Firma P. H. Veenhuizen, Axel. ienstineisje. een koperen Gaskroon met 3pitten. Ls. VAN IAESBERGHE-JANSSENS, Wissel- Effectenkantoor EHLST na TIE EIS1IIS. i is UITGEPAKT a-s. Woensdag I 29 en 3© April met een groote partij l s in de bovenzaal bij ucu beef G. Gilijatnse. Groote keuze in Nieuwigheden. Buitenland. Marktberichten. Advertentien. Terstond gevraagd: een net Uit de hand te koop: verzekert op zeer voordeelige voorwaarden VLAS en zeer andere veldvruchten tegen HAGELSCHADE. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. IV. Daar geene bezwaren tegen de onttrekking aan den publieken dienst zijn ingebracht, stellen Burg. en Weth thans voor overeenkomstig het verzoek der Zeeuwsch Vlaamsche tramwegmaat schappij aan haar voor J 1 per centiare te verkoopen 10 centiaren grond, gelegen bij de Geref. kerk, deel van sectie G nummer 1503. Met algemeene stemmeh wordt dit voorstel aangenomen. V. Het kohier der schoolgelden wegens het uitgebreid openbaar lager onderwijs voor het jaar 1915/1916 wordt vastgesteld op eèn bedrag van 83,40. VI. Het kohier der schoolgelden wegens het openbaar lager onderwijs wordt vastgesteld op een bedrag van 245,40. De Voorzitter schorst thans de open bare vergadering, daar hij enkele zaken in besloten zitting wenscht te bespreken. VII. De Voorzitter deelt mede, dat in verband met de inwerkingtreding der wet op de inkomstenbelasting 1914, met Mei a. s. overeenkomstig art. 57 dier wet ook in deze gemeente eene schattingscommissie moet worden be noemd, voor het behandelen der aan slagen beneden de f 2000. Ambtshalve voorzitter dier commissie is de inspec teur der directe belastingen, terwijl de Raad de overige 4 leden moet benoemen. Hij verzoekt de leden tot die benoe ming over te gaan. Benoemd worden de heeren L. J. den Hollander, F. Dekker, M. Wollert en J. A. van Vessem. De heeren Den Hollander en Van Vessem verklaren zich bereid de be noeming te aanvaarden. De heer Dekker wenscht zich te beraden. De heer Wolfert bedankt. Alsnu wordt na 2 vrije stemmingen en na herstemming met den heer Kruysse benoemd de heer J. deFeijier, die de benoeming aanneemt. VIII. De Voorzitter deelt mede dat in verband met de tijdsomstandigheden dit jaar wel geen kermis zal worden gehouden. Blijkens ontvangen circu laire berust de beslissing daaromtrent zoowel voor deze gemeente als voor geheel Zeeuwsch Vlaanderen bij de militaire autoriteit. Hierna sluit de Voorz. de vergadering. PARIJS, 23 April Het officieele com muniqué van hedenmiddag 3 uur meldt Donderdagavond hadden iu België tamelijk hevige gevechten plaats aan de Yser, Noordelijk van Dixmuiden. De Belgische troepen sloegen eeu aanval af op het kasteel Vicogne en brachten den vijand zware verliezen toe. Ten Noorden van Yperen gebruikten de Duitschers een groot aantal stinkbom men, waarvan de uitwerking werd waar genomen tot op 2 K.M. achter deFran sche linie. Ze slaagden er in ons te doen terugtrekken in de richting van het Yserkanaal naar het Westen, en in de richting van Yperen naar het Zuiden. Een Duitsche aanval werd gestuit. Een hevige tegenaanval deed ons terrein heroveren, waarbij talrijke gevangenen gemaakt zijn. LONDEN, 23 April. Maarschalk French deelt mede De vijand viel Donderdagavond de Fransche troepen, links van de onze, aan, in de nabijheid van Bixschoote en Langemarck, ten Noorden van Yperen. De aanval werd voorafgegaan door een zwaar bombardement, waarbij de vijand op groote schaal gebruik maakte van toestellen, die verstikkende gassen ontwikkelen. De hoeveelheid die daar van werd ontwikkeld wijst op een lange weloverlegde voorbereiding voor het gebruik van deze vinding, die tegen de Haagsche Conventie iudruischt. De onjuiste mededeeling van de Duitschers, nu een week geleden, dat wij zulke gassen gebruikten, was een duidelijke poging om van te voren de kritiek der neutralen te ontzenuwen De Franschen, door de rook omhuld moesten zich gedurende den nacht uit de door den stank verpeste strook terugtrekken tot het kanaal nabij Boesinghe. Twee nachtelijke aanvallen ten Oosten