Rookt VERDUN! Firma P. 1. YEENHDIZEN, Axel. Bekwame Metselaars gevraagd SPAARBANK. een Dienstbode. Voor den zaai. JAN DE FEIJTERLz., Axel. PatrimonEi's Cür. Volksbibliotheek Rechtszaken. Gemengd Nienws. Jburgerlijke Stand. Bekendmakingen. Advertentien. Openbare Verkooping. een flinke Dienstbode. Openbare Verkooping. WILHELMINATARWE te koop. Geurige 4 ets. Sigaar. Openbare Verkooping. 150 Canadaboomen en 10 Wilgenboomen, Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 18 Sept. iy 16. J. J. V., oud 57 j., ambtenaar van den Burg. Stand te 'Sluis, en A. P. d.' V., oud 47 j., ambtenaar van den Burg. Stand te Ter Neuzen, zijn beiden wegens het niet teekenen van een akte van den Burgerlijken Stand, ieder veroordeeld tot 0,50 boete of 1 dag hecht. onder rphus te vonk Vrijdag trachtte een Russische krijgs gevangene uit Duitschland te ontvluchten. Hij was reeds in een roeiboot op den Rijn, om hiermede den Hollandschen Lodem te bereiken. De Duitsche grens wacht, die hen? bemerkte, heeft hem in de roeiboot doodgeschoten. Door den «troom is de roeiboot met het lijk te Lobith aangedreven. N. R. crt. Tegen G. R., slager en handelaar in vleeschwaren te Leiden, is procesver baal opgemaakt wegens het verkoopen en uitvoeren van Regeeringsspek in het groot. De man kocht spek van Regee- ringsvarkens vau ondeischeidene slagers uit de stad op en voerde dit bij grootere partijen uit. In het geval waarvoor hij werd verbaliseerd bedroeg de hoeveelheid 300 K.G. Avp Een dapper hondje. De zoölogische tuin van Dublin is bekend om de vele jonge leeuwen die daar worden geboren en er lang leven. Een leeuwid die daar reeds een vijftigtal jongen geworpen had was zoo stijf van ouderdom, dat ze zich nog maar met moeite kon bewegen, tot groote geruststelling van de talrijke ratten die zich beijverden om haar voedsel te rooven en zien niet ontzagen de oude zelfs aan haar pooten te knabbelen. De leeuwin werd bovendien nu en dan nog door bezoekers geplaagd, zoodat ze een treurig bestaan had. Een der oppassers kwam op het denk beeld om de knagers te verjagen door een kleinen hond, doch zoodra hij dezen iu de kooi los liet strekte de leeuwin haar pooten uit om hem te grijpen. De hond echter scheen niet bang, want op hetzelfde oogeublik sprong hij op een groote rat toe, welke over de pooten vao het oude roofdier tippelde, en beet haar dood een tweede, die te voorschijn kwam deelde hetzelfde lot. De leeuwin scheen dadelijk te begrijpen, dat deze kleine hond geen plaaggeest was zooals de ratten, maar dat zij in hem een vriend had gevonden, en iederen avond kwam de rattenvanger zijn plicht doen, waarna het groote dier zijn zware pooten om den hond legde dan sliepen ze beiden in, de kleine hondenkop tegen de breede leeuwenhorst gevleid. Geen rat durfde zich meer te vertoonen,, en de oude leeuwin had rust en vriendschapgevonden. Avp. Verhaal van een krijgsgevangen Beiersch officier. Duitsche officieren, die krijgsgevangen worden gemaakt, zijn meestal zeer gesloten en antwoorden op de tot hen gerichte vragen zooveel moge lijk niets dan »Ja« en »Neen«. Enkele zijn echter wat meer mededeelzaam. Zoo was een Beiersch officier, die bij de Som me was krijgsgevangen gemaakt,onmiddellijk bereid de meest volledige inlichtingen te geven. De Fransche generaal, die belast was met zijn verhoor, mompelde »Hij heelt zeker een verzoek te doen De Beiersche officier ging voor een tafel zitten als een conferencier en- sprak ongeveer als volgt »Wij wachtten een aan val afofschoon uwe vliegers ons verhinderd hadden uwe linies te naderen, wisten wij toch dat er toebereidselen gemaakt werden. Wij had den onze voorzorgen genomen speciale loopgraven gemaakt en onze ondergrond- sche holen Dog dieper uitgegraven. Het aantal mitrailleurs was bijna verdriedub beld. Den 25sten barstte het bombarde ment losDe bodem trilde en een scherpe rook hing boven de loopgraven wij konden niet zien, wat er voor ons gebeurde. Koortsig telden wij de dagen wij zouden den 28sten een aanval af wachten. Wij waren gereed maar nog gedurende drie dagen duurde het bom bardement zonder in hevigheid af te nemen. Ons geestelijk en lichamelijk