VULPENHOUDERS SPAARBANK. de Nederlandsclie Briefsteller, Voor de Belgische vluchtelingen, Bekendmaki ngen. Herhalingsondsrwijs Advertentien. Voorhanden: Gouda Kaas. Edammer Kaas. Middelbare Kaas. Commissie Kaas. Zwitsersche Kaas. Firma P. H. YEENHUIZEN, Axel. VOORHANDEN bij F. DIELEHAN, Boekhandel, te Axel L F. GEERLING, Een majoor van het Belgische leger beeft even na zijn aankomst in ons land Cfmoord gepleegd en is te Hulst begra fen aldus meldt men aan de N. R. crt. Van de grenzen Zooals bekend zyn bij die vlucht te flieuw Namen, Clinge, Koewacht, Zuid- Jorpe, Overslag en Sas van Gent hon- lerden Belgische en Engelsche soldaten (Ter de grenzen gekomeD, waarop ze, eïnterneerd en via Hulst, Axelen Sas •an Gent naar Ter Neuzen geleid wer ^en, om van daar naar Gaasterland te worden vervoerd. Doordat Zaterdagnacht op verzoek der overheid verschillende dorpen uit land van Waas ontruimd zyn, was de «room van vluchtelingen nog grooter dan Vrijdag. Allen werden na voeding doorgezonden naar Axel. Zaterdag zijn weer een paar honderd Belgische militairen geïnterneerd, waar onder enkele gekwetsten, die met de automobiel naar Hulst vervoerd zijn. De Nederlandsche regeering heett eitratreinen beschikbaar gesteld voor it vervoer van de vluchtelingen. Zaterdagavond zyn de Belgische mili tairen aan de grens door de Duitsche mitrailleuses beschoten. De Belgen, yan alle zyden ingesloten, vluchtten in troepen over de Nederlandsche grens, waar ze geïnterneerd en naar Axel guonden worden. De gekwetsten gin gen per auto naar Hulst. Zaterdagnacht is Stekene beschoten. Er kwamen weer troepen Belgische wldaten met munitie en automobielen over de grens. Het geheele dorp ligt toI geweren, munitie, dekens, enz. N. R. Crt. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 9 Oct. 1914. Veroordeeld zyn o. m.D. v. d. L., klompenmaker, P. G., kruidenier, O. L. V., smid, J. J. d. M., leurder, allen te Ter Neuzen, ter zake van in de kom der gemeente Ter Neuzen duiven laten uitvliegen, ieder tot eene boete van ƒ0,50, subs. 1 dag hecht. P. O., varensgezel te Ter Neuzen, G. O., dienstknecht te Zaamslag, J. D., landbouwersknecht aldaar, terzake van in dronkenschap de orde verstoren, ieder tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht., met verbeurdverklaring vernieling van het in beslag ge nomen slagersmes. A. A. M. v. d. H., bakker te Philip pine, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. J. C. d. F., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot hecht, van 3 dagen. J. C. d. F., ter zake als voren, tot hecht, van 3 dagen. J. C. d. F., ter zake als voren, tot hecht, van 3 dagen. P. J. M., G. O. I. M., te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot hecht, van 3 Men schrijtt uit Vlissingen aan de A, R. crt. Den geheelen dag door ver voeren de booten van den provincialen üoombootdienst op de Wester Schelde de duizenden geïnterneerde Belgische loldaten - men spreekt van 20 tot 25 duizend van Terneuzen naar hier eu herhaaldelijk vertrekken treinen Daar het interneeringskamp. Maar dit neemt niet weg dat ook steeds honder den hier in de omgeving van het station rondloopen, etende en drinkende, hun verhalen doende onder een graag gehoor Tan landgenooten en ook van duizenden Vlissingers en Middelburgers en andere bewoners van Walcheren, die in de omgeving van het station de ongekende drukte komen bijwonen. Voor het mee rendeel zien de soldaten er goed uit. Hunne kleeding zit onder de stot, maar laat overigens niet te wenschen hun ichoeisel is uitstekend. Velen dragen hunne dekens nog mede. Men ziet er Tan alle korpsen, artillerie en infanterie het meest. Ook komen er weer vele officieren en enkele hoofdodicieren mede Het aantal aankomende vluchtelingen is niet zoo groot als gisteren, daar de provinciale booten uitsluitend