opgave van PRIJS met STALEN Een ruime sorteering Dieleman - Weststraat - Ml j 1 tegen concurreerende prijzen vindt men in Rechtszaken. Landbouw. Burgerlijke Stand. Adverteiitien. 45 meter keterbaai, 45 drol, 60 lakenkatoen, 75 hemdenkatoen. Opnieuw ontvangen: Ontbijtkoek, Sucadekoek, Kruidkoek, en Beschuit. Aanbevelend. Bloemenpapier. Bonboeken. Calqueerpapier. Copieboeken. Carbonpapier. Huishoudboeken. 1 Closetpapier. Kantoorboeken. Kastpapier. Kasboeken. Muziekpapier. Kwitantie boeken. Perkamentpapier. Leesboeken. Postpapier. Notitieboeken. Rekeningpapier. Prentenboeken. Schrijfpapier. Schrijfboeken. Teekenpapier. Telegramboeken. Vetdichtpapier. Winkelboeken. 1 Vloeipapier. j Schetsboeken. AXSL, 13 November 1914. Zoo langzamerhand wordt het aantal .-vluchtelingen ook in onze gemeente minder. Dank zij de pogingen, om met een zacht lijntje de behoeftige vluchte lingen hoe langer zoo meer naar elders doen trekken, is het getal behoeftige iluchtelingen, dat op 6 November j.l. ■je 650 bedroeg, thans gedaald tot 450, lordat zooals men ons van bevoegde njde meldt, heden weer 100 zijn ver rokken. Het schijnt echter dat de trek naar ielgië nog niet zoo groot is, want de meesten willen slechts verhuizen, indien ze weten, dat weer een ander comité minsten» even goea voor hen zorgt. Bij kon. besluit is benoemd tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Nieuw-Neuzenpolder, heer A. Bareman Wz., te Hoek. De vaandrig D. W. F. Rommel, van Ter Neuzen, is bevorderd totreserve uitenant bij het 14e regiment infanterie. Verder zijn bevorderd tot reserve luitenantbij het 4e regiment vesting artillerie, de vaandrig J. A. Rensen, in garnizoen te* Ter Neuzen, en bij het 14a regiment infanterie de vaandrig J. A. de Wolf, in garnizoen te Axel. Tem. Crt. Naar de Nieuwe Ct. verneemt, ia de directeur van de gasfabriek te Oude Tonge, op Flakkee, een Duitacher van geboorte, op verdenking van spionnage iu hechtenis genomen. In de week van 4 tot en met 10 November kwamen uit Zeeland ter kennis v-n den centralen gezondheids raad 1 geval van typhus of febris typhoïdea uit Schore, 2 gevallen van roodvonk uit Domburg, 1 geval dier tiekte uit Groede, Oost- en West Souburg en Sluis 2 gevallen van diphteritis uit Ovezande en 1 geval dier ziekte uit Aar denburg, Breskena en 's Heerenhoek. PREDIKBEURTEN TE AXEL Ned. Herv. Kerk. Gereformeerde Kerk. Gebouw Kerkdreef. Gebouw Stationstraat. Gereformeerde Gemeente. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 13 Nov. 1914. J. v. E., 21 j., arbeider te Axel, thans 'fedetineerd te Middelburg, is wegens mishandeling den dood ten gevolge hebbende veroord. tot 5 jaren gevang, met aftrek der preventieve hecht. M. S. v. H., 35 j., landbouwer te Sas van Geut, is wegens het doen ont- •taau van lichamelijk letsel door schuld Teroord. tot 1 week hecht. A. Th. v. d. B., 18 j., zonder beroep, Tonende te Ter Neuzen, is wegens aan randing van de eerbaarheid veroord. 