a ra woomuis SPAARBANK. N. V. taensche handel in Bouw materialen, Betonfabricage, m. JE HOOP Kantoor Mr. P. OIELEMAN. Patrimoniiim's Chr. Volksbibliotheek Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Adverteiitien. Openbare Verknoping. Huishoudelijke en verdere Roerende Goederen, Openbare Verkooping te A X BX-. Uitgifte van de 2e serie der geldlesning groot fl. 27,500,- in bovenge noemde Vennootschap, waar van reeds een vierde gedeelte is geplaatst. inlichtingen te bekomen bij den directeur - G. F. P. v. d. PEIJL, Stationsweg en den secretaris J. J. DE JAGER, Heerengracht, te Ter Neuzen. men en onze linie vooruitgeschoven tusschen Lizerne en Het Sas, dat in onze handen is. Aanvallen der Duitscbers in Cham pagne en de Argonnen zijn mislukt. Er is scherp gevochten tusschen Maas en Moezel. De Duitschers hebben krachtige aanvallen gedaan op Eparges en in het bosch Ailly. De eerste aan val is afgeslagen bij de tweede hebben drie regimenten vasten voet gekregen op den heuvelrug. Wij deden een tegen aanval en hernamen de helft van de hoogte. In het bosch van Mortmare hebben wij twee rijen loopgraven genomen en ingericht, en drie tegenaahvallen afge slagen. We zijn wederom vooruitgegaan aan den noordelijken oever van de Fecht in den Elzas. De strjjd in het Oosten. Petrograd, 4MeiiT.A.) Het communi qué van den grooten generalen stat meldt In den loop van den 3en Mei was de vijand passief tegen de versterkingen bij Mitau, welke onze troepen bezetten. Nabij Rossienz hadden eenige scher mutselingen plaats. Links van de Nje men, ten Noorden van de Bobr en de Nareu, en links van de Weichsel, tot de Pilitza, hadden geen veranderingen van beteekenis plaats. Al strijdende bezetten wij verschillende dorpen tus schen Netta en Egizua, Noordelijk van het groote moeras- De Duitschers vie len onze stellingen op den rechteroever van de Omouliff over een tamelijk breed front aan, doch werden tot een overhaasten terugtocht gedwongen doo- den en gewonden achterlatende. Ten Zuiden van de Pilitza deed de vijand gedekt door hevig artillerievuur ver scheiden aanvallen. Nabij Lopushno naderde vijandelyke infanterie 2 Mei, onze loopgrayen tot op een 200 pas. In den loop van den nacht echter wierpen wij door een tegenaanval, hem met groote verliezen uit de versterkin gen, welke zij opgeworpen hadden, en welke wij onbruikbaar maakten. In sommige streken trachtte de vijand de Nida over te trekken, doch wij dwongen hem door tegenaanvallen den linkeroever van de Nida geheel te ont ruimen. Aan de Weichsel verschanste de vijand, die zich bij onze stellingen geconcentreerd had, sterk bij Krasneff. In den nacht van 3 Mei werden de tegenstanders echter vernietigd door een bajonetaauval, waarbij wij 400 ge vangenen, o.w. 9 officiereq, maakten. In Galicië ontwikkelden zich van de Weichsel tot de Karpathen de gevechteu successievelijk. Het gelukte vijandelijke troepen op den rechteroever van de Dunajec te komen', maar ons vuur be lette hun op den oever voort te trek ken. Vooral in de streek van Toukhoff en Bietchou kregen de gevechten een bijzonder hardnekkig karakter. De vijandelijke artillerie ontwikkelde een hevig vuur, waarin een massa projec tielen verspreid werden. Gedurende den door ons ondernomen tegenaanval maakten wij verscheidene honderden gevangenen, en waren wij in de ge legenheid ons ervan te overtuigen, dat er hier Duitsche troepen tegen ons streden, die voor het eerst op ons front in de Karpathen verschenen. In de richting van Stryj, in de streek van Golonetzko, duurde hethardnekkige gevecht voort. Hier ging een hoogte tot 3 maal toe in andere handen over. In den ochtend van 3 Mei namen wij