weerstandsvermogen nam zichtbaar af! Denk eens: wij telden tot negenhonderd schoten per minuut! En i ieder oogen blik barstten de projectielen losGij hebt ongetwijfeld een nieuw explosief ontdekt, want nog nooit heb ik zulk een verwoes ting bijgewoond. In drie dagen hadden wij geen voedsel meer gekregen Ik commandeerde een geblindeerde post. Vier mitrailleurs verdedigden haar; ik had zelf de manschappen gekozen, en wij. hadden ons opgesteld zoo goed als de omgewoelde bodem het ons toeliet. Den eersten Juli des morgens vielen uwe infanteristen onverwachts ons aan. Voor dat ik nog eenig bevel bon geven, was reeds onze kracht gebroken. Een ui^r daarna waren mijn kameraden en ik gevangen genomen, en wij waren niet de eenigsten De kapitein heeft zijn verhaal beëindigd en haalt nu een brief te voorschijn en zegt *Wilt u dezen brief zoo spoedig moge lijk zijn bestemming doen bereiken Van de loopgraven gestuurde ik dagelijks mijn handelshuisik zou niet gaarne willen, dat mijn regeling nu ontbrak De generaal had dus gelijk gehad 1 van Regenmortel, 82 j., echtg. van Nathalia van lieberghe. 24. Philomena vanderZijpt, 73 j., echtg. van Eduard van Bastelaar. 26. Hubert us van Waesberghe, 2 d., z. van Jose phus en Leonia Vlijminck. 27. Charles Alphons de Pchepper, 7 m., z. van Desiderus en Sot'vie Wanters. Overslag. Huwelijks-voltr. 16. Gustaaf Swartelé, 25 jjm. en Maria Magdalena Goos- sens, 22 j., jd. Geboorten. 16. Flavie Leonie, d. van Petrus de Rechter en Coralia Maria Herman. 21. Martha Maria, d. van Petrus Johannes de Clerck en Emerence van Sevecotte, 28. Leonora Leocadia, d. van Ceril de Moor en Maria Marcqunie. Overlijden. 20. Camille van de Walle, 29 j., z. van Bernardns en Sophia Bracke. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 20 September Aanvankelijk zwakke tot matige winden uit Zuidel. richtingen. Meest zwaar bewolkt. Waarschijnlijk regen buien. Zelfde warmtegraad. 2. Van 16 tot 31 Aug. 1916. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 31. Pieter Tollenaar (van Waterlandkerkej, 20 j jm. en Anna Maria Jansen, '20 j., jd. Ceboorten. 20. Maria, d. van Cornells Gijs bregt Heijnsdijk en Janna Jonkman. Jacob Jacobus, z. van Cornells Deij en Geertruida Elisabeth Bareman. 24. Adriaan, z. van Cor nells van Alten en Neeltje Koter. Johannes, z. van Alphonse Schaut en Christina Hermans. 25. Adriaan, z. van JohaDnes den Beer en Pieternella Suzanna Deij. 26. Jan Pieter. z. van Hermanus Smies en Adriana Meulbroek. Overlijden. 21. Catharina Wieland, 9 m.; d. van Martinus en Pleuntje Oppeneer. 23. Maria de Feijter, 45 j., echtg. van Simon Jansen. 2t. Cornelis Witte, 2 m., z. van Adriaan Marinus en Cornelia Hamelink 28. Janna Dingetje van IJk, 5 w., d. van Abraham en Tanneke Scheele. 29. Janneke Maria Haak, 3 w., d. van Marinus en Jacomina Dieleman. Jacobus Augustinu" de Danschutter, 1 m z. van Augustiuus en Sidon e Marie Dhert. 3f. Jan Hollebek, 5 m., z. van Jan en Elizabeth Neeltje Pladdet. Graauw. Geboorten. 8. Eduardus, z. van Pieter Franciscus Vlasveld en Mathiide van de Vobrde. 24. Eduardus, z. van Petrus Fran ciscus Roelands en Eulalia Pieternella Segers. Overlijden. 19. Hypolitus de Cock, 7 w, z. van Joannes Baptiste en Maria Louha Kint. 28. Pieter van Hove, 83 j., z. van Jacobus en Pieternella Hamelink. Hoek. Huwelijks-voltrekkingen. 17. Pieter van Es, 29 j., jm. en Janneke Catharina de Pooter, 28 j., jd. Overlijden. 30. Albrecht de Gioote, 2 m., z. van David en Maria Meeusen. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 12. Emile Jostph Steenaert, 24 j., jm. en Maria Leontina Ceelaert, 26 j., jd. Adrianus Petrus van Reuth, 28 j jm. en 1 lisa Maria Aerens, 9 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen 3 Einile Joseph Steenaert, 24 j., jm. en Maria Leontina Ceelaert, 26 j., jd Adrianus Petrus "van Reuth, '20 j., jm. en Elisa Maria Aerens, 19 j., jd. Geboorten. 14. André Augustiuus, z. van Henricus Kegels en Gabriella Aper. 15. Raijmond Petrps, z. van Alfons Goosse s en Josephina Vereecken. Germaine Catharina, d. van Theophilus van de Vijver en Marie Baecke. 17. Alfred August, z. van Aloysius Buijs en Leonia Vermeire. 