'ót 1 maand gevang. H. d. V., 55 j., oud onderwijzer, zonder vaste woonplaats, gedetineerd te Middel burg, is wegens oplichting gepleegd te ^aamslag veroordeeld tot 2 maanden gevang, met aftrek der preventieve hechtenis. Bij beschikking van bovenge noemde Rechtbank ia rechtsingang verleend met last tot gevangenhouding instructie tegen C. C., 38 j., werk ®an te Zuiddorpe, C. F. G., 26 j., voer- 'fflau, wonende te Koewacht, beiden gedetineerd te Middelburg, ter zake van iiefatal van vee uit de weide. Aardappelen en rogge. In eene vergadering van het bestuur van het Provinciaal bemiddelingsbureau voor den landbouw in Zeeland welke den 9en dezer onder leiding van den heer G. A. Vorsterman van Oijen te Vlissingen gehouden werd met den voor zitter van den Cristelijken Boerenbond in Zeeuwsch Vlaauderens Westelijk deel en afgevaardigden van de atdeelng Axel, Hulst en Oostburg van de Zeeuw sche Landbouwmaatschappü werden onder meer de volgende besluiteh ge nomen aan de regeering te verzoeken a. Aan de landbouwers in Zeeuwsch- Vlaanderen vergunning te verleenen s/i van de opbrengst van den aardappel oogst uit te mogen voeren naar het buitenland, zulks op grond hiervan dat de handel in aardappels in gewone jaren uitsluitend gedreven wordt met Beigië door het station Axel alleen werden in 1913 ruim 16.000.000 K.G. aardappels naar België verzonden en de handel in deze vrucht wegens bijkomende vrachten met bet overige gedeelte van Nederland van weinig be- teekenis is. b. De genomen maatregelen, betref fende het gebruik van rogge voor geheel Zeeland op te heffen, aangezien deze graansoort slechts in enkele gemeenten van deze provincie verbouwd wordt en deze maatregelen den verbouwers aldaar slechts grooten last en noodelooze moeielijkheden veroorzaken. Nog werd besloten pogingen aan te wenden om door bemiddeling van het Centraal Bureau te Enschedé de noodige hoeveelheid Chili salpeter voor Zeeland te bekomen tegen den prijs (f 12 voor den wal) waarvoor deze meststof door hare bemiddeling aan de noordelijke provincies zal verstrekt worden. {M. Crt.). Alle belastingplich tigen worden by dezen ver zocht ten spoedigste hun schuld te voldoen op het kantoor van den Ge meente Ontvanger te dezer plaatse. Kantoor Stationstraat 19 des MAAN DAGS, des WOENSDAGS en des ZA TERDAGS geopend van 9 12 uur, des voormiddags. De Gemeente Ontvanger vnmd., P. DE PUTTER. Axel, 6 Nov. 1914. Door het BURGERLIJK ARMBESTUUR van AXEL wordt gevraagd voor de levering van Voornoemde opgave met stalen wor den ingewacht op Zaterdag 21 No vember, des voormiddag» 10' ure, in de Consistoriekamer der NEDERL. HERVORMDE KERK. Inlichtingen bij den secretaris van bovengenoemd Bestuur. J. J. DE FEIJTER, voorzitter. C. F. VAN DE BILT, aecretaris. Axel, 14 Nov. 1914. TE (S a a n e r a a), van 2 en 3 jaar. Te bevragen aan het Bur. van dit Blad. (Lange [spoor en ronde beschuitjes). Axel. Firma Veenhuizen. Zondag 15 November 1914. Voorm. 91/, ure Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Ds. J. B. T. Hugenholtz Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. Nam. 2 ure Leeskerk. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. 'iAv. ö1/, ur.' Leeskerk. Van 1631 October 1914. Koewacht. Geboorten. 10. Augusta Phi- lomena, d. van Leonard van der Cruyssen en Elisa Heirlings, van Stekene. Wilhelmina Mathilda, d. van Charles Verhofste en Alice Dieleman, van Moerbeke. 