Stroohoeden Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Marktberichten. Advertentien. DE FE1JTERS Confectie-Magazljn, Axel. Openbare Verkooping. HUISHOUDELIJKE GOEDEREN en HERBERGGERIEF, Vastgesteld werd eene verordening waarbij de retributie voor het gebruik van gemeentegrond voor stoepen werd bepaald op 5 cent per M2. Besloten werd tot aanstelling van een gemeentewerkman te Sluiskil, voor het verrichten van beerruiming, straatrei niging en ontstoken der verlichting, en bet verrichten van werken aan de wegen en op de begr afplaats aldaar. Ter sprake kwam de Sluiskilsche borne rule actie. Naar wat daaromtrent officieus bekend is, werd er de aandacht op gevestigd, dat 4 der geopperde grie ven worden weggenomen door de be noeming van een gemeentewerkman aldaar, 4 andere grieven betreffende jaken waarin alleen het rijk kan tus- scben beiden treden, en waarin ook wel geen oplossing zou komen, al ware Sluiskil een zelfstandige gemeente, ter wijl het voorts niet van dezen tijd is om gemeenten te splitsen. Wel worden gemeenten samengevoegd, tot het vor men van grootere. De raad verklaarde zich bereid te overwegen een verzoek van den in specteur der rijksbelastingen om van gemeentewege over te gaan tot het bouwen van 6 ambtenaarswoningen, waarvoor vanwege het rijk een huur- garantie gedurende 20 jaar zou worden verleend. Het bestuur van de Z.-Vlaamsche tramwegmaatschappij zal worden ge wezen op de wenschelijkheid van het behoud van den zetel der directie te Ter Neuzen wat de voorzitter beoogde niet alleen te zijn een belang voor de gemeente Ter Neuzen, maar ook voor de maatschappij zelve, terwijl ook de vestiging voor de employé's alhier meer in hun belang en dat hunner gezinnen zal zijn, dan by vestiging aan de Drie Schouwen. Midd. Crt. E. B., 26 j., werkman te Westdorpe, j is wegens niet voldoen aan het bevel van .een ambtenaar veroord. tot 10 j ol 10 dagen hecht. Th. d. W., 38 j., zonder beroep te Honteuisse, is wegens als voren ver oord. tot 10 ot 10 dagen hecht. J. G., 34 j., kermisreiziger, thans wonende te Gent (B.), is wegens mis handeling van een dier veroord. tot 10 of 10 dagen hecht. Te Philippine reed dezer dagen een wagen bespannen met twee paarden door het dorp, terwijl een locomotief van de stoomtram passeerde. De paarden werden onrustigeen der omstanders, J. H., aldaar, wilde ze vasthouden, doch kreeg daarbij zulk een slag van een der paarden tegen het lyt, dat hij bewuste loos neerviel. De ongelukkige werd naar huis gedragen, waar geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. M. Crt. I Men schrijft uit Philippine aan de N. R. Crt. In de laatste jaren hebben de Bel gische landbouwers, die wonen in de nabijheid van de Nederl. gemeente Philippine, geklaagd over de slechte afwatering. Door inpoldering van een gedeelte van den BraakmaD, alsmede door verzanding kan de Isabellasluis aan al het water, dat uit België komt, geen doortocht verleenen. Onlangs is een internationale com missie benoemd om deze zaak te onder zoeken, en het gevolg hiervan is, dat het Nederlandsche ministerie van water staat heeft voorgesteld het aanleggen van een kanaal, dat van de Belgische gemeente Bouchoute zou uitgaan en uitmonden in de Wester-Schelde. De kosten worden geraamd op 200,000 fr. Dit ontwerp is door den provincialen raad van Oost-Vlaanderen zeer gunstig ontvangen en wordt thans door Bruggen en Wegen te Gent onderzocht. