jVteddeeling. Bericht. Kantoor gesloten. T. Firmt P. H. Yeenbuixen. AxeL Belgische Bankbiljetten, Gouden en Zilveren Munten. AANBESTEDING. BERICHT. Ls. van Waesberghe-Janssens. PUROL Te°)g,tee Winterhanden, „SSElX Hoest, Keelpijn, Thermo-T abletten Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. voor Hulst en Omstreken. Dinsdag 15 December a. s. Advertentien. AXEL en HULST. g- Openbare Verkoopin Openbare Verkooping. naar België uit Zeeuwsch Vlaanderen yeroord. tot 10 of 10 dagen hecht. J. v. D., 38 j., zonder beroep te Sel zaete, H. d. B., 20 j., werkman te Bou chaute, A. D., 41 j., ketelmaker te Sel zaete, zijn wegens als voren ieder ver oordeeld' tot j 5 of 5 dagen hecht, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen goed. M. d. S., 39 j., machinist en L. d. Z., 39 j., matroos, wonende te Antwerpen, zijn wegens diefstal ieder veroordeeld tot 3 maanden gevang, met mindering der preventieve hecht. P. P. d. K., 35 j., schipper te Osse- nisse, is wegens beleediging van een ambtenaar veroord. tot 10 of 10 dagen hechtenis. Burgers hadden den commissaris van politie te .Rotterdam medegedeeld, dat J. de B. in een door hem hier ter stede gehuurd benedenhuis cacao, bestemd om naar Duitschland te worden uitge voerd zou vervalschen. Een onderzoek door de politie ingesteld bracht uit, dat in dat benedenhuis eenige vaten, bevattende 50 kilogram zand en zaagsel en 23 kilogram cacao aanwezig waren J. de B. deelde mede, dat hij het benedenhuis namens een cacaofabri kant gehuurd heeft, doch van vervalsching van cacao was hem niets bekend. N. R. Crt. Dinsdagnacht is de boerderij van den landbouwer Goudsmit te Deursen (N. Br.) tot den grond toe afgebrand. Vier koeien, 4 groote en 8 kleine var kens zijn in de vlammen omgekomen. Alles was verzekerd. Kerkvoogden der Ned. Herv. Ge meente te Velp (Geld.) hebben de predikantstractementen verhoogd met eene jaarlijksche toelage van 200. Van 1 tot en met 30 November Graauw. Huwelijks-aangiften. 5. Nov. Jan Francies Elias, (van Stoppeldijk) 47 j., wedn. en Maria Rosalina Hoolman, 46 j., jd. 9. Petrus Leeraert, 23j., jm. eu Apoloma Totté, 21 j-, jd. 12. Johan nes Verschuren (van Hontenisse) 35 j., jm. en Mathilde Wante, 25 j., jd. Huwelijks-voltr. 20. Jan Francies Elias (van Stoppeldijk), 47 j., wedn. en Maria Rosalia Hoofman, 46 j., jd. 27 Johannes Verschuren van (Hontenisse), 35 j., jm. en Mathilde Wante, 25. j., jd. Geboorten. 4. Sijlvia Maria, d. van Wilhelmus Strijdonk en Johanna Wael- poel. 23. Lucia, d. van Ludovicus van Overmeereu en Mathilde Durinck. 24. Victor Alphonsus Josephus, z. v. Petrus Franciscus van den Berghe en Johanna Maas. Overlijden. 1. Josephus Aloisius Jo hannes Delforge, 1 j-, z. van Johannes Francies en Amelia van Itegem. Anna Maria Roggeman, 3 d., d. van Eduardus Ludovicus en Josephina Baert. Martha Rosalia Maria Maenhout, 5 j., d. van Alouisius en Rosalia de Feber. 2. Al phonsus Ludovicus Roggeman, 9 m., z. van Eduardus Ludovicus -eu Josep hina Baert. 9. Petrus Johannes D'Hooghe 7 m., z. van Theodorus en Mathilde Bisschop. 12. Julia Isabella Hulshout 6 m., d. van Alphonsus en Mathilde Apolonia Lemsen. 14. Victor Alphonsus Mattheijssen, 5 ra., z. van Augustinus eu van Mathilde de Caluwe. 21. Celina Rosalia Vérlinden, 6 m d. van Cornells en Rosïna Maas. Hoek. Huwelijksaangiften. 26. Adri- aan Scheele. 21 j., jm. en Ebrina Ha melink 23 j., jd. Geboorten. 4, David, z. van Herma nus de Jonge en Maria Pijpeliuk. 