FI it II t I). J. OtfGEL, VARKENS, KOEIEN EN PAARDEN. N. Y, Stoommeelfabrieken „De Maas" Verkrijgbaar voor Burgerlijke Stand. Ad verte n tien. j-. jd. Telegrafisch. Weerbericht mannen een partij salpeter te hebben o-ekocht, vermoedelijk van diefstal at komstig. Van deze partij was reeds 182 kilogram verkocht; een ander ge deelte is in de woning van G. S. in beslag genomen. N. R. crt. Toen Zaterdagmorgen te Zevenaar de trein, waarmede de Elbertelder Opera naar Duitschland terugkeerde, gevisiteerd werd, bleek, dat de waggon, waarin de requisieteu vervoerd werden, een groote hoeveelheid smokkelwaar, vooral meel en vet, bevatte. Ook vele leden van het gezelschap hadden smok kelwaar onder de kleeren verborgen. De waggon met requisieteu werd uit den trein gehaakt en moest te Zevenaar achterblijven. Ook zij, die smokkelwaar bij zich hadden, mochten hun reis niet vervolgen. W. R. crt. Ten nadeele van de bijbank van de Amsterdamsche Bank, in de Boompjes te Rotterdam, is 2500 verduisterd. De bankbeambte C. W. D., uit de Aert van Nesstraat, is er vermoedelijk met dit geld vandoor. TV. R Crt. Te Harderwijk heeft zièh bij een 14jarig meisje een geval van nekkramp voorgedaan. Te Dordrecht i* een vrouw aan nek kramp overleden. N. R. Crt. De justitie heeft huiszoeking gedaan bij den heer M. B. in de Kamperstraat te Zwolle, waar correspondentie in beslag werd genomeD, op vermoeden van onge oorloofde handelingen voor het verkrijgen van vrijstelling van de militie. N. R. Crt. Zaterdagnacht is een losse werkman der H. IJ. S. M. op de spoorlijn achte.r de gemeente gasfabriek aan den Haar- lemschen weg te Amsterdam, van een spoorwaggon gevallen, met het gevolg, dat hij werd overreden en gedood. N. R. crt. Ouder Schijf is Vrijdag de beruchte smokkelaar A. S., bijgenaamd Klaver- vrouwke door een grenspatrouille dood geschoten. Zaterdagnacht zijn onder Nispen 14 smokkelaars aangehouden, die 400 kilo vet vervoerden. A. R. crt. i Vrijdagnamiddag is te Haarlemmer liede bij het baden, buiten de daarvoor aangewezen plaats, bij het oude fort De Liede, verdronken een 30 jarige laod- weerplichtige, afkomstig uit Den Haag, gehuwd en vader van 5 kinderen. N. R. crt. Zaterdagmorgen is de stoomboot- kapitein P. Kunst bij het schoonmaken van zijn boot De Bruiuvisch io de Nieuwe Haven te Dordrecnt te water geraakt en verdronken. Het lijk is opgevischt. N. R. Crt. Vrijdag heeft er eeD hevige boseli brand gewoed te Hollandsche Veld, gem. Hoogeveen,, in de uitgestrekte dennen- bosschen van de heeren J. en A. Bruins Slat aldaar. /V. R. Crt. Te Vlijmen zijn Vrijdagnamiddag door onbekende oorzaak twee woningen tot den grond toe afgebrand. Door ge brek aan water kon de brandweer niets uitrichten. N. ft. Crt De politie te Berlijn heeft weer een razzia gehouden bij een slager in de Skalitzer Strasse, die voortdurend neen verkocht, maar in zijn huis geweldige voorraden verduurzaamd vleesch, worsten, hammen, reuzel en rundvet opgestapeld had, die na de huiszoeking, onder toezicht van de politie, aan het toegestroomde volk zooveel mogelijk verkocht werden. De voorraad was echter te groot, dan dat men hem, ondanks de sterke navraag, in drie uur tijds van de hand kou doen. Daarop werd de rest in'beslag genomen. Later kwam uit, dat de man in zijn villa in Eichwalde een tweede arsenaal vol vleeschwaren had. Ook die zijn iü be slag genomen. Bij een- anderen slager, in de Choriner Strasse, vond de politie 2000 pond cervelaatworst verstopt. Tegelijk wordt bekend gemaakt, dat een nieuwe afdeeling teeren oorlogswoeker op het Bcrlijnsche hoofdbureau van politie is ingericht, die Donderdag in verschil lende wijken bij 16 slagers verboden voorraden heeft ontdekt. In het geheel werden bij hen 20,000 pond ham en worst, behalve spek enz. in beslag ge nomen. Men vond die voorraden ook in vele w'nkels, die dusgenaamd hij gebrek aan voorraad of wegens oproeping van de eigenaars gesloten waren. N. R Crt. v/h A. M. van Dusseldorp Co. VLAARDINGEN. ROTTERDAM. Hiermede hebben wij