voor troe penvervoer worden gebruikt, maar voor de komende dagen worden weer ontel baar velen verwachtnu ook in Oost en West Vlaanderen de Duitschers in aantocht zijn en men na een paar maan den van rust zich ook daar op de Tlucht voorbereidt. Er komen reeds verscheidenen van daar naar hier over, In den gang van het station zagen wij drie mannen in burgerkleeding aan elkaar geboeidzij hadden lyken be rootd. Veel gewonden werden heaen niet aangebracht. Met heele karavanen worden de vluchtelingen naar Middel burg doorgezonden, daar hier alle ge bouwen overvol zijn. Anderen blijven op de groote rynschepen die hen aan voerden overnachten. Wel worden er met iederen trein vluchtelingen mede gezonden voor Holland, maar andere treinen voeren uit Rozendaal, Bergen op Zoom enz. weder nieuwe honderd tallen aan. Een ieder bey vert zich om bet den soldaten en vluchtelingen aan niets te laten ontbreken. Aan vluchtelingen, die familieleden zoeken, deelen wij mede, dat aan ons bureau gratis'de namen worden op genomen van hen, die hun adres hier willen achterlaten en ook van die personen, die gezocht of vermist worden. PERSONEN, die hun adres hier hebben afgegeven. Bogemans, J. B., Capelle au Bois. Clerck, L. de, Gent, geïnterneerd. Collier—Van Hoeberghe Constant, Ant werpen. Donnay, Wed., Antwerpen. Goethals Emile, Antwerpen. Haelen-Ruijsbroeck, Willem v., Brussel. Heyden, C. van der, Lier. geïntern. Martens J. E., Berchem. Ringelberg J., corp. 6e Linieregement, Sauviller Jules, employé, Berchem. Somers, Wed., Antwerpen. Steenbergen, Steph. van, St. Laurens (Houtem). Watteijne, Leon van de, Gent. Wilde, Leo Const, de, Lokeren, met 2 kinderen. J. C. V., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot hecht, van 3 dagen. A. C. V., visscher en J. M., boot werker, beiden te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van ƒ0,50, subs. 1 dag hechtenis. M. 'G. B., veedrijver te Ter Neuzen, ter zake van muntwetovertreding, tot eene boete van ƒ0,50, subs. 1 dag hecht, met verbeurdverklaring en ver nieling van het muntstuk. J. F. V., koopman te Westdorpe, ter zake van overtreding der Trekhonden wet, A. R., visscher te Philippine, ter zake van overtreding van het Regl. der Zeeuwsche stroomen, J. I. B., arbeider te Zaamslag, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. J. d. F., herbergier te Ter Neuzen, ter zake van herbergovertreding, tot eeDe boete van 1, subs. I dag hecht. M. d. J veriofhoudster te Ter Neuzen en J. V., herbergierster te Westdorpe, ter zake van het niet sluiten op tijd, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. O. M. J. v. W., landbouwer, B. R., grossier, R. J. C. M. K., ontvanger- griffier, A. E. d. C., zonder beroep, allen te Westdorpe, ter zake van het niet sluiten op tijd, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. E. F. B., voerman te Philippine, ter zake van mosselen rapen, tot eene boete van ƒ1, subs. 1 dag hecht., met ver beurdverklaring en vernieling van mand en rijf. J. d. F., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van het luidruchtig schreeuwen tot eene boete van 1, subs. 1 hechtenis. A. P., koopman te Boschkapellej ter zake van buiten grintbaan rijden, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hechtenis. I. M. C. C. T., zonder beroep te Westdorpe, ter zake van fietsen zonder licht, tot eene boete van 0,50, su' 1 week tuchtschool. C. v. IJ., bootwerker, H. O., koopman te Ter Neuzen, C. H., H. D., knechts. A. J. v. d. B., klerk, E. J. IJ., zonder beroep, allen te Axel, J. G. W., op zichter, A. J. V., opzichter, C. P beider, allen te Westdorpe, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht, VrygesprokenJ. d. V., schoen maker te Zaamslag, ter zake van open bare dronkenschap. Teruggave bevolen aan haar voogd in de zaak van