No. 86 Woensdag 3 Februari 1915. 30 J «laarg. LAATSTE LIEFDE. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwscli -Vlaanderen. Bekendmaking. Gedeputeerde Staten van Zeeland, F. Dl EL FM AA FEUI L L E T O N. a D't blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Centfranco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER AXEL. AOVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor eiken regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden framo ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen, ter voldoening aan de missive van heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland, dd. 8 Januari 1915, No. 117c 2e Afdeeling, ter kennis van de ingezetenen het navolgende besluit beschikkende op het verzoek der Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg-Maat schappij van 25 Juni 1914, om vergun ning tot het aanleggen en exploiteeren van een stoomtramweg van Drie-Schou wen (gemeente. Axelover Axel, Zaam- stag, Boschkapelle, Stoppeldijk en Hengst dijk naar Kloosterzande (gemeente Hon- tenisse) en van Neuzen naar Zaamslag gezien de daaromtrent ingewonnen berichten en het Reglement op de tram wegen in Zeeland; overwegende, dat de Raad der ge meente Axel gewezen heeft op de moge lijke belemmering van den toegang naar den brandput bewesten den Zuiddam (gedeelte van no. 35 van den ligger der wegen en voetpaden in die gemeente), op de noodzakelijkheid der instandhou ding van de afwatering, welke nu door de sloot tusschen de tramhectometers 8 en 9 geschiedt, op de belangen der in de kom dier gemeente gelegen riolee- rings- en bestratingswerken en op de beperkte breedte voor het openbaar ver keer van de Kerkdreef tusschen de Oosterstraat (niet in den ligger) en het begin van de Lange Noordstraat (no. Roman ran Gkorgk Ohnbt. Nadruk verboden.) Mina verscheurde dien brief, die haar had geërgerd en verbitterd, als was een gevoel van wangunst in haar ontwaakt over deze onverschilligheid der jeugd, maar toen zij hem vernietigd had, had zij er spijt ran. Zij meende, dat zij beter gedaan had, hem als vergeten op een tafel te laten liggen, om Armand aldus in de gelegenheid te stellen, hem te lezen. De vergelijking, die hij dan zeker zou maken tusschen zijn leed en Lucie's kalme droefheid, zou hem niet anders dan goed kunnen doen. Hij zou er onder lijden, maar zooals de gekwetste lijdt onder de doodbranding zijner wonde, welke hem genezing moet brengen Toch bij eenig nadeuken, vond zij het voor zichtiger, Armand niet te doen weten, waar het jonge meisje was. Zij had van eeu oogenblik van geestvervoering alles te vreezen. En als hij besloot tot haar te gaan, God alleen wist wat daarvan de gevolgen zouden wezen. Het beste was, te trachten hem afleiding te ver schaffen, want dit bestaan, die doodende verveling, zouden ontegenzeggelijk een 35 van dien ligger), alsook bij de aan sluiting van dien weg aan den Stations toegangsweg (no. 6 van den ligger der toegangswegen naar spoorwegstations en halten in Zeeland) ter plaatse van het magazijn van P. H. Esselbrugge overwegende, dat aan den door den Raad van de gemeente Axel geuiten wensch kan worden tegemoet gekomen, door alle veranderingen enz. aan be stratings-, rioleerings- en andere ge meentelijke werken in de kom dier ge meente uit te voeren in overleg met Burgemeester en Wethouders, en voorts door het magazijn van P. H. Essel brugge, staande op den hoek bij 'het begin van de Lange Noordstraat (ge deelte van no. 35 van den ligger van Axel), voor een gedeelte te onteigenen; overwegende verder, dat de breedte, welke volgens de overgelegde bescheiden in genoemden Stations-toegangsweg be schikbaar