Een Statenbijbel met Platen. MM WIJNAZIJN. •apier, Kunstmeststoffen 1917. „Groninger Brandwaarborg Maatschappij". Axel. Firma P. H. Veenhuizen. Gemengd Nieuws. Advertentien. MUZIEKLESSEN. Burgerlijke Stand. Voor 15 Gulden Voor den Inmaak! voor Inmaakpotten. F. DIELEMAN, Weststr., Axel. neeuw van Sluiskil, C. Rodts van Hulst, I A. Standaert en H. de Vrieze. I Niet bevorderd 6 leerlingen. Na af gelegd examen zooals reeds vroeger gemeld 6 leerlingen^ toegelaten, waar van 2 voorwaardelijk. Van de tweede naar klasse IIIA zijn bevorderdG. Bouwens van Hulst, H. r.Dijke, H. Goslinga van Axel, Jacoba J. M. Harte, G. Kaan, H. Kerckbaert van Westdorpe, JVI. Klaassen, A. Smies van Axel, J. Uijtterhoven van Sas van Gent, Kr. De Vos en J. Ysebaert van St. Jansteen. Voorwaardelijk zijn bevorderd D. de Bruine, P. Buijze van Axel, D. van Doeselaar, Helena Hasse, A. van der Hooft, A. Hoste, W. flugenholtz van Axel, A. Koch, F. Marquiuië van Sas nn Gent, C. Koevoets en H. de Smidt. Niet bevorderd 14 leerlingen. De leerlingen bij wier naam geen woonplaats is vermeld, wonen te Ter Neuzen. Tern, Crt. 38. P. van Langevelde. 39. Dom. Jansefi. 40. H. Zegers (in aanleg). 41. Ch. L. de Keijzer. („Stations Koffiehuis"). Zondagnacht is bij A. de Kraker, wonende nabij de buurt Driewegen, gemeente Zaamslag, een hooimijt en een stapel brandhout afgebrand. De bewoners van het nabijstaande huis werden gewekt door een voorbijgaanden fietser, en met behulp van omwonenden is de brand gebluscht, waardoor het huis voor schade beveiligd werd. Het verbrande heeft een waarde van pl. m. 100. Een militair van de compagnie uit de gemeente Aardenburg op detacbe ment te St. Kruis, had de onvoorzichtig heid met een stuk ijzer den electrischen draad aan de grens aan te raken. Daai de draad geladen was, werd de man ernstig getroffen en is aan de gevolgen overleden. M. Crt Posteryen. Daar in de laatste maanden het aantal intercommunale aansluitingen aan de Rijks telefoon alhier aanmerke lijk is toegenomen, achten we het dienstig hier te laten volgen de naamlijst van de aangesloten personen, firma's, enz. Het voor de namen geplaatste volgnummer ia tevens het telefoon nummer. Door de commiezen te Bath is in beslag genomen van het schip „Deo Gloria" uit Neuzen eenige flesscben slaolie, een hoeveelheid groene zeep, Sunlightzeep, peekoffie, saccharine en petroleum. Het in beslag genomene is overge- aan den burgemeester. Het schip had bestemming naar Boom (B.) M. crt. Weer een Ncderlandsch schip gezonken. Te 's-Gravenhage is bericht ontvan gen dat het Nederlandsche stoomschip „Maas" bezuiden het lichtschip „Noord- Hinder" is gezonken. Het Nederland sche marinevaartuig „Zeehond" is der waarts vertrokken om bijstand te ver- leeuen. De Maas, een stoomschip van de maatschappij „Houtvaart" te Rotterdam, op weg van Tunis naar Rotterdam, was geladen met phosphaat en had een be manning van 21 personen. Het schip is op een mijn geloopen negen personen zijn verdronken. Een tiende, bevindt zich aan boord van de is het tot nog „Zeehond"; van dezen toe niet gelukt de levensgeesten weder op te wekken, zoodat deze ramp waar schijnlijk aan tien menschen het leven heeft gekost. Al. Crt. Op den Haagweg nabij Delft is een 13-jarig meisje, uit de Vierwindenstraat te Rotterdam, door een in zeer snelle vaart achteropkomende automobiel over reden. In hopeloozen toestand is zij naar huis vervoerd N. R. crt. 1. L. Boogaert. 2. M. de Bruijne—Deij. 3. Ph. J. van Dixhoorn. 4. J. A. Dregmans. 5. P. A. Jens, arts. 6. J. C. Bom, arts. 7. Firma D. J. Oggel. 8. Adr. de Ruijter. 9. P. Buijze. 10. F. Dekker Pz. 11. P. Augusteijn (firma Van Heel en Co.) 12. A. E. C. Kruijsse. 13. Joz. de Feijter. 