80 Zaterdag 13 Februari 1015. 30e Jaarg. LAATSTE LIEFDE. Nieuws- en Advertenti eblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. F. DIELEMAX, Binnenland. FEUILLETON. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Centfranco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER AXEL. AÜVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor eiken regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Ad verten tiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. Liefdadigheidsfonds voor miliciens en landweerplicktigen. De Staatscourant bevat de koninklijk goedgekeurde statuten van de vereeni ging „Liefdadigheidsfonds" 7e reg inf., 2e bat., 2e compagnie. De Vereeniging stelt zich ten doel om militairen, die tengevolge der mobilisatie onder de wapenen zijn geroepen, en wier zaken door hun afwezigheid groo- tendeels zijn achteruitgegaan of verloo- pen, gedurende en na afloop der mobi lisatie, met raad en daad bij te staan en hun zoo mogelijk financieel testeunen opdat zij en hun gezinnen tengevolge der mobilisatie, niet geheel ten gronde gaan. De Vereeniging heeft hiertoe natuurlijk veel geld noodig, en om dit te verkrijgen heeft zij een bonstelsel ontworpen. Het stelsel is zoodanig samengesteld, dat de bons ten laste der vereeniging worden uitgegeven ten bedrage van f 0.25, 0.50, 1 en 2.50, deze bons moeten voorts sneeuwbalsge- wijs hun weg tot het publiek vinden, waarbij de militairen, die zich met de plaatsing ervan belasten nog eenige tegemoetkoming in hun gage vinden, daar een vastgestelde premie te hunner beschikking wordt gesteld, naar gelang van het te plaatsen bedrag. Afgescheiden van dit boustelsel houdt de Vereeniging zich nog voor gitten en schenkingen aanbevolen, opdat zij zoo spoedig mogelijk over ruime midde len kunne beschikken. De op deze wijze verkregen gelden Roman van George Ohnet. Nadruk verboden Bestaat er eenige reden zich daarover te verbazen Was zij van ons afhankelijk? Zij komt terug, wees daar zeker van, en gij zult haar terugzien. En genezen van eenige eigenliefde, zal men u dan zelfs tot haar vrienden rekenen !c »Zeer gaarne, als ik er voor in de gelegenheid ben. Doch dat is niet zeer waarschijnlijk, want zij heatt verleden week aan iemand, die mij dat mededeelde gezegd, dat zij van plan was niet meer naar Frankrijk terug te keeren »Niet meer naar Frankrijk terug te keeren herhaalde Armaod op geheel anderen toon. »Dat komt dus niet juist overeen met uw inlichtingen, waarde gravin.* Mina dacht dat Cravant iets verzou om achter de waarheid te komen en vast besloten hem nadere verklaringen te ont lokken, om achter de juistheid zijner verkregen inlichtingen te komen, vroeg «ij »En waar heeft die vriend, die u dit vertelde, Lucie ontmoet?* »In Schotland, op een bergweg, bij een orden door de Vereeniging naar gelang van omstandigheden en aanvragen be legd en de opbrengst ervan aan hen, die 't dringendst hulp behoeven uitge keerd, onverschillig tot welk regiment of tot welk wapen zij behooren. Zoodoende hoopt de Vereeuiging vele leden van de kleine burgerij, die thans ter verdediging van onze ouafnankelijk- heid onder de wapens zijn, tengevolge van hun afwezigheid in eigen zaken, voor algeheelen ondergang te behoeden. De Vereeniging, die behalve de kon. goedkeuring reeds de sympathie en medewerking van vele militaire en ci viele autoriteiten heeft verkregen, is op initiatief van den milicien F. W. Blasse opgericht, die tevens in het bestuur als voorzitter zal fungeerenmedebe stuurders zijn de