Brillen en Pince-nez 5i. K icolaasgescbcnk. Gerookte jVtakreelen. WOONHUIS Winterpetten. PIET VALE'S BERICHT. P. J. VALE, deskundige, Axel. Versche waar. Firma P. H. Veenhuizen, Axel. ONTVANGEN: Dinsdag 15 December a. s.. Gemengd Nieuws. Advertentien. Openbare Verkooping. GR O O TE Openbare Verkooping. SINT NIC0LAAS-ART1KELEN, Axel. J. PLATTEEUW. i*#* Vraagt Uwen Winkelier Een geurig kopje voor iedere beurs. De kwestie der suikerbieten bespre kende, wees de heer Kakebeeke op de wenschelijkheid betere contracten te slui ten met België zoodat men niet aan de fabrikanten is overgeleverd. De uitvoer naar Engeland is niet gelukt daar men geen bemanning voor deschepen kon vinden, uit vrees voor de mijnen. Gesteund werd een adres van Schou wen om duinbeplanting als werkverschaf fing te verkrijgen. De regeering heeft bericht geen andere voedermiddeleu dan lijnkoeken en mais te zullen aankoopeu. De aardappel uitvoer, althans van en kele soorten, is toegestaan tot een bepaal de hoeveelheid. De heer Leenhouts Oostburg bepleitte het toelaten van uitvoer van meerdere soorten. De heer Kakebeeke zaide, dat de be doeling is voorloopig slechts die soorten uit te voeren, die het spoedigst oadeugde lijk zijn. Besprekingen werden ook gevoerd over de moeilijkheden van het vervoer van bieten per tram in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen, door gebrek aan wagens. Het bleek, dat het niet verzenden over Sluis, het niet toestaan door de fabrikanten om op hoopen te leveren en het groote vervoer van vluchtelingen per tram, hier aan schuld hebben. De voorzitter meeude, dat nu ieder wel van het groote belang van het bemidde liügsbureau overtuigd zal ziju. De concept-begrooting voor de premie keuring van merries in Juni 1915 wees in ontvangst en uitgaat aan f4400 De begrooting werd aldus vastgesteld. Het volgend punt betrof de twee voor stellen van de afdeelicg Tholen waarvan het eene vervalt, wanneer het andere eventueel wordt aangenomen. Het eerste voorstel luidde om een rechtskundig ad viseur voorloopig voor den tijd van één jaar aan te stellen tegen een te bepalen vast salaris bijv. 11000 per jaar en ver der te bepalen, dat ieder lid der Maat schappij het recht heeft eenmaal per jaar advies in te winnen en daarvoor moet betalen 90 cent voor een mondeling en fl.80 voor een schriftelijk advies, welke gelden de adviseur aan de Maatschappij afdraagt. De afdeelingsbesturen en arbi trage commissies worden gelijk gesteld met de leden der maatschappij. Het bestuur der Z. L. M. ontvangt kosteloos advies. Het tweede voorstel luidde om voorloo pig voor één jaar een som van bijv. f-100 beschikbaar te stellen, waaruit de kosten van ïechtskundig advies betaald kunnen worden voor het bestuur der Z. L. M., voor de besturen der afdeelingen eu voor de commissie van arbitrage. De voorzitter zeide, dat gezien de finan- cieele toestand der Maatschappij, het dag. bestuur er bang van is vast salaris aan den adviseur te geven. In de volgende vergadering zal een voorstel gedaan wor den over het oprichten van een rechtskun dig bureau. Behandeld werd vervolgens de be grooting voor het landhuishoudkundig ouderwijs, die in-uitgaaf 1 1940 aanwijst. De begrooting werd goedgekeurd. Ingediend werd de begrooting der Maatschappij voor 1915. De begrooting wijst aan in ontvang en uitgaaf 11.180.65. De begrooting werd aldus vastgesteld. Uit de begrooting blijkt, dat de afdee- lingstentooustelling in 1915 te Goes zal plaats hebben. Het laatste bestuursvoorstel was dat tot stichting van een tentoonstellings tonds waarbij wordt voorgesteld te be ginnen met 1915 door de Maatschappij een fonds iu het leven te doen roepen ten bate van de eerste Provinciale Land bouwtentoonstelling, die door haar, zoo mogelijk in vereeniging met de Kon. Ned. Landbouw vereeniging, iu Zeeland zal worden gehouden. Voor den eersten Juli van ieder jaar wordt door de at- deeliugen der Maatschappij 20 centen per lid overgemaakt aan hareu penning meester welke bedragen, vermeerderc met één honderd gulden uit de kas deT Maatschappij, rentegevend belegd wor den op eeDe wijze door het Dagelijksch bestuur onder goedkeuring van het hoofdbestuur vast te stellen. De rente van het kapitaal^wordt ieder halt jaar bij de hoofdsom gevoegd. Dit voorstel werd uitgesteld. De afdeeling Axel had nog ingediend een paar voorstellen, ten eerste om aan den minister van oorlog te verzoeken de onder de wapens zijnde landbouwers voor gedurende den zaaitijd, hall