24. Nicolaas, z. van Pieternella Ver brugge. 27. Maatje, d. van Maatje de Kraker. Overlijden. 2. Abraham Tollenaar, 81 j., wedn. van Sara de Blaeij. 7. Jan Meertens, 20 d., z. van Piet en Helena Kolijn. 15. Pieter de Koeijer, 75 j., echtg. vau Geertrui) Maria Heinsdijk, 18. Elisabeth Saartje de Blaeij, 20 -d., d. van Cornelis en Helena Koole. Koewacht. Huwel. aang. 9. Cam. de Coninck, (van Overslag), 28 j., jm. en Augusta C. Meuleman, 22 j., jd. Huwel. voltr. *25. Cam. de Couiuck, 28 j., jm. en Augusta C. Meuleman, 22 j., jd. Geboorten. 5. Maria Josephina, d. van Jan Francies Vermeire en Solvia Buijs. 7. Joanna Maria Alphonsina, d. van Eduardus Baetens en Maria E. Baetens. 14. Georgius René Cyrillus, z. van Desiderius de Schepper en Sol vie Wauters. Overlijden. 2. Rosalia van Hecke, 74 j., echtg. van Joannes Herman. 8. Leonie Marie Wuijtack, 56 j., d. van Jacobus en Judoca Buijsrogge. 9. Do minicus de Schepper, 39 j., echtg. van Maria Lud. Zwartelé. 23. Camillus Joseph Boom, 1 j., z. van Emery en Josephine Schalkens. Overslag. Geboorten. 26. Roger Alphonse Clemence, z. van Emilius van Driessche en Alice Virgenie Martens. Overlijden. 17. Augustinus van der Sypt/80 j., wedn. van Lucia de Smet. Zaamslag. Huwelijks aangiften. 2 Augustus van den Hende, 25 j., jm. en Gabriella Mechelina Maria üelwart, 26 j., jd. 24. Wilmer Emilius Corn. Delwart (vau Rotterdam), 25 j., jm. en Maria Rosalia Peleman (van Zaamslag, laatst te St. Nicolaas B.), 27 j., jd. 26. Jan Wisse, 20 j., jm. en Adriana Jozina Wisse, 22 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 12. Piater Adriaan de Bruyne (van Loosduinen), 31 j., jm. en Elizabeth Dielemnn, 29 j., jd. 14. Augustus vau den Heude, 25 j., jm. eu Gabrielle Mechelina Maria Delwart, 26 j., jd. Geboorten. 7. Jacoba Adriana, d van Cornelis Bareman eu Metje Riekwel. 10. Janna Ebrina, d. tan Adriaan de Putter en Hebrina Dieleman. 18. Eli zabeth, d. van Abraham van der Beek en Aagje Ollebek. 21. Janna Cornelia, d. vau Louis Verstraten en Janna Maria van Es. 27. Hendrik, z. van Ma.rinus Leunis en Sara Maria Wissel. Overlijden. 4. Maria Adriana van der Hooft, 5 w., d. van Cornelis Adrianus en Cornelia de Krijger. 15. Mariuus de Ruijter, 77 j., wedn. van Janna M. van der Paijl. 20. Louis Hollebek, 81 j., wedn. uit het le huwelijk vau Pleuntje Kolijn en uit het 2e ot laatste huwelijk vau Framboise Goossen. 21. Pieteruella Maria Dieleman, 63 j., d. vau Marinus eu Jauueke vau den Vrede, (beiden overl.) 30. Rozalia Theresia Tas, 65 j., wed. vau Eduardus de Moor Hierbij wordt ter algemeene kennis gebracht, dat, volgens de bekendmaking van de Ministers van Financiën en van Waterstaat, opgeno men in de Staatscourant van 27 No vember 1914 no. 279, in de gemeenten Cadzand, Retranchement, Eede, Aardenburg St. KruitBiervlietPhilippine, Sas van Gent, Westdorpe, Zuiddorpe, Axel, Overslag, KoewachtSt. Jansteen, Clinge, Graauw en Langendam, Sluis, IJzendijke en Hulst de betalingen aan de ontvangers der di recte belastingen, invoerrechten en ac cijnzen en aan de kantoren der poste rijen en telegraphie zullen kunnen ge schieden in De koers, waartegen het hierbedoelde Belgisch geld voorloopig en be houdens nadere aanwijzing zal worden aangenomen, is bepaald op 44'/] cent voor den Belgischen Frank. Het publiek zal goed doen geen hoo- geren koers voor het bovengenoemde vreemde geld te geven. Met nadruk wordt er op gewezen, dat, volgens de wet, niemand verplicht is