11. Edmuudus Achille, z. van Petrus van de Vijver en Mat hilda Geers, van Btekene. Marie Louise, a. van Petrus de Roos en Rachèla Ferket, van Stekene. 12. Ivonne Rachelle. d. van Gema- nus Stoffelen en Marie van Achte, van Moer beke. 13. Albertus, z. van Eduard Tarwebrood en Blondina Stekt linck, van i-tekene. 15. Joannes Franciscus Victor, z. van Lamberts Rogiers en Maria Posserniers, van Terhagen. Louis Joseph Suzanne Ghislain Marie, z. van Louis Mullié en Prudence Roels, van Saffvlaere. 16. llza Virginia Maria, d. van Frans de Witte en Delphina van Goethem, van Stekene. 17. Marie, d. van Alphons de Coninck en Pharailde Elegeest. 19. André Aloysius, z. van August Buys en Josephine van Overloop. 27. Maria Octavia Wilhelmina Augusta, d. van Prosper Leyns en Eugenia de Maesschalck, van Ducknam. Joseph Emericus Aloysius, z. van Augustus Suij en Emma Dhooghe. Overlijden 10. Rudolf Elegeer, 6 m., z. van Arthur en Maria Vlyminck, van Moerbeke. Isidorus Christiaens, 6 m., z. van Josephus en Elodia Caljon, van Zele. 11. Joseph G. de Baere, 7 mnrl., z. van Arthur en Magdalena Schobijn, van Belcele. 14. Maria Schepens, van Zele, 83 j., wed. van Petrus J. Lebon. Clementia Gijsel, van Moerbeke, 76 j., wed. van Petrus Vervaet Martha Aper, 4 m., d. van Augustinus Aper en Marie Antheunis. .'4. Coleta Kegels, lj., echtg. van Constant de Guchteneire. Overslag. Geboorten. 21. Alphonse Phile mon. z. van Theophilus Audenaert en Emma Maria van Renterghem. Overlijden. 28. narbera Ophals, 52 j., echtg van Alphonsius Herman. Maurice August Temmerman, 3 m., z. van Camille en Leonie van Poucke. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 1. Oct. Jaspert Heijnsdijk (van Axel), 21 j., jm. en Elizabeth Potters, 17 j.,jd. 15. Adriaan Pieter van Sweeden, 20 j., wedn. en Janna van Cad 7and, 19 j., wed. 2-. Pieter Adriaan de Bruijne (van Loosduinen) 31 j„ jm. en Elisabeth Diele man 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8. Jacob Donze, 22 j., jm. en Dingena Geense., 21 j., jd. 15. Jaspert Heijnsdijk, 21 j., jm. en Elizabeth Potters, 17 j., jd. 29. Adriaan Pieter van Sweeden, 20 j., wedn. en Janna vanCadzand, 19 j., wed. Geboorten. 1Maria Adrlana, d. van Cornells Adrianns van der Hooft en Cornelia de Krijger. Jacobus, z. van Mattheus Dieleman en Adri- ana Donze. 14. Sara, d. van Martinus van Langevelde en Elizabeth IJsebaart. 18. Juliette Marie, d. van Charles Lesire (van Zwijndrecht B.) en Francisca Berghem. 28. Willemina Adriana, d. van Simon Buijze en Adriana Willemina .Semeijn. 29. Franpoise Maria, d. van Jan Dieleman en Levina Pieternella Florrssen. Overlijden. Jacobus van Alten, 80 j, echtg. van Krina den Hamer. Zuiddorpe. Huwelijks-aangiften. 27. Al- phonsus D'hondt, 46 j., weduwn. van Leonie Nuijts, en Maria Christina Valcke, 45 j., wed. van Joannes Belaert. Geboorten. 17. Maria Wilhelmina, d. van Camillus Petrus Tacq en Leontina Maria Bau- w.ens (van Moerbeke, België). Overlijden. 17. Ludovicus de Smet [van Lon derzeel], 3 m., z. van Vitalis en Maria Sophia Goossens. 29. Judocus de Boeij, 76 j., weduwn. van Virginie Francisca Coppieters. Tem. crt. WINTER-ARTIKELEN Hoeté's Schoenhandel. -"Ti

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3