J. C. SLUP1JT kl SPAARBANK. schoongemaakte STEEN PUBLICATIE. Patrimonium's Chr. Volksbibliotheek Nog te bekomen: je beste adres Waarschuwing. Eene partij droog, gezaagd Eiken, Olmen en ander hout, ARTILLERIE-SCHIETOEFENINGEN. PL ffi, 10 TOM StM 1 Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Rechtszaken. Advertentien. Bekendmakingen. P U BLICAT I E. Openbare Verkooping. Uit de hand te koop: Boschkapelle. G. van Campen (aftr.); J. Heijens en J. Schbele (aftr.). Stemming 10, eventueeleherstemming 24 Juli. Graauw. E. Buijsrogge, J. C. Buijsse (aftr.) en P. van Damme (aftr.) Stemming 9, eventueele herstemming 22 Juli. Sint Jansteen. D. van Avermaete, J. P. van den Berghe, G. G. Bleijenbergh (aftr.), J. Ferket, H. Vergauwen (aftr.), D. Verstraeten, Th. Voet (aftr.) en C. IJsebaert (aftr.). Stemming 9, eventueele herstemming 20 Juli. Ter Neuzen. J. de Feijter Jacz. (aftr.) L. T. van Hasselt, H. B. van Nes, R. G. E. Nolson en L. Wiersma, J. de Bruijne Mz. (aftr.), J. J de Jager (aftr.), C. Wolfert en H. van Wijck. Stemming 9, eventueele herstemming 20 Juli. In do volgende gemeenten zijn geko- zen verklaard Clinge. C. F. de Deckere (aftr.), A. van Duijse (aftr.) en S. van Duijse (aftr.) Henstdyk. C. van Esbroeck (aftr.) en P. J. van Wesemael (aftr.). Hoek. W. Geelhoedt (af.r.) en A. Jurrij (aftr.). Hontenisse. Jos. Buijsrogge, C. J. Vael, J. B. van de Velde en Jac. de Waal, allen aftredende leden. Koewacht. A. de Blieck (aftr.) en E. de Vleeschouwer (aftr.). fr Ossenisse. L. G. Hermans (aftr.) en G. de Waal—Stallaert (aftr.). Sas van Gent. E Buijsse (aftr.) en P. Malotaux (aftr.). Westdorpe. C. H. van Haelst (aftr.) en H. Govaert (aftr.). Zaamslag. P. Faas (aftr. a.-r.), W. de Mul (aftr. lib.) en F. de Ruijter (aftr. a.-r.). Zuiddorpe. A. Th. D'Hert (aftr.) en Aug. Goossens (aftr.). Overslag. In deze gemeente heeft geene verkiezing plaats gehad. PREDIKBEURTEN TE AXEL. P. B., 32 j., veldarbeider te Koewacht, is wegeos niet voldoeD aan het bevel van een ambtenaar veroord. tot 10 of 10 dagen hecht. Inbraak by Minister Trcub. Donderdag is te Den Haag ingebroken in de villa aan den Ouden weg no. 23, »Le Chaney*, bewoond door den minister van Financiën, mr. Treub. De dief of dieven hebben zich toegang verschaft aan de achterzijde van de villa waar ruiten vei broken zijp, waarna een spanjolet kon geopend worden en de toegang tot de villa verkregen werd. De inbraak is blijkbaar bet werk ge weest van beroepsdieven, en moet eerst laat in den nacht zijn gepleegd, daar de heer Treub eerst ver na middernacht zich ter ruste had begeven. De diefstal werd 's ochtends bemerkt. Op den grond lagen overal étui's en andere zaken, die niet naar de gading der inbrekers waren geweest, verspreid. Zij zijn blijkbaai alleen in de beneden verdieping geweest. Ook hebben zij ge tracht de brandkast te openen maar daarin zijn ze niet geslaagd. Al het zilver dat in huis was, is gestolen. Avp. Van 16—30 Juni 1915. Zondag 4 Juli 1915. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Leeskerk. Ds. Raams. Gereformeerde Kerk. Gebouw Kerkdreet. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Gebouw Stationstraat. Voorm 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. Nam. 2 ure Leeskerk. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. A 'sAv. 5'/a ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Axel. Huwelijks aang. 17. Jacobus van Rijsbergen (van Hoeven), 23j., jm. en Victoria Seraphina Grootbaert, 22 j., jd. 29. Joseph Vereecken, 25 j.,jm. en Geertruda van Akker, 19 j jd. Huw.-voltrekkingen. 17. Josephus Engels (van Antwerpen, B.), 25 j., jm. en Maria Jozephina Lippens, 32 j., wed. Jan Adriaan de Regt (van Biervliet), 22 jjm. en Cornelia Hamelink, 23 j., jd. Jacobus Schieman, 24 j., jm en Maria Pieternella de Bruiju, 25 j., jd. Geboorten. 18. Cornelis, z. van Adriaan Dobbelaar en Krina Schieman. 20. Sara, d. van Dirk Schuitvlot en Levina Witte. 21. Adriana Marina, d. van Johannes Jacob Hoebé en Maria Adriana Knieriem. 27. Marinus Abra ham, z. van Willem Mieras en Cathalina Geertruida Dieleman. Overlijden. 17. Elisabeth Adriana Wiemes, 20 j., d. van Louis en Suzanna Johanna Oole. 19. Maria Dieleman, 77 j., echtg. van Johannes Oostdijk. 20. Mattheus de Koeijer, 12 w., z. van Karei Pieter en Margaretha Paulina van Tatenhove. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Zaterdag 3 Juli Zwakke tot matige wind uit Zuide lijke richtingen. Half tot zwaarbewolkt. Weinig of geen regen. Warmer. of van militairen met den rang van korporaal en hooger, patrouillecomman danten, of schildwachten, stil te houden en zich volkomen te legitimeeren en te motiveeren met welk doel zij zich ter plaatse ophouden. Artikel 2. De Burgemeesters zullen van deze verordening onverwijld afkondiging doen in hun gemeente. Artikel 3. Overtreding van deze verordening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste eene maand of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. Uitgegeven te Middelburg, 1 Juli 1915. De Territoriale Bevelhebber in Zeeland enz., B R O C X. De Territoriale Bevelhebber in Zee land enz., ter standplaats Middelburg Gezien de Koninklijke Besluiten van 29 Augustus 1914 (Staatsblad no. 435), van 8 September 1914 (Staatsblad no. 448) en van 11 Februari 1915 (Staats blad no. 81), waarbij de gemeenten in de Provincie Zeeland zijn verklaard „in Staat van beleg" Gelet op artikel 22 van de Wet van 23 Mei 1899 (Staatsblad no. 128); Stelt bij deze de navolgende veror dening vast: Artikel 1. Op Vrijdag, den 2en Juli 1915, of een der volgende dagen, zullen nabij den spoorwegdam door het Kreekrak schietoefeningen gehouden worden, ge durende welke het verboden is, zich te bevinden in den Eersten-Bathpolder, ten Noor den van den Spoorwegdam, in den polder, bekend als Nieuwe- ot Hoogewaardsche polder, op de slikken en wateren ten Noorden en ten Zuiden van voornoemden spoor wegdam tot aan de ter waarschuwing geplaatste roode vlaggen. Artikel 2. Bij deze betuigen we onzen hartelijken dank voor de ondervonden blijken van deelneming in het overlijden onzer Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder. Namens de Familie, JOH. OOSTDIJK. Axel, 2 Juli, 1915. is geopend: eiken Zaterdagavond van 561/» uur, in de Consistorie der Gerei. Kerk tegenover de Nieuwstraat, alhier. 