Vaa Yollenlioveiis BIEREN, SLINGERHONING eene jiracbljge sorlrang Pellen. SPAARBANK. iSGhe Merrie Firma P. H. Yeenhuizen, Axel. Bezoekt het TE AXEL A. C. M. POPPE, J. B. Dl RIDDER GD 1 Puike versche Aanbesteding '11 Nieuwe zending pruimen ontvangen. Prachtkwaliteit Patrimonium's Chr. Volksbibliotheek op Maandag 12 Juni 2Pinksterdag). Gemengd Nieuws. Advertentien. Steeds verkrijgbaar Ph. A. Knieriem, Axel. Café „A la Belle Vue" BIEFSTUK, enz. Axel. Joz. de Feijter Pz. J. PLATTEEUW - AXEL AANVANG OM 2 UUR. Zij, die zich nog als deelnemer willen opgeven, kunnen dit nog doen op liet concours. Raadslid en Deurwaarder te Hulst. Alléén het tweede hlokje geheel zwart maken. H. D., 23 j., vlas werker te Koewacht, jg wegens mishandeling veroord. tot 15 of 15 dagen hecht. C. d. P., 19 j., veldarbeider te Zaam slag, is wegens niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar veroord. tot 10 of 10 dagen hecht. E. B., 16 j., arbeider te Hulst, be klaagd van diefstal, is vrijgesproken. Bij beschikking der Arrondisse ment» Rechtbank te Middelburg is A. J. L., 31 jaar, schipper Terneuzen, buiten vervolging gesteld ter zake van de hem ten laste gelegde verduistering, waarvoor rechtsingang tegen hem was verleend. Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft Woensdag arrest gewezen in de zaak tegen P. d. H., latidb. te Zuiddorpe, door de rechtbank te Middelburg ver oordeeld tot 6 weken gevangenisstraf ter zake van poging tot verboden uitvoer van twintig zakken aardappelen naar België, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen aardappelen. Het vonnis werd vernietigd en bekl. vrijgesproken met last tot teruggave der aardappelen. Dinsdag is bij den Oranjemolen te Vlissingen een 13jarige jongen, zoon vui eene weduwe, bij het spelen te water gerallen en verdronken. Het lijk van den jongen is bij de plaat* van het ongeluk opgehaald. De jongen zat te vigschen. M. crt. Dinsdagmiddag sloeg de bliksem id de kamer van den heer Tj. N. A. aan den Oostgingel te Goes. Hij nam daarbij een heel eigenaardigen weg, eerst langs de dakgoot, sloeg toen een opening in den steenen buitenmuur en rukte in de kamer een zware plank uit het plafond, die hij geheel doormid den scheurde, Het behangsel werd ge deeltelijk afgerukt. Een halve plank, stukken behangsel en een regen van gruis en splinters werden over den vloer geworpen. Wonder genoeg heeft het behangsel geen vlam gevat. Slechts de verf aan het houtwerk vertoont eenige schroeiplekken. M. crt. De heer J. v. S. te Wageningen schrijft aan de A. R. Crt. In de bosschen achter het buiten Sel terskamp nabij Bennekom, had ik langs een eenzamen weg het nest gevonden van een zwarten lijster. Het zat in een lagen spar, midden op een tak, ruim een meter van den groud. Zondag 28 Mei waren de vijf jongen pit het ei gekomen en Zondag j.l. ging ik opnieuw naar het Dest, om mij van den welstand der lijster familie te overtuigen. Op ongeveer 50 M. afstand, toen ik den spar waarin het nest, kon zien, bemerkte ik een ongewone beweging. De beide oude vogels vlogen onder angstig geroep om en in den boom terwijl twee der half naakte jongen op het pad fladderden. Haastig toegeloopeu ontdekte ik de oorzaak van het misbaar. Een eekhoorn had de lijsters overvallen en was nu bezig een der geroofde jongen te verslinden. Bij mijn komst liet hij den bloedenden vogel, die nog leefde, vallen. Blijkbaar hadden de oude lijsters getracht hun kroost te redden, waut bet nest was leeg en op het pad lagen DÖg twee jongen, waarvan het eene dood was en het andere spoedig stierf. Het half- verscheurde jong heb ik dadelijk gedood. Een poging den brutalen roover, die in deD boom bleef zitten kijken, hoe 't afliep naar verdienste te straffen, mislukte. De beide nog levende jongen heb ik weer in het nest gezet en op eenigen afstand aigewacht wat er gebeuren zou. De oude vogels keerden echter, ook na ge- ruimen tijd, niet terug, en, de jongen ontvluchtten het nest. Daar de diertjes nog te slecht in de veeren zaten om tegen de koude nachtlucht bestand te zijn en omdat ze niet vliegen konden, heb ik ze meegenomen in de hoop ze te kunnen grootbrengen. Bedenkt men, dat in de genoemde bosschen de eekhoorn veelvuldig voorkomt dan is het duidelijk, welk een schade hij aan den vogelstand kan toebrengen. Men meldt uit Maastricht aan de A. R. crt. Woensdagavoud is aaD de grens bij Veldwezelt een werkman, die te Maas tricht bij een aannemer werkzaam was, en aan zijn vrouw een pakje met levens middelen over den electcischen draad wilde overgooien, op Belgisch grondge bied, door een Duitschcn schildwacht doodgeschoten. Bij de