de eer de ge achte clientèle kennis te geven, dat wij den alleenverkoop van ons meel, voor het Land van Axel en het Land van Hulst hebben oDgedragen aan DE FIRMA D. J. OGGEL te AXEL, terwijl wij in de Gemeenten Ter Neuzen en Hoek vertegenwoordigd worden door den Heer* F. VAN I)K REE te TER NEUZEN. Pr ijsver hooging Sigaren. Men schrijft uit Eindhoven aan het Hbld. Eiudelijk is in de kringen der indus- trieelen overeenstemming verkregen in zake prijsverhooging, dank zij ook de tegemoetkomende houding der winkeliers- vereenigingen. Het ging zoo ook trouwens niet langer vooi de fabrikanten, daar door de duurte en schaarsehte der benoodigde materialen slechts met groot verlies kon worden gewerkt. Toch zullen de nieuwe prijzen nog maar een eerste schrede op het pad der prijsverhoogingen zijn, daar de a.s. loon- en economische acties der arbeiders en de toekomstige belastingen, die eventueel op deze industrie zullen drukken, opnieuw prijsvethoogingen zullen vorderen. In verband hiermede kan worden aan genomen dat de sigaren binnenkort het dubbele in consumptie zullen kosten van den tegenwoorrlieen prijs. Van 1 tot en met 30 April 1916. Axel. Huwelijks aangiften. 21. Jan Jacob Ortelee, 20 j.. jm. en Maria Josep- hiria Verstraeten, 26 j., jd. Mechiel van Doeselaar, 28 j., jm. en Levina van Hermon, 27 j., jd. 28. Charles Petrus Augustinus van Wiemeersch, 25 j jm. en Maria Virginia Cdrnelia Schoof, 26 Huwelijks-voltrekkingen. 20. Gerrit Jan Uit den Boogaart (van Dordrecht), 23 j., jm. en Neeltje, Jacoba Gast, 23 j jd. 27. Maarten van Vliet (van Dordrecht), 27 j., jm. en Suz&nna Smies, 22 j jd. Geboorten. 16. Johannes Pieter, z. van Cornelis Nicolaas Jansen van Rosen- daal en Fiancina Maria de Bruijo. 18. Elizabeth, d. van Pieter Ortelee en Wil helmina Bakker. 23. Maria Francisca Julia, d. van Adriaan van Dixhoorn en Helena Johanna Pieters. 30. Dominicus, z. van Pieter de Feijteren Anna de Beer. Overlijden. 27. Cornelia Versprille, 85 j., wed. van Jan Pieter Mangold. 28 Adam Schieman, 51 j., echtgenoot van Janna Oppeneer, Graauw. Huwelijks aang. 20. Emile Dominicus Maerman, 33 j., jm. en Leouie Virgina Maria Kiudt, 33 jjd. Johannes Franciscus Steijaert, 33 j., jm. en Marie Emilie Buijsse, 25 j., jd. AlphoDsus Petrus dé Mulder, 21 j., im. en Louisa Maria de Snit, 24 j„ jd. Huwelijksvoltrekkingen. 26. Petrus Duinez te Gent (België), 31 jjm. en Rosalia van de Voorde, 29 j., jd. Geboorten. 13. Sophia Rosalia, d. van Theodorus Warreus en. Cornelia de Bakker. Overlijden. 2. R*né Ludovicns de Rijcke, 11 ui., z. 7an Josepdus eu Louisa Maria Malcoutent. 22. Anna Maria Ivens, 76 j., wed. van Cornelis Maas. Phelo- mina Johanna Oostdiik, 55 j.^echtg. van Augustinus Buijs. 28. Petrus Augustinus Hoofman, 11 j z. van Jacobus en Maria Cornelia Want. Hoek. Huwelijks aang. 27. Camile de Bock. 24 j,, jm. en Carolina Marie Bomelijn, 25 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 6. Pieter van Es, 28 j., jm. en Anna Vinke, 25 j., jd. Geboorten. 1. Johanna, d. van Jan PI add et en Adriana Willemina Pijpelink. Maatje, d. van Cornelis Riukhoud en Maria Pieternella Roose. 4. Maria, d. van Marious Levinus Hamelick en Gil- driüa van der Peijl. 7. Pieter, z. van Miehiel de Pooter en Adriana den Engels man. 11. Cornelia, d. van Jozias Koster en Pieternella van Langevelde. 17. Cor nelia, 'd. van Jacobus Levinus Scheele eo Maatje de Blaeij. 19. Willem Jacobus, z.. van Andries Deij en Neeltje Johauna van Drongelen. 24. Jacobus, z. van Jacob Pijpelink en Sara Kolijn. 29. Jacobus, z. van Jacobus Hofman en Cornelia Adriana Roosel Overlijden. 4. Jan Tholens, 2 j., z. van Jacobus en Aagje Rinkhout. 14. Jan Christiaan de Bree, 7 j., z. van Jan en Johanna Ollebek. 15. Johan Hendrik Goor, 56 jweduwn. van Janna Jacoba Eliza Besuijen. 20. Cornelis Bakker, 64 j., echtg. van Maria de Keuniug. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 27. Prudent Casimir Matthijs, 22 jjm. en Bertha Maria van Overloop, 21 j., jd. 29. Cesar Gielliet, 39 j., jm. en Irma Maria van Overloop, 26 jjd. Geboorten. 