echter difinitief deze hoogte in bezit, terwijl wij gedurende dien dag opnieuw ongeveer 1200 gevangenen maakten o.w 5 officieren. Wy veroverden bovendien nog 3 machinegeweren. Nabij de bron van de Svitza trachtte de vijand onze flank te omtrekken Dit mislukte echter ge heel en al, en wy maakten daarbij nog weer gevangenen, terwijl wij den vijand dwongen in groote wanorde terug te trekken. Berlijn, 5 Mei (W.B.) Russische aan vallen op Roesini werden afgeslagen. De vervolging des vijands duurt voort. Ook bij Calvaria en Noordelyk van Su- walle, Oostelijk van Augustowo misluk ten talrijke Russische aanvallen. Daar werden in totaal ongeveer 500 Russen gevangen genomen. Op het overige front hadden op en kele plaatsen handgemeene gevechten plaats, die in ons voordeel uitvielen. De aanvallen der Verbondenen troe pen Noordelijk van de Karpathen braken gisteren reeds door tot de derde ver dedigingslinie der Russen. Weenen, 5 Mei, (K.B.) Volgens be richten van de oorlogscorr. groeit de fortuinlijke slag in West-Galicië tut een slag welke den oorlog kan beslissen, terwijl de gevechten ook reeds over slaan op het Karpathentront. Het offen sief der bondgenooten. waardoor de Westelijke Russische flank in aaneen sluitend front van 40 K.M. werd inge drukt, is sedert al verschoven naar de waterscheiding tusschen Dunajec en Wiatoka. De Russen bieden steeds weer in zorgvuldig voorbereide opnamestel ling tegenstand, waartegen zich een zeer werkzaam geschutvuur der bondgenoo ten richt, waarna de infanteiie opnieuw vooruitdringt. Tengevolge van de gesloten breed opgevatte doorbraak van het vyandelijke front zijn de Russische verliezen enorm. De mededeelingen van gevangenen ko; men overeen in hun schilderingen der uitwerking der bondgenootschappelijke artillerie, als alle menschelijke voorstel lingen overtreffend. Van één reserve divisie zijn alle generaals en stafoffi cieren gesneuveld of zwaar gewond talryke gevallen van krankzinnigheid hebben zich voorgedaan. De gevange nen verklaren verder, dat ze sinds lang zeer slecht verzorgd werden een groot aantal der aangebrachte gevange nen draagt burgerkleeren, met slechts een militair hoofddeksel. Daarentegen is het schoeisel over het algemeen goed. De overtocht van den linkervleugel over de Dunajec was niettegenstaande de waakzaamheid van de zich op den anderon oever bevindenden vijand, onder bescherming van den nacht voorbereid. Pioniers braken in groote pontons den dam door, en maskeerden het nachtelijk werk eiken ochtend door zandzakketi. Toen de arbeid in den nacht van 1 Mei klaar was, werden rails door de gaten in den dam gelegd tot aan het waterpontons werden op sterk gesmeerde rails geruchtloos te water gelaten en 's morgens, 1 Mei, werden onze troepen daarmede over gezet. Op den Oostenlijken oever der Dunajec veroverden we het dorp Otfinord, waar we ons nestelden. Hier werden 1000 Russen gevangen genomen. De forceering van den overtocht over de Dunajec is uitsluitend door Oosten rijksch Hongaarsche troepen verricht. •Van 16—30 April 1915. Axel. Huwelijks aang. 30. Emile Franciscus de Kind (van St. Jansteen), 28 j., jm. en Philomena Schoof, 22 j., jd. Geboorten. 16. Marcella Maria An toinette, d. van Eduardus Hofman en Maria Pauliua Temmerman. 18. Elza Adriana Emile, d. van Adriaan van Dixhoorn en Helena Johanna Pieters. 20. Altons Leopold, z. van Gustavus Joannes van Hoije en Idalia Maria Gijsel (van Exaerde). 22. Petrus Ja cobus, z. van Augustus van Geetsum en Nathalia Steel. 24. Margarieta Camiela, d van René Louis de Maes- schalck en Florence Maria Verstraeten. 29. Elisabeth, d. van Hendrik Hamelink en Levina Wilhelmina Witte. Overlijden. 