Belgische gemeente Middel burg is weder een Duitsch soldaat aan den electrischen draad blijven hangen hij was onmiddellijk dood. Wij hebben reeds met enkele woorden gemeld, dat de Fransche vlieger Gilbert, die in Zwitserland geinterneerd was, den 25ste van de vorige maand uit zijn gevangenschap te Zurich is ontsnapt. Hij heeft zich na zijn ontsnapping nog zes dagen in Zwitserland verborgen weten te houden vóór hij de Fransche grens over kon komen. Per «poor is Gilbert van Zurich naar Bienne gegaan, van daar per auto naar Genève. Den ln dezer zond de correspondent van het Petit Journal uit Bellegarde van Gilbert'* odyssee bet volgende verhaal aan zijn blad Ik was den avond te voren gewaar schuwd, dat Gilbert van ochtend de grens over zou komen. Nadat ze de Fransch- Zwitsersclie grens zorgvuldig onderzocht hadden, hadden de vrienden van Gilbert een plek ontdekt, die geschikt was om er de grens ever te steken. Het was een vergeten hoekje tnsschen Collonge en Annemasse in de onmiddellijke om streken van het afgelegen gehucht Veyrier Daar loopt een klein slingerpaadje van Zwitserland naar Frankrijk. De weinige Savooysche boeren, die af en toe hier de grens overgaan bewegen zich vrijelijk van het eene land naar het andere. De grens wordt hier slechts door een enkelen Zwitserschen gendarme bewaakt. Niet ver van dat Fracsch-Zwitsersche overpad staat een herberg, waar toeristen, die den Petit-Salève willen beklimmen, watrusten kunDen. In die herberg waren wij, vrienden van Gilbert, vanochtend met ons drieën samengekomen. Terwijl wij deden als of we in gesprek waren, hielden wij met 'n bezorgd hart het grenspaadje in het oog. De grenswachter wandelde met maehinalen pas. Weldra staken we ons voorgewende gesprek, want over de groeneude vlakte kwam iemand aan. Een grijsaard, krom gebogen ed steunend op een stok. Van het gezicht van dien armen oude, die zich voortsleept, ziet men niets dan een langen, ruigen baard. Verder een groote vuile vilten hoed. Het oudje gaat met moeite voort over de vlakte en soms staat hij stil om adem te scheppen. De grenswachter gaat onver schillig naar hem toe, om hem naar zijn indentiteit te vragen. Maar dan laat het oude mannetje zijn stok vallen, neemt zijn beenen op, vliegt het voetpad over en hij is in Frankrijk. De Fransche grenswacnfer, een alpenjager, verspert hem den weg, maar wij komen uit de herberg en roepen in koor: Gilbert! terwijl wij oozen vriend omarmen. Tot zoover de coriespoudeut van het Petit Journal. Na nog eenige formaliteiten aan de Fransehe grenswacht is Gilbert toen 's avonds per trein uit Anoemasse naar Lyóu vertrokken om er een fabriek te bezoeken waar motorenvoor vliegtuigen gemaakt worden. N. R. Crt. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tót" den avond van Zaterdag 10 Juni: Zwakke tot matige wind, aan van ke lijk uit Westelijke richtingen. Tijdelijk opklarend, later wellicht weer regen. Aanvankelijk iets warmer. zooals: LAGER. PILSENER, MUNCHENER, STOUT, WIJNBIER. jier alesch, per halve flesch en ook pep vaatje, Aanbevelend, K4AIWAL. AXEL. Met de aanst. PINKSTERDAGEN te bekomen Tevens bergplaats voor Fietsen. a 65 cent per pond, bij bericht de ontvangst van Rentevergoeding 3 Inlagen kunnen geschieden van des morgens 9 tot des avonds 8 nur. Terugbetalingen zooveel mogelijk d i r e k t. VAN HEEL A Co. De ondergeteekende zal, namens z\jn principaal, op Woensdag den 21 Juni a. s., des namiddags 5 uur (nieuwe tijd), in de herberg van den Heer M. Koolè op de markt te Axel, trachten aan te besteden Het afbreken van de Bak kerij van den Heer C. M. VAN LEEUWEN aldaar en het bouwen van een nieuwe Bakkerij daar ter plaatse. Plaatselijke aanwijs op den dag der besteding des namiddags 1 uur. Bestek met teekening verkrijgbaar ad f 1,50 bij den Architect J. WISSE Jz. te Zaamslag. GEVRAAGD, bij voork. van stnmboek- ouders. Prijsopg. aan GRIETHUIZEN, Zutfenschestr., Apeldoorn. TWEE JOLIGE JONGENS vragen twee jolige meisjes om de pinksterdagen gezellig door te kun nen brengen. is geopend: eiken Zaterdagavond van 451/» uur, in de Consistorie der Geref. Kerk tegenover de Nieuwstraat, alhier. De Kiesvereeniging „VRIENDENKRING" te Hulst, beveelt voor de aanstaande verkiezing van Vier leden vooi de Provinciale Staten van Zeeland, district Hulst, op 16 JUNI aanstaande, met den meesten aandrang aan Iemand van onverdachte vrijzinnige beginselen, met een levendige belangstelling in alles wat ons gewest betreft en wiens werkkracht en ijver bovendien alge meen bekend zijn. EM. SCHIFFER, Voorzitter. A. REIN HOUD, Secretaris. CONCOURS-HIPPIQUE

Axelsche Courant | 1916 | | pagina 3