blijft voor het gewoon verkeer, onvoldoende is en hieraan tegemoet ge komen kan worden door den tramweg met de as ten minste 3 M. noordwest- waarts te verschuiven overwegende, dat het Bestuur van den Zaamslagpolder gewezen heeft op de wenschelijkheid van eene los- en laad plaats aan de Groenstraat (no. 3 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Zaamslag), alsmede op het bezwaar eener plaatselijke omlegging van den Terneuzensche-weg (no. 2 van dien ligger) in verband met te verwach ten verzakkingen, waardoor kosten tot herstel noodig zijn, en eenige opmer kingen heeft gemaakt omtrent te bouwen slechten invloed op zijn humeur hebben. Op zekeren dag na den eten nam zij zijn arm. bracht hem naar den kleinen salon en hem daar bij de haard zettende terwijl zij sigaretten voor hem legde, zeide zij »Denkt ge er niet over eenige uwer vrienden voor de jacht uit te noodigen Als ik zoo rond waudel, zie ik zeel wild en ge houdt er niet van alleen uit te gaan om het te dooden. Wij hebben kennissen, die hier elk jaar komen eu die zich zeker verwonderen dat zij niet zijn genoodigd als andere jaren. En zullen wij zeiven er geen berouw van hebben hen niet te hebben gevraagd ?c Hij antwoordde slechts door het hoofd te schudden, waarvan de beteekenis zeer twijfelachtig was. Maar het was gemak kelijk te zien dat het voorstel hem koud liet. Mina gaf zich echter niet verslagen en met zachten drang, hernam zij Misschien zal de tegenwoordigheid van vreemden u eerst wat vermoeien, maar gij zult er spoedig aan gewoon raken en er een afleiding in vinden voor uw droefheid.* Nooit had de gravin tot dusverre een zoo directe toespeling gemaakt op Ar mand's zedelijken toestand. Het was onder hen stilzwijgend verstaan dat zij verdriet hadden, maar zij trachtten dit niet aan elkaar te doen bemerken en nooit een woord te uiten dat er op doelde. Armaud bloosde eu keek zijne vrouw duikers in bij dezen polder in onderhoud zijnde waterleidingen en het aanleggen van nieuwe waterleidingen ter vervanging van bestaande overwegende dienaangaande, dat dezer zijds geene aanleiding bestaat, om aan te dringen op het maken van de ge noemde los- en laadplaats, daar op ge ringen afstand daarvan, aan den Drieweg (no. 4 van dien ligger), reeds eene los- en laadplaats ontworpen isdat bij het vèrleenen van vergunning tot omlegging van een gedeelte van den Terneuzensche- weg door Gedeputeerde Staten ingevolge het Reglement op de wegen en voet paden, het onderhoud van het omgelegde wegsgedeelte gedurende eenigen tijd tep laste van de Tramweg-Maatschappij kan worden gebracht en dat het Polderbe stuur bij het verleenen van vergunning aan de Tramweg-Maatschappij tot het maken van duikers in waterleidingen en het vervangen van bestaande waterlei dingen door nieuwe, ingevolge het Regle ment van politie voor de polders voor waarden kan stellen overwegende, dat de Raad der gemeente Boschkapelle gewezen heeft op den on- veiligen toestand, welke voor het open baar verkeer ontstaan zal bij het Stop- peldijksche-veer nabij tramhectometer 96; overwegende dienaangaande, dat aan dit bezwaar kan worden tegemoet geko men, door het plaatsen van eene heining langs het kadastrale perceel no. 425 van sectie C der gemeente Boschkapelle, over 40 M. lengte langs de Veerstraat (no. 20 van den ligger) en over dezelfde lengte langs den Drie-Gezustersdijk (no. onderzoekend aan. Zij doorstond dien blik met een kalme beslistheid. Zij vreesde niets, daar zij zich niets te verwijten had. Hij van zijn kant, voelde te veel dat hij zijn plicht verzaakt had om een verklaring te weoschen. »Beiden zouden zij onomstootelijke bewijzen kun nen