Schoen- en Zadelmakerij Alhoewel MATADOR Hoofd Eau de Cologne. Landbouw. Gemengd Nieuws. Sauguinose. Advertentien. 25 cents uitgekeerd. C. B. Antheunis, Schilder. F. DiELEHAN. Weslstr., M. Joz. de Feijter Pz., Axel. Mr. P. DIELEMAN, WECK's Sterelisator, G. J. GAST. Tevens open ik een 4 en 5 guldens Schoenwinkel, waar de duurste tot de goedkoopste schoenen te bekomen zijn. Prachtig Luxe Tuig en Hengst-Monteeringen, Zweepen, Lantaarns, alle soorten Leidsels, Touwwerk, enz. enz. P. MALJAARS, werd overhandigd een gouden dames horloge, dat reeds een 14 dagen geleden nabij het station te Ter Neuzen door (eerstgenoemde gevonden is en waarvoor (tot heden zich nog geen eigenares heeft Dinsdag had te Zaamslag de aan besteding plaats van het bouwen eener landbouwschuur op de hofstede van den heer K. van Hoeve. Hiervoor werd in massa ingeschreven |lls volgt Oostdyk te Ter Neuzen voor 14780 A. Kaijser te Zaamslag voor 14775 Gebr. Nieuwelink te Hoek voor 13970 Boeijkens te flontenisse voor 13900; A. de Kever te Noordstraat voor f 13851 De Waal te Kuitaart voor f 13840 Van der Poel te Lamswaarde voor 13800 k. de Visser te Zaamslag voor 13780; Ij, H. Houg te Zaamslag voor 13675; Jacobus Houg te Axel voor13670; J, v. d. Velde te Zaamslag voor f 13326 J. Wisse te Zaamslag voor 13318 H. P. Lensen te Zaamslag voor ƒ13129; J. Kaijser te Zaamslag voor 13076 Voet 'en Colsen te Hontenisse voor f 12997 K. Dieleman te Zaamslag voor 12973 L Casteleijn te Ter Neuzen voor 12900; D, Galle te Zaamslag voor 12750 W. Galle te Zaamslag voor 12650C. H. H. Wisse te Zaamslag voor 12446. Gegund aan den laagsteu inschrijver. Tem. Crt. Gisteren slaagde te Arnhem voor de onderwijzers hoofdacte o. m. de heer 0, Bakker van Ter Neuzen. I Door Ds. A. Scheele, predikant bij de Geref. kerk te Veere, is voor het beroep naar Nieuw-Lekkerland bedankt In de week van 22 tot en met 28 Juli kwamen ter kennis van den centr. gezondheidsraad uit Zeeland 2 gevallen van roodvonk te Hontenisse, 1 geval dier ziekte te Wolfaartsdijk en 1 geval van diphteritis te Serooskerke (Schouwen). Crt. bergh te Wolfaartsdijk en F. Koopman Zierikzee. Door den directeur-generaal van den landbouw den heer P. van Hoek werd groote ingenomenheid betuigd voor het bestuur van deze vereeniging voor zijn medewerking om te komen tot een stam boek voor het zware trekpaard, vooral den secretaris den heer G. A. Vorster man van Oyen werd een woord van hulde gebracht. Na bespreking van enkele huishoude lijke zaken werd de vergaderinggesloten. M. Crt. Stamboek Zeeuwsch Belgisch trekpaard. Dinsdag had te Goes een vergadering dezer vereeniging plaats onder voorzit terschap van den heer F. Hombach uit Hulst. Mede tegenwoordig waren de directeur-generaal van den landbouw P van Hoek en de inspecteur generaal F B. Löhnis. De voorzitter zette in een openings rede het doel der bijeenkomst uiteen Hij herinnerde aan de jarenlange po gingen om de productie van de fokkers in Zeeland meer in het buitenland bekend te maken door vereeniging en onderlinge samenwerking, en aan den reeds lang door velen gekoesterden wensch om te geraken tot één stamboek, Het is aan mannen van groote ener gie en wilskracht, de heeren van Hoek en Löhnis te danken, dat na veel beleid één stamboek zal worden opgericht. Zeer zeker is het scheiden uit de eigen vereeniging, die van het Z. B. Trekpaard, waartoe men nu hier bijeen was, een minder aangenaam oogenblik maar de belangen der Zeeuwsche paar debfokkers zullen in alle opzichten ge waarborgd zijn in het nieuwe stamboek Daar in de vorige vergadering het besluit tot ontbinding reeds was geno men werd nu overgegaan tot behande- ling der concept-statuteu van het stam boek voor het Ned. Trekpaard, Belgisch type Deze werden zonder verdere bespre king goedgekeurd. Voor de constitueerende vergadering welke 14 Aug. te 's Gravenhage gehou den wordt tot vaststelling der statuten en tot voorbereiding der eerst volgende alg. vergadering werden als afgevaar digden benoemd de heeren F. Hombach te Hulst H. A. Hanken te Wilbelmina- dorp en P. Vogelaar te St. Philipsland en lot hun plaatsvervangers de heeren Ph. van Dixhoorn te Axel, P. Linden PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 2 Augustus 1914. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerk. Gebouw Kerkdreef. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma Nam. 2 ure Prof. L. Lindeboom. Gebouw Stationstraat. Voorm. 