IWBESTEDIWi. Paarden, 2 bruine tweejarige Merries circa 3000 K.G, wit Hooi. Snijwerken, SPAARBANK. ifilf Kohier van den Hoofdelljken Omslag Ongeveer 4 Hectaren (10 gemeten) wslgewassen Gerst, Kostelooze Inenting en Herinenting Ongeveer 1 H.A. (2 gemeten) ROGGE, P. J. VALE's Sctieermessen van af f 1,75 tot f 5,-. Scharen van af f 0^50 tot f 12,50. Scheermactiines en Haarsnpachines. Advertentien. Openbare Verkooping. Bekendmakingen. aan te besteden: BUITENGEWONE KEURING TE KOOP: Axel. .1. DE REGT. eene flinke dienstbode Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. MEUBILAIRE GOEDEREN. ij olijk )1 wel e aan i niet lijsten tanen Prui- waren ïinder ;n ge- it ver or de elsche i. ver- lijkt leden, >r ons, rergis ayfers aarbij :ening 10,882 46,435 89,880 52,793 39,215 53,376 32,388 37,655 12,637 n met man- ;n ge- n bar- 39,000 Dg een argen. larine i niet nkten nsche liljoen :bland Crt. ir. een New- ;imore omen, toffen, ik boot avond omen, r den idaan. twee toren, mizen Jtking harles begon r stoo Dds te an de dagen m de eiden. n der at het iland" litsch- ra de ruwe leger laden, iacber iland" is uit lederij irt j.l. t plan n is 9 Loh- aligen d, die sticht. iland1' dte is vogen j een ongewapende koopvaarder is met lading bestaande uit kleurstoffen en' genees middelen. Aan de N. R. Crt. wordt nog geseind Kapitein König, de commandant van de „Deutschland" heeft Maandagochtend te Baltimore verklaard, dat de „Deutsch land" het eerste vaartuig was van een vloot van zulke schepen, die gebouwd worden om geregeld over den Oceaan handel te drijven. De boot is 'met ongeveer 750 ton kostbare kleurstoffen van Bremen vertrokken en wachtte bij Helgoland negen dagen. Toen tij Zaterdagavond de kapen naderde, vond zij den weg blijkbaar vrij. Het schip lag bijgedraaid, met het dek op gelijke hoogte met het water en wachtte tot de duisternis ingevallen was, voor het de kust naderde. Toen de heldere halve maan kort na middernacht onder gegaan was, liep het met volle vaart tusschen de kapen door. Nadat kapitein König het kantoor van de agenten van den Noord Duit- scheu Lloyd had bezocht, logenstrafte hij het bericht, dat hij de overbrenger was van een boodschap van den Keizer aaD Wilson. Hij overhandigde een ge typte mededeeling, volgens welke an dere duikbooten voor de koopvaardij in Duitschland gebouwd worden. De volgende zal Bremen heeten. Hij ver klaarde dat hij den Oceaan in een rechten koers van Helgoland af was overgestoken en negentig mijlen onder den zeespiegel had afgelegd. Hij heett herhaaldelijk den rook van Eugelsche (kruisers en torpedojagers in Noordelijke richting gezien, maar dook, als hij dacht, dat er gevaar voor ontdekking was. König zeide, dat de vrachtprijs, die voor bet vervoer van de lading betaald was, meer dan voldoende was, om al de kosten voor het bouwen van de .Deutschland" te dekken. Een hooge ambtenaar van de admi raliteit te Londen heeft in een gesprek met een journalist over de reis van de .Deutschland" verklaard, dat die reis nis daad van zeemanschap of navigatie niet de bijzondere aandacht behoefde te trekken, aangezien tien Engelsche duikbooten, die in Canada gebouwd waren, dezen zomer den Atlantischen Oceaan zijn overgestoken. Men moet het niet aldus heschouwen, dat de .Deutschland" het eerste onderzeesche koopvaardij vaartuig is, dat den Atlan tischen Oceaan oversteekt, daar bekend is, dat zij een gewone duikboot is, waarvan de oorlogsuitrusting verwijderd was. De reis opent geen nieuw tijd perk voor de duikboot als koopvaardij schip. De kleine hoeveelheid lading, die zij meevoerde, in verhouding tot de kosten van de reis, maakt, dat de i handel niet rendeert. Duitschland moet overzeeschen handel drijven in een uartuig, dat rond moet sluipen ander water en slechts een kleine lading kan meenemen. De handel dien 'Duitsch land verloren heett, is er niet mee goed te maken. Engeland beheerscht de zeewegen en terwijl de. handel en de schepen van alle naties vrijelijk hUD gang gaan, moet Duitschland onder zee wegkruipen. Het is het mooiste bewijs, dat denkbaar is, voor de werkzaamheid der Engelsche blokkade. Kantongerecht te Ter Neuzen. Toor het dienstjaar 1916, wordt van af 15 Juli ter secretarie verkrijgbaar gesteld tegen betaling van 20 cent per stuk. Voor de talrijke en zeer gewaardeerde blijken van belangstelling en toegenegenheid ons, zoo van hier als elders, betoond, bij de viering van ons zilveren huwelijks feest, betuigen wij, ook namens onze kinderen, ieder in het bijzonder, onzen welgemeenden dank. C. DIELEMAN. S. W. DIELEMAN—Cornelis. Bresken?, 14 Juli 1916. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van dhr. JACOBUS RIEMENS VAN LA ARE Janszoon te Zaamslag, ter plaatse van uitwassing, op Maandag 17 Juli 1916, des namiddags half 3 ure, nieuwen tijd, verkoopen wassende te Zaamslag in den Urootcn Huissenspolder, nabij (de hofstede van den heer Aaenout Dieleman, alwaar te vergaderen. Betaling vóór of op 1 Januari 1917. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tol den avond van Zaterdag 15 Juli: Zwakke tot matige wind uit Westel. richtingen. Meest zwaar bewolkt. Moge lijk eenige regen. Iets warmer, vooral 's morgens. Burgemeester en Wethouders der Ge meente AXEL, maken bekend, dat op Dinsdag den 18 Juli a. s., des voor middags van 10—11 nren, de ge legenheid zal zijn opengesteld tot van de ingezetenen, die zich daartoe in de openbare lagere school aanmelden. Voor eene juiste vermelding in de vaccinebewijzen van dt; namen en geboortedatums der kinderen, is bet gewenscht, dat bij de aanmelding worden medegebracht trouwboek jes der ouders of geboortebe wijzen der kindereu. Axel, den 12 Juli 1916. L. LAMAITRE, L. B. J. A. VAN VESSEM. 1 De ondergeteekende is voornemens namens zijn principaal, op Vrijdag 21 Juli 1916, des namiddags 6 uur, bij deD heer C. L. de Kbijzer, „Stations Koffiehuis" te Axel in één perceel Het bouwen van een inrichting tot vlasbewerking. Bestek eu teekening liggen ter inzage van at a. s. Dinsdag in genoemd café. De Bouwkundige, C. VAN DEN BROEKE. Axel, 14 Juli 1916. voor het Nederl. Trekpaardenstamboek; te Axel op nader te bepalen datum. Zij, die daaraan wenschen deel te nemen, kunnen daarvoor lijstjes aan vragen en opgave doen tot en met 22 Juli a.s. bij ondergeteekende. PH. J. VAN DIXHOORN, Axel. N. B. De oukosten worden per aange geven paard omgeslagen en zullen circa f 1,50 per paard bedragen. en Wegens ziekte der tegenwoordige terstond benoodigd bij Firma P. H. VEENHUIZEN, Axel. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van ALOYS MIGGENS te Koewacht, op zijn hof (Boschdorp), op Donderdag 20 Juli 1916, des namiddags half 2 ure, nieuwen tijd, verkoopen Een Pony oud 8 jaar, een Koe, een Stier, ee.n Varken dik vaD biggen of met biggen, een Loopvarken, Driewielskar zoo goed als nieuw, Kar op veeren met kap, zware Wagen zoo goed als nieuw, een vierbalks zware Egge, ijzeren Ploeg, een vijt- en een vierbalks Egge, Beerbak, ar duinen Varkensbakken, Handrol- blok, Woelmachine, Raapmolen, Windmolen, Stroosnij molen, Kaf- zeef, Karkussen zoo goed als nieuw, Kappers, Vorken, Rieken en Spa den, Zeil, 25 karren Mest, Karn en Kuipen, Melkgerief, Kleerkast, 2 Tafels, Toonbank en een Buffet, Bascule, Roompotten, Baleu en Zakken, Staken en Prikkeldraad, Trog met toebehooren en hetgeen verder zal worden geveild. VOORTS: in drie koopen, wassende nabij de woning van verkooper. Betaling contant. die niet geslepen moeten worden: Alles verkrggbaar met 2 jaar garantie. Axel Kaaiwal, 20, (voorheen Oostburg). De Notaris J. A. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van den Weled. Heer S. GRIEDE, Hoofd der Christelijke School te Hoek, aan diens woouhuis op Vrijdag 21 Juli 1916, des namid dags 2 ure (nieuwen tijd), verkoopen: bestaande hoofdzakelijk in: 3 Tafels Theetafel, Macbinetafel, Waschtafel 6 Stoelen met Trijp, 3 met gaatjes, 6 met matten, 1 Vouwstoel. 