No. 91 30e Jaarg. LAATSTE LIEFDE. Zaterdag 20 Februari 1915. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. de. 6 F. IHELEMA,\, Gemeenteraad van Axel. FEUILLETON. D't blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Cent; franco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER AXEL. AL)VERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor elkeD regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. rke. dienst ;h. Zitting van 16 Februari 1915. Tegenwoordig de heeren Lamaltre, Kruijsse, Van Driel, Oggel, F. Dekker en Woltert. Afwezig de h.h. Dregmans, F. Dekker, Dieleman, P. Dekker, Smies en de Feijter. Voorzitter burgemeester L. J. den Hollander, Secretaris dhr. J. A. van Vessem. De notulen der vorige vergadering worden gearresteerd zonder eenige aan merking. Waar het de eerste zitting is die in het jaar 1915 wordt gehouden gevoelt de Voorz. zich gedrongen met betrekking tot de tijdsomstandigheden eenige woor den in het midden te brengen. Z.E. Achtb. herinnert er aan dat gelukkig deze zitting plaats heeft onder miuder kommervolle omstandigheden dan het vorige jaar. Hij hoopt dat den raads leden licht, wysheid en kracht moge worden geschonken om hunne taak naar behoorea te vervullen, en niet alleen »ls raadslid maar ook in hun bedrijf. Waar de ooriogsfakkel allerwege brandt en het kanongebulder onophoudelijk ook ons schrik aanjaagt, daar mogen wij dankbaar zijn van de verschrikkingen van den oorlog tot hiertoe bevrij.d te zijn gebleven. Evenwel wordt ook door ons de druk daarvan gevoeld was het maar alleeu uit financieel oogpunt, en daarom is het sprekers vaste overtuiging dat thans de gemeentefiuancies bizonder zorg eischen. Daarom nu meer dan ooit is de zoo gewaardeerde medewerking der raadsleden noodigin de eerste 82) jjke. I 3 6>-; Roman van Gborgj! Ohnit. (Nadruk verboden.) HOOFDSTUK X. De nacht, die op Paul's bezoek volgde jing voor Armaod onrustig en koorts- tóhtig voorbij. Alleen in zijn kamer, niet kunnende besluiten uaar bed te ?s&n, liep hij in koortsachtige spanuiDg het vertrek op en neer, steeds met die 'reeselijke gedachte, dat Lucie voor altijd fas heengegaan. Tot dusverie had hij haar afwezigheid met Verdriet, doch ge huldig gedragen. Hij was van haar gescheiden, maar dacht er niet over dat lie scheiding voor altijd zou kunnen zijo. looit had hij er over gedacht dat hij »ar nimmer zou terugzien eu plotseling 'ad Paul hem thans de vreeselijke ver kering gegeven dat zij was heengegaan net het vaste voornemen niet terug te eeren. Hij verkeerde thans in deozelfden reeselijken toestand als een ter dood doordeelde, die het verschrikkelijkdenk heeld, dat hij onthoofd zal worden heeft 'ten varen en dien men thans komt 'ekken met de mededeeliug dat hij Ar het schavot moet worden geleid. plaats vraagt hij die voor de Wethouders maar ook voor zichzelf. Hij hoopt en vertrouwt dat de raadsleden in deze moeilijke tijden -hun steun niet zullen onthouden. I. Mededeeling ingekomen stukken. et. Kennisgeving van dhr. de Feijter dat hij wegens ongesteldheid de verga dering niet kan bijwonen. Voor kennis geving aangenomen. b. Schrijven van het .Bestuur der Zeeuwsch - Vlaamscbe Tramwegmaat schappij betreffende eenige aanmerking en schikkingen in de gemeente Axel met betrekking tot het aanleggen van spoorstaven. De Voorz. zegt dat van alie opmerkingen nota is genomen en daarmede rekening zal wordengehoudeu. c. Idem van de gezondheidscommissie gezeteld te Terneuzen houdende een overzicht vau hunne bevindiug van den toestand in de verschillende gemeenten onder haar ressorteerende. Voor wat Axel betrett maakt de com missie melding dat achter de huizenrij P no. I de sloot geheel vervuild