Verhuisd of tws® DRIE WOONHUIZEN Vfinterartikelen Avond-Yakteekenschool te Hulst. Noordstraat 17. CONST. C. NOBELS, Te koop of te huur: Afd. „Axel", Z. L M. O At VANGEN: en een fraaie Stalencollectie. Axel. F, fi. van Tatenhm, VERLOREN: Een RETICULE Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Bekendmaki 11 gen. Gemeenteraad. Adverteiiiien. Openbare Verkooping. Burgerlijke Stand. Intu»schen geett de totale afsluiting in vele grensplaatsen zooals Namen, Clinge, Koewacht, Bouchaute, aanleiding tot groote moeilijkheden. De versperring loopt veelal midden door akkers, tuinen en boomgaarden, en de eigenaars ot pachters moeten soms bijna een half uur ver loopen, om langs een geopenden weg België in of uit te gaan, om aldus de andere helft van hun erf te bereiken. Ook de bewoners van dorpen, welke gedeeltelijk op Hollandsch en Belgisch grondgebied gelegen zijn, ondervinden veel last. Waar het Belgisch gedeelte op verzoek der bewoners buiten de electrische draadversperring bleef, zoo bijv. te Koewacht en Bouchaute, kwamen enkele op deze wijze tusscheu de Hol- landsche en Belgische grensversperring in te wonen. In België mochten zij niet meer komen, en wie levensmiddelen uit Holland haalde werd als smokkelaar gestraft. Nu kunnen zij echter ongestoord hun levensmiddelen, zij het dan slechts bij kleine hoeveelheden, uit Holland be trekken. Avp. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 5 September 1915. Ned. Herv. Kerk. Voo-m. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerk. Gebouw Kerkdreef. Voorin. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. oorber. H. Avondm.) Nam. 2 ure Prof. Dr. A. G. Honig. Gebouw Stationstraat. Voorm 9 «ure Prof. Dr. A. G. Honig. (Voorb. H. Avondm.) Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. 's Av. h'/t ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 3 Sept. 1915. J. d. B., 35 j., veldarbeider teZaam- slag, is wegens vernieling veroordeeld tot 5 of 5 dagen hechtenis. A. v. D., 23 j., herbergier te Axel, is wegens niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar en beleediging van een ambtenaar veroord. tot 15 of 15 dagen hecht. C. V., 18 j., fabrieksarbeider te West dorpe, is wegens niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar veroord. tot 10 of 10 dagen hecht. J. H., 20 j., koopman te Hontenisse, is wegens alsvoren veroord. tot J 10 ot 10 dagen hecht. E. M. B., 39 j., landbouwer te Koe wacht, is wegens beschadiging veroord. tot f 10 of 10 dagen hecht. - De Officier van Justitie te Middel burg is in hooger beroep gekomen van het vonnis der Rechtbank te Middelburg van den 24 Augustus .915 waarbij G. G. M. B., 42 j., pastoor te Neuzen werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding der begraieniswet. Goed beloond. Dinsdag verloor een heer op weg naar de boot Bieskens Vlissingen nabij het postkantoor te Bres- kens zijn portefeuille. Twee militairen die hem op den voet volgden, raapten hem op eu gaven hem onmiddellijk den eigenaar terug die voor hun eerlijkheid een briefje van vijf en twintig gulden schonk. Voorzeker een buitenkansje. M. Crt. Paardenhandel Welk een omvang de uitvoer van paarden genomen heeft, blijkt uit het feit, dat door één handelaar iü den omtrek van Tiel 860 stuks zijn gekocht. Uit Tiel vertrok een extratrein van 40 waggons uitsluitend voor het vei voer van paarden naar Duitschland