mm EN PLEZIER. de Nederlandsche Briefsteller, iemeenteraad van Axel. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Bekendmakingen. Aankondiging. algemeene opneming van de voetpaden met de kunstwerken Advertentien. Tijdelijke hulp voor scheeren en goed knippen, VOORHANDEN bij F. DIELEMAN, Boekhandel, te Axel li. F. GMRLIN3, De bestellingen zijn eventueel te adres- (ren aan het lid van het bureau, den er P, A. de Jong te Tholen, telefoon 1,17, N. R Crt. 1 AXEL, 3 November 1914. jolgens de laatste ons van bevoegde j verstrekte inlichtingen, blijft het al vluchtelingen, die geregeld onder- ning van het comité ontvangen, ionair, dat wil zeggen rond de 70ü. fel vertrekken er iederen dag, ih er komen ook telkens weer ande bij. Het geheele aantal, dat hier jchuren, stallen, bergplaatsen en jabare gebouwen is ondergebracht dat aan voedsel stroo en dekens srd geholpen, zoo door comité als van riiculiere zijde, want toen hielp lereen zonder uitzondering dat beele aantal beliep wel 10.000, ter jl bet aantal, dat van den beginne laan in eigen onderhoud heeft voor in, op een 1200 wordt geschat. L Zaterdagmiddag had te Sluiskil q treurig ongeval plaats. De militair v. Zeist, een vier en twintigjarige Uterdammer, die op schildwacht stond, 0 een huls van een patroon aan het maal schoonmaken. Hij gleed uit en tl in 't kanaal. Daar hij. geweer en tronen droeg, zonk hij weldra door t zware gewicht daarvan in de diepte. Weldra had men hem op 't droge, ch ofschoon alle pogingen daartoe trden aangewend, gelukte het niet levensgeesten weder op te wekken. Tern. Crt. 1t- Zondagnamiddag kwam te Hulst ter een groote vrachtauto met ge- tren de stad binnen, de wapens waren afkomstig van vreemde soldaten, tover de grens zijn gekomen. - Bij den heer Buijsrogge op Hoek Bosch te Kloosterzande slapen Bel- iche vluchtelingen in de schuur, fjjdag viel een jongen des nachts iren uit zijne slaapplaats, eene hoogte 1 a ruim acht meter, op den houten richvloer. j Doodelijk verschrokken wekte de der van den jongen de heer B., de rallene werd voorzichtig in de keuken dragen, men liet hem eens drinken i nu bleek gelukkig, dat hij er met I n schrik en een paar onschuldige luwe plekken was afgekomen. Tem. Crt. - In de week van 21 tot en met Octobef kwamen uit Zeeland ter tunis van den centralen gezondheids- ad van typhus of febris typhoïd'ea 2 rallen te Schore en 1 te Sluis, von odvonk 6 gevallen te Hontenisse, 2 Domburg en Sluis, 1 te Hoek, Retran lement en Sas v. Gent en van diphte lis 4 te Ellewoutsdijk 1, te Graauw i iLangendam en 1 te Stoppeldijk. Zitting van 3 Nov. 1914. Afwezig de heeren Oggel, Smies en Dekker. De notulen van 11 Aug. 111 Sept. worden goedgekeurd. Komt eerst in behandeling suppl. I ihier hoofd, omslag en reclames in ke hoofd, omslag. Dit geschiedt met kloten deuren. Na wederopening deelt de Voorz. het «handelde mede. II. Eene af- en overschrijving van Mten op de begrooting voor 1914 wordt i- a. s. goedgekeurd. III. Vaststellen premies voor de 'eemarkt. Met twee ste nmen tegen wordt be- loten de gewone jaarmarkt te laten oorgaan. Tegen stemmen de heeren Ie Feyter en Dregmans. Met 5. tegen 3 st. wordt besloten met iet oog op den financiëelen toestand [een premies te geven. Vóór premies uit te reiken stemmen de heeren De Feijter, Dregmans en 1 Van Driel. Mede in overleg der mili taire overheid zal het verboden zijn dién dag dansmuziek te houden. IV. Benoemen keurmeesters vee markt. Tengevolge van het voorgaande besluit worden geen keurmeesters be noemd. V. Tot lid van het Burg. Armb. wordt herbenoemd 1. Brakman. Met hem was door het Bestuur op de voor dracht geplaatst H. den Hamer Jzu. VI. Goedkeuring begrooting gAsfa- briek voor 1915. Wordt vastgesteld tot een bedrag in ontvang en uitgaaf