M. L. A. C. T., zonder beroep te Westdorpe. Tem. crt. PERSONEN, PERSONEN, naar wie gezocht wordt Familie Jules Sauviller, te Berchem. Familie Baudout. Josephine Luyckx en 2 kinderen te Berchem. Edm. van de Wattyne, Gent. Louise de Rusche, Kapelle ten Bosch. Maria Goemans, Antwerpen. Leon Carette, Antwerpen. Louis van Hoeberghem, Antwerpen. Charles Collier-Verstrepen, Antwerpen. Charles Collier (9 jaren), Antwerpen. Familie Van den Wijngaert Van Hoe berghen, Antwerpen. Jan van Hoeberghen, Eeckeren. Jules Donnay, Anvers. De zoon van Wed. Somers, Hoboken. Ouders van L. de Clerck, Gent. E. Beukelaar. Echtg. van J. Ringelberg, corp. 6e Linieregiment. Vrouw en 3 kinderen van Leo de Wilde, genaamd Emma Maria de Cock. Roy Jos., Hoogstr., van Gooi Florent, Brussel, Peeters, Leeuwen, Tyssen A., Van Rijswijckplaats, Cops Louis, Fon- teinstr. 69, Cool Richard, Everaert, Verrijdt Jos., Van Vaerenberg, Sauvage, Lambrechts (Hoboken), Wittosck, De Bosschaert, de Keersmaecker, Florent Gevers, Jacques Norbert, Lambrechts (Hoboken), Lejeune, Willebroeck, Ver- meiren Alfred, Lozana. De fays Jules, Leysstraat, De Velder Theoph., Rochus, Schollaert M., Lge Al taar, Haenen (familie), gijzelaar, Maystre Aug.. Vlaamsche Kaai, Van Hoeberghen Louis, Bernardsche steenweg, Collier Const., id., Van Hoeberghen, K. Elzen straat, Joris Adolf, Bouchout, Feyens (weduwe), nationale, Steens Petrus, id., Van Sanden weduwe, id., Ramael Frans, Balans, Watzeels Cornelis. Vrijheidstr. Wordt vervolgd.) Burgemeester en Wethou ders van AXEL, maken be- I kend, dat zij, die wenschen deel te nemen aan het met 2 November 1914 aan te vangen zich daartoe tot en met 24 October a.s. kunnen aanmelden by het hoofd der openbare lagere school aan huis. Axel, 9 October 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd L. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. WESTSTRAAT AXEL. Onderstaande personen uit Antwerpen en omliggende houden verblijf te Axel. Inlichtingen te bekomen bij het comi- teit gevestigd in het café „Lands Wel varen" bij den heer Gilyamse van 10 tot 12 ure. Het comiteit staat onder bescherming van den Burgemeester den heer L. J. den Hollander. Voorz. is de heer Alph. Marinus, onder voorz., Henri Rooms, secr. A. Vermeiren en verschillende commissarissen. d'Haese P., Plantijnkaai, de Beuckelaer V., Lange Batterij, de Beuckelaer Jan, St. Laurijsstr., Buyst Cornelis, Sleutel, Callaert Raymond, Sleutel, Bottelberghs Louis, Nationale, Quisenaerts, Vlaan- dersche, Dirix Caroline, Mil. Baan Oude God, de Keersmaecker Henri, Hospitaal, Lismonde Louis, Violetstr., Casier Leo» nard, Bresstr., Marinus Alfons, Verbond, Van de Poel, Provintie, de Buysscher Hector, Provintie, Dierckx Louis, Zui derlei, Cramm Joseph, Montigny, Beeck mans Julien,. Mil. BaaD, Bal Florent, Balans, de Haen F., Beleg, Hensotte Oscar, Solvijns, de Smedt Louis, Begijne, de Meulder Leo, Barbiere, de Meulder Petrus, Bervoets, Vekens Corneel, Botha, Smette Jules, Botha, Gevers Florent, Geuzen, Gevers Alfred, Geuzen, Rooms Henri, Du Castel Lei 10, Slooven Frans, Bakkerij, de Schepper Petrus, Abdij, Wed. Van den Broeck, Museum, Jods Celina, Museum, Van Hellem, Museum, Broelinckx, Malou, de Becker Ar., Witte, Walscharts A., Witte, Hofkens L., Leege Hobokenscheweg, Verreesen, Turnh. Baan, de WeerdtC., Lange Looibroecks., Blondeel Lievin, Alleman, de Jongh Frans, Vlasmarkt, Nietvelt Jules, Lange Elzen, le Jeune Frans, Hoogstr., Van Rentevergoeding 3 Inlagen kunnen geschieden van des morgens 9 tot des avonds 8 uur. Terugbetalingen zooveel mogelijk d i r e k t. VAN HEEL Co. Al deze soorten aan zeer con- curreerende prijzen voorradig, bij N. B. Wederverkoopers groot rabat. groot 400 pagina's Dertiende vermeerderde en verbeterde druk. Prijs; fias.

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3