EEN HUIS, een Dienstbode Gemeenteraad. Een Kinderwagen. Rechtszaken. Landbouw. Gemengd Nieuws. Bekendmaki ngen. De BURGEMEESTER van AXEL maakt bekend, in overleg met Zijne Excellentie den Vice-Admiraal, Comman dant in Zeeland, dat de kermis dit jaar niet zal gehouden worden. L. J. DEN HOLLANDER. Axel, 26 Mei 1916. Advertentie ïi. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Terstond of m^t I Juni cDe J3ur<&em,eester voornoemd, TJED -ke, der een om de 'tief dat nen ven op de ten ten de ,age kan tia" iche den een de om toe- om en één ij de iten, eer enal iartj ham g te der om eder logt ht in ring oerc ront vol neu van ppen neu eten rt. met /aar men om lem over oeke P. C. van ende temd sren: 3625, 3615, A. P, iii te Axel aslag it het Kr, 'O en 3368 zou 3 hetl een ;nten nabil' Gisteren werd alhier in het hötel Het Galden Vlies de jaarvergadering gehouden van ingelanden van den ,Cathariuapolder" waar besloten werd niet in te gaan op het verzoek om gel- delijken steun voorden verbindingsweg |te verleenen. In de heden eveneens bij den heer De Lozanne alhier gehouden vergade ring van ingelanden van den „Capel lepolder werd besloten geen subsidie te geven voor den verbindingsweg. In plaats van wijlen deu heer P. Dekker werd gekozen tot gezworene, diens zoon dhr. El. Dekker. Tot bode werd benoemd W. Kempe, in plaats van P. de Kraker, wien op verzoek wegens vergevorderden leeftijd eervol ontslag is verleend. Het dijkgeschot werd verhoogd van fl tot 10 per H.A. In de gisteren te Philippine ge houden vergadering van den Mosselpol der werd besloten gedurende 30 jaren een subsidie te geveu van 14.20. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Men meldt ons uit Ter Neuzen Hoewel door de in deze gemeente gevestigde Arbeidsbeurs nog geen groot aantal werklieden geplaatst zijn, kan het bestuur toch op eenig resultaat wijzen. Gedurende de maand Maart, werden 12 werkloozen ingeschreven, waarvan 1 geplaatst werden. Aan het einde der maand waren er reeds 51 aauvragen verdeeld over 16 gemeenten .van Zeeuwsch-Vlaanderen ingekomen. Het blijkt, dat de patroons meer dan de werklieden, gebruik maken van deze nuttige inrichting. In het overige deel van ons land wordt veel gebruik gemaakt van deze instel lingen. In de maand Maart werden bij al de Arbeidsbeurzen 11097 mannen en 10050 vrouwen ingeschreven. Er werden over datzelfde tijdvak 5065 mannen en 4692 vrouwen aan werk geholpen. Welk een gunstig resultaat in deze droeve tijden. Woensdag is te Ter Neuzen een Belgisch uitgewekene, de heer S. de L., afkomstig uit Antwerpen bij het baden ia de Schelde verdronken. De onge lukkige, die niet zwemmen kon, had de onvoorzichtigheid te ver in zee te gaan zoodat hij het evenwicht verloor en door* den stroom werd meegetrokken. Een poging om den 22-jarigen drenkeling te redden taalde. Zitting van 26 Mei 1916. V. L. d. R., 16 j., veldarbeider. te j Zuiddorpe, is wegens vernieling veroord. tot 5 of 1 week tuchtschool. M. W., 28 j., zouder beroep, vrouw van C. D.," te Ter Neuzen, beklaagd van mishandeling is vrijgesproken, met vernietiging van bet verstek-vonnis. Prijsopdrijving van aardappelen. De minister van landbouw, nijverheid en handel brengt ter algemeene kennis, dat, naar hem gebleken is, voor binuen- l landsch verbruik bestemde partijen aardappelen door handelaren worden opgekocht en aan het verbruik ont trokken, ten einde de prijzen dezer aardappelen op te drijven. Partijen aardappelen, die aldus wor den opgehouden, zullen onmiddellijk in beslag genomen worden. St. Crt. Mooie winst. Door bet overlijden van den heer D. van der Vliet, burgemeester der gemeente Zierikzee, ontstaat er meldt de M. Crt. ook weder een vacature in het provinciaal college van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen der Hervormde gemeenten in Zeeland, zoodat daar nu 2 vacatures in ontstaan zijn, daar ook in de vaca ture van het overleden lid den heer F. de Bree niet is voorzien. De beide overledenen moesten dit jaar aftreden tegelijk met den heer W. Griep te Rilland-Bath. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 28 Mei 1916. t Ned. Herv. Kerk. Voo'-m. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerk. Gebouw Kerkdreef. Voorm. 9 ure Ds K. Oustoren (te Borger). Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma, Gebouw Stationstraat. Men schrijft aan het üand. Toen voor eenige dagen de rage in het opkoopen tegen alle prijzen van rundvee voor uitvoer naar Duitschland aan het woeden was, werd er in de Noordelijke .provinciën veel vee opge kocht voor één firma te Enschedé. Wat de runderen kostten, het deed er niet toe, de firma had consent voor den uitvoer van 5000 stuks van de door de regeering toegestane 11000 stuks zoo wordt nu meegedeeld. Dat voorrecht was aan de firma ge schonken, wijl zij de regeering destijds de behulpzame hand gebodén had voor den verkoop van het overtollige vee uit de overstroomde streken in Holland naar Duitschland. En dat voorrecht gaf der firma een cadeautje vau 500.000. De 5000 koeien werden n.i. verkocht met ruim 100 winst per stuk. Gebrek aan grondstoffen. Het Volk meldt, dat over twee weken de Centrale Guanotabriek te Kraling scheveer haar bedrijf zal moeten stop zetten. Oorzaak daarvan is gebrek aan salpeter en pyriet, dit laatste voor de bereiding van zwavelzuur. Reeds zijn ongeveer 100 arbeiders ontslagen, maar dan komen ook de overige, ongeveer 250, op straat. Naar.de N. R. Crt.x verneemt, is het j zelfde te vreezen voor de fabrieken onder dezeitde directie te Zwijndrecht, waar ongeveer 200 werklieden arbeiden. zich toen heeft afgespeeld bleek avonds toen de bakker een door A. besteld en niet afgehaald brood bij hem ging bezor gen. Door een loopgat voor de kippen zag hij op den vloer de twee vrouwen ib een bloedpas ligger. De politie brak de deur open en vond de vrouwen reed» dood en A. opgehangen. Jaloerschheid- schijnt niét vreemd aan de daad. De buren hebben niets van de misdaad be merkt. Avp. Een staking onder eierboeren. De eiereuunarkt te Eindhoven bood Dinsdag een verlaten aanzien. De Meierijsche boeren hadden er den brui van gegeven om de eieren tegen 5 cent per stuk te verkoopen. Een enkele boerin of boer kwam zonder voorraad eens op de markt ronddrentelen, om de publieke stemming op te nemen. Waarom ze geen eieren medebrachten Omda ze zich deur gienen Regeering, en deur gienen minister lieten dwinge (De inbeslagneming, in de vorige week, geschiedde op last, van den minister). Dan maer liever de Ajers aan de varkens gevoerd !c Ook zijn er tal van boeren, holder de bolder, lid van de veilingsvereeoigingen geworden, cd die zenden het product nu naar den bond, voor export naar Duitsch land. De boeren eischen in dooisnee 7 ct. *oor een ei, en anders wnaar veur den expoi t| of we ête ze zelvers oplc Dat is zoo ongeveer de cirkelloop van den gedachtengang der Meierijsche boeren. Avp. Van bevoegde zijde verneemt de N. R. Crt. Begin M art ontvluchtte een Russische krijgsgevangene uit Duitschland. Duit sche soldaten losten schoten op den vluchteling die gewond op Nederlandsch grondgebied neerviel. De Duitsche sol daten overschreden toen de grens en voerden den gewonden Rus weg. De Nederlandsche regeering heeft de aandacht van de Duitsche regeering op dit voorval doen. vestigen en beeft van deze thans toezegging ontvangen dat die Rus, die nog verpleegd wordt in een hospitaal te Aken, zoodra hij hersteld zal zijn, aan de Nederlandsche overheid zal worden overgeleverd. De BURGEMEESTER der gemeente Axel, maakt bekend, dat openbare vergadering van den Gemeenteraad is belegd, tegen Dinsdag den 80 Mei a.s., des voormiddags 9 ure, ten Raadhuize, ter behandeling van het volgende 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Aanbieding RekeniDg Alg. Burg. Armbestuur over 1915. 