bestemd. Berooving door bedwelming. Woensdag vroeg werd aan den straatweg Amers toortApeldoorn, nabij Millingen, een 2-persoons auto opgemerkt, waarin een gapenden heer. Toen deze wakker ge maakt werd kwam hij tot de ontdekking beroofd te zijn van z'n portefeuille met inhoud en horloge met ketting. Uit zijn mededeelingen bleek, dat hij per auto op reis van Pen Haag, naar 'n plaats onder Apeldoorn, even voorbij Amersfoort op verzoek, een als heer gekleed persoon van plan. 30 jaar, in de auto had opge nomen. Nabij Millingen verzocht deze te mogen sturen, wat toegestaan werd. De vreemdeling, die voorgaf den weg te bennen, heeft de bosschen van Hoog Soeren rondgereden. TJot zoo lang weet de automobilist wat er gebeurd is. Waar schijnlijk is hij bed.welmd. De auto was onklaar gemaakt. Avp. Een oude dame, dieren-beschermster vanwege haar lidmaatschap, knoopt een strandgesprek aan met een der ezel-ver huurders te Zandvoort. »'t Zijn zeker lieve dieren, die ezels »Jawel, dame »En behandelt u ze goed »Ik ben hier al tien jaar ezelver huurder, en in dieD tijd heb ik ze nog nooit geslagen, dame De dier-lievende juffrouw zoekt in haar beurs en geeft den ezeldrijver het hem toekomende kwartje, met de vriendelijke woorden Daar, man, dit komt je dan wel toe 1" Dank u dame!" .Maar zeg me's^ hoe krijg je ze dan wel aan den gangV" »0 dame, we draaien ze hun staart om tot ze galoppeeren Hand.. Bij het station Ruinerwold is een 3 jarig jongetje, dat met zijn moeder, de vrouw van een Indisch kapitein, reisde, uit een coupé eerste klasse van den snel trein van Groningen gevallen. Het portier schijnt niet goed gesloten te zijn geweest. Het jongetje, dat op de rails terecht kwam, werd ernstig gewond. Het werd opgenomen in het ziekenhuis te Meppel, waar het eeuige uren later is overleden. De trein kreeg een half uur vertraging door het ongeluk. N. R. Crt. en Cornelia IJzebaart. 25. Janna Maria, d. van Martinus Schieman en Leuntje Beentje Boeije. 26. Taunetje, d. van Arij Jannis Schieman en Adriana E. WTiemes. Overlijden. 24. Maria van Wijck, 74 j., echtg. van Hermanus WillemseD. 26. Janna Maria Schieman, 1 dag, d. van Martiuus en Leuntje Leentje Boeije. 29. Anua Breepoel, 7 mnd., d. van Alphousus Mod. en Catbarina Hermon. Zuiddorpe. Huwelijks voltrekkingen. 25. Alphous Nicolaas Klaaijsen (van Aardenburg), 23 j., jm. en Angélique Marie Waelput, 27 j., jd. De BURGEMEESTER der gemeente Axel, maakt bekend, dat openbare vergadering van den Gemeenteraad is belegd, tegen Dinsdag 7 September a.s., des voormiddags 10 ure, ten Raadhuize, ter behandeling van het volgende 1. Beëediging raadsleden. 2. Mededeeling ingekomen stukken. 3. Benoemen leden Gascommissie. 4. Verzoekschriftqp om ontheffing van schoolgeld. 5. Verzoekschriften om ontheffing van hoofdeüjken omslag. 6. Reclame in zake hootdelijken omslag. Axel, den 3 September 1915. De Burgemees'er voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. van VLOOSWIJKSTRAAT 20 naar Mr. Timmerman. Speciaal adres voor het vervaardigen van alle soorten ROLLUIKEN. Voorhanden ruime sorteering van alle onderdeden, alsmede diverse soorten automatische Bandopwinders eu le soort Trekband. Reparatiën net en billyk. Beleefd aanbevelend, CONST. C. NOBELS. Ter Neuzen. in goeden staat, draagvermogen ruim 4000 kilogram. B, DE VLEESCHOUWER, Axel. De Notarissen Dregmans te Axel en Le Nobel te Ter Neuzen, zullen ten