4. Alfred, z. van Alphon- sius Baert en Maria Josephina de Winne. 5. Edmundus, z. van SeraphiDa Théresia Maria Raes. 12. Eduard, z. van Camiele de Caluwe en Eulalie Herwegh. 14. Clara Maria Florentina, d. van Victorius Aloijsius Poppe en Honorina Maria van Regenmortel. 16. Alfred Cijrille, z. van Gustavus van Regenmortel en Augusta Philomena de Vliegher. 17. Albert Petrus, z. vau Alphonse Joannes Kegels en Anna Maria Borgt. 18. Maria, d. van Aloijsius van Waesberghe en Leontine Emelie Rooms. 20. Dominicus, z. van Hubert ■>uij en Magdalena Zwartele. 21. Nor- bertus Alplionsus, z. van Jozephus Ver bruggen en Marguerite Suij. 22. Lucien Theophile, z. van Cijrillus de Maeijer en Maria de Vliegher. 27. Cijrillus Alphon sus, z. van Petrus da Smet en Clementina van Laere. 29 Josephus Helrna, z. van Honoré van Poppel en Virginia van der Kloet. Overlijden. 16. Rosalia Neirynck, 76 j., echtg. van August IJsebaert. Overslag. Overlijden. 26. Maria Mag dalena Audenaert, 2 m., d. vau Theop- hilus en Emma van Renterghem. 28. Adolphus van de Winckel, 69 j., echtg. van Ursula Wuijdts. Zaainslag. Huwelijks-aangiften. 13. Willem vau Arenthals, 18 j., jm. en Krina Goosseu, 19 j., jd. 20. Camile Borm (van Giaauw). 33 j., jm. en Louisa Rozalia de Moor, 28 j., jd. 27. Reinier Boeije (van Axel), 30 j., jm. en Cornelia de Jonge 28 j., jd. Franfois Buijze, weduwn. van Pieternella Faas, 53 j.,en Wilhelmina de Jonge, 45j,,jd. Jacobus van Doeselaar, 24 j., jm. en Levina Buijze 25 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 13. Louis de Pooter, 22 j. jm. en Janna Jacoba v. Lan gevelde, 21 j., jd. 20. Marinus de Regt (van Axel), 21 j., jm. eu Janneke Maria DielemaD, 24 j., jd. 27. Willem van Arenthals, 18 j,, jm. en Krina Goossen, 19 j., jd. Geboorten. 12. Mechelina, d. van Krijn Hamelink en Cornelia Bakker. 16. Maria Willemina, d. van Johan Adriaan Wisse en Suzanna Maria Stoffels. 23. Cornelia, d. van Johannis Oele en Elizabeth Ver gouwe. 25. Hermanus, z. van Arij Izaak de Feijter en Suzanna Catrine Scheele. 26. Elisabeth, d. vau Willem Dees en Sara Magdalana van Dixhoorn. 27. CathariDa, d. van Simon den Deurwaar der en Magdalena Haunelink. Overlijden. 6. Adriana de Ruijter, 4 j., d. van Franpois en Adriana van de Wege. 16. Mattheus Willemsen, 36 j echtg. van Elizabeth Neeltje Bakker. 28. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. gesl. van Dingeman Georgus Koopman en Neeltje Catharina Bevelander. Zuiddorpe. Huwelijks-aangiften. 10. Aloijsius Josephus Maria Termote (van IJzendijke), 26 j., jm. en Héléne Maria de Smet, 23 jjd. Geboorten. 20. Héléne Judith, d. van Prosper Ferdinand Maria van den Breen en Bertha Joanna Augusta van Duij»#. Overlijden. 11. Désiderius Moerdijk, 72 j., echtg. van Pelagia de Meulenaere. Tern. crt. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tol den avond van Woensdag 10 Mei Meest matige Zuidel. tot Westel. wind. Zwaarbewolkt met tijdelijke op klaringen. Waarschijnlijk regenbuien. Iets zachter. Het Bestuur van den polder BEOOSTENBLIJ BENOOR DEN maakt bekend 1°. dat de gewone jaarlijksche ver gadering van Ingelanden zal worden gehouden op Dinsdag 23 Mei 1916, des voormiddag3 half elf uur, in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel; 2°. dat de rekening en verantwoor ding over het dienstjaar 1915/1916 en de begrooting met de memorie van toelichting voor het dienstjaar 1916/1917 van af 10 Mei a.s. gedurende acht dagen ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen 3°. dat de begrooting met memorie van toelichting, na de' vaststelling door de vergadering van Ingelanden, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voor melden kantore ter inzage zal liggen en dat van bovengenoemde stukken afschriften te bekomen zijn tegen be taling der kosten. Het Bestuur voornoemd, M. W. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE,JJntv.-Griffier. Axel, 5 Mei 1916. V oedermeel

Axelsche Courant | 1916 | | pagina 3