Eene Hofstede Firma P. H. ÏEENHUIZEN - AXEL. Hiervoor is je adres Patrimonium's Chr. Volksbibliotheek Asel. PH. A. KNIERIEM. luxe verpakking, die zeer geschikt zijn voor St. Nicolaas-Cadeaux. Bevalt op den duur het best! Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Correspondentie. Advertentien. Openbare Verkooping Openbare Verkooping. Een Woonhuis en Erf, DE GEKROONDE VALK Noemt proef en l blijft iifneiner, nergens voor- deeliger, nergens beter. HEDEN ONTVANGEN: Een ruime keuze FIJNE SIGAREN, andelaren en de iD ien, voor. hikt zijn, r dezelfde "we, gerst circulaire R. crt. is d.d. 30 "landsche ti dat ze landsche die door met een zij. Een i langszij ichip, na rd toege Bericht ling van In verband biermede zullen de dienst plichtigen van een vorige lichting, die als gevolg van verkregen uitstel van eerste oefening tegelijk met bedoelde ploeg moeten opkomen, zich op 3 Janu ari 1917 onder de wapenen moeten begeven. N. R. Crt. gisteren konink- Kerk te droogde Koning AXEL, 5 December 1916. Bij Kon. besluit van 29 November is benoemd tot ontvanger der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen alhier, de heer P. Iwema, ontvanger dier middelen te Dinxperlo. De uitslag van de Vrijdag gehouden verkiezing voor een lid van den ge meenteraad te Neuzen was, dat werden uitgebracht 1116 stemmen (aantal kie zers 1591). Van onwaarde waren er 36. De volstrekte meerderheid is dus 541. De heer P. de Bakker (r.-k.) kreeg 197 stemmen; de heer L. J. Geelhoedt (I.) 535; de heer A. Wieland (a.-r.) 348. Herstemming op 12 Dec. tusscben de heeren Geelhoedt en Wieland. Aan de Ellestraat te St. Jansteen bleef een Belgische jongeling dood aan de electrische grensversperring, toen hij naar Nederland wilde komen. In den loop dezer maand zal te Neuzen eene vergadering plaats hebben van burgemeesters en leden van de Provinciale Staten in beide deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen ter bespreking van plannen tot oprichting van een drinkwaterleiding-maatschappij voor dit deel van Zeeland. M. crt. Arrond. Rechtbank te Middelburg. In de heden gehouden zitting van bovengenoemde rechtbank werden de volgende vonnissen uitgesproken A. N., 21 jaar, arbeider en A. C. N., 47 jaar landbouwer, beiden te Koewajcht, ziju ieder wegens mishandeling veroor deeld tot f 10 boete of 10 dagen hecht. R. D., 61 jaar, expediteur te Ter Neuzen, wegens beleediging, tot t 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. v. d. V., 35 jaar, vrouw van G. L. B., te St. Jansteeu, wegens mishan deling, tot f7 ot 7 dagen hechtenis. L. B. E., 22 jaar, fabrieksarbeider te Sas van Gent, wegens ontucht, tot 14 dagen gevangenisstraf. A. v. D., 72 jaar, zonder beroep te firaauw, beklaagd van mishandeling, is vrijgesproken. Veroordeeld wegens poging tot uitvoer en vervoer C. M. C., 31 j., J. v. H., 30 j. en M. M., 23 j., allen te Axel, 'ieder tot 14 dagen gevangenisstraf. G. Q., 26 j., te Philippine, tot 10 01 10 dagen hecht. M. L. R., 38 j., huisvr. van T. d. W., te Philippine en E. R., 22 j., te Phi lippine, ieder tot f 10 of 10 dagen hecht. E. J. d. B., 18 j., te Westdorpe, tot 10 of 10 dagen hecht. E. D. d. C., 18 j., te Westdorpe, tot 10 of 10 dagen hecht. Ch. L. D., 51 j-, te Hulst, tot 5 of 5 dagen hecht. A. E. L., 31 j te Sas van Gent, tot 15 of 15 dagen hecht. N. E. H. L., 20 j., te Sas van Gent, tot f 10 ot 10 dagen hecht. R. D. P., 63 j., vr. van A. d. C., te Zuiddorpe, tot 1 of 1 dag hecht. P. d. M., wed. van D. A. d. B., te Koewacht, tot 15 ot 15 dagen hecht. M. M. N., 18 j., te Zuiddorpe,, tot 10 of 10 dagen hecht. 1. M. N., 17 j., te Zuiddorpe, tot f 10 ot 1 week tuchtschool. E. E. V., 15 j te Zuiddorpe, tot ƒ5 of 1 week tuchtschool. A. A. B.. 18 j., te Zuiddorpe, tot 10 °t 10 dagen hecht. G. P., 28 j., te Westdorpe, tot f 2 of 2 dagen hecht. P. v. B., 48 j., te Koewacht, tot f 10 of 10 dagen hecht. J F. T., 47 j., te Ter Neuzen, tot 1 maand gevang, voorw. 