Aanbesteding. Wilgen Tronkboomen 200 x 70 c.M. 6/a geel Katoen. 70 x »/4 Schortbont. Keterbaai. Drol. Een prachtige Speeldoos, Buitenland. Bu rgerlijke Stand. Advertentien. Openbare Verkooping. 1300 Sparren, geschikt voor 700 Heiningkodden, 2000 Sparrensnoei, Passerdoozen, Losse Passers en A Losse Trekpennen. A 3 trachten aan te besteden, 12 x 12 x u j Te koop aangeboden: oest eeschheid, Openbare Verkooping. .Hoe ruwer ■hoe beter «pion te zijn, ie, tengevolge van de tusschenkomst van odd president Roose velt, die de bemiddeling van bet Amerikaansche gezantschap had inge roepen, aan de doodstraf ODtkomen en in vrijheid gesteld. Hij is nu weer in de Vereenigde Staten bij zijn vader, een gegoed Amerika&nsch ingenieur. De jongen had uit Londen een briel geschreven aan een oom te Berlijn, waarin hij meldde dat hij kostbare ge heimen had voor het Duitsche departe ment van oorlog. De Engelsche over heid heeft echter de verklaring van Roosevelt aangenomen, dat de jougen geestelijk overspannen was. N. R. Crt. In de dezer dagen gehouden vergade ring van de gemeentelijke Parijsche commissie voor het in stand houden van oud Parijs is mededeeling gedaan van het aantal bommen, dat er sedert het uitbreken van den oorlog op Parijs geworpen is. Daaruit blijkt dat er zyn geworpen in 1914 op 30 Augustus 5 bommen; op 31 Augustus 2op 1 September 6 op 2 September 2 op 27 September 5 op 8 October 2 op 11 October 17 en op 12 October 6. In 1915 zijn er geworpen 7 bommen op 21 Maart en 6 bommen op 22 Maart. In het geheel 58 bommen. Daardoor zijn ze» menschen gedood, n.l. één op 27 vijf op 11 October, er in het geheel 34 zes op 30 Augustus Septemberéén op 27 September, en tien op 11 October 1914. Van de 58 bommen waren er 31 brand bommen 7 bommen zijn niet ontploft. De plaatsen, waarop de bommen in het bijzonder gericht waren, zijn; het Oosterstation en het Noorderstation, de Notre-Dame en de Eiffeltoren. N. R. Crt. September en Gekwetst zijn menschen, n.l. veertien op 1 DE OORLOG. Een officieel bericht uit Weeuen luidt; 't Blijkt steeds duidelijker, dat de Italianen dezer dagen aan de Isonzo, en zoo mogelijk bij Görz, een succes willen bebalen, 't kost wat het kost. Gisteren heeft de vijand op het geheele front tusschen Talmin en de zee aau- vallen ondernomendie tegen onze beide bruggehoofden en het noordelijk deel der hoogvlakte van Doberdo waren buitengewoon hevig. De aanvallen tegen onze bergstellingen ten noorden van Talmin zijn spoedig verijdeld. Gistermiddag heeft de vijand tegen het bruggehoofd van Talmin herhaaldelijk storm geloopen. Op het noordelijk deel ervan waren de aanvallen heviger dan op het zuidelijke; alle zijn onder de grootste verliezen voor de Italianen afgeslagen. Even weinig succes hebben tal van aanvalspogingen op Plava gehad Voor het bruggehoofd van Görz zijn zeer sterke vijandelijke strijdkrachten van alle froutgedeelten samengetrokken. Tot den aanval is de vijand gisteren slechts bij Oslavia overgegaan. Hij is daar teruggeslagen, slechts een klein stuk van ons front is iets teruggetrokken Op den sector der hoogvlakte van Doberdo heeft de vijand gisteren, na een voorbereiding door artillerievuur die vier uur aanhield, buiteugewoon krachtige en taai volgehouden aanvallen tegen den Monte San Michele en den sector van San Martino gedaan. Op deu Monte San Michele heeft het eerste regiment honved intauterie no. I acht bestormingen bloedig afgeslagen. San Martino heeft drie stormloopen van sterke strijdkrachten doorstaan. Daar heeft het vierde regiment hou ved infan terie uit Nagyvarad, in een verwoed handgemeen, zijn stellingen gehand haatd. Ook ten Z.W. vau San Martino is een aanval afgeslagen. N. R. Crt. Alle berichten in de Engelsche bladen