14. Gemeentebestuur en Gasfabriek. 15. Stationchef. 16. Kazerne v. d. Kon. Marechaussee. 17. Burgemeester (thans buiten gebruik). 18. Adr. Dieleman. 19. C. Wieland. 20. C. G. Heijnsdijk. 21. Firma P. H. Veenhuizen. 22. B. de Vleeschouwer. 23. Adr. van Dixhoorn. (Café „Graaubeurs".) 24. Abr. Dieleman. 25. Publiek telefoonstation „Axel Sassing' 26. F. C. Zonuevijlle. 27. Gebr. Den Hamer. 28. C. J. Schieman. 29. P. Maljaars. 30. F. I. C. Bruning. 31. W. P. Dieleman. 32. G. Gilijamse. (Café ,'s Lands Welvaren"). 33. D. van Cadsand. 34. Directie Z. V. T. M. Drie Schouwen. 35. W. Dieleman Pz. 36. P. Audenaert. 37. J. J. de Lozanne. (Hotel „Het Gulden Vlies"). Een bewoner van de Goudsbloem straat te Amsterdam heeft in het IJ een roeischuitje in zinkenden toestand aange troffen, terwijl hij in de nabijheid daarvan heeft opgevischt een zak, inhoudend visch- ge-reedschap. Het schuitje was door een bewoner van den Zandhoek aan een hem bij name onbekenden man verhuurd. iV. R. Crt. Door een onderzeeër beschoten. Te Hoek van Holland is binnengekomen de stoomtrawler Vlaardiugen 106, Een dracht V, schipper J. de Jong, die op 16 Juni, des morgens 8 uur, door een onder zeeër in de Noordzee beschoten is. Daar de officieren Duitsch spraken, wordt ge dacht dat men met een Duitsche onder zeeboot te doen heeft gehad. Avp. Smokkelen. Uit Bergen op Zoom wordt aan het Huisaez. gemeld Vrijdagmorgen om 8 uur is de auto van den heer K., door de soldaat-kom miezen nabij de Oude Tol aangehouden Bij onderzoek bleek in het reservoir onder de auto een hoeveelheid buk verborgen te zijn. Onmiddellijk werd omgekeerd en be halve de chauffeur werd een zekere A. uit Belgisch Putten meegevoerd, die de vermoedelijke vervoerder was van de buk Er werd stadswaarts gereden. Nabij de stad verzocht de soldaat-com mies den wagen in de richting der dou aueu te doen rijden. De chauffeur gaf hieraan echter geen gevolg en reed naar de garage, waar zijn patroon hem wachtte. Deze gaf blijkbaar een teeken den wagen in de garage te doen, waarop een der soldaten een schot loste om te beletten, dat de chauffeur hieraan gevolg gaf, Toen de wagen zich reeds met het achter wiel op het trottoir bevond, richtte de soldaat, die naast den chauffeur zat, zijn revolver op dezen en gelastte hem den wagen te doen vooruitgaan, waaraan de chauffeur voldeed. De wagen reed nu naar de douanen en werd in beslag genomen. De Chauffeur en A. werden gearresteerd Tegelijkertijd werd nog een zekere M. die met paard en wagen 300 K.G. buk vervoerde, bij de grens aaugehouden. Zaterdagavond werd san het station Gennep een extra trein met circa 130 paarden voor Duitschland uitgeklaard. De douane-ambtenaren vonden aan de staarten, die allen met den kop naar de deuren gekeerd stonden, kleine pakjes smokkelwaar vastgebonden. Avp, Hout. Het Hbld. verneemt, dat er en plotseling einde is gekomen aan de drukke houtaanvoeren per Duitsche stoomschepen uit de Oostzee te Delfzijl, doordien de Duitsche Regeering een groot aantal der in deze vaart gebezigde schepen heeft opgeëischt voor het ertsvervoer van Zweedsche naar Duitsche havens. Vele ïeeds naar Delfzijl afgesloten charters moesten dientengevolge worden vervallen verklaard. Men schrijft van de Geldersche grens. Geruimen tijd werd het oogluikend toegelaten, dat Duitsehe militairen, die tot de grenswacht behoorden, naar Hol- landsch grondgebied gingen om zich daar eens goed te verzadigen. Daar het in de laatste weken echter meermalen voor kwam, dat daarvan misbruik werd ge maakt en de soldaten deserteerden is deze gunst ingetrokken. Avp. Ongelukken. Donderdag kwart voor negen reed de familie v. d. B., van Den Haag per auto uit Haarlem in de richting van