Sint Nicolaas I KERKBOEKEN Yerkade's Speculaas. Yerkade's Haagsche Beschuit veevoeder. AIS jjegeerings Chocolade-Riepen i Firma P. H. VEENHDIZEH, Axel. SWAN INKT. Firma P. H. Veenhuizen, Axel. asthma. Bestellingen voor December op Wel Sickesz-Reepen, in drie smaken, CONSULAAT VAN BELGIË, CONSULAT DE BELGIQUE, Wordt gedronken door menschen met smaak. te üoop. 3. ft. Kolff- Klaassett. Ruime keuze Advertentien. Axel. Firma D. J. OGGEL. Opnieuw ontvangen Axel. F. DIELEMAN. TE KNEUZEN. Besluit-Wet van 21 Juli 1916. TERNEUZEN. Arrêté-Loi du 21 juillet 1916. groeten aeskun- kleerec gt men ligdede ad men de aan trekken 'aan als half-een ;rlengde dië, een mapt en [adat de ig langs 2. crt. ird een ien over ten. S. crt. id ringen jngeveer 3, welke nokkeld, R. crt. jemerkte dat men aan de teiger te r een aan verzocht iren, hem waaraan >ot onder ;n nader hier een d en ter- I. M., ge- erklaarde ar tij zeep naar se te Gent ne busgen de gevuld ien. ep sedert eft bij den an herin- it wordep ft toen te iet de be- eep wilde eer meer jn voor de dijkt, was 6 van de aft, dat op naar Gent •gens ver- 1). Ct.) n zaal twee i. Ze zijn n gehuwd raren vóór thans, als it moeten n de buurt ;e nachten t levensge- lollandsch ad versper- Schelde i« laag getij R. Crt. serteur uit de grens ervens ge en. Toen rrden hem ebrek aan erking ge- R. crt. aan een te Stellen- vermagerd pooten een reetGeeft R. crt. - AU verdacht van heling Is Zaterdag Ie Zeist aangehouden het echtpaar Hun 15 jarige zoon stal gedurende twee goederen uit een magazijn, welke zij rerborgen hielden. Er zijn ai voor ongeveer /ÏOOO goederen aaD 't licht gebraeht. N- -S- cri- Een Britseh oorlogscorrespondent iegt de merkwaardige uitvinding te heb- beD gedaan, dat men losse wollen stof of watten een groot weerstandsvermogen tegen het doordringen van scherpe voor werpen kan geven door verpoederde hars tusschen de vezels in te brengen. De itof wordt met het harspoeder bestrooid, en dit wordt door kloppen of mangelen er in gewerkt. Zulke stof, zegt de uit vinder, is bijvoorbeeld zeer gesehikt om prikkeldraad te passeereo. Men werpt een deken daarvan op de versperring, om er over te kruipen, of maakt hand schoenen er van voor heu die met het opruimen of plaatsen bezig zijn. Daar die dekens ook vrijwel »waterproof< zijn, doen ze ook dienst om op den vochtigen grond er op te slapen of op den uitkijk te liggen. Niet alleen prikkeldraad, ook wapenen en projectielen dringen er moeilijk door, zoodat de toepassing als voering voor uniformen, en ten gebruike in vliegtuigen auto's enz. ingang zal kunnen vinden, mits men er niet al te hooge eischeu aan stelt. De weerstand is veel grooter wan neer de stof los hangt, dan wanneer ze onmiddellijk op een vaste stof steunt. N. R. Crt. werd door de patrouille „schoorge- Hormaal Patent Basculen maakt", welke patrouille echter ODder de bedrijven van 26 man tot 5 man was geslonken. Met die 5 man bracht Vincent ongeveer 50 gevangenen terug. Kapitein William Barnsley Allen, officier van gezondheid, kreeg bet kruis omdat hij onder granaatviiur op een open plek tal van gewonden had ver bonden en verzorgd. Hij bleef zijn taak vervullen tot er voor hem niets meer te doen was en keerde toen onder dekking terug. Intusschen was hij vier maal zelf gewond, w. o. een kwetsuur van ernstigen aard, n.l. twee gebroken ribben. Toch was hij met zijn werk als dokter voortgegaan. iV. R. Crt. J. VLAANDER, Axel. is gearriveerd by in verschillende formaten A en pryzen. ff F. DIELEMAN, Boekh., Axel^^ Geboren ADRIAAN JOHANNES, zoon van P. MALJAARS en A. J. E. MALJAARS— Versluis. Delft, 3 Nov. 1916. jEenige en algemeene kennisgeving. zijn zeer gewild. Een dag of wat geleden heeft de koning van Engeland vijftien Victoria- kruiseu toegekend aan officieren of minderen, die zich door hun moedig gedrag bijzonder hadden onderscheiden Onder de gedecoreerden is de soldaat Thomas Alfred Jones. Deze bevond zich met zijn compagnie voor een dorp, terwijl die compagnie bezig was met het in orde brengen van het terrein voor de verdediging. Jones ontwaarde op een afstand van 200 M. een scherp schutter en ging er op af. Ofschoon hij een schot kreeg door zijn helm en een tweede door zijn jas, beantwoordde hij hei vuur van den vijand en doodde hem. Nu zag hij twee andere vijanden, die op hem schoten, ofschoon zij een witte vlag vertoonden. Ook die twee werden door Jones neergeschoten. Toen hij de loopgraven van den vijand had bereikt, vond hij daar verscheiden schuilholen, die vol menschen waren. In zijn eentje ontwapende hij 102 man nen, o. w. 3 of 4 officieren, en bracht hen door een sterk