Van Yollenhovens BIEREN, Firma P. I. VEENHÜIZEN, Axel. Firma P. H. Yeenhuizen, M. eens prachtige sorteericg Patten. Een Militaire Owja; Nieuwe ZouteYiseli, Dekkerspolder. 5 H.H. Grossiers. Advertentien. Gemengd Nieuws. Steeds verkrijgbaar: Ph. A. Knieriem, Axel. aan fabrieksprijzen. BUSGROENTEN. JAMS. TAFELZUREN. VRUCHTENSAPPEN. PUDDINGPOEDERS, enz., enz. J/PLATTEEUVV - AXEL VERLOREN: Opnieuw ontvangen Firma P. H. Veenhuizen, AxeL Aangegeven 12, vertoond 10. Vijf prijzen: le prijs 25 gegeven door F C. Zoonevijlle, met verg. zilv. 'medaille aan Ph J. van Dixhoorn, Axel met Essageur. 2e prijs J 7,50 met zilv. medaille aan C. de Feijter, Boschkapelle met Dona leur. 3e prijs f 2,50 met zilv. medaille aan Jan de Putter, Axel met Maximus. 4e prijs aan Pd. j. van Dixhoorn, Axel met Erasmus. 5e prijs aan Ant. de Cocq, Absdale met Gloran elk een bronzen medaille. Eervolle vermelding S. de Feijter, Axel met Edelman, Ph. J. van Dixhoorn met Ecusson 'en Eroa. Klasse IV. Eenjarige hengsten. Aangegeven 19, vertoond 18. Vijf prijzen: le prijs 5 met verg. zilveren medaille en 5 gegeven door Stael, aan Ph. J. van Dixhoorn met Garros. 2e prijs 2,50 met zilveren medaille aan dezelfde met Germanicus. 3e prijs 2,50 met zilveren medaille aan Kr. van Hoeve van Zaamslag met Ferry. 4e prijs aan H. Bonte van Koewacht met Laboureur. 5e prijs aan E. J. v. Wesemael van Hontenisse met Idus elk een bronzen medaille. Eervolle vermelding Ph. J. van Dixhoorn met Falsen, Corn, de Feijter Boschkapelle met Gravois, S. de Klerk, Axel met Harrison, Ph. J. van Dixhoorn met Herbau en H. Bonte met Iwan. Klasse V. Hengstveulens. Aangegeven 22, vertoond 14. Vijt prijzen: le prijs 25 gegeven door P. VaelYsebaert met verg. zilv medaille aan E. Hamelink, Stoppeldijk 2e prijs 10 met zilv. medaille aan Jan de Putter, Axel met Blesson Oranje 3e prijs 5 met zilv. medaille aan Th. Roegiers, Sas van Gent. 4e prijs 3 met bronzen medaille aan Ph. J. van Dixhoorn met Glaneur. 5e prys 2 met bronzen medaille aan Jan de Putter met Bertrand Oranje Eervolle vermelding: Kr. v. Hoeve, Zaamslag, Corn, de Putter, Axel, Corn, de Feyter, Boschkapelle met. Herman, J. Weijns, Axel, Ph. J. van Dixhoorn met Grenoble en Kr. v. Hoeve, Zaamslag. Afdeeling Merriën. Klasse I. Vierjarige en oudere merriën boven een stokmaat van 1.60 M. Aangegeven 35, vertoond 28. Tien prijzen: le prijs 5 met verg. zilv. medaille hieraan toegevoegd 10, door J. de Putter aan B. de Deckere Rulst met Duchesse de Mullem. 2e prijs ƒ2,50 met zilv. medaille hieraan toegevoegd 10, door B. C. Puylaert aan J. de Putter Axel met Truida. 3e prijs aan H. P. Puylaert Zuiddorpe met Babette. 4e prijs aan Ph. J. van Dixhoornmet Juliana. 5e prijs aan dezelfde met Bavette, elk een zilv. medaille met 2,50. 6e prijs aan dezelfde met Florine. 7e prijs aan B.C. Puylaert Zuiddorpe met Lady. 8e prijs aan B. de Deckere, Hulst met Sarah de Wannegem. 9e prijs aan Ph. J. van Dixhoorn me] Fanny. 10e prijs Jan de Putter met Flora, elk een bronzen medaille. Eervolle vermelding H. P. Puylaert, Zuiddorpe met Rosette, Wed. Hoefnagels, Clinge met Cora, Ph. J. van Dixhoorn met Sjora. Bijzonder vermeld werd Bientaite de P. R. N. van P. Vael—Ysebaert. Aangegeven 16, vertoond 16. Zes prijzen 1 verg. zilv. medaille, 2 zilv. en 3 brouzen medailles. Aan de verg. zilv. medaille wordt 5 toe gevoegd; aan elke zilv. medaille 2,50. le prijs aan Ph. J. van Dixhoorn met Cubus. 