9 ure Prof. L. Lindeboom, m. 2 ure. Ds. J. fl. Lammertsma. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 ure Nam. 2 ure 's Av. 5'A «re Dhr. J. Overduin Dhr. J. Overduin Dhr. J. Overduin (van Ierseke). 6 ure Ds. G. H. Kersen (van Ierseke). De landbouwer L. W. van Vledder had op de markt te Steenwijk een paard gekocht en reed daar op naar huis. Nauwelyks buiten Steenwijk gekomen werd het paard bang voor de tram, begon te steigeren, en een poging van W. om af te stappen, mislukte. De man viel met het leidsel uog in de hand met het hoofd op de rails, onmiddelijk voor de tram. Gelukkig deed het paard ee geweldigen zijsprong en sleurde W. in bewusteloozen toestand voor de loco motief weg. Een inspecteur van de rivier politie te Rotterdam heeft aan boord van het stoomschip Troja, liggende in de Maashaven aldaar, aangehouden den Duitschen matroos Z. A. B., die ver dacht wordt van poging tot moord, gepleegd op zyn vierjarig, zoontje te Bremerhaven. De man zegt in be schonken toestand zijn kind een pols te hebben doorgesneden. De Duitsche regeering heeft zijn aanhouding en uit levering gevraagd. M. Crt. Te Brielle is in den ouderdom van 102 jaar 8 maanden en 15 dagen overleden mevr. de wed. dr. A. C. van der Minne, geboren J. W. E. A. Losecaat Nouhuijs, op één na de oudste ingeze tene van Den Briel. Avp. Nestor Wilmart is Dinsdag wegens oplichting veroordeeld tot 10 jaren ge vangenisstrat en 4000 trs. boete; Ras- quin kreeg 7 jaren en verdere mede plichtig geachte personen 3 jaren ge vangenisstraf. Mevrouw Caillaux, de echtgenoote van ex-minister Caillaux, die zooals men weet Calmette, den redacteur van de „Figaro" op zijn bureau te Parys dood schoot, is v r ij g e s p r o k e n. Het proces heeft acht dagen geduurd. Op echt Fransche gewoonte zijn daarbij weer familie-aangelegenheden en liefdes verhoudingen aan het licht gekomen, waarvoor een gewoon Nederlandsch burger zich het hart vast houdt. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (by Utrecht). Verwachting tot den avond van Zaterdag 1 Augustus; Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Zuidoostelijke wind. Gedeeltelijk be wolkt. Waarschijnlijk droog weer, be houdens kans op onweer. Warmer. Vinum Sanguinosum in vacuo. Zuiver plantaardig tonicum. Geneesheeren en gebrui kers roemen om strijd de Sanguinose. Hunaantalneemt geregeld en gestadig toe. Thans ontvangen wij weder onderstaande dankbetuiging Ik leed tengevplge van mijn toestand voortdurend aan lusteloosheid, hoofdpijn, was dikwijls neerslachtig en prikkelbaar. Verschil lende medicamenten heb ik geprobeerd, doch niets hielp mij, totdat ik de San gninose gebruikte (gehaald bij den heer D. C. van Egmond te Rijnsburg) en ik ben zoo gelukkiggeweest hierby baat te vinden. Mej. G. W. VAtf GUGTE. Rynsburg". De Sanguinose is 'in alle steden en bijna alle dorpen verkrijgbaar by voorname apothekers en eerste drogisten en kost bij de 12 flesschen ƒ15, d. i. dan ƒ1.25 per flesch. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende, dan duurt een flesch tien dagen12Vj ets. per dag. Dat is niet duur om er Uwe gezondheid en levenslust mee terug te winnen 1 WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4, Den Haag. Te Axel by Joz. de Feijter; Neuzen A. van Overbeeke - Leunis. (50) alle ARTIKELEN b(j mij niets duurder en minstens even goed zijn als by anderen, wordt door mij bij iedere 10 Gulden, bij my besteed Bewaar dus de bons, zij hebben waarde. Firma P. H. VEENHUIZEN. in verschillende kleuren. Verkrijgbaar by in verschillende kleuren. is de eenigste antiseptische en reuklooze Verkrijgbaar te AXEL, by (1Q\ Advocaat Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand in het hotel DES PAYS BAS, Nieuwstraat. GRATIS onderricht in het stereli- seeren met geeft Ondergeteekende geeft bij deze het geachte publiek van Axel kennis dat hij met 1 Augustus een zal openen in de Weststraat te Axel. Hopende door een nette en vlugge bediening het vertrouwen van het publiek waardig te maken. Reparatiën worden vlug en als nieuw afgeleverd. Prima leer. Concurreerende prijzen. Op het gebied van zadelmakerij kan men hier alles bekomen. N. B. Op alle reparaties wordt bij contante betaling 10 percent en op jaarrekening 5 percent korting toegestaan. Onder minzame aanbeveling, Axelsche Sohoen- en Zadelmakerij.

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3