3. Aanbieding Rekening Gasfabriek over 1915. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onbewoonbaar- verklaring van eene woning. 5. Verzoek van D. Buijze alhier qm tegemoetkoming in de kosten voor het herstellen van een brug. 6. Vaststellen primitief kohier hoof- delijken omslag. Axel, den 26 Mei 1916. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. miRim Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Ds. K. Oustoren. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 10 ure Leeskerk. Nam. 3 ure Leeskerk. 's Av. 61/» ure Leeskerk. Id den afgeloopen nacht zijn onder Vogelenzang twee werklieden, op de spoorbaan werkzaam, door een posttrein overreden. Een hunner was onmiddellijk, doodde ander is in hoogst emstigen toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Avp. Te Waalre (N.Br.) zijn een 40 hectaren heide .en 5 hectaren bosch, eigendom van baron van Oldeneel, afge brand. Avp. Het parket uit Den Bosch bevond zich Maandag te Uden teoeipde een onderzoek in te stellen naar den dubbe len moord en zelfmoord Zaterdagavond Ie Volkel gepleegd. De vermoedelijke dader, D. A., stond vóór zijn huwelijk zoowel als daarna, bekend als een drinker en leeglooper. Zijn schoonmoeder liet een woning voor hem zetten en nam haar intrek bij het jonge paar. Beide vrouwen voorzagen door veldarbeid in de behoefte van het gezin.- Ze giDgen beiden door voor niet geheel toerekenbaar. Zaterdagmiddag kramen ze tegen 5 uur van het veld, A. kwam even later, waarop hij de blinden en deuren sloot. Welk drama De HollaDdsch© grenswacht heeft den 20-jarigen J., uit Arkel die, hoewel gewaarschuwd, niet bleef stilstaan, dood geschoten. Avp. Nabij Bergen in Limburg is een smokkelaar, die vee over de grens trachtte te brengen door de maréchaussée dood geschoten. De getroffene was een land weerman uit Oss, die te Bergen in gar- riizoenlag. M. crt. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Zaterdag 27 Mei Zwakke tot matige Zuidwestel. tot Zuidoostel. wind Tijdelijk opklarend. Later kans op regen of onweer. Aan vankelijk iets warmer. De BURGEMEESTER van AXEL, maakt bekend dat Met ingang van Zaterdag 27 ^flei a. s., des Zaterdags wittebrood mag worden gebakken, doch uitsluitend op Zaterdag mag worden verkocht. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. Axel, 23 Mei 1916. De/Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van JOSEPH KINDT, tuinier te Zuiddorpe, ten herberge van de weduwe Alph. Coppieters, aldaar, op Donderdag den 8 Juni 1916 des namiddags 2 ure, verkoopen Schuren en Erf tè Zuiddorpe (Boschdorp), sectie B no. 1101, groot 6 arèn 10 centiaren of 41 roeden. Aanvaarding by de betaling. Betaling 2 maanden na de toewijzing. Grondlasten 1 Januari 1917( De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer J. J. DE LOZANNE, aldaar, aan zijn woon huis in de Lange Noordstraat, op Woensdag den 33 IVlei 8936, in plaats van 24 Mei 1916, zooals eerst was geannonceerd, des namiddags 2 ure, verkoopen Mahonie gepolitoerde Kas ten, geschilderde Kasten, bekleede Stoelen met leer, 6 bekleede Stoelen met tryp, een partij gewone cC|p Stoelen, Tafels, Spiegels, Zetels, eikenhouten Secre- taire, Kachels, Kapstokken, Ledi kanten, Pluimbeddeu, Dekens, 10 Kippen met Haan, Hollandsche Herdershond, 3 Amerikaansche Kinderstoelen, Steenen, Afbraak, enz., enz. Betaling contant. Te bevragen aan het bureau van dit blad. gevraagd, bij C. VERMEULEN te- Sluiskil. Kuupen rich ook aaumelden bij J. VLAANDER te Axel.

Axelsche Courant | 1916 | | pagina 3