is zoodat vau waterafvoer geen sprake meer was. B. W. hebben aan het bestuur van den polder Coegors bericht gedaan, en verzocht de sloot te doen schoonmaken en uitdiepen en de rioleering te doen nazien. Verder constateerde de commissie dat de regenput bij de bijz. school te Spui niet bruikbaar was doordat het water stouk. Op advies vau B. W. is schoonmaak geschied. Verder ble^k het privaat erg te stinken, waarvan Sedert twee maanden had hij niets van haar gehoord. Plotseling was zij, die een jaar lang een zoo groote plaats in zijn leven had ingenomen, verdwenen en was hij als eeu lichaam zonder ziel. Toch koesterde hij ia 't diepst zijns harteu nog een zwakke hoop. Zij was ver van hem, doch hij was er zeker vau dat zij hem beminde. Zij zou na het einde vaa den herfst, evenals hij, naar Parijs terugkeeren. Dan zou het onmogelijk zijn dat zij niet in eikaars nabijheid zouden komen. Hij zou dan de vreugde smaken haar te ontmoeten, al was het dan ook uit de verte, al was.hat op straat, zonder dat hij haar zon kunnen naderen of spreken maar in elk geval hij zou haar zien. Zij zou van tijd tot tijd Mina koinen bezoeken en hij zou dan indirect vau haar hooren. Wel een klein geluk, wel een geriag genot, maar in elk geval toch, geluk, ;enot. Eu daar veroam hij nu op eenmaal, dat zij van plan was, zich iu Schotland te vestigen, of naar C iqada terug te keeren. Was dan alles wat hij zich gedroom 1 had ijdel geweest? Koesterde zij voor hem niet de zelfde genegenheid als hij voor haar? Telde voor ntir dat afzijn niet; vond zij het gelukkig, dat de at stand dat de zee, dat groote ruimten, dat ineoschen geko nen w irea tusscheu hen belden? En zij leed daar niet onder dat zij, zonder er toe genoodzaakt te zijn, gebrekkige ventilatie oorzaak was. Poging tot verbetering stuitte af op onwil vau den eigenaar van den aan- palenden srond die ooknatusschenkomst van B. W. geen tusschenkomst wensch- te te verleenen om ventilatieraampjes in den muur te lateu aaubreugen. Overigens waren geen aanmerkingen gemaakt en werd het schrijven wijders voor kennisgeving aangenomen. d. Kennisgeving van de commissie tot wering van schoolverzuim dat zij iu hare vergadering heeft benoemd tot voorzitter A. Esaelbrugge eu tot secre taris P. Lefeber. Wordt voor kennis geving aangenomen. e. Jaarverslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim. De commis sie geeft o. m. in haar verslag kennis dat in t geheel 8 vergaderingen zijn gehouden daar sedert Augustus 1914 geen opgaven van schoolverzuim vau den schoolopziener inkwamen, natuur lijk tengevolge van den oorlog. Gevallen van volstrekt schoolverzuim kwamen niet voor, wel betrekkelijk waarvoor eeu elftal ouders werden opgeroepen. Het verzuim had betrekking op 6 leer lingen van de openbare school, 3 van de bizondere school in de" Nieu wstraat en 3 in de Walstraat. Een is niet ver schenen. Van de overige gevallen oordeelde de commissie dat ze verschoon baar waren. Van 15 waren de redenen veldarbeid, van 2 huisarbeid terwijl vau 2 andere de ouders ongesteldheid, ver klaarden. Eeu kind had de school verzuimd om handoi te drijven. Schrijven van J. van Hoeve, hou der eener bewaarschool te Axel waarbij hij zijn dank betuigt voor de ontvangen 100 subsidie. Hoewel ongevraagd legt hij bij dat schrijven over eene rekening van uitgaven en inkomsten, met in uitgaaf 961 93 en inkomst 627.83 alzoo met een uadeelig saldo van f334.10. Schrijven en rekening beide worden voor kennisgeving aangenomen. g. Procesverbaal van kasopening bij den gemeenteontvanger, waaruit blijkt dat in kas was de som van 3457.28. h. Dankbetuiging van den wacht meester commandant der Kon. Maré chaussee en het overige