SLIJPEN I Duitsch. SPAARBANK. Poeders van het witte kruis. Ongeveer 1Ö0 Canadaboomen, Wit en blauw KASTPAPIER. MERINOS 65 Canadaboomen, ANGA- je beste adres Van Akens Purgeer- en Bloedzuiverende PILLEN, BALSEMPILLEN. hardnekkigsten Hoest en Verkoudheid, axel. J. oe kraker-sanders. Vraagt uwen winkelier er om Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Steunt Elkander" en Werkmansbelang". Wat zijn Bonbons? Open bare Verkooping. Gesprongen Ad verten tien. 150 Canadaboomen, 16 Canada's, Openbare Verkooping. 47 koopen Sparren, en 49 koopen Eiken Slaghout, ZILTZALF Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. DEI. H. Landtoouwers! Verkrijgbaar: Eerste kwaliteit blauwe Machineolie CollingS'Patentasolie en Wagensmeer. Steeds verkrijgbaar: F. DIELEMAN, Door den vice-admiraal, comman dant in Zeeland is het verblijf in die provincie ontzegd aan Petras Kegels, geboren 26 Dec. 1876 en Eduardus Kegels geboren 13 Juli 1870, beiden geboren en wonende te St. Jansteen. Beide mannen zijn Nederlanders en worden uitgezet wegens frauduleuzen uitvoer. Wegens poging tot uitvoer van ver boden artikelen werden de volgende twee Belgen uitgewezen Emiel Ludo vicus van Dorsselaer geboren 5 Dec. 1895 te Clinge (Z.j wonende te St. Jansteen en Camiel Bogaert geboren 23 Aug. 1893 te Clinge (Z.) en wonende aldaar. M. Crt. Door de Middelburgsche Commissie die zich ten doel stelt Vlaamsche en Nederlandsche boeken naar het Belgi sche tront te zenden, is, behalve een aantal boeken, tot heden aan geld ontvangen Van N. N. uit Souburg 2.van Mej. M. J. f Jongejuffr. T. v. d. W. ƒ0.75; dames d. M. 2.50; Mej. d. C. B 1.—Mej. M. J. d. H. ƒ1.-; Mevr. R. N. 2.Mej. A. J. v. K. 0.50door bemiddeling van Mevr. Schluter ƒ4.50; van den heer B 1. van den heer Z. ƒ0 50; door bemidde ling van Mr. P. Dieleman 10.door bemiddeling van eenige Belg dames ƒ191.60 en 5 francs; van N. N. 100 francs, allen te Middelburgvan Mr. C. te Oostburg 1.—van den heer H. O. fl. te Utrecht 2.50 van Mevr. v. d. H. te Veere ƒ1.-. Te zamen 222.85 in Holl. geld en 105 francs. Verdere bijdragen worden gaarne in gewacht Bogardstraat 34, bij de secr.- penningm. J. van der Feen, In de week van 6 tot 12 October zijn uit Zeeland de navolgende besmette lijke ziekten ter kennis van den cen- tralen gezondheidsraad gekomen Roodvonk: een geval te Goes, Hoek, Neuzen, Zaamslag, 4 gevallen te Vlis singen. Diphteritis een geval te Goes en een te Kapelle2 gevallen te Zierikzee. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 17 October 1915. Ned. Herv. Kerk. Voo'in. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Gereformeerde Kerk. Gebouw Kerkdreef. Voorin. 9 ure Ds. H. van der Wal (van Hoek.) Nam. 2 ure Le- sdienst. Gebouw Stationstraat. Voorm. 9 ure Ds. J. H Lammertsma Nam. 2 ure Ds. H. van der V* al. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. 's Av. ö'/j ur<- Leef-kerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. uit Vlijtingen (België), die te Maastricht werkte en met een zakje met meel over de grens wilde, geschoten. De man werd levensgevaarlijk verwondhij is naar Maastricht overgebracht. Een man uit Hasselt die bij Vroenhoven over de grens wilde, is aan den electri- schen draad blijven hangen en gedood. N. R. Crt. Een vadermoord. Te Berlicum (N. B.) is een 62-jaiige arbeider door zijn zoon doodgestoken. Zij waren samen met eenige anderen in een paar z.g. stille kroegen geweest, en de vader die nogal veel misbruik van sterken drank maakte, was alleen dron ken heen gegaan Hij wilde echter niet naar huis, doch is Daar de 's Hert. crt. meldt, aan den weg blijven liggen slapeD alwaar hij door zijn zoon en nog drie andere personen werd gevonden, die hem opbeurden cd mede naar z'n huis namen, Thuis gekomen, wilde zijn zood, dat hij poedig Daar bed zou gaan, waarin de vader echter niet veel zin had, waardoor een woordentwist ontstond. De zoondriflig geworden, zeide»Als ge niet dadelijk te bed gaat, dan steek ik je hartstikken kapot*, waarop de vader dan in het bed kroop doch op zijn knieën bleef zitten en nog tegen pruttelde. De zoon greep daarop een groot brood mes van de tafel, die bij het bed stood en gaf daarmede zijn vader een steek in de linkerzijde, waarna hij het met bloed besmeurde mes op tafel wierp. De personen, die van dit drama oogge tuigen waren, snelden naar buiten waaiop