2e prijs aan C. Plasschaert met Li- zette de Vesique. 3e prijs aan Jan de Putter met Paula. 4e prijs aan F. van Hoeve, Axel met Coquette. 5e prijs aan Tb. Rogiers, Sas van Gent met Lies. 6e prijs aan J. F. de Maat Lemsen, Stoppeldijk met Lionesse. Eerv. vermeldingB. C. Puylaert, Zuiddorpe met Ideal en Kr. van Hoeve met Blanca. Klasse III. Driejarige merriën. prijzen le prijs f 25, gegeven Zonnevijlle, met verg. zilv. 2e prijs 7,50 met zilveren 3e prijs 2,50 met zilveren 4e prijs f 2,50 met bronzen 5e en 6e prijs elk een bronzen Klasse II. Vierjarige en oudere een stokmaat van 1.60 merriën met M. of minder. Zes door F. C medaille medaille medaille medaille medaille. Aangegeven 25, vertoond 21. le prijs Wed. Daelman met Carta 2e B. de Deckere met Idalie. 3e Kr. van Hoeve met Christina. 4e C. J Vael met Martha. 5e C. Plasschaert met Coquette. 6e W. Dieleman Fz. met Deese. Eerv. vermeldingB de Deckere met Martha, H. P. Puylaert met Fabie, S. van Hoeve met Clarette. Klasse IV. Tweejarige merries. Aangegeven 26, vertoond 21. Zeven prijzen le prijs 10, gegeven door E. P. Staal, met verguld zilveren medaille2e prijs 10, gegeven door A. de Koeijer, met zilveren medaille: 3e prijs 5 met zilv, medaille 4e prijs 2,50 met zilv. medaille 5e prijs 2,50 met bronzen medaille6e en 7e prijs elk een bronzen medaille. le prijs C. J. Vael, Hontenisse met Eunica. 2e J. F. de Maat-Lemsen met Dora. 3e Ph. J. van Dixhoorn met Eva. 4e Joh. de Feijter, Zaamslag met Emma. 5e J. den Hamer, Axel met Erosia. 6e C. Plasschaert met Docile. 7e S. de Feijter met Elza de Gamaine. Eerv. vermelding: W. Dieleman Pz., Axel met Elegauce, R. van Overloop, Zuiddorpe met Fauette, C. de Feijter, Koewacht met Bertha en C. F. de Deckere, Clinge met Doka. Klasse V. Eenjarige merriën. Aangegeven 27, vertoond 20. Vijf prijzen: le prijs 15, gegeven door W. Dieleman Pz., met verg. zilv. medaille; 2e prijs 2,50 met zilveren medaille; 3e prijs f 2,50 met zilveren medaille 4e en 5e prijs elk een brouzen medaille. le prijs C. Plasschaert met Fleurette. 2e Sal. de Feyter met Freda de Frou 3e C. Plasschaert met Fleurine. 4e D. de Bakker, Westdorpe met Holda. 5e Jan de Putter met Diana. Eerv. vermelding H. P. Puylaert met Juliana, P VaelYsebaert met Florida en Fauna, Jan de Putter mat Suel en Matth. de Putter, Zaamslag met Hèroine. Klasse VI. Merrieveulens. Aangegeven 23, vertoond 20. Vijf prijzen: le prijs f 25, gegeven door Kr. van Hoeve 10) en Th. H Pr. Daelman 15) met verg. zilveren medailb-; 2e prijs ƒ10 met zilv. med. 3e prijs tb met zilv. med.; 48 prijs f 3 met bronzen med.5e prijs met bronzen medaille. Voor elk yeuleu van Orange de Mul lem, dat geprimeerd wordt, geelt de heer M. de Craene, eigenaar van ge noemden hengst, bovendien nog 7,50. le prijs Wed. Daelman, Westdorpe. 2e Th. Roegiers. 3e H. P. Puylaert met Caroline. 4e B. de Deckere met Rosa d'Hulst. 5e dezelfde mei Elza d'Hulst. Eerv. vermeldingPh. J. van Dix hoorn met Galette, J. de Putter met Laurina, S. de Feijter met Gerza, S. van Hoeve, Joh. de Feijter met Geertruida en K. van Hoeve. Kampioenschap. Als Kampioenhengst werd aangewe zen Opera du Fosteau, geb. 1907, eigen dom van de vereeniging „Absdale.'L Mon Réve de Roeulx, mocht niet meer mededingen. Kampioen Merrie werd Duchesse de Mullem, van B. de Deckere. Bienfaite de P. R. N. bleef buiten mededingen. Hengsten met afstammelingen. le prijs Absdaalsche hengstenvereen. met Opéra du Fosteau. 