Soireé Vost reparatie SPAARBANK. Slagerszaak Tooneelvereen. „De Herleving" te Axel AXEL. P. MALJAARS. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentien. Marktberichten. Openbare Verkooping. Huishoudelijke en verdere Roerende Goederen, het beste adres, men in den omtrek van Den Haag vindt, en in het volgende lokaal was een zuster onderwijzeres van de Paulina school bezig de meisjes harer klasse te onderrichten in plantkunde. H. M. sloeg geen enkel lokaal over. Bij het vertrek boden een zoontje en een dochtertje van dr. Cappelle Haar ruikers aan. Hare Majesteit betuigde aan deu directeur Hare groote ingenomenheid met hetgeen in het museum is te zien. Het bezoek duurde ongeveer anderhalf uur. R. crt. Naar de TV. R. Crt. verneemt, heett de stoomvaart-maatschappij Neder land 25,000 ton Amerikaanscbe steen kolen gekocht, welke zij met hare eigen schepen naar Nederland zou hebben te vervoeren. Nederland en de oorlog. Op den 6den dezer zijn, bij het in schieten van kanonnen van een der torten van Antwerpen, eenige grana ten ongelukkigerwijs op Nederlandsch grondgebied terecht gekomen. Het Duitscbe gouverneur-generaal in België beeft onmiddellijk een ernstig onderzoek te dezer zake ingesteld, en de Duitsche gezant in Den Haag heett in opdracht van zijn regeering, haar ernstig leedwezen wegens deze betreu renswaardige vergissing betuigd. TV. R. Crt. H E R IJ K. De herijk der maten en gewichten s in 1915 voor de hierna vermelde ge meenten zal plaats hebben op de vol gende dagen Neuzen Neuzen 5, 6, 7, 8, 9 en 12 Juli. Sluiskil 13 Juli. Hoek 20 Juli. Sas van Gent voor Philippine 21 Juli; voor Sas van Gent 22 en 23 Juli en 24 Juli des voormiddags. Westdorpe 3 Augustus. Zuiddorpe voor Zuiddorpe en Overslag 4 Aug. Zaamslag 5 en 6 Augustus. Axel voor Axel 10 Augustus des voorm. 11, 12 en 13 Augustus en 14 Augustus des voormiddags voor Koewacht 10 Augustus des nam. Hulst voor Hulst-23 Augustus des namiddags 24 en 25 Augustus voor Clinge 26 Augustus; voor St. Jansteen 27 Augustus. Rapenburg voor Boschkapelle 30 Augustus des namiddags voor Hengstdijk 31 Augustus des voormiddags 4 AXEL, 18 Mei 1915. Zaterdag werd op de bovenzaal van den heer M. A. Koole alhier onder voorzitterschap van den heer B. C. Puylaert eene vergadering gehouden van de „Vereeniging van Zeeuwsche Pokkers van het zware trekpaard". Het doel dezer vergadering was het benoemen van jury- en commissieleden voor de op 10 Juni aanst. te houden tentoonstelling van tokpaarden De jury werd samengesteld als volgt a. voor de hengsten de heeren Carl Meulenberg, van Aachen (Duitschland), J. J. Schuiringa, Winsum en Ed, Ver- schueren, Stoppeldijk; plaatsvervanger P. Koopmans, Zierikzee. b. voor de 4-jarige en oudere merriëu de heeren H. J. Aernoudts, Sluis, H. Hanken, Wilhelminadorp, A. Manstelt, Bergen op Zoom plaatsvervanger G. Luyk, Vlake. c. voor drie-, twee- en éénjarige merriën en vierspannen de heeren P. Vogelaar, St. Philipsland, L. Colsen, Hontenisse, P. de Vleeschouwer. Sas van Gentplaatsvervanger Artb. Bonte f Koewacht. d. voor hengst- en merrieveulens de heeren A. Lako, Sluis, A. de Bruyckere, Breskens en D. Fassaert, Stoppeldijk plaatsvervanger A. Bom van Diuteloord. Als algemeen commissaris werden weer benoemd de heeren F. Dekker Pz. en B. L. Ysebaert en bij hun afwezig heid (wegens mobilisatie) de heeren P. Dekker Pz. en Em. Ysebaert. Verder werden nog benoemd de volgende heeren als commissarissen a. voor de hengstenE. van Acker, Westdorpe en M. W. Koster; plaats- vervanger G. van Praaijenhove. b. voor de oude merriën L. de Putter en H. Bonte, Koewacht. c. voor de jongere merriën S. van Hoeve en H. Kerckhaert, Stoppeldijk. d. voor de veulens W. van Praaijen hove en Iz. de Peijter Wz.plaatsver vanger H. de Regt, Ter Neuzen. Meter werd de heer F. Dekker Fz. van Ter Neuzen. De heeren bij wier naam geen plaats staat vermeld, wonen te Axel. Bij de omvraag werd nog gewezen op de wenschelijkheid van het plaatsen