1 Rie- tenstoel, 4 Spiegels, 3 Lampen en een Ganglamp, 2 Kapstokken, 3 Kachels, 3 Ledikanten, 1 Spring veerenmatras, 1 Kastje, 4 Bloem- tafels, 1 Etagèretafeltje, Vloerklee- den, Looper, Matten en Kleedjes, Zeil, Beddegoed en Dekens, Jaco- bapotten, 1 Theeservies, Emmers, Tobben, Waschketel, Droogrek, 1 Kinderwagen, Kinderstoel, Wieg, 2 Boekenrekken, l Regulateur, 1 marmeren Pendule met bijbehoo- rende Caudelabres, Boeken, Ramen eu Tuingereedschap, Gieter en het geen verder zal worden geveild. Te bezichtigen 1 uur voor de ver kooping. Betaling contant! Rentevergoeding 3 Inlagen kunnen geschieden van des morgens 9 tot des avonds 8 uur. Terugbetalingen zooveel mogelijk d i r e k t. VAN HEEL Ca. Zitting van 23 Juni. Uitspraak 7 Juli 1916. Veroordeeld zijn, ter zake van: Het niet voldoen aan een Militaire Ver ordening of Bevel. B. O. 't H., commissi on nair t»^.xel, tot floO boete, subs. 30 dagen hecht., met teruggave der zeep. M. S. L., zonder beroep te Axel, tot f7 boete, subs. 2 dagen hecht, met teruggave der zeep. M. S. L,, zonder beroep te Axel, tot f75 boete, subs. 20 dagen hecht., met teruggave der z-ep en kaars n. R. d. G., kantoorbediende te Sas van Gent on P. I., werkmau te -as van Gentj beiden tot f3 boete, subs. 3 dagen hecht. I M., werkman te Sas van Gent, tot f3 boete, subs 1 week tuchtschool. Overtreding der Boterwet. J. P. B., winkelier te Sas van Gent, tot f5 boete, subs 5 dagen hecht. Openbare dronkenschap. J. D., zonder beroep te Westdorpe, tot f5 boete, subs. 3 dagen hecht M. C. H., arbeider te Westdorpe, A. P., visch- koopman te Westdorpe en J A. J., leurder te Ter Neuzen, alïen tot f3 boete, subs. 3 dagen hechtenis. Rijden met rijwiel zonder licht. C. d. P., los werkman te Zaamslag, A. G., koopman, P. B., werkman, G. P., w'-rkman A. P zonder beroep, A. M., fabrieksarbeider, J. W., fabrieks arbeider, E. E., fabrieksarbeider, A. R., fabrieks arbeider, allen te Sas van Gent, A. L., schippper te Ter Neuzen, A. M., schipper, H. v. H., schip per, J. V., arbeider C. V., arbeider, M. S. K., werkman, allen te Westdorpe,-J. V. L. M. J., bierbrouwer te Hoek, J. M. S., landbouwerskn. te Axel, D. F., veldarbeider te Axel en F. V., arbeider te Westdorpe, allen tot f 2 boete, subs. 2 dagen hecht. P. V., landbouwersknecht te Axel, tot f2 boete, subs. 1 week tuchtschool. Rijden met rijwiel zonder bel. A. B„ klompenmaker te Clinge, A. d. M., slager te Koewacht en V. v. L koopman te St. Jansteen^ allen tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. Loopen over eens anders grond. T. C., werkman, M. W., zonder beroep en D. H., landbouwersknecht, allen te Philippine, elk tot f3 boete, sub-. 3 dagen hecht. H. v. H., zonder b- roep te Ter Neuzen, tot f0,50 boete, subs. 1 dag hecht. Overtreding der Leerplichtwet. L. S., veldarbeider te Axel, tot f 3 boete, subs. 3 dagen hecht. Overtreding der IJkwet. W. A. S., winke lier te Zaamslag, tot f2 boete, subs. 2 dagen hecht., met verbeurdverklaring lengtemaat. Rjjden met rijwiel over tramweg. F D., landbouwersknecht te Axel, tot fi boete, subs 1 dag hecht. Overtreding der Visscherijwet. B. J. B., varensgezel te Ter Neuzen en J. F. v. d. E., werkman te Ter Neuzen, beiden tot f0,?0, subs. 1 dag hecht, met teruggave van hengel. Na sluitingsuur zyn herberg open hebben F. J, bierhuishouder te Westdorpe, tot f3 boete, subs. 3 dagen hecht. Na sluitingsuur zich als bezoeker in een herberg bevinden. A. d W., arbeider te Westdorpe, tot f 1 boete, subs. 1 dag hecht. Te Sas van Gent een dansparty geven zonder vergunning. A. v. d. K., groentekoop man te Hoek, tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht Te Sas van Gent in zyn woning een openbare vermakelijkheid houden zonder de voorkennis van Burgemeester. A. v. L bierhuishonder te Sas van Gent, tot f2 boete subs. 2 dagen hecht. Overtreding reglement wegen en voet paden in Zeeland. F K., boerenknecht te Axel, tot f0,60, subs. 1 week tuchtschool. Teruggegeven aan de ouders (zonder straf) zijn: M. v. V., fabrieksarbeider te Sas van Gent, H. V., zonder beroep te Sas van Gent en R. S. W., zonder beroep te Philippine (Tern. Crt.) VAN HET De wciarn. Burgemeester van Axel L. LAMAITRE. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, VAN

Axelsche Courant | 1916 | | pagina 3