ook de zoon de woning verliet. Een tijdje nadien kwamen de personen den dader tegen met een carbidlantaarn onder de jas. Hij was toen in de bosscher naar zijn wildstrikken wezen kijken of Hij daar soms ook nog hazen of konijnen gevangen had. Toen bedoelde personen hem op zijD afgrijselijke daad opmerkzaam maakten stelde hij ze zeer gerust, zeg gende »Er is niets gebeurd, het mes is afgeschampt*. Doch toen hij een weinig nadien thuis kwam, deelde zijne zuster hem mede, dat vader geen teeken van leveD meer gaf, waarop hij zich ook overtuigde en toen zich zelf aangaf N. R. Crt. Zitting vau 15 Oct. 1915. C. L., 26 j., schipper te Ter Neuzen is wegens diefstal veroordeeld tot 10 of 10 dagen hechtenis. C. S. K., 14 j. en M. E. J. d. R. 14 j., beiden zonder beroep te Ter Neuzen, zijn wegens strooperij ieder veroord. tot 3,50 of 1 week hecht. C. d. B., 22 j., vr. van M. M. te Hoek is wegens mishandeling veroord. tot 3 of 3 dagen hecht. Th. v. B., 30 j., vlaswerker te Koe wacht en Tb. T., 28 j., veldarbeider te St. Jansteen, zijn wegens mishande ling ieder veroord. tot 3 of 3 dagen hechtenis. E. M. d. B., 32 j., huisvr. van J. d. V te Ter Neuzen, beklaagd van heling, is vrijgesproken. Dinsdagnacht heeft de Nederlandsche grenswacht te Vroenhoven op een man De Penningmeesters van bovenge noemde vereenigingen zullen van af aanstaande Zaterdag 16 Octo ber, weer geregeld zitting houden voor het ontvangen der contributie'», op het achterkamertje van het stadhuis. Indien gij het niet weet, vraag het uw Apoth. of Drogist. 1 t^- De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den RIEDENPOLDER te Koewacht, op Woensdag den 27 October 1915, des voormiddags 11 ure, in plaats van op Donderdag 21 October, zooals eerst was geannonceerd, verkoopen huid, kloven, barsten, springende lippen, winterhanden en winter voeten, genezen snel en zeker door PUROL. Verkrijgb. in doozen van 12Vg en 25 ct. bij Apoth. en Drogisten. Te Axel: C. B. ANTHEUNIS; te Hulstfa Wed. P. BORGHSTIJN. Wie drie één-jarige ruhders vermist, kan die tegen vergoeding der onkosten terug bekomen bij P. DE REGT Lz. Axel Sassing. Om verdere misver- standen te voorkomen maakt de Sas van Gentsche Cement- Ijzerfabriek hare geachte cliënteele bekend, dat de heeren Busschaert, alhier, sinds eenige jaren in hoegenaamd geene betrekking staan tot bovenge noemde firma. Alle zaken gelieve men dus te be handelen met ondergeteekende FRANTZ STEVENS, Dir. Sas van Gent, October 1915. geschikt voor klompenmakers, staande langs den keiweg KoewachtSt. Jansteen. Te ver gaderen bij Bruno de Potter. En onmiddellyk daarna ten verzoeke van dhr. P. J. DIERICK te Koewacht staande nabij de bovengenoemde, metende 1,60 M. te AXEL VOOR De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van zijn principaal, op Donderdag den II November i 1915, des voormiddags li1/, ure, om kontant geld, verkoopen (van 45 tot 95 stuks) alles op stam, staande te groeien in den Ouden polder, gemeente Zuiddorpe. Te vergaderen bij de Wed. G. Tacq, nabij de Sterre. Bij genoegzame deelneming hoopt ondergeteekende te Axel gelegenheid te geven een cursus in het Duitsch te volgen. Aanmeldingen aan L. LE MAT, Gre- nulaan, Terneuzen. Rentevergoeding 3 Inlagen kunnen geschieden van des morgens 9 tot des avonds 8 uur. Terugbetalingen zooveel mogelijk d i r e k t. VAN HEEL Co. van TH. VAN AERSCHOT. Steeds voorhanden by Axel. C. B. ANTHEUNIS. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den NIEUW KARNEMELKPOLDER te Koewacht, op Dinsdag 2 November 1915, des voormiddags 11 ure, verkoopen staande op den dijk van voor noemden polder nabij de hofstede van Dés. David en den keiweg. Te vergaderen ter plaatse. 1 Eenigst afdoend middel voor den Bijzonder aan te bevelen voor Borst-, Long-, Croup en Astlimaiyders, en Kinkhoest. Verkrijgbaar bij JOZ DE FEIJTER Pz. Axel. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal op Woensdag den 20 October 1915 des voormiddags 11 ure, om kontant geldverkoopen metende tot 1,90 M., staande ge deeltelijk naast den Provincialen weg Axel—Ter Neuzen en gedeel telijk langs den steenweg Axel Zaamslag, even voorby den Tol Axel, alwaar te vergaderen. Aanbevelend, Weststraat AXEL. Niettegenstaande groote behoefte aan Sajet wordt het welbekende merk steeds nog geregeld geleverd. 11

Axelsche Courant | 1915 | | pagina 3