Den Haag. Op de wagen weg bij Haarlem wou de chauffeur een vrachtkar voorbijrijden. Er kwamen toen juist fietsrijders uit de andere richting, en om hen niet te raken, haalde de chauffeur verder uit, waardoor het achter stel van de auto tegen een boom sloeg, en het voorstel tusschen een telefoonpaal en een paal van de electrische verlichting kwam. Twee dames, achter in gezeten, werden uit de auto geslingerd. Een harer is per ziekenauto naar de »Mariastichting« ver srd de andere verkeerde in een stand, die niet toeliet, haar te vervoeren zij werd in een in de nabijheid zijnde villa binnengedragen. De toestand van beide dames, mevr. de V. en mej. T., is zeer ernstig. Voor het leven van mevr. de V. wordt gevreesd. Donderdagmiddag is aan het Groote Zand te Sneek een muur van een in afbraak zijnd perceel ingestort. Vier werklieden, die bezig waren met steenen- bikken, werden onder de puinhoopen bedolven en door de neervallende steenen getroffen. Zwaar in- en uitwendig ge kwetst zijn P. Zwaagman enU.de Jong De werkman v. d. Werf liep een hoofd wonde op en de timmerman Hylkema brak een been. De zwaar gekwetsten zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Donderdagmiddag is te Deventer het 3 jarige knaapje W. I. onder een wagen met boomen geraakthet kind was dadelijk dood. Te Overschie is de 8 jarige J. van der M. door een met hooi geladen wagen overreden. De jongen bleef op de plaats dood. Avp Adriaan Verschelling en Catharina Goos- 13. Suzanna Diengetje, d. van sen. Franfois Dieleman en Neeltje van de Velde. 14. Marinus, z. van Marinus Dieleman en Cornelia Wijna. 15. Janna Dingetje, d. van Abraham van IJk en Tanneke Scheele. Overlijden. 20. Cornells van de Wege, 22 j., z. van Pieter en Elisabeth Dieleman. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 26 Juli: Zwakke tot matige Westel. totNoordel. wind. Betrokken tot half bewolkt. Weinig of geen regen. Zeltde warm tegraad. Ondergeteekende bericht het geacht publiek van Axel, dat hij verhuisd is naar de Weststraat D 9 en zich bij voortduring aanbevolen houdt voor het pluimen en stroopen van gevogelte, hazen en konijnen. Aanbevelend, Axel. G. JONKMAN. Reeds jaren te Axel werk zaam, beveel ik mij ten zeerste aan tot het geven van Biliyke conditiën, degeiyk onderricht. AUG EECKHOUT, muziekdirecteur, Hulst. Verzekert kapitaal 73 millioen gld. Waarborg kapitaal 1/i millioen gld. DirecteurMr. P. DIELEMAN te Middelburg. Zeer lage premiën, (onderlinge of vaste). Vertegenwoordiger: de heer J. J. DE FEIJTER Kz., in assurantiën en hypotheken, Axel-Nieuwstraat. Axol. Huwelijks-aangiften. 7 Juli. Jan van Doeselaar, 27 j., jm. en Tanneke Geertruida de Feijter, 24 j., jd. 21. Johannes Schoouakker (van 's Gravan- hage), 32 j., jm. en Sara Paulina Provoost, 30 j., jd. Huwelijks voltrekkingen, 6. Jacobus de Ruijter, 27 j., jm, eu Anthonioa van Luijk, 22 j., jd. 13. Anthonij Boeije, 27 j., jm. en Maria Wieland, 25 j., jd. Hermauus Dieleman (van Graauw), 26 j., jm. en Martina Dees, 26 j., jd. Geboorten. 4. Daniel, z. van Pieter Peune en Fraucina Schieman. 5 Huber- tus Camillus Lsonardus, z. van Benignus Leouardus IJsebaert en Maria Ludovica de Smet. 7. Leuntje Susanna, d vau Daniel Hamelink en Adriana Dieleman. 9. Gilles, z. van Adriaan Michiel de Feijter en Kiara den Doeider. 11. Janneke, d. van Franfois Wolfert en Maria Verpoorte. Frans, z. van Frans Riemens en Catharina Adriaua Oppeneer. 12. Anthoniua, d. van De gelegenheid tot het bestellen van Kunstmeststoffen is voor hen, die minder dan 2 H.A. bebouwen, nog opengesteld tot 10 Augustus a. s. bij Firma D. J. OGGEL. is bij mij te koop: Adres: M. W. VISSCHER, Oosterstr. E 79, Axel.

Axelsche Courant | 1916 | | pagina 3