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Vlissingen een hoogst ernstige mishandeling plaats gehad. Toen na het sluiten der café's en kermisver makelijkheden de 33 jarige werkman De K. met zijn vrouw zich naar huis begaf, werd hij op het Droogdok aan gesproken door zijn zwager, den 39 jarigen schoenmaker B.er ontstond eene ruzie tusschen beiden, waarbij B. vermoedelijk met een schoenmakersmes zijn zwager in den buik stak, waarbij zooals later bleek de lever doorboord werd en een hevige inwendige ver bloeding ontstond. Na in de woning van dr. Smit te zijn verbonden werd De K. naar het St. Joseph-ziekenhuis gebracht, waar dr. Staverman eenoogen blikkelijke operatie noodzakelijk achtte Zondag en ook gistermorgen was de toestand van het slachtoffer hoogst zorgelijk. In de woning van dr. Smit had de commissaris van politie den gewonde nog een kort verhoor afgenomen maar Zondag werd een verder verhoor of confrontatie met den verdachte door den dokter verboden. B. werd eenigen 'tijd na het plegen van de misdaad door de politie in zijne woning gearresteerd en is gistermiddag geboeid door de maréchaussée uit Vlis singen naar Middelburg overgebracht en voor den officier van justitie geleid. Na verhoor werd bij naar het huis van bewaring overgebracht. M. Ct. Arrond. Rechtbank tc Middelburg. Zitting van 28 Juli 1914. C. C. T., 16 j., fabrieksarbeider te Westdorpe, is wegens poging tot diefstal veroord. tot 3,50 of 1 week tuchtschool. F. F. d. M., 21 j., arbeider te Nieuw- Namen (Clinge), is wegens mishandeling veroord. tot 5 of 5 dagen hecht. C. W. V., 58 j-, logementhouder te Hulst, is wegens beleediging van een ambtenaar veroord. tot 10 of 10 dagen hechtenis. C. A. B., 25 j. arbeider te St. Jan steen, is wegens mishandeling veroord. tot 3 weken gevang. De staking opgeheven. Zondag avond laat is, in de vergadering der stakers het besluit gevallen, de slaking op te heffen. Het Bestuur der H.T M. deelde daarop mede, dat het vroegere personeel voor zoover het meer dan 20 dienstjaren heeft 's morgens 9 uur opnieuw in dienst kon treden. De verdere oproepingen zullen per brief geschieden van dag tot dag, naar mate de reorganisatie vordert. Het terug te nemen personeel, voor zoover er plaats zal zijn, zal bij stipte plichtsbetrachting van dezjï staking geen nadeel meer ondervinden." Er is geen toezegging gedaan, dat het geheele personeel wordt aangenumen enkelen zullen buiten de tram blijven staan, omdat de werkwilligen in dienst zullen blijven. Men schrijft uit Katwijk aan Zee aan de A. Crt. Vrijdagmiddag tegen halfvier begaf de heer W. uit Leiden zich in zee. Deze was zeer wild, maar levert voor goede zwemmers als de heer W. is geen gevaar. Deze beging waarschyn lijk de fout tegen den stroom, „tochP geheeten, op te zwemmen, waardoor hij zeer vermoeid werd en afgemat zich moest overgeven aan de golven. Hij ging op den rug liggen en trachtte zich zoodoende boven te houden. Een heer en een dame zagen dat W. zich in gevaar bevond en begaven zich ook te water, maar verkeerden spoedig ook in levensgevaar. Natuurlijk had men den neteligen toestand van de drenke lingen op het strand opgemerkt en de heer D. Parlevliet van Katwijk aan Zee begaf zich gekleed te water. Het mocht hem gelukken den drenkeling bij het been te grypen, en een klein eind naar den wal te trekken. Intusschen had men den redder een lijn kunnen toe werpen, die hij greep. Zoo mocht het P. gelukken een menschenleven te redden. Ook de twee andere personen werden gered. Prettige gast. In een pension in het Kleverpark te Haarlem vervoegde zich naar de N. R. Crt. meldt een Duitscher, die een kamer wilde hebben. Men had die op het oogenblik niet, zou er echter een voor hem gereed maken en zonder gezien te hebben welk vertrek hij zou krygen, vond hij goed er f 100 per maand voor te betalen. Dien nacht zou hij ergens anders onder dak worden gebracht. Bij zyn heengaan gleed hij uit over een pisang- schil en gaf hij voor zijn linkerarm te hebben gebroken, waarom men hem terstond in de huiskamer van het pen sion op een stoel den nacht liet door brengen. In het pension logeerde ook een andere Duitscher. De nieuweling zocht dezen Vrijdagmorgen op, vertelde