Zaak le, 2e en 3e Pinksterdag Soiree DUIESKItHGJËS. Schoenwerk G E S L O T EN. Slagerszaak Tooneelvereen. „De Herleving" te Aiel Kantoor Mr. P. DIELEMAN. Axel, Firma P. H. VEENHUIZEN. Landbouw. Rechtszaken. Advertentien. Firma P.~H. VEENHU1ZEN, Gemengd Nieuws. De Nieuwste Mij ne Zomercollectie voor 1915 AXEL. P- MALJAARS. In den nacht van Dinsdag op Woensdag 26 Mei 1915 naerde, Auvelais, Aywaille, Bastogne, Beverloo (Truppenübungsplatz), Braine- le-Comtp, Brée, Brugge, Brussel, Char leroi, Cbimay, Courtrai, Cugron, Diest, Dinant, Dolhain (Limburg), Enghien, Floreuville, Gembloux, Gent, Givet, Hal, Hasselt, Herenthals, Heyst-op den Berg, Hoogstraeten, Huy, Jemelle, Lanaeken, Landen, Leuven, Libramont, Luik, Maeseyck, Marche, Marienbourg, Meche len, Mons, Namen, Neerpelt, Neuicba- teau (provincie Luxemburg), Oostmalle, Ottignies, St. Trond, Soignies, Sotteghem, Spa, Tamines, Thuin, Tilff, Tirlemont, Tongeren, Tournai, Turnhout, Verviers, Vielsalm, Virton en Wavre. De bedragen der postwissels moeten worden uitgedrukt in de Duitsche munt het maximum-bedrag voor iederen wis sel is vastgesteld op 1800 mark. De bedragen worden herleid naar denzelt den koers als geldt voor de naar Duitsch- land over te maken bedragen. Het recht voor de overmaking is bepaald op 121/» cent voor elk bedrag van f 25 ot ge deelte daarvan. Op de strook van de postwissels mogen geen schriftelijke mededeelingen voorkomen. Expresse bestelling van postwissels vindt niet plaats. Telegraphische postwissels zijn niet toegelaten. Een bericht van betaling kan niet worden verlangd. De geadres seerden worden met de aankomst van de postwissels in kennis gesteld, vooi welke kennisgeving aan hen 10 cen tiemen in rekening wordt gebracht. De bedragen der postwissels worden in België herleid volgens den koers 100 Mark is frcs 125 en in de franken munt aan de rechthebbenden uitbetaald. St. Ct. AXEL, 21 Mei 1915. Tot onderwijzer aan de Hervormde bijzondere school te Zaamslag is be noemd de heer I. J. van Vliet, alhier. Gereformeerde Kerk. Gebouw Kerkdreet. Voorin 9 ure Ds. J H Hammer*.™, Nam. 2 ure Prof. Dr. H. H. Kuijper Gebouw Stationstraat. Voorm. 9 ure Prof. Dr. H. H. Kuijper. Nam. 2 ure Ds. J. H Lammertsma. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. '2 ure Leeskerk. 's Av. 5'/a ure Leeskerk. Maandag 24 Mei 1915. (TWEEDE PINKSTERDAG). Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerk. Gebouw Kerkdreef. Voorm. 9 ure Prof. Dr. H. H. Kuijper. Gebouw Stationstraat. Vcorm. 9 ure Geen dienst. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Donderdag werd te Zaamslag in het hotel „De Appel" bij den heer C. P. de Regt de jaarlijksche vergadering ge houden van ingelanden van den Grooten Huijssenspolder. Tot dijkgraal werd benoemd de heer J. de Kraker Cz., in plaats van den heer F. de Ruijter Sr., die niet voor herbenoeming wenschte in aanmerking te komen. In plaats van den heer De Kraker voornoemd werd als gezworen gekozen de heer Aarn. Dieleman herkozen werd als gezworen dhr. Ph. J. van Dixhoorn te Axel. Aan den polderwerker Jac.de Putter werd een pensioen toegekend van 75 per jaar, wegens 30-jarigen trouwen ^dienst. Volgens een bericht in de Tem. Crt zijn te Ter Neuzen reeds 700 aan giften ingekomen tot het verkrijgen van broodkaarten. Bij kon. besluit is herbenoemd tot burgemeester van Graauw, de beer P. A. Baart. Bij het te Middelburg gehouden onderwijzersexamen is o.m. geslaagd mej. H. L. A. Eggermont te Clinge. Deze examens zijn thans geëindigd. Totaal werden geëxamineerd 103 man nelijke en 54 vrouwelijke candidaten, waarvan slaagden 84 m. en o8- vr. Een vr. candidaat trok zich tijdens het mondeling gedeelte terug. In de week van 12 toten met 18 Mei kwamen uit Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad 1 