19. Neeltje Jansen van Rosendaal, 68 j., wed. van Jacobus de Kraker. 30. Pieter Dirksen (van Rot terdam), 28 j., echtg. van Willemke Gpudberg. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Zaterdag 8 Mei Zwakke tot matige winden, aanvan kelijk uit Oostelijke richtingen. Waar schijnlijk droog weer, doch kans op onweer. Zelfde warmtegraad. Ie. Het is verboden, zoowel van als naar België, de grens te passeeren langs andere dan de daarvoor aangewezen wegen, deze zijn voor Oost Zeeuwsch- Ylaanderen de weg van Ka- pellebrug naar Trompe, en van Selzaete naar Sas van Gent. 2e1. Het is aan ieder verboden de grens te naderen binnen een afstand van 50 M. behalve aan hen die binnen dien afstand wonen, of die daar wegens noodzakelijke werkzaamheden aanwezig moet zijn. Axel, 30 April 1915. De Majoor Commandant van Oost Z.-Vl., R 1 TST K. Het Bestuur van den polder BEOOSTENBLIJ BENOOR DEN maakt bekend 1°. dat de gewone jaarlijksche ver gadering van Ingelanden zal worden gehouden op Donderdag 20 Mei 1915 des voormiddags half elf uur, in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel; 2°. dat de rekening en verantwoor ding over het dienstjaar 1914/1915 en de begrooting met de memorie van toe lichting voor het dienstjaar 1915/1916 van af 10 Mei a.s. gedurende acht dagen ten kantore van deu Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen 3°. dat deze begrooting met memorie van toelichting, na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voor melden kantore ter inzage zal liggen en dat van bovengenoemde stukken afschriften te bekomen zijn tegen be taling der kosten. Het Bestuur voornoemd, M. W. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. Axel, 8 Mei 1915. De Notaris J. A. Dreginans te Axel. zal in de Korte Kerkstraat te Axel, op Donderdag 20 Mei 1915, des namiddags 2 ure, vefkoopen Een pari ij als: Kasten, Ledikanten, Stoelen, Vulkachel, Petro- leumlamp, Tafel, UjE^rf Kinderledikant, Wieg, Stoven, Kachel, Schilderijen, Boekenkast, Paraplui staander, Lampen, groote Spiegel, Doofpof, Winkeldoozan, Tonnetje, Konijnenhokken, enz. Advocaat Procureur tc Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand vanaf des morgens 9 uur in het hotel „Des Pays Bas" (Nieuwstraat). Zitdag te AXEL eiken ZATERDAG bij J. v. d. BON, vroeger L'Elcuse-- Mahu. De Notaris Mr. A. H. Lydsmnn te Hulst, zal op Dinsdag li Mei 1915, des namiddags om 5 nur in het café „Het Wapen van Zeeland" van den heer Koole te Axel, ten verzoeke van de firma Ls. VAN WAESBERGHE JANSSENS te Hulst, in het openbaar bij opbod verkoopen met Schuur, flinken Tuin en Voortuin, gelegen te Axel aan de Nieuwstraat, plaatselijk gemerkt G no. 68 kad. sectie G nummer 2190 groot 4.32 aren (29 Roeden). Het huis bevat twee verdiepingen Beneden twee kamers met alkoof, gang, keuken, bijgebouwtje en kelder. Boven twee kamers groote en twee kleine kamers met gang. Voorts zolder met kamertje. De zolder is voorzien van beschoten dak. Het huis is verhuurd tot 1 Juli 1915 aan den Heer P. Augusteidï, tegen een jaarlijkschen huurprijs van Fl. 280, Aanvaarding in gebruik en genot 1 Juli 1915. Betaling 1 Juli 1915. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden notaris en ten kantore van den notaris1 J. A. DREGMAN3 te Axel. N. B. Deze verkooping geschiedt eerst bij inschrijving (inschrijvings- premie Fl. 50,daarna bij opbod. Rentevergoeding 3 Inlagen kunnen geschieden van des morgens 9 tot des avonds 8 uur. Terugbetalingen zooveel mogelijk d i r e k t. VAli HEEL Co. is geopend: eiken Zaterdagavond van 5—61/» uur, in de Consistorie der Geref. Kerk tegenover de Nieuwstraat, alhier.

Axelsche Courant | 1915 | | pagina 3