van een honderdtal boomen op het terrein, dat nu geheel boomloos is. Een ander lid zag gaarne dat de jury leden een catalogus bekwamen, waarin de eigenaren der te keuren paarden waren uitgelicht. De vergadering was zeer matig bezocht. Zondag is te Vlissingen het wrak binnengesleept van de vischbom H 54, welke Woensdag vandaar was vertrokken niet 5 man en vermoedelijk Vrijdag is omgeslagen. Omtrent de bemanning is niets bekend, zeer waarschijnlijk zijn allen verdronken. TV. R. crt. Vrijdag verloor een conducteur van de expeditie onderneming van Gend en Loos op het station te Arnhem een zak inhoudende f5000, die Zaterdagmiddag door een spoorwegbeambte in de tunnel van het station werd teruggevonden, waar hij blijkbaar Zaterdag was neergelegd. Bij controleering bleek, dat er slechts een gering bedrag aan het geld ontbrak. De vinder heeft blijkbaar met de rest grooten deels uit bankbiljetten bestaande, geen weg geweten. -N. R. crt. Toen Zaterdag de vrouw van den landweerman P. R., te Oldehoorn, na het verrichten van eenige boodgchappen, weer thuis kwam, vond zij haar kind van l1/, jaar, dat zij uit voorzorg tegen onge lukken met een lijn had vastgebonden aan een deurknop, door die lijn geworgd terug. TV. -®- crl- Men schrijft uit Winterswijk aan do >N. Ct Het verkeer met Duitsch land zoowel wat den invoer als wat den uitvoer betreft, was in de atgeloopen week weer bijzonder druk. Aan brandstoffen werden circa 350 wagens meer ingevoerd dan de week te voren en de toevoer van diverse goederen houdt nog steeds in dezelfde mate aan en is vooral van be teekenis voor Amerika. In het geheel kwamen hier uit Duitschland aan plm. 2000 beladen wagens, waarvan 440 met diverse goederen en de rest met steen kolen, cokes en briquetten. Van de diverse goederen vermelden we gips, cement, gietijzer, zeer veel keislag, speelgoederen en zoogenaamde »Hohlglap<. De uitvoer naar Duitschland heeft bijna nimmer zoo'n drukke week gekend als de afgeloopene. Dit werd in de eerste plaats veroorzaakt door de ontzaglijke verzending van aardappelen en vleesch, welke ongeveer 275 wagon bedroeg. Verder vermelden we boter, eieren, kaas, zuidvruchten, tapioca, arrow root (een Oostersche wortel, waarvan het zetmeel nu wel bij de bereiding van brood ge bruikt zal worden), bananen, tabak, ruwe katoen, oud ijzer enz, Tot j.l. Vrijdag zijn reeds 298 wagon aardappelen verzonden. Rekent men eiken wagon op 140 mud, dan zijn in de laatste dagen uiet miudei dan plm. 42.000 H.L. uitgevoerd, een buitenkansje voor dè exporteurs die dikke winsten maken. Het Berliner Tageblatt verneemt uit Weer:pd dat Rusland door over stroomingen wordt geteisterd. In het ge bied van Homel richten de overstroomin gen groote verwoestingen aan, Geheele dorpen staan blank, bruggen en straten staaD onder water. Veel pluimgedierte is verdronken Te Minsk zijn straten en huizen overstioomd. De geteisterde be volkirig is broodeloos en dakloos. Het ergste zijn de streken aan de Dnjepr er aan toe, daar deze rivier daar 30 werst buiten haar oevers is getreden. Te Kiew ziet men in den stroom daken, meubelen en dieren meegesleurd. Enkele stadswij ken van Kiew staan geheel blank. Te Slobodka zijn geheele huizen in den vloed verdwenen Te Smolensk staaD tal van huizen onder water. Te Rybinsk staan tengevolge van het buiten haar oevers treden van de Wolga heele straten ouder water. Vele schepen en barken op de Wolga zijn vergaan. Het verkeer tusschen het Wolgagebied en Moskou is gestremd. Te Balasjof staan meer dan 250 huizen onder water. TV. R. crt. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 2 uren werd de torpedist J A. G. betrapt, terwijl hij, in vereeniging met een tot nog toe onbekend gebleven militair, een houten geldkist van het landweerdepot, gevestigd in het voormalig armhuis op den Schiedamschendijk no. 245 te Rotterdam, uit het raam van het bureau van den commandant van dat depot op de straat liet zakken. Met de gestolen geldkist, waarin zich ongeveer f60 bevond, namen de beide militairen de vlucht den Westzeedijk op. Zij werden achtervolgd en nabij de Scheepstimmer manslaan werd de torpedist gegrepen. Zijn onbekende medeplichtige ontkwam De geldkist, waarvan het houten deksel sporen van braak vertoont, doch die nog niet geopend was, werd in beslag ge nomen. Later is als verdacht van medeplichtig heid in het voormalig armhuis ook ge arresteerd de laudweersoldaat der infan terie J. H. C D., die den onbekeud gebleven militair bij het inklimmen be hulpzaam zou zijn geweest. N. R. crt Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 19 Mei Matige, tijdelijke wellicht krachtige Noordoostelijke tot Noordelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Waar schijnlijk nog regenbuien. Iets koeler. Ondergeteekende maakt aan zijne geachte clientèle en het verdere publiek van Axel en omstreken bekend, dat hij van af heden weder in de gelegenheid is gesteld om zijne voort te zetten en hoopt door een vlugge en nette bediening weder dezelfde gunst als voorheen te mogen genieten. Aanbevelend, P. W. DIELEMAN, Zeestraat, Axel. Woensdag 26 Mei 1915 des avonds 8 ure inde „Roode Leeuw" t© Axel. TOEGANGSKAARTEN ad 75 en 50 cent tot een beperkt aantal van af Donderdag 20 tot en met Dinsdag 25 Mei a. s. verkrijgbaar bij de leden en aan het lokaal der uitvoering. NA 25 Mei kunnen geen kaarten meer verstrekt worden. Honoraire leden der vereeniging genieten de voorkeur. Plaatsbespreking gewenscht. HET BESTUUR. Van 115 Mei 1915. Axel. Huwel.aangiften. 6. Willem Kaïjser (van Ter Neuzen), 24 j., jm. eu Catharina .Schieman, 21 j., jd 8.Josephus Engels fvan Antwerpen), 25 j., jm. en Maria Josephina Lippens, 32 j., wed. 14. Cornelis Deij, 24 j., jm. en Geertruida Elisabeth Bareman, 21 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10. Petrus l'Ecluse, 61 j., jm. en Clementina Diele- mau (vau Moerbeke), 52 j., jd. Geboorten. 5. Maria Theresia Leontina, d. van Josephus van den Eede en Maria Verschueren (van Sint Qilles). 8. Salomon, x. van Pieter de Feijter en Maria Cornelia Dieleman. 8. Neeltje, d. van Adriaan Dieleman en Lijcia Janna den Hamer, 8. Madelena Maria Prudentia, d. van Achille Michel Velleman,-en Maria Natha lia de Dan.schutter. 9. Janna en Maria, d. van Gijsbregt Riemens en Suxannade Jonge. 11 Jannetje, d. van Gilles Zeger3 en Suzanna Pauliua Pladdet. 11. Hendrik, z. van Hendrik van Tatenhove en Jaco mina Jacoba Hofman. 12. Pieter, z. van Jan Francies de Roos en Leonie van Acker. Overlijden. 3. Jan Vinke, 83 j.,echtg. van Janna den Hamer. 13. Johanna Cor nelia Josephina, 2 j., d. van Petrus Johan nes Sijs en Anthonette Jeannette van den Berghe. HULST, '-Ï Mei. Ter graanmarkt van hedeu [Maandag] waren de prijzen als volgt: Tarwe t 16,50, rogge f 12,—, wintergerst f 14, zomergerst f 15,—, haver f 14, -, erwten 1 2' witteboonen f 20,- bruineboonen t' 19,dui venboonen f t,paardeuboonen f 15,—, boek weit fO,—lijnzaad f20,—, koolzaad per 100 1. f aardappels f 0, Boter per kilo f 1,15, eieren per 26 stuks 11,15, De Notaris J. A. Dreginans te Axel, zal op Donderdag 20 Mei 1915, des namiddags 1 ure, om kontant geld verkoopen Een part ij als Kasten, Stoe len, Tafels, Vul kachels, Kinder ledikant, 3 Wiegen, Stoven, Schilderijen, Boekenkast, Parapluie- staander, Penanttafel, Winkeldoo- zen, Konijnenhokken, zware Buiten deur, 2 stel Zonneblinden, Wasch- raachine, Winkelopstand met glazen Boorden, mahoniehouten Tafel, 3 R(j wielen, Sportkar, tinnen Maten, koperen en ijzeren Gewichten, Winkelkoffiemolen, enz., enz. vindt U bij ons thans daar we over de meest moderne machinale inrichtingen beschikken. Alle werk wordt daardoor vlug en sterk afgemaakt, terwijl de prijzen niets duurder zijn. Aanbevelend, Rentevergoeding 3 Inlagen kunnen geschieden van des morgens 9 tot des avonds 8 uur. Terugbetalingen zooveel mogelijk d i r e k t. tl AN HEEL Co, TE GEVEN DOOR DE OP

Axelsche Courant | 1915 | | pagina 3