vreemd geld in betaling aan te nemen en dat, met name ook de uitbetaling van arbeidsloonen, in Nederlandsch geld kan geëischt worden. Axel, den 10 December 1914. L. J. DEN HOLLANDER. Voor de laatste maal worden alle Gemeente-belastingplich tigen, die hun schuld nog niet voldaan hebben, verzocht die ten spoedigste te voldoen ten kantore van den Gemeenteontvanger, tot vóór koming van vervolging. Het kantoor is geopend 's Maandags, 's Woensdags en 's Zaterdags van 912 uur. Feestdagen uitgezonderd. De Ontvanger voorn., P. DE PUTTER. Axel, 11 Dec. 1914. Burgemeester en Wethouders vaD AXEL, zullen op Maandag 14 December a. s., aanbesteden, des voormiddags te 10 uren, ten raadhuize, in een perceel het schoonhouden en verwarmen van het raadhuis. Inlichtingen te bekomen bij den Ge meente-opzichter. Axel, 7 December 1914. L. J. DEN HOLLANDER. De Verloting van de door de Leerlingen vervaardigde meubelen enz. zal gehouden worden in het openbaar, op Dinsdag 15 December a. s., s nam. ten 6s/4 ure, in het schoolgebouw. De Eerste Prijs een Modern Slaapkamer-ameublement, zal van af heüen zijn tentoongesteld in het maga zijn van den heer JOS. WAUTERS, Gentsche straat, Hulst, waar loten verkrijgbaar zijn ad f0,50. Namens het Bestuur, VAN BEUZEKOM, Directeur. De ONROERENDE GOEDEREN te Clinge, eigendom van CHARLES MER- CIE, welke op Dinsdag 11 Augustus jl. krachtens art». 1223/1255 B. W. zijn geveild, zullen thans definitief worden verkocht op des voormiddags 11 ure, in het Hotel „Het Wapen van Zeeland" bij den heer Neelemans te Hulst. Notarissen DREGMANS, Axel en DUMOLEYN, Hontenisse. Axel, 27 November 1914. Bij dezen zij nogmaals de aandacht er op gevestigd le. Het kantoor van den Boekhouder der GEMEENTELIJKE GASFA BRIEK is geopend eiken werkdag van 9—12 en van 2—4 uur. Feestdagen uitgezonderd. 2e. Buiteu bovengenoemde uren wor den geen personen, tenzij daartoe gemachtigd, toegelaten. De Boekhouder voorn., P. DE PUTTER. Wegens de Nieuwjaarsdrukte zal op Zaterdag 2 Januari a. s. gean kantoor gehouden worden te Hoogachtend, Wissel- Effectenkantoor. B alle g< De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal teu verzoeke vau het Bestuur vau deu BUTHPOLDER, op Vrijdag den 18 December 1914, des voormiddags 11 ure, iu plaats vau op Donderdag 17 December a. s., zooals eerst was geauuonceerd, verkoopeu (1 Q staande aan deu Buthdijk te Axel. Te vergaderen nabij den Duiker. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur vau den RIEDENPOLDER te Koewacht, op Donderdag 17 December 1914, in plaats vau op Dinsdag 8 December a. s., zooals eerst was geannonceerd, des voormiddags 11 ure, verkoopen ISO geschikt voor klompen makers, staan de aan den dijk van dien polder. Te vergaderen en te beginnen bij Bruno de Potter, St. Andries. De Burgemeester voornoemd, Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. r wintervoeten, harst n, kl >ven en springende lippen. In de kinderkamer is deze zalf onmisbaar ter genezing van zeere plekken schrijnen, jeuken, roode en ont stoken huid en br nder gen uitslag. .was™»* Bij brand- en snijwonden, kloven in tepels en ontvellingen, brengt het direct verzachting en spoedige genezing. Doozen van lid/a en 25 cent. hei schheid in één nacht Doozen van 25 en 10 ct. De meeste Apothekers en goede Drogisten in iedere plaats verkoopen Purol en Thermo-tabletten, groot Ph^rm. Fabr. A. MIJNHARüT, Zeist. W In 'tgi u

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3