Maart tot hall April verlot te geven. Vervolgens om aan de landbouwers verlof te geven op kraaien te schieten en om wapens te hebben op afgelegen hotsteden voor hunne veiligheid. De heer van Vredenburg meende dat dit laatste wordt toegestaan de heer van Oyen, dat men een schildwacht kan aanvragen. De verzoeken zullen worden doorge zonden. Ook zullen worden doorgezonden een verzoek van den heer Mol, om bekend making van de wijzigingen in de dienst regeling der Provinciale stoombootdiens ten in de plaatselijke bladen en van den heer Leenhouts om aan de landbouwers die onder de wapenen zijn gelegenheid te geven de landbouwcursussen bij te wonen. (Ontleend aan het uitvoerig verslag in de Midd. Crt.) De ONROERENDE GOEDEREN te Clinge, eigendom van CHARLES MER- CIE, welke op Dinsdag 11 Augustus jl. krachtens arts. 1223/1255 B. W. zijn geveild, zullen thans definitief worden verkocht op des voormiddags II ure, in het Hotel „Het Wapen van Zeeland" bij den heer Neelemans te Hulst. Axel, 27 November 1914. Notaris DREGMANS. Op de vijf daarvoor vastgestelde keuringsdagen der maand November zijn, naar de N. R. Crt. meldt, vau het station Oldenzaal niet minder dan ruim 3000 ruinen (beueden 20 maanden) en veulens uitgevoerd. Een lezeres geeft io de N. R. Crt. een eenvoudig voorschrift voor het tnakeu van papieren dekens. De werkwijze is als volgtKranten geheel openvouwen en pl.rn. 4 bladen op elkaar leggen, van den kant af begin nende naar 't midden spiraalsgewijs in de rondte knippen, zoodat men lange papiereD slingers krijgt van 1 a 2 cM. breed. Van 15 tot 25 couranten al naar ze groot zijn alle slingers door elkaar rommelen, voorzichtig wat lostrek ken, zoodat ze niet op elkaar plakken. Oeze heele berg papierkrullen in de vooraf klaargemaakte hoes van katoén of andere goedkoope stol stoppen, hoes dichtnaaien. Doorstikken is niet noodig, daar men de papierkrullen dan niet zoo gemakkelijk kan opschudden. De schrijfster heeft er reeds een drietal vervaardigd, ze ziju heerlijk warm, zegt ze, zonder te broeien en aangenaam licht. Eigenlijk zijn hel geen dekens, maar dekbedden, zooals men die in Duitsch- land algemeen aantreft men heelt er dus nog een deken bij noodig om zich in te wikkelen, maar als aanvulling ziju ze uitstekend. Nicolaasfeest Galant of cadeau wil doen koopt het bij PIET VALE. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur vau den RIEDENPOLDER te Koewacht, op Donderdag 17 December 1914, in plaats van op Dinsdag 8 December a. s., zooals eerst was geannonceerd, des voormiddags 11 tire, verkoopen ISO geschikt voor klompenmakers, staan, de aan den dijk van dien polder- Te vergaderen en te beginnen bij Bruno de Potter, St. Andries. zijn met goud bekroond op verschillende tentoonstellingen en daarom wereld beroemd. Niet alleen voor het bewaren, maar ook voor het versterken der oogen. Ook zeer geschikt voor Alles met garantie aan concurree- rende prijzen. Aanbevelend, Adres: J. B. DE RIDDER, Kaaiwal. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, .zal krachtens art. 1223 B. VV., in de herberg bij Clem. Remery te Westdorpe, op (Maandag 7 December 1914, des namiddags I1/, ure, verkoopen mot aanlioorigheden en het recht van erfpacht op den grond te West dorpe, kadastraal aldaar bekend in sectie C, deel van no. 189, groot 1 are 78 centiareq. Eigendom van en bewoond door CA- M1LLE HEENE. Te aanvaarden bij de betaling. De ondergeteekende maakt w door dezen bekend, dat hij wederom is UITGESTALD met een ruime sorteering waaronder veel Nieuwigheden. Onder minzame ■aanbeveling G. W. DE JONGE-De Smidt. Axel, November 1914. eene prachtige sorteering Verkrijgbaar te Axel, Wed. H. Harinck, Wed. P. Deij, Firma P. H. Veenhuizen, J. H. van Dixhoorn, Hulst, Gezusters Meerschaert, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Franciska Pauwels, Jos. v. Leemput, Zaamslag, J. M. de Vos. Te beginnen met 1 December a. s. zal de vei wisseling van Belgisch geld uitsluitend voor de Belgische uitgewe ken bij Ls. VAN WAESBERGHE JANSSENS, plaats hebben te HULST driemaal 's weeks en wel des Dinsdags, Donderdags en Zaterdagsmorgens van 107s tot 12 uur, telkens ten hoogste frs. 21 per persoon, te TERNEUZENéénmaal 's weeks en wel des vrij dagsmorgens van 97tot 11 u., telkens ten hoogste frs. 63 per persoon, te AXELéénmaal 's weeks en wel des Zaterdagsmorgens van 9 tot 10 u., telkens ten hoogste frs_ 63 per persoon. Thee E. Brandsma

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3