geval van typhus te Vlissingen4 gevallen van roodvonk te Neuzen, 1 geval dier ziekte te Clinge en te Rilland Bath en 1 geval van diphteritis te IJzendijke. f PREDIKBEURTEN TE AXEL Klein fruit. Volgens de opgave van 12 Mei van de directie van den lagdbouw zijn in het algemeen de vooruitzichten voor alle soorten kleinfruit zeer gunstig; behou dens eene enkele uitzondering vaneeren de ingekomen berichten tusschen goed, zeer goed en uitmuntend. De bloei verliep algemeen zeer gunstig, maar, als gevolg van veel nat en koud weer in de eerste drie maanden van het jaar, wat laat. Enkele rijkstuiubouw- leeraren meldden dan ook van frambozen nog geen bericht te kunnen geven. In Zeeland werd in de bessen de rond- knop aangetroffen. De late kersen op Z. Beveland staan goed tot zeer goed. De mode, witte en zwarte aalbessen en de kruisbessen staan overal in Zeeland zeer goed. De fram bozen staan goed op Zuid-Beveland en zeer goed op Walcheren. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 21 Mei 1915. A. J. V., 17 j., landbouwersknecht te Stoppeldijk, is wegens mishandeling veroord. tot 3,50 of 1 week tuchtschool. E. M. V., 15 j., zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens diefstal en bede larij veroord. tot 7 of 2 weken tucht school en 1 maand tuchtschool, met schorsing der straffen voor den proeftijd van een jaar. Ph J P-, 23 j., arbeider te Sas van Gent'en H. D., 22 j., arbeider te West dorpe, zijn wegens diefstal ieder veroord. tot 14 dagen gevang. Niet minder dan 92 personen waren te samen in 54 zaken gedagvaard om Dinsdag voor de rechtbank te Mid delburg te verschijnen, als beklaagd van overtreding van het uitvoerverbod, althans vau poging daartoe. Geen dezer bekl. was verschenen. Al de overtredin gen wareu gepleegd onder de gemeente Sas van Gent en geconstateerd door militairen, marechaussees ot commiezen der Rijksbelastingen. In een zaak welke betrof de poging om 210 K.G. lijnmeel uit te voeren luidde de eiscb 6 weken gevangenisstraf. Tegen de overige beW werden straffen van 3 dagen tot l-i dagen gevangenisstraf geëisebt en boetes van f 0,50 tot f 10 of 1 dag tot 10 dagen hechtenis. Een zaak betrot het mede nemen van twee brooden, terwijl slechts een brood mag worden uitgevoerd. Bekl. had brood voor zijn zieke moeder ge kaald. Een vrouw had ljs ons kinder meel bij zich. Uitspraak in al deze zaken l Juni a.s. Terncrt middag een lucifer aan. Een gasontplof fing volgde, die Dog al schade in het vertrek teweeg bracht, doch geen per soonlijke ongelukken veroorzaakte. Dat het hier een muntgasgebruiker was en de toevoer dus niet groot, is daarvan wel de redeD. Tern. crt. Te Barneveld is enkele weken geleden een alleenwonende 63jarige man dood in zijn armoedig kamertje gevonden. Thans is van rechtswege het 'krotje ouderzocht en bij die gelegenheid is, naar de „N. R. Ct.' meldt, in een oude kist, tusschen een verzameling vodden, een bus ontdekt, waarin ruim t 4000 aan contanten. De öjarige H. te Leidschendam is bij het uithalen van een vogelnestje uit een boom gevallen, op de punten van een ijzeren hek terechtgekomen en aan de gevolgen overleden. Woensdag is bij een instorting in de Staatsmijn Emma een Belgische mijn werker gedood, en zijn drie mijnwerkers gewond. Zaterdagavond brachten, naar de Zwolsche Ct. meldt, te Deventer eenige militairen, die in het militair hospitaal zijn ingekwartierd, daar in de buurt bij de familie Dwars, die hun 25-jarige bruiloft vierden, een bezoek. Daar de menschen niet op het bezoek der luid ruchtige mannen gesteld waren, werd hun den toegang geweigerd, waarop de mili tairen uit baldadigheid een tweetal groote ruiten stuk sloegen en daardoor de ge- heele buurt in opschudding brachten. De zaak is in onderzoek. Het' perceel er. da inboedel was ver zekerd. Het vuur kon tot het logement beperkt worden. De logeergasten, die zich zonder kleeren in veiligheid hadden ge steld, werden van gemeentewege van het ontbrekende voorzien en konden heden ochtend de veis voortzetten. M. crt. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Zaterdag 22 Mei Zwakke tot matige winden, aanvan kelijk uit Oostelijke richtingen. Ge deeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer, behoudens kans op onweer. Zelfde warmtegraad. Zondag 23 Mei 1915. (EERSTE PINKSTERDAG). Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholt». Bij het zoeken naar een lek in de gasleiding stak een bewoner aan het Bellamypark te Vlissingen Dinsdag - De Dnitscher M. C., een veekoop man uit Gelsenkirchen, heeft bij de politie te Rotterdam aangifte gedaan van de vermissing van twee bankbil jetten van 1000. Het is niet onmogelijk dat hij deze bankbiljetten op de Vee markt heeft uitgegeven voor bankbil jetten van 100. N. R. Crt. Men meldt uit Deventer aan de Avp. Als bewijs dat van de gelegenheid om in aanmerking te komen voor z.g. landbouwverlof misbruik wordt gemaakt, diene het volgende Op de arbeidsbeurs alhier vervoegde zich dezer dagen een militair die plaat sing verzocht als Doodhulpbakker voor den tijd van 14 dagen, daar hij in het genot was van 14 dagen landbouwverlof en dezen tijd nu gaarne productief wilde maken. Den man werd verzocht over eenige dagen terug te komen, doch liet niets meer van zich hooreD. Naar dien ijveri- gen noodhulpbakker wordt thans gezocht. Te Noordijk onder Neede waren Zondag eenige jongens met schietoefenin gen bezig. De landbouwer G. H. K die in de nabijheid aan het werk was, werd volgens de »N. R. Ct.< door een schot in de borst getroffen en overleed gisteren aan de gevolgen. Een notaris te Amsterdam heeft, naar het Hbld. meldt, bij de politie aangifte gedaan, dat zijn bediende uit een lessenaar in zijn kantoor, aan de Heerengracht, een bedrag van ruim f 400 heeft ontvreemd. -V. R. crt. Woensdagnacht omstreeks één uur brak plotseling brand uit in het volks logement »De Hoop* aan de Nieuwstraat te" Schagen. De eigenares en de logeer gasten waren om 11 uur te bed gegaan waarna om 1 uur een tweetal meisjes door vuurgeknetter gewekt werden. Zij trachtten de gasten nog te wekken. De brandweer wierp zich dadelijk met een hand- en motorspuit op het vuur. De mannen drongen ook spoedig het bran dende huis binnen. Dit ging met groote moeite gepaard, men vond de eigenares, 'n 82jarige weduwe dood. Vermoedelijk heeft ze in haar angst de deur niet meer kannen bereiken. De 5 logeergasten en de zoon der weduwe wisten te ontkomen, maar ook een rondreizend koopman, die daar toefde, bleek den dood gevonden 'te hebben. Ondergeteekenije maakt aan zijne geachte clientèle en het verdere publiek van Axel en omstreken bekend, dat hij van af heden weder in de gelegenheid is gesteld om zijne voort te zetten en hoopt door een vlugge en nette bediening weder dezelfde gumt als voorheen te mogen genieten. Aanbevelend, F. W. DIELEMAN, Zeestraat, Axel. TE GEVEN DOOR DE OP des avonds 8 ure in de „Roode Leeuw te Axel. TOEGANGSKAARTEN ad 75 en 50 cent tot een beperkt aantal van af Donderdag 20 tot en met Dinsdag 25 Mei a. s. verkrijgbaar bij de leden en aan het lokaal der uitvoering. NA 25 Mei kunnen geen kaarten meer verstrekt worden. Honoraire leden der vereeniging genieten de voorkeur. Plaatsbespreking gewenscht. HET BESTUUR. Advocaat Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand vanaf des morgens 9 uur in het hotel Des Pays Bas" (Nieuwstraat). Zitdag te AXEL eiken ZATERDAG bij J. v. D. BON, vroeger L'Eoluse- Mahu. kan alle concurrentie doorstaan. Neem daarom eerst een kijkje bij ons alvorens tot koopen over te gaan. Aanbevelend,

Axelsche Courant | 1915 | | pagina 3