twee Amerikaan- koolzuurapparaat nit elkaar gesprongen. gche burgers en een aantal andere buiten- De bottelaar J. H v. d. W. werd ernstig ian(}er8 vermoord hebbeD. Onder dezer verwond; hij werd per brancard naar zijn slachtoffers van Villa was ook Willem woniDg vervoerd". Er is weinig hoop op Snijman, een zoon" van den Boeren- levensbehoud. Het buffet en andere generaai Snijman, die onlangs te Phila meubelen werden stuk geslagen. A. R. crt. delphia was overleden. De moord ge schiedde op Snijman's hoeve in de buurt van San Carlos de Meoqui. Het is nu voor de Eogelsche bladen, die het bericht overnemen, een quaestie Het' Ml— onderdaan was. -/V. JtC. Lrt. Arrond. Rechtbank te Middelburg. In de heden gehouden zitting van bovengenoemde rechtbank werden ver tordeeld wegens poging tot verboden uitvoer, vervoer of nederlage R. H., 31 j., Koewacht, tot I boete tl 7 dagen hechtenis, M. de V., 39 j., Westdorpe 5 of 5 d. h., D. Th. 36 j. Westdorpe ƒ7 of 6 d. h., C. A., 56 j., van Gent 7 of 7 d. h., F. A., 62 j Overslag 5 d. gevangenisstraf, J- W. 15 j. St Jansteen f 15 of 15 d. h., R. N. 50j. Philippine ƒ10 of 10 d. h. C. D. 30 j. en Ch. de P., 27 j., beiden te Terneuzen, 14 d. gev., L, F., 37 j., huisvrouw van B. v. P., en E. M. T., 13 j., beiden te St. Jansteen, 1 ot 1 d. h. P. F. de D., 31 j. Axel, bekrachtiging tan het verstek-vonnis E. P., 15 j., Clinge 10 of 3 weken I geval van redding dooreen munt- tuchtschool, D. v. G., 37 j., Ter Neuzen meter. 10 d. gev., R. L. de W., 15 j., Zuiddorpe ƒ10 of 10 d. h., P. F. de D., 31 j., Axel 1 w. gev., M. B., 19 j., Sas van Sent f 5 of 5 d. h., M. S. K., 32 j., Westdorpe 15 of 15 d. h., P. S., 28 j., vr. F. P. de D., Zaamslag 3 d. gev., F. Tr., 18 j., St. Jansteen 10 of 10 d. h., P. V., 30 j., Clinge, 1 week gev., P. J. E., 19 j., Philippine 15 of 15 i h., C. d. C., 31 j., Sas van Gent 5 d. gev. De hulp van den E. H. D. werd inge roepen voor een geval van gasbedwelming in de Hemsterhuisstraat te Haarlem. Daar was de kat vermoedelijk op de slang van het gaskomfoor gesprongen. De slang glipte van de pijp al en doordat het kraantje, dat den toevoer regelt, waarschijnlijk niet was gesloten, kreeg het gas gelegenheid te ontsnappen. Poes werd het slachtoffer van haar gevaailijken sprong, maar de huisge nooteo man, vrouw en een kind, kwamen er gelukkig goed af. De gasmeter was n.l. een muntmeter en toen de hoeveel- Zaterdagochteod even over 7 uur brak I heid »gekocht en betaald* gas was weg er brand uit op de oude telefoonzaal van gestroomd, stopte de aanvoer. Het ont hef rijkstelegraafkantoor in Den Haag, snapte gas doodde wel de kat, maar drie doordat de soldeerlamp vau een monteur menschenlevens werden behouden, door Een Duitsch soldaat aan het Rus sische front had in een koortsaanval na ingeënt te zijn, zijn (kunstmatige) gebit ingeslikt Wocheuschritt, verhaalt, dat hij dadelijk naar een veldlazaret eD vandaar naar Berlijn werd vervoerd. Bij zijn aankomst was hij erg vermagerd, daar hij alleen vloeibaar voedsel mocht hebben. Een onderzoek, waarbij van Röntgenstralen werd gebruik gemaakt, wees uit, dal het ding in den slokdarm was blijven steken. Men bracht toen een bronchoskoop, dat is een lange electrisch bestraalde metalen buis daarin. Daardoor stak men een lange tang met haak en trok het gebit tegelijk met de buis uit den slokdarm. De soldaat, die 22 dagen met het gebit op die verkeerde plaats had rondgeloopeu kon na twee dagen alweer alles eten. i A. R. Crt. In Duitsche gevangenschap. Men maakt zich te Nijmegen ongerust over het lot van den 18 jarigen Van Drienen, die, aldaar woomwhtig, werkzaam was op een kantoor te Kleef en zich dagelijks daarheen begaf. Zaterdagochtend 11 .November is hij gevangen genomen en sedert heeft men niets meer van hem gehoord. Zijn vader, eveneens te Kleef werkzaam, die dien dag des middags naar Nijmegen terugkeerde, werd te Cranenburg uit den trein gehaald cl op het politiebureau, na groodig gefouilleerd en eenigen tijd in een cel opgesloten te zijn geweest, scherp ondervraagd omtrent zijn zoon. Hij werd echter nog denzelfden dag op vrije voeten gesteld onder mede- deeling dat zijn zoon wel volgeD zou. Hij heeft echter geen spoor meer van den jongeman kunnen ontdekken en vreest, dat deze onder verdenkiog van spionnage is weggevoerd. Brieven door den vader aan de R^gee- riug te Berlijn en aan den Nederlandschen minister van Büitenlandsche Zaken om diens tusschenkomst zijn tot dasver on beantwoord gebleven. Daar ter stede loopt een gerucht, dat de aangehoudene gefusilleerd zou zijn. Wij laten dit gerucht voor wat het is, aangezien de familie er Doch te Kleef noch te Nijmegen bevestiging 7an heelt gekregen. TeL Dure gmmen. In 't Oosten van ons land worded thans heel wat ganzen voor uitvoer naar Duirschlaud opgekocht. En de prijzen, die besteed worden, zijn Wederom is ondergetee- kende bereid tot het in oot vangst nemen van giften voor het Kerstfeest voor de kinderen van de Hopende een ruime medewerking voor het in stand houden te mogen ondervinden. J. A. VAX HOEVE, Nieuwstraat, Axel. Grappige keur van Vroolijke Voordrachten, Komische Scènes, Humoristische Coupletten, Be~ i-ymde Anecdoten, enz. enz. INHOUD; De dappere nachtwacht. Ik ben getrouwd. Men moet maar gelukkig zijn. Mijn lieve schat. De boodschapslooper op 't feest. Du bist verrükt mein Kind. Een pleizier- reisje. Waarzeggerij. Concurrentie. Mijn beste Taute. Welgemeende raad. Beter te vroeg dan te laat. \ieuwe heilwensch. Petrus Drink- graag. De voddenraper. Koen op 't feest. Eene vergissing.Ajakkes. De verloren schoenen. Geloof jij het? De onuoozele soldaat. Feestlied. Een voordracht zond^ begin. Een kermisavontuur, en n 5 een achttal vermakelijke Liederen. Prijs van het geheele Boek f0,55. Opgewekte humor, vroolijke scherts en Jolige Jokkernij spreken uit dit boek. Na ontvangst van 55 cent per post wissel of in postzegels, wordt het boek franco per post verzonden door den uitgever J. D, DIJK, Groningen. Oude Kijk-in-'t Jatstraat 66. N. jR. crt.

Axelsche Courant | 1916 | | pagina 3