noemen deu toestand van Monastir hopeloos sinds de Bulgaren over de Tserna zijn gekomen. Een telegram van de United Press zegt, uat de heele weg van Prizrend naar Monastir bezaaid is met lijken van menschen en beesten. Duizenden men schen wachten uitgeput en verhongerd n de bergen het einde af. Monastir scheen hun een veilige haven, maar is thans wellicht reeds in handen van den vijand. Een gezelschap Engelsche dokters en verpleegsters heeft Saloniki bereikt, zeven dagen hadden zij te voet door de sneeuw moeten baggeren. De Engelschen hebben twintig auto's met meel naar Debra gestuurd om deu nood te lenigen. A7. R. Crt. Een officieel Bulgaarsch bericht van deu 29steji November luidt aldus Vanmiddag hebben onze troepen na een kort, maar van beslissende betee kenis zimd gevecht, de stad-Prizrend genomen. Er zijn tusschen 16,000 en 7,000 gevangenen gemaakt, vyftig veldkanonnen .en houwitsers, twintig duizend geweren, hondèrdachtenveertig automobielen en een groote hoeveelheid ander oorlogstuig buitgemaakt. Het aantal gevangenen stijgt nog onophoudelijk. De weg tusschen Soe- harjeka en Prizrend is letterlijk bedekt met lijken van trekdieren, weggeworpen militaire uitrustingstukken, brokstukken van wagens, kanonnen, munitie e. d. De bewoners en gevangenen vertellen, dat de Servische officieren hun troepen verlieten en hun heil in de vlucht zochten. Een deel moet zich in burger- kleeren in de omliggende dorpen verborgen houden. Dit moet den sol daten aanleidiug hebben gegeven zich in grooten getale over te geven. Den 28sten Nov. zijn koning Peter en de Russische gezant, prins Troebets koi zonder eenig geleide weggereden men weet niet waarheen. Waarschijnlijk zal de slag bij Prizrend, waar wij het laatste overschot, van het Servische leger gevangen genomen hebben, het einde van den veldtocht tegen Servië beteekenen. N. R. Crt. De Daily News verneemt uit Rome Ik verneem van neutrale diplomatieke zijde, dat het doel van hetbezoek van den Duitschen Keizer te Weenengeweest is, den hardnekkigen keizer Frans Jozef over te halen, om geen afzonderlijken vrede sluiten, daar hij de vaste overtui ging heeft, dat het rijk onvermijdelijk tot verbrokkeling gedoemd is, als hij tijdensden oorlog stierf. Keizer Frans Jozef heeft den Paus laten weten, dat hij pogingen van den Paus om aan den onzaligen oorlog een einde te maken gunstig in overweging zou nemen. De Paus had blijkbaar besloten om op Frans Jozefs vredelie vende bedoelingen in zijn toespraak in het aanstaande consistorie een toespeling te maken, waarop de Duitsche keizer, die door Biilow bijtijds gewaarschuwd werd, kardinaal Hartmann haastig naar Rome zond, waar hij den Paus thans tracht te beduiden, dat elk initiatief voor vredesonderhandelingen voorbarig zou ziju en dat Duitschland zich daartegen zou verzetten. De Duitsche keizer besloot echter zelf naar Weenen te gaan opdat keizer Frans Jozef zich niet van Duitschland zou losmaken, en daar zijn eigen invloed bij Frans Jozef aan te wenden tegen alle verdere eigen pogin gen van Oostenrijk om vrede te sluiten. N. R. Crt. De Fransche draadlooze telegraaf meldt, dat Sicilië letterlijk door Duitsche duikbooten belegerd wordt. Op 19, 20 en 21 dezer heeft men ze ten Zuiden van Ustiea zien kruisen. Zij kwamen dicht langs de baai van Syrakuse en tot voor Favignano. Italië is daarom een jacht op hen begonnen, zonder ouderscheid te maken tusschen Duitsche en Oostenrijksche duikbooten. N. R. Crt Een gevangen genomen Servisch onderofficier, die tijdeus deu veldtocht in Servië voortdurend in de nabijheid van koning Peter en Pasjits dienst heeft gedaan, heeft aan deu oorlogs correspondent van de Neue Freie Presse verteld, dat de koning ten slotte en indruk van een