Mistedittif. rSlapeloos- SPROETEN Ruime keuze !n DE FEIJTERS Confectiemagazijn - AXEL. Ontvangen: Een gedeelte m het Woonhuis, Joz. de Feijter, Rechtszaken. Zomer- Gemengd Nieuws. Advert, entien. Openbare Verkooping. 2e Souvenir, van E. P. Staal, Stoppeldijk. 3e Een veulen van Th. Roegiers, Sas van Gent. 4e Een veulen van J. Weijns, Spui. he Rève d'Or, van F. van Driel. Eervol vermeld Garros van H. P. Puijlaert, Zuiddorpe, en een veulen ^an F. van Driel. Afdeeling Merriën. Klasse I. Vierjarige en oudere merriën boven een stokmaat van 1.60 M. Tien prijzen, 1 verguld zilveren, 4 zilveren en 5 bronzen medailles. Hij de verguld zilveren medailles wordt f 5 gevoegd, bij de zilveren f 2.50 dit geldt ook voor de 4 volgende klassen. 38 inschrijvingen. Ie prijsBientaite de P. R. N., van P. .Vael. 2e Truida, van Jan de Putter. 3e Sjora, 4e prijs Bavette, beide van Ph. J. van Dixhoorn. 5e Lady, van B. C. Puijlaert, Zuiddorpe. 6e Florine, van Ph. J. v. Dixhoorn. 7e Flora, van Jan de Putter. 8e Marie, van S. de Feijter. y 9e Sarah de Wannegem, van B. de Deckere, Hulst 10e Cora, van wed. Hoefnagels. Eervol vermeld Martha van A. Cam- maert. Clinge, Juliana en Fanny, beide van Ph. J. van Dixhoorn. Klasse II. Vierjarige en oudere merriën met een stokmaat van 1.60 M. ot minder. 17 inschrijvingen. 7 prijzen. Ie prijs Flora, van J. tenisse. 2e Coquette, van Axel. 3e Marie, van Ph 4e fdéal, van B. C. Puijlaert. 5e Truitje, van Aarn. Dieleman, Zaamslag. 6e Bavarde, van W. Dieleman. 7e Lies, van Th. Roegiers. Eervol vermeld Bles van Arn. Diele man en Bertha van Aut. de Cock. Klasse III. Driejarige merriën van 1912. 18 inschrijvingen. 7 prijzen. Ie prijs Beate van P. Vael. - Klasse VI. Merrieveulens van 1915. 32 inschrijvingen. 5 prijzen. Ie prijs Fleurine van C. Plasschaerr. 2e naamloos vaü P. Vael. 3e idem. 4e Fleurette, van C. Plasscbaert. 5e Diana, van Jan de Putter. Eervol vermeld de veulens van A. J. Cammaert, Joh. de Feijter, Corn, de Putter, B C. Puijlaert en H. P. Puijlaert. Kampioenschap. Als kampioen tusschen de eerste en tweede prijswinners der hengsten uit de klassen 1 en II werd gekozen, Cam- brinus, 3-jarige hengst van Gebr. Adriaanseu, Stoppeldijk. Kampioen merrie werd Bienfaite van P. Vael. Hengsten met afstammelingen. Minstens 5 van minstens 1 jaar. 4 inschrijvingen. Ie prijsOpéra du Fosteau van de vereen. „Absdale". 2e Mon Réve de Roeulx, van de vereen. „De Toekomst." Vierspannen. 4 prijzen van f 10, f7.50, f6 en f4. deelnemers. Vael, 2e prijs Ph. J. van Verhage, Hon- F. van Hoeve, J. v. Dixhoorn. Duchesse de Mullem, van B. de Deckere. 3e Robette, van H. Puijlaert. 4e Calista, van B. van Mol, Schud- debeurs bij Hulst. 5e Carolina, van Ph.J.v. Dixhoorn. 6e Paula, van Jan de Putter. 7e Flora, van vP. Vael. Eervol vermeld Liza van P. J. van Campen, Stoppeldijk en A. J. Cammaert, St. Jansteen. Klasse IV. Tweejarige merries van 1913. 35 inschrijvingen. 7 prijzen. Ie prijs Coquette, van C. Plasschaert, St. Jansteen. 2e Clarette, van S. v. Hoeve, Axel. 3e Cortina, van S. van Hoeve. 4e Martha, van C. J. Vael, Hon- tenisse. 5e Cambrina, van Aarn.Dieleman. 6e Corra, van Joh. de Feijter Pz., Zaamslag. 7e Tobie, van H. P. Puijlaert. Eervol vermeld Bella van H. P. Puijlaert. Klasse V. Eenjarige merriën van 1914. 