verzoeke van de Erven N. JANSEN VAN ROSENDAAL, Wed. Jacs. de Kraker, in het café vau dhr. J. E. Blansaart te Axel, op Dinsdag 14 September 1915, des namiddags 1 ure, verkoopen KOOP EEN. Landbouwonderwijs. De Matin maakt melding van twee automobiel-ongelukken, het eene in Zwit serland, het andere bij Chambéry, waar bij menschenlerens te betreuren zijn. Professor Hayem, van de universiteit te Parijs, deed met zijn vrouw en nog een dame per auto een toer over den Blain- pas bij Chambéry. De remmen braken en de wagen sloeg om. De Hayems zijn zwaar gewond, de dame, die bij hen in de auto zat, is gedood. Het aDdere ongeluk wordt uit Sion (Sitten) in Walliserland gemeld, waar een auto vaD een helling gestort is. Een der inzittenden is gedood; de vier overigen zijn zwaar gekwetst. - Op de Theems, bij Purfleet, is een treffend ongeluk gebeurd. Er werd roei- oefening gehouden door 26 jongens van het wachtschip Cornwall, oüder leiding van een onderolficier der marine, toen een sleepboot naderde en, voor men uit den weg kon komen, de roeiboot over voer en doormidden sneed. Hoewel ver scheidene schepen aanstonds hulp ver leenden, zijn 16 jongens en de onder officier verdronken. Van 16—31 Aug. 1915. Axel. Huwelijksaangiften. 27. Arie van de Wege, 18 j., jm. en Maria Dey, f. S 1 j d Huw.-voltrekldngeu. 19. Cornelis de Peijter, 23 j., jm. en Cornelia Jansen van Rosendaal, 22 j., jd. Geboorten. 20. -Albert Ednaonu G us tave Louis, z. van Felix Victor van Cauwenbergh en Hortentia Margaretha H. Josepbina Willequet. 22. Jacoba Pieterualla, d. van Cornelis Lisseveld Z ij, die a. s. winter wenschen deel te nemen aan den Landbouwcursus te Axel, worden uitgeuoodigd hiervan kennis te geven aan één der heeren onderwijzers Le Feber of Zonnevijlle, of aan' ondergeteekende, vóór 25 September e. k. Leeftijd minstens 15 jaar. W. DIELEMAN Pz., Secr. eene uitgebreide sortteering Seizoen 1915 en 1916. Minzaam aanbevelend, •op den weg van Axelsche Sassing over Sluiskil richting Sas van Gent of zwarte zak met wit Breiwerk on eenig Fruit j fruit voor den vinder. Terug te bezorgen tegen belooning. Adres bureau van dit blad. met Aanhoorigheden te Axel, kadaster sectie G nos. 1742, 1<43 en 1744 groot 1 are 6 centiaren, 31 centiaren en 28 centiaren. Ver huurd aan C. Deij voor 1,50 per week, W. Mieras voor 1 per week en J. Gans voor 1 per week. KOOP TWEE. Een Woonhuis met Aan hoorigheden alsvoren, kadas ter sectie G no. 300 groot 99 cen tiaren. Verhuurd aan C Jansen v. Rosendaal voor 1,10 per week. KOOP DRIE. Een Woonhuis alsvoren, ka- daster sectie G no. 94 groot 84 centiaren. Verhuurd aan P. van Dixhoorn voor 1,25 per week. KOOP VIER. Een Woonhuis alsvoren, ka daster sectie G no. 893 groot 6o centiaren. Verhuurd aan A. Ver- eecken voor 1,20 per week. KOOP VIJF. Een Woonhuis alsvoren, aan den Oudenweg, kadaster sectie D no. 953 groot 65 centiaren. Ver huurd. aan Jacs. de Groote voor 1 per week. Betaling koopsommen binnen 2 maan den na de toewijzing. Ingenottreding huursommen bij de betaling der koopsommen. Grondlasten vanaf 1 Januari 1916 voor koopers. Onkosten 8 8 dagen. De IBSCHRIJVIftO WAM LEERLINGEN voor den volgenden cursus zal zijn opeugesteld tot en met Sapïember a, s., op alle werkdagen, gedurende de schooluren, aan het gebouw der Ambachtsschool. Namens het Bestuur, VAN REUZEKOM, Directeur. Til ui in

Axelsche Courant | 1915 | | pagina 3