aanvoeren. Zij kon zeggen »Ik heb alles verduurd uit liefde voor u,« Hij kon antwoorden »Ik heb alles opgeofferd aan uw rust,* En met derge lijke, edele gevoelens, helaas! hadden zij niets gedaan dan zich beiden diep ongelukkig gemaakt. Thans droegen zij beiden hun last en de overeenkomst was dezelfde. Als Mina op dit oogenblik de stoutheid had gehad flink de zaak aan te roeren en den vinger te léggen op de wondeplek was die nog wel geneeslijk geweest. In plaats van deze sombere, wreede pruilerij die hen scheidde, had een verklaring, hoe heftig dan ook, hen nader tot elkaar kunnen brengen. Zij gevoelden voor elkaar een zóó diepe en ware genegenheid dat zij misschien een schikking hadden kunnen treffen, waardoor alles gered zou ziju geworden. Hun tranen, daarbij gestort, zouden hun gedaehten hebben gezuiverd, zij zouden de kracht hebben gekregen om te leven, in plaats van ten onder te gaan, door hun vaste overtuiging dat zij samen niet langer gelukkig konden zijn. »Gij kunt doen wat u het beste 19 van den ligger); overwegende, dat de Raad der gemeente Neuzen gewezen heeft op den minder gewenschten toestand voor het openbaar verkeer op den Provincialen weg van Neuzen naar Axel, meer bepaaldelijk in de buurt Driewegen overwegende dienaangaande, dat ten dezen verbetering kan worden aange bracht door in den Provincialen weg van Neuzen naar Axel de spoorstaven te leggen tusschen de tramhectometers 94.5 en 114.5 en tusschen de tramhecto meters 120 en 129 buiten de daar staande boomen en tusschen de tramhectometers 114.5 en 120 geheel buiten den weg; overwegende, dat het voorts gewenscht is, dat de Hengstdijksche-keiweg (no. 13 van den ligger der wegen en voetpa den in de gemeente Stoppeldijk) tusschen de tramhectometers 148 en 149, de Zaamslagsche-weg (no. 55 van den liggér der wegen en voetpaden in de gemeente Neuzen) tusschen de tramhectometer 135 en 136 en de' Terneuzensche-weg (no. 2 van den ligger van Zaamslag) tusschen de tramhectometers 138 en 141 hunne bestaande breedte behouden overwegende, dat de door C. A. Wisse en H. M. de Regt Mz., de weduwe D. DekkerDees, allen te Zaamslag, en G. van CAmPEN te Boschkapelle, inge brachte bezwaarschriften niet op gezegeld papier gesteld zijn en dus moeten worden ter zijde gelegd overwegende, dat A. Westfrbeke te Boschkapelle in een door hem ingediend bezwaarschrift niet ontvankelijk is, wijl toeschijnt, mijn beste Miua,* sprak de graaf. Als gij het noodig oordeelt gasten te vragen, vraag dan wien ge wilt, als 't maar niet is om mij genoegen te doen want de eenzaamheid stel ik op dit oogen blik boven alles.* Toen Mina hem, die weleer niet buiten een talrijke, vroolijke omgeving kon, deze menschenschuwe verklaring hoorde aflcggeu, kromp haar hart ineen. Zij had den moed niet verder aan te dringen en op haar man toetredende, sprak zij »Het zij dau zooals gij verlangt, maar als gij de eenzaamheid zoo op prijs stelt zal er misschien een tijd komen, dat gij mij niet meer naast u zult dulden -« Zij glimlaehte droevig en op zachten toon voegde zij er bij »Moet ik dus ook heengaan Hij vloog overeind en met tintelende oogen riep hij »Gij, Mina, gij Wat zou er van mij worden als ik u niet aan mijn zijde had Zijt gij niet het betere deel van mij zelf Het weinige dat ik waard ben, dank ik aan u. Gij zijt mijn goede engel en als gij mij verliet, God weet wat er van mij zou worden Zij legde haar .handen op zijn schouders drong hem weder te gaan zitten en met warme teederheid, hernam zij »Ik zie wel dat ge u hier verveelt. O! ik vraag u niets. Ik wil u slechts beklagen en troosten. Wordt vervohjd.) LSCIIIi COURANT

Axelsche Courant | 1915 | | pagina 1