Aanbesteding. Bericht. Week's Stcrdisator, SCHOL SPAARBANK. e» Dienstbode Door toevallige omstandigheden SIQARENFRIJZKN Firma P. H. Yeenhuizen, Axel. 30 gulden belooning Patrimonium's Chr. Volksbibliotheek Ad vertent i en. Het Bouwen van een Fabriek. Maandag 5 Juni a. s. AXEL G. J. GAST. Rechtszaken. Openbare Verknoping. Terstond of met I Juni Men was, dam gevestigde Amstel Hypotheekbank in liquidatie, sinds enkele dagen in xijn woning ouder politiebewaking. De ver dachte zou ten nadeele van genoemde bank een aanzienlijk bedrag hebben ver duisterd. Vast staat een tekort van j 60.000, doch zeer waarschijnlijk is het vermiste bedrag veel grooter. Men spreekt zelfs van 160.000. De ernstige ziekte van den verdachte laat niet toe, dat hem een geregeld verhoor wordt afgenomen. A. R. crt. Dronkenschap en het mes. Bij een vechtpartij te Wormerveer stak zekere P. H., van Krommenie den Wormerveer- der Jan L. met een mes diep in het hoofd. Hevig bloedend werd L. door een arts verbonden. De dader werd door de politie aangehouden. Oorzaakdronkenschap. Te Schoonoord (Dr.) is de ongehuwde photograaf H. Rijnders, 's avond» onver wachts met een mes gestoken. Enkele passen liep hij nog voort, en vroeg aan den hem tegenkomenden rijksveldwachter hem te willen verbinden, toen zakte hij levenloos neer. De verslagene was een net en fatsoenlijk man en nog maar kort daar woonachtig. Als vermoedelijke da ders zijn reeds enkele nog zeer jeugdige personen in arrest genomen. Het geheele dorp is onder den indruk van dit tragisch geval, waarin de alcohol helaas ook weer de hoofdrol speelt. A«y>. In den loop van April zijn ten na deele. van een vethandelaar te Rotterdam uit een pakhuis in de Roscnveldtstraat, vermoedelijk met gebruikmaking van een valschen sleutel, gestolen 160 vaten vet, welke volgeus.de tegenwoordige markt waarde een waarde van ongeveer 32,000 vertegenwoordigen. Na uitgebreide nasporingen en het hooren van een groot aantal personen, als sleepers, caféhouders, opkoopers, enz heeft de politie aangehouden den houder van een kroegje in de Zandstraat, ge naamd J. van der V., woonachtig in de Warmoezierstraat, verdacht van diefstal, en den lorren- en beenenkoopman M. van der S., uit de Gouvernestraat, verdacht van heling van het gestolen vet. Deze beide maunen zijn naar het huis van bewaring gebracht. De 160 gestolen vaten zijn waarschijn lijk in vier partijen per sleeperswagen uit het pakhuis vervoerd en op monster aan tal van tusschenpersonen verkocht, waarbij de lorren- en beenenkoopman als commissionnair optrad. Van ongeveer honderd vaten weet men, dat ze op het oogenblik in handen zijn van als vethandelaren bekend staande personen. N. R. crt. Woensdagmiddag is in de Vliet onder Rijswijk een opvarende van een zandbak over boord geslagen en verdron ken. N. R. crt. Te Oeffeit (N.-B.) zijn twee kinderen van 2 en 6 jaren van den spoorwachter S. aan nekkramp overleden. iV. R. crt. AXEL, 19 Mei 1916. In enkele bladen kwam dezer dagen het bericht voor, dat alhier eene machi nale drogerij zal worden opgericht, waarin 100 a 200 personen werk zouden kunnen vinden. Dit bericht bevat in zooverre waar heid, dat de inrichting zal verrijzen, de aanbesteding zal binnen kort plaats hebben. Naar wij van zeer betrouw bare zijde vernemen, bestaat het plan aanvankelijk met 4 of 5 vaste werk krachten te beginnen, welk getal in den zeer drukken tijd misschien zal kunnen stijgen tot 40 ot 45 man. Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvanger der rijks belastingen te Nieuwe Niedorp, de heer J. F. Hampe, j thans alhier. Woensdag overleed te Ter Neuzen op 65-jarigen leeftijd de heer A. Kok, oud hoofd der openbare school te Othene (Zaamslag). In hem is heengegaan een onderwijsman, die in kleinen kring veel goeds heeft gesticht. Jaren lang heeft de heer Kok ook les gegeven aan de Rijks Normaallessen alhier en wist hij van zeer vele leer- liugen en oud leerlingen de achting te verwerven, die hem toekwam. Ofschoon steeds pal staand voor het openbaar onderwijs, telde de overledene om ziju rechtvaardig karakter ook onder tegenstanders van dat onderwijs vele vrienden. i De Serpauluspolder te Hulst ver leent geen bijdrage voor "den verbin dingsweg. Ingelanden verwierpen een voorstel daartoe met 15 tegen 2 stemmen. Een gelijk besluit namen de ingelanden van den Eendragtpolder en den Kleinen Huissenspolder te Zaamslag. M. Crt. Bij den gehouden wedvlucht met duiven der Zeeuwsch-Vlaamsche ver eenigingen werd de Ie prijs te Breskens gewonnen door J. v. d. Velde, te Oost burg door J. Buyck, te Retranchement door I. Luteijn en te Zuidzande door I. Luteijn. M. Crt. Aan de navolgende personen, vroeger door den vice-admiraal, com mandant in Zeeland, uitgewezen, is vergunning verleend terug te keeren C. D. Daalman, F. P. Roelands, P. van de Vijver, L. Ph. Boone, allen te Graauw, L. N. Serraes, Zuiddorpe, A. Moulaert, Eede, M. C. van Boven en F. A. Piessens, beiden Clinge, F. Ingels, Westdorpe en P. F. Poppe, St. Jansteen. Het verblijf is ontzegd aan Charles Louis Claes, geboren te Lier, 22 Nov. 1879, afgekeurd Belgisch soldaat. M. Crt. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt ('bij Utrecht). Verwachting toL den avond van Zaterdag 20 Mei Zwakke tot matige Noordeli.ike tot Oostelijke wind. Licht- tot haltbewolkt. Droog weer. v Overdag iets warmer. Aan allen onzen liarteljjken dank voor de vele blijken van belangstelling aan ons betoond op ons 25 jarig huwelijksfeest. C. WITTE.- H. C. WITTE—Speelman. Axel, 19 Mei 1916. Ondergeteekende zal ten verzoeke van den heer F. C. ZONNEVIJLLE te Axel, op Dinsdag 23 Mei 1916 des namiddags ten 6 ure, in het Hotel „De Graanbeurs" bij den heer A. VAN Dixhookn, trachten aan te besteden Bestek en teekening liggen ter inzage in bovengenoemd hotel. Plaatselijke aanwijs een uur vóór de besteding. Inlichtingen te bekomen bij C. TAN DEN BROEKE, Bouwkundige, Axel. Het Bestuur van den polder COE- GORS c. a. maakt bekend dat de ver gadering van Ingelanden zal plaats hebben op eD niet op Dinsdag 30 Mei. J. VAN HOEVE. Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Öntv.-Griffier. Axel, 18 Mei 1916. Belanghebbenden wordt door deze bericht dat de analyse van de Zwavelzure Ammoniak, 16 April geleverd voor de Kunstmest- In de week van 1016 Mei zijn Commissie luidt Zeeland ter kennis van den Centralen 120,10 pCt. Stikstof als Ammoniak. Gezondheidsraad gekomen Diphteritis 1 geval te Goes2 ge vallen te Hulst. Roodvonk 1 geval te Breskens 1 geval te Hoek, 1 te Middelburg, 1 te Rilland-Bath, 2 te Vlissingen. M. Crt. kan ik aan gebruikers van een zeer beperkte partij glazen van V, L., 7s L., '/4 L., 1 L., L., 2 L. aanbieden. Spoedige opgave is zeer gewenscht daar de voorraad spoedig uitverkocht zal zijn. Aanbevelend, Hoogachtend, Firma D. J. OGGEL. Niettegenstaande de voort durende stijging der Aan de acte examens L. O.