personeel voor de van wege de gemeente verleende gratificatie. i. Verzoek van den gemeenteraad van Hoek om adhaesie te verleenen aan een van wege deze gemeente gedaan verzoek aan den Minister van Finan ciën om een gedeelte van den Braak man in te dijken door een dam te leggen achter den Kleinen Stellapolder naar den Angeliné polder met aansluiting aan den dijk van dien polder. Adres- saute is van meening dat dit werk met weinig kosten zal kunnen worden uitgevoerd, terwijl teven3 eeae verbin ding zal tot stand komen tusschen de beide Vlaanderens. Op Voorstel van B. W. wordt ra. a. s. besloten den gevraagden steun te verleenen. j. Verzoekschrift vau het Chr. mu ziekgezelschap om voor hare repetities eeu lokaal vau de openbare school te mogen gebruiken. De sociteit geett ip zoo iets kon dragen. Hij beschuldigde haar geen hart te hebben. Hoezij kon door haar tegenwoordigheid zijn leed verzachten en zij offerde niet alles op aan dieD plicht, die haar heilig moest zijn geweest. Als IT ij vrij was geweest den drang van zijn hart te volgen, hy zou zich eiken dag, door de eeu of andere nette, geheime beleefdheid aan haar ver toond hebben. Niet in persoon, doch hij zou het middel hebben ge vonden, haar gedachten bezig te houden haar te versterken, haar te verwarmen door eenig teeken vaa teederheid, alleen bigrepen door haar, ea juist daardoor zooveel kostbaarder. En, in stede hem dien steun te schenken, verliet zij hem. In de stilte van den nacht uitte hij woedeude kreten. Ziju geduid was ten einde en hij begon zich af te vragen, óf sijn gelateniieid niet dwaas was of alles, zelfs een misdaad, niet beter was, dan al die martelingen te verduren. Hj kon zoo gem ik iel.j it Cravant veriaten, naar Parys gaan eu vau daar naar Schotland reizen Binnen twee dagen zou hij dan te Loc mass ziju eu Lucie terugzien. En als een luchtspiegeling doemde thaus de weg tuisctieu het rooie heidekruid eu het blauwe meer ouder deu helderen hemel voor hem op. Hij zag Lucie, gaande in net gebergte, door miss Griffith vergezeld en eeu droevig waas lag op net gelaat vaa het jonge meisje. H j liep met groote schreden zijn kamer op en neer, trachtte door die beweging aan zijn overprikkeld brein aileidiug te schenken, maar het gelakte hem niet dat visioen, dat hem hinderde, te verjagen. Het vervolgde hem. Hij kou er zich niet van verwijdereu of het verjagen het stond voor hem, kwellend en gebiedend en zoo duidelijk, in zulk een vorm, dat het scheen dat Lucie vlak bij hem was. Hij zag steeds haar kommervol gelaat. Hij sprak hardop: Waarom ziet zij er uit alsot zij evenveel lijdt als ik ?c Eu eene stem, die hern als die van het jonge meisje scheeu te wazen, fluisterden aan zijn oor»Omdat ik even ongelukkig ben als gij.* Toen, sprekende tot dit spooksel, dat zich martelend en toch zoo heerlijk aan hem vertoonde, zeide hij: Als gij ongelukkig zjt, waarom zijt gij dan zoo ver vau hier gegaan Waarom hebt gij de zee gesteld tusschen ons beiden En de verschijning antwoordde »Opdat ik niet de belofte zou schenden, die ik voor mij zelf aflegde u uiet weer te zien. Dicht bij u, wie weet of ik dan moad zou gehad hebben weerstand te bieden aan het genot weder tot u te komen Eu als ik eeas daarvoor gezwicht had, wie zegt ot ik uiet. al meer en meer toegevende, geëindigd zou zijn bij het kwade? Mau is zwak tegenover zich zelve. Eu mju hart is zoo vol van u Wordt vervolgd TRANT. 7 40 7 53 8 01 8 11 8 21 7 51 7 56 8 03 810 817 8 42 5 17 6 15 6 45 6 40 6 55 7 - 7 03 7 11 9 05 9 15 9 27 9 32 9 40 10 45 10 05 Qg-) inuten ?-s, op auzen. y kk 45 7.- 15 7,30 45 8,30 58 8,41 e tram. s tram. I IV - 5,30 3 5,50 - 6,30 3 6,50 en II

Axelsche Courant | 1915 | | pagina 1