miliciens D. J. Soet, secretaris en K. J. Bonus, penning meester. De Vereeniging is gedurende de mo bilisatie gevestigd te Tilburg, alwaar tevens het bestuur zetelt en alle verdere inlichtingen verkrijgbaar zijn en waar ook gaarne giften in ontvangst zullen worden genomen. Clandestiene verkoop van petroleum. Dgor den commandant van het veld leger is aau de Commissarissen der Koningin medegedeeld, dat ondanks de bekende missieve en het verscherpt grenstoezicht, de smokkelarij, o. a. van petroleum in groote mate blijft bestaan. Een der voornaamste redenen daarvan moet, naar het gevoeleu van den com mandaut van het veldleger worden geacht, de clandestiene verkoop van dorp dat Lochness heel en waar zij woont bij den eerwaarden Griffith den vader van haar gezelschapsjuffer. Gij ziet, ik ben juist ingelicht. Ontvangt u daarom trent van mij de eerste berichten?* Volstrekt niet, antwoordde de gravin »Ik weet alles wat haar betreft zeer nauwkeurig.* »Dan zult u ook moeten weten waarom zij heen ging. Welke misdaad verbande baar naar die woestenij vervolgde Cravant, verbitterd over de koelheid, waarmede zijn aanvallen werden verduurd en vast besloten tot eiken prijs ean ver klaring uit te lokken. Heeft teleurge stelde liefde haar daarheen gevoerd Wie weet hetMisschien een verboden liefde Armand vloog bij die woorden op en een stap op den baron toetredende, zeide hij op dreigenden toon »Ik mag niet vergeten dat juffrouw Andrimont mijn verwante is; dat zij langeo tijd ondermijn bescherming stond en ik dus niet mag toestaan op dergelijkeu toon van haar te hooren spreken.* »Pardon, mijn waarde,* riep de barou krachtig, >ik verkeer in zeer buitenge wone omstandigheden en heb recht op eenige verklaring. In elk geval is mijn nieuwsgierigheid te begrijpen, want ik ben op eigenaardige wijze gemengd in de gebeurtenis, die baar als voorwendsel van vertrek diende. Waarom gaat gij iu Schotland uiet petroleum door lieden, die daarin nooit hebben gehandeld. Tegen zoodanige gelegenheidshande- laren zal door do troepencommandanten door gestrengere toepassing van de artiklen 1 en 2 sub IV van de Hinderwet, worden opgetreden. Wordt bij huis zoeking overtreding dier artikelen vast gesteld, dan zullen de overtreders wor den geverbaliseerd eu de petroleum zal in beslag geaomen worden. M. crt. Uitvoer van aardappelen. De minister van landbouw, nijverheid en handel miakt bekend, dat de thans in omloop zijnde consenteu tot uitvoer van atrdappelen niet langer van kracht zullen zijn dan tot uiterlijk 27 dezer, terwijl als laatste dag voor het viseeren der conseoten is aangewezen Zaterdag 20 dezer. St. crt. Steenkolen voorziening. Hoewel er reden is aan te nemen, dat een kolennood in Nederland zal kunnen worden vermeden, heeft toch de uit het Koninklijk Nationaal Steun comité gevormde Nijverheidscommissie, gemeend haar aandacht aan deze zaak te moeten wijden. Er werd een commissie gevormd onder voorzitterschap van den hear prof. Is. P. de Vooys, voorzitter van de Uitvoerende Commissie van het Koninklijk Nationaal Steuncomité, in welke commissie zitting hebben zoowel de vertegenwoordigers van de groote verbruikers als van de producenten en de voornaamste importeurs van steen kolen. Uit de besprekingen in de vergade ringen dezer Commissie, is gebleken, dat alle grond bestaat te mogen ver onderstellen, dat bij een goede distri butie van steenkolen hier te lande reinig gevaar is dat hieraan gebrek zal ontstaan. Evenwel zal voor het contract jaar April 1915-April 1916 niet