20 Alice, d. van Emile Annaert en Helena Vernimmen. 21. Henricus Albertus Coleta, z. vau Emilius Suv en Blondina de Vos. '23. Magdalena Coleta, d. van Alphons van Acker en Coralie Willem?. 24. Hubertus, z. van Josephus van Waesberghe en Leonia V ijminck. 29. Emile Edemoud, z van Hubertus vap Remoortele en Maria Jans sens. 30. Philomena Suzanna, d. van Johanna de Schepper. Gerarda Maria, d. van Dominicus Herman en Augusta Baert. Overlijden. 2. Andreas Coppieters, 33j z. van Ludovicus en Coleta V>rcauteren, te inay (B.). 5. Margaretha Amelia Verschuuren, 9 na., d. van Dominicus en Fridolina Savoye. 9. Albertus Kegels, 2 m., z. van Melania. 20. Delina Maria Schalkens, '2 w., d. van Camile en Adelaide de Munter, 21. Pieter Joannes De BURGEMEESTER van AXEL, maakt bekend, dat met ingang van ,15 September 1916, dooT Z.Ex. den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is vastgesteld: 1. de prijs van tarwebloem (gebuild, inlandsch, uitsluitend een soort) op 20,75 per 100 K.G. de prijs van tarwemeel (onge- build) op 18,90 per 100 K.G, dat de onder 1 en 2 vastgestelde prijzen zijn netto contant of fa briek of molen voor bakkers en dergelijke verbruikers en dat aan tusschenpersonen op verzoek eene reductie moet worden toegekend, als is aangegeven in de circulaire van 23 Maart j.l. No. 12001/6. de maximumprijs voor brood per K.G. contant afgehaald van bak kerij of winkel voor gebuild tarwe-waterbrood op 247s cent. h. gebuild tarwe-waterbrood onder rabbinaal toezicht op 257, cent. De prijzen van de andere soorten gebuild tarwebrood naar evenredigheid, c. ongebuild tarwebrood (bruinbrood op 22 cent). Axel, den 19 September 1916. De Burgemeester voornoemd L. J. DEN HOLLANDER. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mej. Wed. P. DE KOEIJER, op het door haar nog bewoond wordend holsteedje in de gemeente Roek (naby de Knol), op Woensdag den 27 September 1916, des namiddags half twee ure, nieuwen tijd, verkoopen: 2 baatgevende Melk koeien, twee lY2-jarige Vaarzen, een halfjarige Stier, 50 Kippen en Hanen, Hond met Hok, Windmolen, 3 lange Lad ders, Cementen Waterbak, Bascule met Gewichten, Graanmaat, Schop pen, Vorken, Meelkist, Slijpsteen, Kipp.enhok, ijzeren Teeltuin, Graan zakken, Balen, Karn en 2 Tonnen, Mutserd, Brandhout, Planken en Stijlen, Timmergerief, Hooi enStroo, de Mest in den mestput en ongeveer 7, H.A. Beestenpeeën, Mevrouw VAN BORSSUM WAALKES, Apotheek, Ter Neuzen, vraagt zoo spoedig mogelijk De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van CH. L. ROTTIER te Koewacht, in nagemeld perceel, op Donderdag den 12 October 1916, des namiddags 1 ure, verkoopen !I2!n!!U i (waarin gedurende 40 jaren met succes herberg en winkel is ge houden), Schuren, Erf en Tuin te Koewacht (Zand), kadastraal be kend sectie F no. 1101, groot 9 aren 90 centiaren of 66 Roeden en waaraan 27, H.A. of 6 gemet-n BOUWLAND in pacht is verbonden. Bouwland aanvaarden bij de toewij zing, het overige op 1 Februari 1917, waarop ook de betaling. Dadelijk daarna a 1 groote Pony, 2 bekalfde Koeien, 2 vette Varkens, 1 jonge Geit, 1 Rijtuig zoo goed als nieuw, 1 Kar, 1 Slede, 2 Eggen, Sleper, Rieken,j Vorken, Snijpaard, ijzeren Ploeg, Kaarnmachine, Melk- kuip, en verder Gereedschap, Kui pen, Boterschotel, groote partij Mest en Beer, 3 koopeu Rogge, 1 koop Haver, partij beste Koebeeten, Aardappelen, enz., enz. Mejvrouw BOOGAERT vraagt zoo spoedig mogelijk Zich aan te melden 's avonds van 6 tot 7 uur. Door de Z. L. M. goedgekeurde Adres is geopend: eiken Zaterdagavond van 4—-57s uur, in de Consistorie der Gerei. Kerk tegenover de Nieuwstraat, alhier. door den Heer fl. F. BUYTAERT REYNAERT, Architecte, Axel, Station straat G 26. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den MOERSPUIPOLDER, op Dinsdag den 3 October 1916, des voormiddags 11 ure stipt, verkoopen "staande nabij „De bonte Koe" en op de plaat in den Moerspuipolder, nabij het houten brugje. Te beginnen aan „De bonte Koe". Rentevergoeding 3 lnlasen kunnen geschieden van des morgens 9 tot des avonds 8 uur. Terugbetalingen zooveel mogelijk d i r e k t. VAN HEEL Co, .- a

Axelsche Courant | 1916 | | pagina 3