18 inschrijvingen. 5 prijzen. Ie prijs Lisette, van j. Dieleman, Zuid dorpe. 2e Emma, van Joh, de Feijter. 3e Eunica, van C. J. Vael. 4e Julia, van P. Serrarens—Ver- eecken, Stoppeldijk. 5e Eva, van Ph. J. van Dixhoorn. Eervol vermeld Bles van wed. W. de Feijter, Axel en Mierza van E. P. Staal en Marquize vau J. Dieleman. Ie prijsP. Dixhoorn. 3e B. C. Puijlaert, 4e prijs Jan de Putter. Eervol vermeld C. Plasschaert en Ph. J. van Dixhoorn. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 13 Juni 1915. Ned. Herv. Kerk. Voovm. 9 ure Lee?kerk. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerk. Gebouw Kerkdreet. Voorm 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. [Openb. eloofsbel. en H. Avondm. Nam. 2 ure Ds. J. H Lammertsma. [Dankzegging Gebouw Stationstraat. Voorm. 9 ure Ds. H. Z. de Mildt [van Oostburg, H. Avondm.) Nam. 2 ure Ds. fl. Z. de Mildt [Dankzegging. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. 'sAv. 5'/a ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Naar wij vernemen lag op nog geen 1( 0 meter afstand van de Oranje Nassau*, een scheepje geladen met dynamiet. Misschien waren de bommen daarvoor bestemd, maar ook dat is puur raden. We behoeven zeker wel niet uitvoerig aan te duiden dat de opschriften die sommige Hollandschc bladen boven dit bericht zetten, zooals «Bommen naar een Nederlandse!) schip geworpen*, e. d. een onjuiste voorstelling geven. De Zeppelin zal te middernacht 'zeker niet gezien hebben, dat liet een Nederlandsch schip was. Het zal wel meer gebeuren bij dergelijke Zeppelin-aanslagen op Engel sche havens, dat daar toevallig een neu traal schip ligt, zonder dat men zeggen kan dat die aanval op dat schip is gemunt. Het gebeurde is echter wel eeD nieuw pleidooi tegen het gebruik van dit strijd middel. Naar wij vernamen waren er een 60-tal Duitsche vrouwen en kinderen aan boord. WaDneer de bommen het schip getroffen hadden zouden er waar schijnlijk ook in Duitschland menschen zijn geweest, die zich hadden afgevraagd of er niet iets aan dat middel haperde. M. Crt. Naar de Nederlander verneemt, zullen er dit jaar geen vacantiekaarten worden afgegeven, omdat de beperkte dienstregeling, welke in verband met de tijdsomstandigheden nog steeds gehand haafd moet worden, niet toelaat, dat aan het toch reeds groote aantal reizigers door toepassing van goedkoope vrachtprijzen nog uitbreiding wordt gegeven. N. R. Crt. - Het Ned. Meteor. Iüst. te de Bildt, deelt het volgende mede over de buiten gewone warmte van Dinsdag. Op 8 Juni is op tal van plaatsen hier te lande de temperatuur hooger gestegen dan sinds 1881 in Juni was voorgekomen. De in geheele graden Celsius geseinde maximum temperatuur van Maastricht, Vlissingen, Groningen en Helder was onderscheiden lijk 34. 