2e Hengstenvereen. „De Toekomst'' met Mon Rève de Roeulx, Vierspannen. Aangevoerd 8. Prijzen 10, 7,50, 6 en ƒ4. le prijs Ph, J. vau Dixhoorn. 2e B. de Deckere. 3e C. Plasschaert. 4e B. C. Puylaert. Daartoe uitgenoodigd door den beer Van Dixhoorn als voorzitter, reikte de heer L. J. den Hollander, burgemeester onzer gemeente, met een hartelijke toespraak de medailles uit, waarna de heer Van Dixhoorn onder dankbetuiging voor allen steun aanspoorde tot meer dere medewerking en de tëntoonstelling als geëindigd beschouwde. Er waren weinig kooplieden en dus ook weinig handel. Voor een 2-jarige hengst werd tevergeefs 4000 geboden VERGADERING VAN INGELANDEN op Woensdag 28 Juni a. s. des nam. drie ure. nieuwe tijd, in het hotel Het Gulden Vlies" te Axel. Rekening en verantwoording 1915/16. Vaststellen begrpoting 1916/17. Rondvraag. De Dijkgraaf, P. DEKKER Fz. Axel, 17 Juni 1916. z o o a 1 s LAGER, PILSENER, MUNCHENER, STOUT, WIJNBIER, per flesch, per halve flesch en ook per vaatje. Aanbevelend, Een misdadig plan. Naar wij vernemen, zegt de F ad heeft de politie te Rotterdam dezer dagen een onderzoek ingesteld, naar de handelingen van een jeugdig, te Antwerpen geboren, Duitscher, te Rotterdam woonachtig, die verdacht werd een plan beraamd te hebben, om een der booten van de Harwich-lijn op zee in de lucht te laten springen. Het zou in zijn bedeeliug gelegen hebben, door bemiddeling van een Rotterdamsch koopman, een partij aniliue naar Engeland te zenden in kisten, waarvan een aantal tusschen een dubbele bodem bommen zouden bevatten. Bij die bommen zouden gevoegd worden uurwerken, om wanneer het schip in volle zee was, de bommen tot ontploffing te brengen. De verdachte, de 25-jarige E. J., zou erkend hebben uadat de ontkenning niet meer kon baten, doordat een gesprek hierover, tusschen J. en bedoelden koop man, door de politie was afgeluisterd dit plan te hebben beraamd, doch weder in vrijheid gesteld zijn, uit overweging, dat een begin van uitvoering" vereisi door artikel 56 W. v. S. voor hst vast stellen van strafbare poging, zich niet zou hebben geopenbaard. Wij ve'rueineu nog, dat hel dossier in deze zaak thans in handen is van den min. van Justitie,. De joagerrian moet reeds in verschil lende smokkelarijen betrokken zijn ge weest en daarvoor ook gevangenisstraf ondergaan hebben. Telegrafisch Weerbericht van het Kou. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 21 Juni: Zwak .e tot matige Noordwestel. tot Zuidwestol. wind. Zwaar tot balt be wolkt. Weinig oi geen regen. Koeler nacht. Overdag iets zachter. Wenscht gij Uwe diverse Chocolade artikelen het voordeeligst te betrekken, vraagt dan prijscourant aan I). HARTOG. Agentuur- en Commissiehandel, Ter Neuzen. Speciaal concurreerend adres voor „KwattaV' Manoeuvre Chocolaad. In iedere gewenschte soort en kwaliteit. N. B. Wederverkoopers rabat. bericht de ontvangst van (blauw), gaande van Ter Neuzen naar Axel. Terug te bezorgen tegen belooning bij G. J. GAST, Ijzerhandel, Axel. Prima kwaliteit. t KWATTA

Axelsche Courant | 1916 | | pagina 3