kunnen gerekend worden, dat een ieder juist van die soorten, die hij in andere jaren placht te gebruiken, de door hem verlangde hoeveelheid zal kunnen ont vangen men zal dus voor een gedeelte genoegen moeten nemen met andere soorten. Ten einde nu tot een rationeele ver deeling der beschikbare hoeveelheden en soorten te geraken heeft zich een kolenbureau gevormd. Verschillende mijnen en belangrijke inportfirma's hebben hunne medewer king toegezegd. Opdat deze maatregel zooveel moge lijk doel treffe, deelt het Koninklijk Nationaal Steuncomité aan alle belang hebbende Industrieelen en Wederver koopers mede, dat zich bovengenoemd bureau gevormd heeft, onder toezicht van een, voor een deel uit zijn midden gekozen, Commissie, dat de distributie van kolen in Nederland zal regelen. Den belanghebbenden wordt verzocht opgaven van de hoeveelheden en soorten steenkolen, cokes en briketten, die zij in het komende contract-jaar behoeven, schriftelijk in te dienen bij het secre tariaat van dat bureau te Utrecht, Rijnkade 1. M. crt. aan juffrouw Andrimont zelve uitleg vragen hernam Armand. »Dat zon misschien de weg zijn om eerlijke, juiste mededeelingen te krijgen Eerlijk en juist riep de graaf op dreigenden toon. »Ja hernam de Cravant, op zijn beurt opvliegende, als wilde hij kracht aan zijn antwoord bijzetten. Beide rnanuen, opgewarmd door hun geheimen haat, medegesleept door de beteekenisvolle wending, die het onder houd had genomen, stonden thans vlak voor elkaar, gereed tot een uitdagiug. Mina zag hen, bleek van woede, gereed om een woord te uiten, dat noodlottig kon wezen en op eens tusscbea beide komende, zeide zij koel »Gij vergeet u wel. Sedert wanneer krijgen mannen als gij twist over eed vrouw? Gij hebt mij tot dasverre meer eerbied betoond, Paal, en gij, Armand,- waart gewoonlijk kalmer De baron boog voor mevrouw de Fon- tenay en op kalmer toon, sp^ak hij »Gij hebf- gelijk, gravin, ik vraag u verse ijouiug. .VI i ir de zaak, dia ons bezig hield, ligt mij na aan het hart en 't valt mij moeilijk er kalm over te spreken.* »Welnu, spreken wij er dan niet meer over!* zeide Mina inat geveiasde vroo- hjkneid. »Kom, laten wij de serres eens rondwandelen, de bloemen zullen u kal mer stemmen.Geef mij uw arm.* Zij traden op het terras. Armand zag hen, zonder zich te verroeren, gaan. Hij had de kracht niet gehad zijn neef een verzoenend woord toe te spreken. Op dat oogenblik haatte hij hem met al de kracht van zijn teruggekeerde jaloersch- heid. Hij trad op het venster toe, streek zich met de hand over zijn gerimpeld voorhoöfd, slaakte een droeve zucht en zich in een fauteuil latende vallen, sloot hij de oogen, als wilde hij zich geheel aan ziju droefheid overgeven. Naast elkaar waren Paul en Mina over het terras gegaan. Zij bevouden zich thans voor de serres en dachteD er niet aan die binnen te gaan. Er was een voor wendsel noodig geweest om zich van Armand te verwijderen. Thans, nu zij mat elkaar alleen waren, dachten zij slechts aan dit onderwerp vau zoo groot belang, dat de graaf de Fontenay eu zijn neet tegen elkaar had opgezet. »Gij zeidet tot mij, wiarde nicht, toen gij mij met u meenaamt»spreken wij niet meer over juffrouw Andrimont,* hernam de baron plotseling. »Doch ik geloof, dat gij mij hier heen bracht, om er juist op ons gemak over te spreken.* Misschien.* »Ik geloof niet dat gij de rol zult ver geten zijn, die gij op u genomen haat ia het plan, dat ik had gevormd. Wordt vervolgd.) AXELSCHES COURANT.

Axelsche Courant | 1915 | | pagina 1