34, 34 en 31. Tot dusver waren daar de hoogste graden respectievelijk 32.2 in 1883, 28.8 in 1903, 31.6 in 1902 en 30.4 in 1883. Te de Bildt steeg de temperatuur tot 33.3; slechts in 1858 was te Utrecht een hooger cijfer n.l. 33.9, bereikt, te Maas tricht 36.5. Op de andere stations bleet in dat jaar het maximum onder de boven genoemde cijfers. Waarschijnlijk is dus hier en daar de temperatuur hooger ge weest dan sinds 60 jaar in Juni was voorgekomen. N. R. crt. Ondergeteekende is voornemens na mens zijn Principaal aan te besteden Het bouwen van een WOON HUIS, in drie perceelen, zijnde le. Metselwerk, 2e. Timmerwerk, 3e. Schilder- en Glaswerk, op Donderdag 17 Juni a. s., des namiddags half zes ure, ten huize van dhr. J. VAN DEN BON, hotel Willem III, te Axel, alwaar bestek en teeke- ning van af heden ter inzage liggen. Plaatselijke aanwijs 16 Juni a.s. des namiddags ten 2 uur. De Opzichter, C. VAN DEN BROEKE. Axel, 8 Juni 1915. heid is spoedig te genezen door Mijnhardt's Zenuwtabletten. Per koker 50 cent, 3 kokers 1,40. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. In 't groot Pharm. Fabr. A. MIJNHARDT, Zeist. schaden schoonheid en ontsieren in hooge mate het gelaat. Waarom deze onoogelijke, bruine afstoo- tende vlekjes niet vlug verwij derd Alle zomersproeten zelfs de grootste en donkerste, verdwij nen door het gebruik van slechts één potje SPRUTOL. Alle goede drogisten in iedere plaats verkoopen Sprutol. In 't groot Pharm. Fabr. A. MIJNHARDT, Zeist. Zitting van 11 Juni 1915. J. F. v. «C., 21 j., zonder beroep te Clinge (B.), is wegens diefstal veroord. tot f 10 of 10 dagen hecht. J. R., 45 j., landbouwer te Moerbeke, is wegens verboden uitvoer en poging tot omkooping veroord. tot 6 weken gevangenisstraf. F. J. S., 35 j., paardenkoopman te Kas van Gent, is wegens mishandeling veroord. tot 7 ot 1 week hecht. I. B., 49 j., arbeider te Zuiddorpe, is wegens diefstal veroord. tot 5 of 5 dagen hecht. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Zaterdag 12 Juni: Meest matige Noordel. tot Oostelijke wind. Afnemende bewolking. Waar schijnlijk droog weer, behoudens kans op onweer. Iets warmer. Gelukkig afgekomen. De reizigers en bemanning van de Zaterdag te Vlis singen aangekomen boot »PrinsesJuliaira« zijn in Engeland aan een groot gevaar ontsnapt. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag te 12 uur, toen juist alle passagiers aan boord gebracht waien door den tender, dreef een Zeppelin boven Tilbury en wierp een 7 tal bommen, die allen in de buurt van de boot terecht kwamen. De boot lag voor anker. De vijfde bom raakte bijna het voorschip en spatte kort voor het te water vallen uiteen. De schok was vroeselijk. Spiegels en gloei lampjes sloegen stuk. Er ontstond een paniek aan boord. Eerst dacht men dat het schip getaakt was, doch dit bleek niet het geval geweest te ziju. Allen die iets te' vorderen hebben van of schuldig zijn aan de nalatenschap van PLEUNTJE DE VISSER, wed. W. Dieleman Pz. overleden te Axel, worden verzocht opgaaf of betaling te doen aan onderge teekende vóór 18 Juni a. s. Notaris ÜREGMANS. Axel, 11 Juni 1915. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van DEZEEUWSCH- VLAAMSCHE TRAMWEG MAAT SCHAPPIJ te Ter Neuzen in het café „De Graanbeurs" bij A. van Dixhoorn "te Axel, op Vrijdag den 18 Juni 1915, des namiddags 2 ure, verkoopen TOT AFBRAAK Schuur met Grond, laatst bewoond geweest door Maria Wiemes, Lange Weststraat Axel, kadastraal aldaar bekend in sectie G uo. 1894 groot 98 centiaren. Betalen ,1 maand na de toewijzing. AXEL. 2e V FANTASIE

Axelsche Courant | 1915 | | pagina 3