zielsziekte maakte en Pasjits lichamelijk gebroken scheen. Beiden waren steeds in de nabijheid van het front en trokken eerst op het laatste oogenblik terug. Pasjits had tijdeus den terugtocht overal telegram men gewisseld met de entente en dik wijls zijn woede niet kunnen verkroppen. Hij was ook zeer ontstemd op koning Nikita, omdat deze den aftocht van het Servische leger naar Montenegro voor onmogelijk verklaarde, omdat er geen levensmiddelen waren. De koning wou altijd naar de vuurlinie om met zijn troepen te sterven. N. R. Crt. Van 15—30 Nov. 1915. Axel. Huwelijks-aang. 17. Willem Begthel (van Wissenkerke), 23 j., jm. en Janneke Adriana Vinke, 21 j., jd. 22. Gerard Jan Lambertus Heerspink (van Stoppeldijk), 24 j., jm. *n Aaltje Oppeneer, 26 j., jd. 24. Geleijn de Visser, 20 j., jm. en Adriana Helena Geeuseu, 23 j., jd. Huwel. voltrekkingen. 18. Jacobus Jau Dieleman, 22 j., jm. en Pieternella Mieras, 21 j., jd. Geboorten. 20. Mathilda, d. van Franciscus de Vos en Louisa Maria van Acker, VVilhelmina Geertrui, d. van Andries Cornells van Espen en Johanna Rouw. 22. Maria, d. van Jacob Meeusen en Frau^oise Dieleman. 25. Pleuntje, d. van Jacobus de Jonge en Martina Scheele. 26. Camillus, z. van Edmond Verstraeten en Irma Caro lina de Vleeschhauwer. 27. Adriana, d. van Frederik Willem Dieleman en Adriana Helena Vink. Overlijden. 22. Elizabeth van Cad- sand, 3 j., d. van Levinus en Krijna Tanneke Rouw. Den ondergeteekende zy het geoorloofd langs dezen weg, ook namens zijn huis zijn harte- ljjken dank uit te spreken voor de erkentelijkheid en waardeering die allen, maar vooral het Bestuur zijner school, de oud-leerlingen en de tegenwoordige leerlingen in zoo ruime mate hem be toond hebben bij het afscheid nemen van zijn werkzaamheden op 30 November. P. VAN VLIET. Axel, 2 Dec. '15. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer AM. DE VLIEGHER te Mariakerke, op Dinsdag 21 December 1915, des voormiddags 11 ure, verkoopen kepers en staken. liggende in een bosch in den Riedenpolder, Koewacht bij St. Andries. Te vergaderen bij Aloys Miggens, Boschdorp. F. DIELEMAN. Boekhandel, Axel. Het Bnrgerlyk Armbestuur van AXEL zal op Zaterdag II December a. s. des voormiddags te 10 ure, ten R&adhuize, de levering van: X Alleen ingezetenen komen in aan merking. Inlichtingen geeft de Secretaris van bovengenoemd Bestuur. J. DE FEIJTER Lx., Voorz. C. TH. v. d. BILT, Secr. Axel, 3 Dec. 1915. in notenhouten kast, zeer geschikt voor koffiehuizen. Te bevragen bij PH. A. KNIERIEM te Axel. keelpijn, worden spoedig genezen door het gebruik van eenige ANGA-bonboug. Bij tijdig gebruik voorkomt men het vastzetten van koude op de borst. In doozen van 30 en 60 cent, verkrijgbaar by Apoth. en Drogisten. Te Axel; C. B. ANTHEUNIS te Hulst: fa Wed. P. BORGHSTIJN. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van bet BESTUUR van den BUTHPOLDER, op Vrijdag 24 December 1915, des voormid dags 11 ure, verkoopen 250 met gewaai, staande aan den dijk van genoemden polder (Graaf- jansdijk). Te vergaderen nabij Abr. Koster Jacz., Buthdijk. hst weer is, de goede eigenschappen van 1 PUROL tot hun recht komen. Ter genezing van ruwe, schrale I huid, kloven en barsten, winter- handen en 'wintervoeten, is PU- 3 R0L niet te overtreffen. Ver- krijgbaar in doozen van 121/;. en 125 cent, bij ADOth. en Drogisten, m Te AxelG. B. ANTHEUNIS te Hulstfa Wed. P. BORGHSTIJN. Z>ZlE3 3Nr I Wenscht U a. s. voorjaar en ieder jaar prachtige bloemen, bestel dan bij ons eenige ROZENSTRUIKEN. Wij zenden U trauco naaste spoorwegstation, 10 veredelde Rozenstruiken t' 1,50. 5 stuks fl,—Deze struiken blijven minstens 10 jaar goed. (9) Kweekery O. DERKSEMA, Sckeemda. J) IJ H

Axelsche Courant | 1915 | | pagina 3