-hebben te Middelburg totaal deelgenomen 95 mannelijke en 57 vrouwelijke candi- daten, van wie respectievelijk 81 en 44 slaagden. Voor de vrije en orde oefeningen werden geëxamineerd 13 mannelijke, van wie 7 slaagden en een zich terugtrok en 5 vrouwelijke, van wie 4 slaagden. Voor de nuttige hand werken werd slechts eene candidate geëxamineerd, die slaagde. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 21 Mei 1916. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerk. Gebouw Kerkdreef. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. Nam. 2 ure Dr. B. Roorda (te Loenenj. Gebouw Stationstraat. Voorm. 9 ure Dr. B. Roorda. Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 10 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk 's Av. 5Va ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg Zitting van 19 Mei 1916. F. v. O., 52 j. en D. d. S., 44 j., landarbeiders te Koewacht, zijn wegens omkooping ieder veroord. tot 14 dagen gevangenisstraf. A. W., 19 j., schippersknecht te Tér Neuzen, is wegens poging tot verboden uitvoer veroordeeld tot_ 5 of 5 dagen hechtenis. i P. C. K., 51 j-, zonder beroep te Clinge, is wegens vernieling vrijge sproken. worden mijn bekende merken nog steeds zonder noemenswaardige prijsverhoo- ging geleverd. Het Bestuur van den polder BEOOSTENBLIJ BE.NOOR DEN maakt bekend F0, dat de gewone jaarlijksche ver gadering van Ingelanden zal worden gehouden op Dinsdag 23 Mai 1916, des voormiddags half elf uur, in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel; 2°. dat de rekening en verantwoor ding over het dienstjaar 1915/1916 en de begrooting met de memorie van toelichting voor het dienstjaar 1916/1917 van af 10 Mei a.s. gedurende acht dagen ten kantore van den Ontvanger Griffier ter inzage zullen liggen 3°. dat de begroeting met memorie van toelichting, na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na «de vaststelling, ten voor melden kantore ter inzage zal liggen en dat van bovengenoemde stukkeu afschriften te bekomen zijn tegen be taling der kosten. Het Bestuur voornoemd, M. W. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Gritfier Axel, 5 Mei 1916. aan diegene, die annwyzing kan doen of inlichtingen geven, welke tot .op sporing van de(n) dader(s) leiden, die mijn prikkeldraad hebben doorgeknipt, enz., in de weide aan den Armendijk. S. VAN HOEVE Fz., landbouwer, Axel. GROOTE DROGEVISCH FIRJIA P. H. VEENHUIZEN. is geopend: eiken Zaterdagavond van 4—51/, uur, in de Consistorie der Geref. Kerk tegenover de Nieuwstraat, alhier. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer J. J. DE LOZANNE, aldaar, aan zijn woon huis in de Lange Noordstraat, op Woensdag den 39 Mei 1916, in plaats van 24 Mei 1916, zooals eerst was geannonceerd, des namiddags 2 ure, verkoopen Mahonie gepolitoerde Kas ten, geschilderde Kasten, bekleede Stoelen met leer, 6 bekleede Stoelen met tryp, een partij gewone Stoelen, Tafels, Spiegels, Zetels, eikenhouten Secre taire, Kachels, Kapstokken, Ledi kanten, Pluimbedden, Dekens, 10 Kippen met Haan, Hollandsche Herdershond, 3 Amerikaansche Kinderstoelen, Steenen, Atbraak, enz., enz. Betaling contant. Rentevergoeding 3 Inlagen kunnen geschieden van des morgens 9 tot des avonds 8 uur. Terugbetalingen zooveel mogelijk d i r e k t. VAK! HEEL Go. gevraagd, b ij C. VERMEULEN te Sluiskil. Kunnen zich ook aanmelden bij J. VL AAN DER te Axel.

Axelsche Courant | 1916 | | pagina 3