van Yperen zijn afgeslagen. Twee Duitsche vliegers zijn vandaag naar beneden geschoten. BERLIJN, 24 April. Officieele mede deeling uit het groote hoofdkwartier Alle pogingen van den vijand, om ons het ten N. en N.O. van Yperen gewonnen terrein te betwisten, zijn mislukt. Aan den westelijken oever van het kanaalbestormden oi.ze troepen de plaats Lizerne (een gehucht 8ü0 M. ten Z.W. vau Steenstraate aan den viersprong van de wegen Yperen-Noordschote en Bixschote-Elverdiughe. Het aantal gevangen genomen Fran schen, Engelschen en Belgen is tot 2470 geklommen. Behalve in het geheel 35 kanonnen met munitie, zijn een groot aantal machinegeweren, vele geweren en ander oorlogstuig in onze handen gevallen. April. (Wolff.) Het hoofdkwartier meldt, DE OORLOG. Aan den Yser. Omtrent de krijgsverrichtingen ver schenen de laatste dagen weer belang wekkende berichten. De geruchten dat sterke troepenmachten door de Duit scher8 naar het terrein in het nog Belgische hoekje werden gezonden is bewaarheid en onderstaande telegram men duiden aan, dat er een heete strijd is gevoerd. Omtrent het succes valt nog weinig te zeggen we moeten ons tot hiertoe nog bepalen, tot hetgeen de communiqué's vermelden. Blijkens de N.R.Crt. melden deze het volgende over de gevechten in België BERLIJN, 23 April 1915. Gedurende de avonduren deden we gisteren een aanval op ons front Steenstraate, ooste lijk van Langemarck, tegen de vijande lijke stellingen Noordelijk en Noord- Oostelijk van Yperen. Bij den aanloop drongen onze troepen vooruit over 9 K.M. breedte tot op de hoogten zuidelijk van Pilkem en Oostelijk daarvan. Tegelijkertijd forceerden zij in artillerie gevechten den overgang over het kanaal van Yperen bij Steenstraate en het Sas waar zij zich op den Westelijken oever vastzetten. De plaatsen Langemarck, Steenstraate 't Sas, Pilhem werden door onze troepen genomen. Minstens 1600 Franschen en Engelschen, 50 kanonnen waaronder 4 zware Engelsche, vielen in onze handen. BERLIJN, 25 groote Duitsche dd. heden. Bij Yperen hebben wij vorderingen gemaakt. Het op 23 dezer veroverde gebied ten Noorden .van Yperen hebben wij ook gisteren tegen aanvallen van den vijand behouden. Verder Oostelijk zetten wij onze aanvallen voort, bestorm den de hoeve Solart, St. Julien en Kersselaere en drongen zegevierend tot Graten sta fel door. Bij deze gevechten zijn ongeveer duizend Engelschen ge vangen en zeven machinegeweren buit gemaakt. Een tegenaanval van de Engelschen op onze stelling ten Westen van -St. Juliep werd hedenmorgen vroeg met de zwaarste verliezen voor den vijand afgeslagen. Ten Westen van Mill zijn pogingen om aan te vallen van de Engelschen door ons vuur in den kiem verstikt. PARIJS, 26 April. (Havas). Officieele mededeeling van hedenmiddag 3 uur In België duurt de slag onder gunstige omstandigheden voor de gealieerde troe pen voort. Twee aanvallen van de Duitschers, die uit Paschendale en uit Broodseinde oprukten, zijn door de Engelsche troe pen gestuit. De Duitschers hebben daarna Yperen hevig beschoten. De Franschen zijn door heftige tegen aanvallen vooruitgekomen op den rech teroever van het Yserkanaal De gevechten bij Yperen duren voort. voor het a. s. seizoen. Adres Bureau dezer Courant. Adres Billijken prijs. Walsjtraat C 36. W AXEL, 24 April 1915. Te"r graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 16,f 16,50, Rogge t'12,hfl3, Wintergerst f 13,k f 13,30. Zomergerst f hl-,— Haver f 13,75 h f 14,25. Erwten f 14, f 16;— HULST, 26 April. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 116,50, rogge f12,wintergerst f 13, zomergerst f 12,haver f 14,erwten f 16, witteboonen f 18,— bruineboonen f 16,dui- venboonen f 15,paardenboonen f 13,boek weit fOjlijnzaad f 1-,koolzaad per 100 L. f aardappels f 4, Boter per kilo f 1,15, eieren per 26 stuks 11,05, Er waren ter veemarkt te koop gesteld 0 stuks rundvee, varkens en 0 paarden waarvan verkocht 0 stuks rundvee, varken, en 0 paarden. VLAS. 1 P. THEWES, i i Heeren- en Jongeheeren COSTUMES, l

Axelsche Courant | 1915 | | pagina 3