van 22577.55. VII. Vaststelling gemeente-begroo ting voor 1915. De Voorz. deelt mede dat met het oog op de tegenwoordige tijdsomstandig heden de gemeentebegrooting aanhou dend wijzigingen zal ondergaan daarom stelt hij namens B. en W. voor om alleen de verzoekschriften te behande len die uitgesteld zijn tot bij de be handeling vau de begrooting, wat z. h. s. wordt goedgevonden. Wordt in behandeling genomen het verzoekschrift van J. Cornelisse, bode- concierge, om verhooging van jaar wedde. B. en W. stellen voor om de jaar wedde te behouden en adressant te ontheffen van de verplichting om het gemeentehuis schoon te maken, en dat aan een ander op ie dragen. De post onderhoud zal daardoor met J 125 moeten worden verhoogd. Dhr. De Feijter vraagt of het de be doeling is om het onderhoud aan te besteden. De Voorz. antwoordt beves tigend. M. a. s. wordt besloten tot het voorstel van B. en W. Op een adres van de onderwijzers der o. 1. s. alhier om tegemoetkoming in hunne verplichte pensioenbijdrage, wordt m. a. s. afwijzend beschikt. Het advies van B. en W. was dat de salaris- régeling niet van dien aard is, dat ze onbillijk kan genoemd worden. M. a. s. wordt besloten om de toelage aan P. J. Visser, oud gemeentebode vast te stellen op 115. VIII. Het verzoekschrift van A. Kol- fer om ontheffing van schoolgeld wordt m. a. s. ingewilligd. Daar niemand meer het woord ver langt wordt de zitting gesloten. Van 16-31 Oct. 1914. Axel. Huw.-aang. 24. Jozias Faas, 23 j., jm. en Cornelia Janna Zegers, 20 j., jd. 30. Johannes Jacob Hoebé, 24 j., jm. en Maria Adriaua -Knieriem, 23 j., jd. Huw.-voltr. 22. Willem de Feijter (van Zaamslag), 26 j., jm. en Janna Maria Boeye, 22 j., jd. Augustus van Geetsum (van Hoek), 41 j., weduwn. en Nathalia Steel, 35 j., wed. 29. Pieter Penne, 19 j-, jm. en Francina Schieman, 19 j., jd. Geboorten. 16. Pieter, z. van Pieter Koekkoek en Jacomina van Hermon. 18. Michel Francois, z. van Gustavus Certijn en Delina Melania Wauters (van Zele, Belgie). 20. Alida Josephina Maria, d. van Augustus Cornelis Jacobs en Marie Celestina van Puijenbroeck (van Meerdonck, België). 22. Maria Elizabeth, d. van Willem de Bruijne en Pieternella Jansen. 24. Neeltje, d. van Leendert Dey en Catharina Maria Smies. 25. Pieter, z. van Pieter de Fey ter en Sara Jeleyntje van Driel. 31. Abraham Adam, z van Pieter Leendert Goossen en Cornelia Schieman. Overlijden. 18. Rebecca Bultereys (van St. Gilles, België), 20 j., d. Van Eduard Joseph en Clementine Maria de Smedt.' 19. Desiderius Petrus Augus- tinus van Driessche (van Zele, België), 4 m., z. van Emilius Honorius en Maria Theresia Dhondt. Virgenie Verschooren (van Basel, België), 74 j., wed. van Fredericb d'Hondt. 20. Maria Hilaare Martha vau Raemdonck van Temsche, België), 12 w., d. van Frans Bavo en Martha Theresia Stoffijn. 22. Francisca Helena Julia van Raemdonck (van St. Nicolaas, België), 78 j., d. van Karei Alexander en Julia Anthonia Vijdt (beiden overl.) Rosalia Clemminck (van Lokeren, België), 85 j., wed. van Jo annes Dominicus Plaetinck. Philomena Francisca Faucompret (van Boom, B.), 5 m d. van Pieter Karei en Maria Carolina Goethals. 27. Martha Pieter nella Ortelee, 3 w., d. van Marcus Pieter en Anthonia Meeusen. 28.. Levina Adriana Dieleman, 4 m., d. van Marinus en Elisabeth Catharina Witte. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Axel-Sassing, 1 November 1914. Aan den Heer Bestuurder en het gansche Per toneel van Hulp- comiteit en bijzonder aan den Heer Abr. van AltenSassing. Vooraleer wij het Belgische grond gebied betreden, dat door den oorlog zoo wreed geteisterd is en waar wy misschien van honger, van schrik en van koude zullen den dood vinden bij gebrek aan levensmiddelen en bij ge brek aan kolen om onze geliefde on schuldige kinderen de noodige warmte te verschaffen, kunnen wij u toch niet genoeg dankbaar wezen voor al uwe goede werken, die gij aan ons ver schaft hebt en in de goede hoop denk ik, zoo haast ons land in vrede zal verheven zijn, zal ik mijn best doen uwe namen in de groote wereld te doen verschijnen en u als echte dappere helden in het hart der Belgische Volkeren te doen inbeelden om alzoo de noodlijdende en daklooze vluchtelingen ter hulp te snellen en hun te bevrijden van eeuen ijselyken dood, zoolang wij hier in het geliefde Nederland verble ven hebben, waar wij bij onze aan komst als Broeders en Zusters ont vangen werden. Welnu Heeren, indien het in mijne macht gelegen was, geen enkele uur zou nog slaan of u was beloond met het eere teeken voor uw heldhaftig werk en gy allen verdient ook uwe namen in de groote Oorlogsgeschiedenis ingeboekt te worden. Nogmaals onzen hartelij ken dank aan u Heeren der Commissie. RUMOLDUS SCHAETSAERT en Familie. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Axel brengen ter kennis van belanghebbenden, dat te beginnen op 16 November 1914 vanwege de ge meente eene zal worden gehouden. Axel, 2 November 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd L. J. DEN HOLLANDER, Burgemeester. J. A. VAN VESSEM, Secretaris. SdËdflS"* De Heer en Mevrouw HU GENHOLTZ POUWELSEN geven kennis van de geboorte van hun zoon JOHAN BERNARD THEODOOR. Vledder, 31 Oct. 1914. wuqp»» De Gezusters MICHIELS van Deudermoude betuigen bij dezen hunnen liarteiyken dank aan D. Maas en Vrouw voor de vriendschap en de gastvrijheid gedurende hun ver blijf aldaar genoten. Nooit zullen zy dit vergeten. Dank Dank Axel, 4 Nov. 1914. C3r èvraagd: 's Woensdags en 's Zaterdags, met kost en inwoning. Loon naar bekwaamheid. COIFFEUR, Nieuwstr., Axel. INHOUDENDE Brieven en andere Opstellen over de meeste Onderwerpen, die in het maat schappelijk leven gemeenlijk voor komen met voorafgaande Bepa lingen over de geschiktste wijze van Samenstelling en Inrich ting der Brieven Betite lingen en Opschriften, benevens allerlei Koopmansbrieven. ALSMEDE Voorschriften by Geboorten, Huwelijk en Overlijden Iets over Testamenten, Contracten van onderscheiden aard Minderjarigheid en Voogdij Borgtocht, Volmachten, Geldleeningen en Hypotheken, Wissels, Quitantiën Klachten, Verzoekschriften en Requesten Formulieren tot het inrichten van Schrijfboeken en Rekeningen; 't Voornaamste uit 'de Postwet Een Handleiding ten gebruike bij de Wet op het Recht van Zegel Modellen voor Telegrammen, Iets over Levensverzekering. BENEVENS Een Lyst der meest voorkomende ver kortingen, Namen der Maten en Ge wichten met verkorte Schrijfwijze en een tabellarische Herleiding van de Nederlandsche munt in onderscheiden vreemde munten. trijst: f125. Nieuw groot Voordrachtenboek voor vrooiyke partyen, INHOUD Brief van Nathan Nathans aan zijn lieve memele. Brief aan Natbau Nathans, milicien infanterist te 's Hage, van zijn lieve memele. Brief aan Nathan Nathans van zijn hartlap Rebekka Citroen. - Brief aan Rebekka Citroen van haar beminde Nathanne- gien. Op de bruiloft. Juffrouw Mina. Bedelaarsroem. Zoo zijn er. Een boer op reis. Hupdat bruidspaar is magnefiek. Het snug gere boertje. De Serenade. Oom Manus. Op het marktplein. Van een boer die kiespijn had. 't Krop- wolder boertje. Leer om leer. Goedgekeurd voor den dienst. Brui loftslied De reis naar Rotterdam. Ü3 Pretmaker. St. Nicolaascadeau. De bedroefde Bart. Koopman Levie. Mozes Sinaasappel. Een reis met ongelukken. Dit beroemde boek wordt na ont vangst van 55 cent in postzegels of per postwissel franco toegezonden door den uitgever, specialiteit in bruilofts- en feestartikelen. J. D. DIJK, Groningen,

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3