34000 a 35000 il 4,de duizend. Te bevragen bij E. v. D. CASTEEL. te AXEL VOOR Zitting van 2 Juli 1915. M. J. v. d. K., 15 j., zonder beroep en J. M. v. d. K., 14 j., zonder beroep, beiden te Neuzen, zijn wegens diefstal veroordeeld ieder tot t 3,50 of 14 dagen tuchtschool. U v p, p.f 24 j., arbeider te Hoek, is wegens schennis der eerbaarheid veroord. tot 1 10 of 10 dagen hecht. Ch. M. F., 38 j., zonder beroep te Clinge, is wegens poging tot uitvoer veroord. tot 10 ot 10 dagen hecht. P. A. d. M., 18 j., lompenkoopman te CÜDge, is wegeDS mishandeling veroord. tot 1 week gevang. P. M., 20 j., landbouwersknecht te Axel, is wegens als voren veroord. tot 10 of 10 dagen hecht. C. v. V., 46 j., bierhuishouder te Sas van Gent, is wegens als voren veroord. tot 7 of 7 dagen hecht. I. F. v. d. M., 31 j., vr. van G. L., te Sas van GeDt, is wegens als voren veroord. tot 7 of 7 dagen hecht. t Wanneer schietoefeningen gehouden worden, zal dit aangeduid worden door roode vlaggen, geplaatst in de Ooster- Schelde ten Noorden van den in artikel 1 genoemden spoorwegdam en op de oevers van het watergebied ten Zuiden van dezen. Artikel 3. Overtreding van deze verordening wordt, ingevolge art. 43 van de Wet van 23 Mei 1899 (Staatsblad no. 128), gestraft met hechtenis van ten hoogste eene maand of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. Uitgegeven te Middelburg, den 29en Juni 1915. De Territoriale Bevelhebber in Zeeland enz., B R O C X. De Territoriale Bevelhebber in Zee land enz., ter standplaats Middelburg Gezien de Koninklijke Besluiten van 29 Augustus 1914 (Staatsblad no. 435), van 8 September 1914 (Staatsblad no. 448) en van 11 Februari 1915 (Staats blad no. 81), waarbij de gemeenten in de Provincie Zeeland zijn verklaard „in Staat van beleg" Gelet op artikel 22 van de Wet van 23 Mei 1899 (Staatsblad no. 128); Stelt bij deze de navolgende veror dening vast Artikel 1. Allen, die zich in Zeeland bevinden, zijn verplicht, op de eerste vordering van de ambtenaren, genoemd in artikel 8 van het Wetboek van Stralvordering, Wegens uitscheiding van bedrijf. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer D. MOER DIJK vroeger wagenmaker te Zuiddorpe op diens erf op Woensdag den 7 Juli 1915 des namiddags 1 ure om kontant geld verkoopen in verschillende lengte en dikte, Zwingen en Aanschijnen, Egtan- den, Bijlstelen, 2 Schaafbanken, Draaibank, 4 groote Schoepers, Bijlen, Distels, Snijmessen, ijzeren Hamers, Avegeerts, 'ijzeren Hand- schroeven, Sergeanten, 2 Kortzagen Baukhaken, Schaven, Boren, Bei tels, Slijpsteen, 1 Ladder (18 spor ten), 1 dubbele Ladder, nieuwe Kruiwagen, nieuw Achterwiel, 25 Speekbanden, Bosbanken, Voeg- stoelen, enz. enz. BIJ INSCHRIJVING De Territoriale Bevelhebber in Zee land enz., waarschuwt een ieder tegen het aan raken van niet gesprongen artillerie projectielen, zijnde zulks LEVENSGE VAARLIJK. Van het vinden van dergelijke pro jectielen moet onmiddellijk kennis ge geven wordeD aan den Burgemeester ter plaatse of den Kantonnements- comrnandnnt te Krabbendijke. Schijven, vlaggen, overblijfselen van gesprongen projectielen zijn Rijkseigen dommen, waarvan het ontvreemden strafbaar is volgens de Wet. Middelburg, 29 Juni 1915. De Territoriale Bevelhebber in Zeeland enz., BROCI. afkomstig van steenglooiïng, voor be strating zeer geschikt, liggende op den dijk van den Dekkerspolder, bij den Rijksduiker. Inlichtingen te bekomen bij den Dijkgraaf den heer p. DEKKER te Axel. Inschrijvingsbiljetten (voor de massa) in te leveren vóór of op Zaterdag 10 Juli a. s. bij den Ontv.- Griff. W. DIELEMAN Ps., Axel Coegors. Rentevergoeding 3 Inlagen kunnen geschieden van des morgens 9 tot des avonds 8 uur- Terugbetalingen zooveel mogelijk d i r e k t. VAN HEEL Co,

Axelsche Courant | 1915 | | pagina 3