1 jaar proeftijd. Smokkelen. MeD schrijft uit Veülo aan het Hbld. Bij een huisvisitatie is door belasting ambtenaren 200 K.G. sajet in beslag genomen. Als men rekent, dat gemiddeld tien strengen in 1 K.G. gaan. dan waren hier aanwezig 2000 strengen. Stelt men den middenprijs van een streng sajet op 75 cent, dan beteekent deze inbeslag neming voor den betrokken persóon een verlies van 1500. Het smokkelen van sajet en wollen garens schijnt een grooten omvang te hebben aangenomen. Voor de ambtenaren is het echter een zeer moeilijke taak deze fraude op te sporen, daar de strengen meest op het bloote lijf worden verborgen en er bij de visitatie aan den lijve immer de vereischte kieschheid, vooral tegenover vrouwen, in acht genomen moet worden. Een feit is het, dat van dezen eisch van kieschheid voor de ambtenaren door de tegenpartij schromelijk misbruik wordt gemaakt. Door de aanstelling van steeds meer visiteuses tracht de belastingadmi nistratie zoo goed mogelijk de wettelijke voorschriften te doen naleven. Uit Nispen wordt aan de Grondwet gemeld De smokkelhandel krijgt wel een romantische tint. Eenige ruiters kwamen in de richting België gedraafd. Bij de grens konden de grensbewakers de uuiformen van artilleristen onderschei den, die over de grens wipten. De ruiters hadden hun doel bereikt, de rossen gebracht, waar zij ze wenschten. De uniform moeten zij als mom gebruikt hebben. Moord te Soerabajm. De correspon dent van de N. R. crt te Soerabaja seint »Te Magelang is Flammang vermoord. Het hoofd was van het lichaam geschei den. Ook de huishoudster 'van het slachtoffer werd ernstig verwond. Deze misdaad is waarschijnlijk door een Euro peaan gepleegd.* Het blad teekent daarbij aan Vermoedelijk is de vermoorde M. Flammang, ongehu wd particulier, wonen de te Magelang. Terwijl de boerenarbeider A. te Win schoten bezig was met slootgraven, zag hij den electrischen kabel voor een boomwortel aan. Hij kapte haar door met een bijl en sloeg, in vlammen gehuld achterover. Door de lange houten steel bleef de man zoo goed als ongedeerd. Direct werd naar de Centrale teGroningen getelegrafeerd, daar de gemeeuten Beerta, Finsterwolde en N. Schans zonder licht zaten. Avp. Consentemwendel. Er gaan zon derlinge geruchten over een zwendel met consenten, gepleegd door den directeur der »Jan Pieter Adolf vereeniging*, bij Barueveld, schrijft meD van daar aan het Volk'. Deze had consent bij uitzondering voor producten, geteeld op eigen grond, wegens de liefdadige strekking'van de stichting. Nu wordt evenwel verzekerd, dat het bestuur der vereeniging tiendui zenden K.G. kool van elders heeft laten komen, om ze met woekerwinst ovei de grenzen te dirigeereu. Groote partijen zijn nog bijtijds te Oldenzaal opgehouden door de waakzaamheid van de controle. Aan den schrijver van het ingezonden stuk over het lang uitblijven van de ver lichting aan den Kinderdijk deelen wij mede, dat we eens hebben geïnformeerd wat daarvan de redeu kou zijn. En die is hier ook, zooals bij ontelbare zaken die in het dagelijksche leven voorkomen de oorlog. Het benoodigde materiaal is moeilijk, of anders na zeer lang wachten, te bekomen. Bovendien zal er binnen kort ook wel hier eerder van inkrimping dan var. uitbreiding der gasverlichting sprake zijn. In elk geval zullen de lantarens op den Kinderdijk w$l geplaatst worden, wanneer de omstandigheden wat gunsti ger zijn. Waren er palen in voorraad geweest, dan hadden ze er reeds gestaan. Red. ZAAMSLAG. De Notarissen Dregmans te Axel, Pilaar te Goes en Claes te Brussel, zullen op Vrijdag 8 December 1916, voormiddags 10 uur precies, in het Hotel van den heer C. P. de Regt te Zaamslag, in het openbaar verkoopen bestaande uit Woonhuis, Schuur, verdere Gebouwen, Bouw- en Wei landen, gelegen in den Zaamslag- polder; gemeente Zaamslag, groot 78 Hectaren 1 are 10 centiaren of 175 gemeten 21 Roeden. In pacht bij- den heer Kr. van Hoeve Jz. tot 1921 voor ƒ5765,16 per jaar. Te veilen in 5 perceelen en in massa nader omschreven in veiling boekjes die thans verkrijgbaar zijn ten kantore van Notaris DREGMANS voornoemd, alwaar verdere inlichtingen te bekomen zijn. is geopend: eiken Zaterdagavond van 4—51/, uur, in de Consistorie der Geref. Kerk tegenover de Nieuwstraat, alhier. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke vau L. H. VAN DEN AKKER, koopman te Axel, in het café bij G. Gilijamse aldaar, op Donder» dag den 84 December 1986, des namiddags 2 ure, verkoopeq Koop I. Eene Schuur en Erf, aan de Oosterstraat te Axel, kadaster sectie G no. 1825, groot 1 are 65 centiaren. Koop II. Eene Stal, in de Oude Wijk te Axel, kadaster sectie G no. 1718, groot 25 centiaren. Aanvaarden bij de betaling. Dadci^k daarna ten verzoeke van C. SWETS, koopman te Axel aan den Nieuwendijk te A x e 1, kadaster sectie G no. 2534, groot 1 are. Bewoond door de Wed. Ad. Schieman. Aanvaarden bij de betaling, zijnde 2 maanden. BIERBOTTELARIJ V erkrijgbaar: Het beroemde BOCKBIER. PILSENER. STOUT. LAGER en WJJNTBXER. Aanbevelend, (15) .Axel. Aanbevelend, JOZ. DE UEIJTER Pz. t TE j Wijnen, Champagne, enz. TRADE MARK E. Brandsma

Axelsche Courant | 1916 | | pagina 3