afsluitingsvuur heen in de Engelsche linie. Ofschoon men Jones de waarschuwing had gegeven, dat de vijand misbruik maakte van de witte vlag, had hij er op gestaan, er op af te gaan. Een andere nieuwe Victoriakruis man is John Chipman Kerr, een Canadees Deze deed bij een bomaanval dienst als bajonet-man. Bemerkende dat de bom men opraakten, liep hij over open terrein en onder een zwaar vuur naar een plaats vanwaar hij den vijand van vlakbij kon bestoken, en bracht hem zware vérliezen toe. De vijand, in den waan omsingeld te zijn, gaf zich over, Dit leverde 62 gevangenen op en de Britten kwamen er door in het bezit van 250 M. loopgraaf van den vijand. Even vóór Kerr zijn kranige daad vol voerde was hem door een bom een vinger afgerukt. Na afloop van de affaire escorteerde Kerr met twee an dereu de gevangenen naar de Britsche linie, waarbij zij door het vijandelijke vuur heen moesten. Pas daarna meldde hij zich bij den dokter aan om zijn wond te laten verzorgen. Ook luit. John Vincent kreeg het Victoria kruis. Met een patrouille van 26 bommengooiers trok hij er op uit om schuilgaten van den vijand te zui veren. Tot dit doel moest de patrouille door Britseh alsperringsvuur. Een groot deel van een vijandelijk dorp Het Astkmapoeder en de Astlunaciga- retten van Apotheker Booni geven bij inademing direct verlichting bij Asthma en daaruit voortkomende Borstbenauwdheid en Borstbeklemming. Verkrijgbaar m de meeste Apotheken en Drogisiwinkels a 90 ct. per doos. Waar niet verkrijgbaar wordt een doos franco toegezonden, na ontvangst van f 1,— door Firma A. M. BOOM, Arnhem. Opgave van MAIS, LIJNKOEKEN, enz. voor de maanden December en Januari worden uiterlijk vóór Maan dagavond 13 Nov. ingewacht bij M. DE BRUIJNE DEIJ, molenaar. Aanbevelend. en ander Distributie Weevoeder worden zoo spoedig mogelijk ingewacht. Aanbevelend, (zijn er niet.), beter dan alle andere merken. Voor H.H. Winkeliers verkrijgbaar in doozen van 60 stuks. - GROOTE KORTING. TE B ES R I O H T Krachtens het Besluit-Wet van 21 Juli 1916, worden de Belgen, geboren nó 30 Juni 1876 en vóór 1 Juli 1898, welke zich in den vreemde bevinden en niet onder de wapenen zijn, opgeroepen, tijdens den duur van den oorlog, het Vaderland te dienen. Bijgevolg moeten de mannen, verblijvende in het Consulaire ressort van Terneuzen, zich vóór 15 November aanstaande, voorzien van hunne identit'eits- bewijzen, aanmelden op het Belgisch Consulaat, Lange Kerkstraat No, 85, te Terneazen, waar hun de ooodige inlichtingen zullen worden verschaft. Is Weerspannig en wordt als zoodanig gestraft, de milicien, welke nalatig blijft zich te doen inschrijven. Is Deserteur en stelt zich bloot aan de straffen, voorzien bij het Jlilitaii Strafwetboek, de milicien, die, teneinde zich aan de recruteering te onttrekken, van woonplaats verandert, of met hetzelfde doel bedrieglijke middelen gebruikt (Besluit Wet van 21 Juli 1916, hierboven aangehaald). De gehuwden, geboren vóór 1895 en de ongehuwden, geboren voor 1 Juli 1886, welke zich sinds 20 Julj 1916 in Nederland bevinden en die zullen voortgaan er te verblijven, hebben, totdat het by artikel 30 van Besluit Wét van 21 Juli 1916 voorziene Koninklijk Besluit er anders over beschikke, geene andere verplichting dan zich te doen inschrijven. AVIS. En vertu de l'Arrêté-Loi du 21 juillet 1916, les Beiges nés après le 30 juin 1876, et avant le Ier juillet 1898, qui se trouvent a l'étranger et qui ne sont pas sous les armes, sont appelés a servir la Patrie, pour la durée de la guerre. En conséquence, les hommes résidant'dans Ia jundiction Consulaire de Terneuzen, doiveut se presenter, munis de leurs pièces d'ideutité, avant le 15 novembre prochain, au Consulat de Belgique, Lange Kerkstraat No. 85, a Terneuzen. qui leur fournira les éclaircissements nécessaires. Est Réf'ractaire et puni comme tel, le milicien qui négligé de se faire inscrire. Est Déserteur et passible des peines prévues par le Code pénal militaire, le milicien, qui change de résidence pour se soustraire aux opérations du recrutement ou qui, dans le même but, emploie des manoeuvres fraud-uleuses (Arrêtè Loi du 21 juillet 1916, cité ci dessus). Jusqu'a ce que l'Arrêté-Royal, prévu a l'article 30 de 1 Arrete-Loi du 21 juillet 1916 en dispose différemment, n'ont d'autre obligation que celle de I s'inscrire, les hommes mariés, nés avant 189c et les célibataires, ués avant le Ier juillet 1886, qui sont, depuis le 20 juillet 1916 et continueront a se trouver aux Pays-Bas. 25 October 1916. Terneuzen' le 25 octobre 1916. TII li li TRADE MARK E. Brandsma

Axelsche Courant | 1916 | | pagina 3