hem genees heer te wezen en te zullen worden aangenomen als officier van gezondheid bij het Indische leger, wanneer hij de Nederlandsche taal eenigszins machtig was. Hij was naar hier gekomen om de taal te leeren. De andere wees hem een leerboek aan in een boekenkast en raadde hem daarin maar wat te studeeren en begaf zich toen naar zijn kantoor. Toen alle gasten uit huis waren ver trokken, zei de nieuweling tegen de pensionhoudster, dat hij even het leer boek wilde halen. Hij begaf zich naar boven en men zag hem niet terug, maar de oudere Duitscher vond, by zijn thuiskomst, zijn bureau openge broken en daaruit een kistje met 198 ontvreemd. Men schrijft aan het Huisg. Inden Raadeenerplattelandsgemeente kwam ter sprake, of men een uniform zou aanschaffen voor den veldwachter. Slotsom van de besprekingen waseen geheel uniform kwam te duur, maar een uniformpet dan? De oudste wet houder hakte den knoop door, want zich tot den burgemeester wendende zei hij Welja, ze motten toch ergens aan kunnen zien, dat ie wat meer is as gè of ik De landbouwer Samuels uit Nieuw- kuyk, is Vrydag van een hooikar ge vallen en in zijn val gegrepen en mee gesleurd door een stoomtram, met het gevolg, dat hy kort daarna is overleden. Te Loon op Zand is de schoen maker M. v. L. uit Dongen, die daar was komen kermishouden, door K. v. H. ernstig met een mes gestoken. Zijn toestand ia zorgwekkend. Avp. Donderdagmiddag ging de 11-jarige G. A. met zijn ouderen broer mee naar de steenfabriek de Cleefsche waard te Arnhem. Hier wilde hij een lorrie ge vuld met steenen voortbewegen. Plot seling kantelde de wagen, met het onge lukkige gevolg, dat het kind er onder kwam en zoodanige verwondingen kreeg, dat het korten tijd later overleed. Te Deva (Hongarije) is een krank zinnige, zekere Budruch, een kerk binnengedrongen. Hij klom op den toren en begon de klokken te luiden. De inwoners kwamen aanloopen, waarna de krankzinnige met zyn revolver begon te schieten. Vier personen werden gedood. Toen de politie in de kerk en den toren wilde dringen, werd door eeD messteek van B. een hunner zwaar gewond in het onderlijf. Twee kregen een steek in het oog. Toen de man al zijn patronen verschoten had en er geen ontkomen meer aan was, sprong hij uit den toren en werd met verplet terde ledematen dood opgenomen. HULST, 27 Jjili. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,—rogge f8,—wintergerst f 0, zomergerst f0,haverf8,erwten f10,75, witteboonenf,-bruineboonen fdui- venboonen f paardenboonen f boek weit f0,lijnzaad f koolzaad per 100 L. 16,aardappels fO,— Boter per kilo f 1,30, eieren per 26 stuks f 0, Er waren ter veemarkt te koop gesteld 16 stuks rundvee, 27 varkens en 0 paarden, waarvan rerkocht 10 stuks rundvee, 18 varkens en 0 paarden. Na een woordentwist over kibbe lende kinderen heeft de bakkersknecht Van S. te Leeuwarden een moordaanslag gepleegd op vrouw Feenstra, zijn buur vrouw. Deze vluchtte na de ruzie in haar woning op het oogenblik, dat v. S. drie schoten loste door de ruiten van haar woning, echter zonder de vrouw te treffen. De dader is aangehouden Avp. Te Velsen is een bijzonder onge lukkig of gelukkigatgeloopen poging tot inbraak gedaan in de villa van den heer v. 't K vertelt het N.v.d.D. De dilettant-inbreker verbrak het gaas van het raampje van het privaat en klauterde naar binnen. Maar by dien toer verloor hij het evenwicht en greep de ketting van het closet. Door dit gediAxisch midden in den nacht werd de bewoner wakker en begaf zich naar beneden, waarop de inbreker, blijkbaar langs denzelfden en onceremonieelen weg dien hij eerst gekozen had, zich direct verwijderde, niets achterlatende dan wat vuile vlekken, een gebroken steenen tabakspijp en wat afgebrande lucifers. Avp Onmenschen. In de laatste dagen is het te Venlo wederom tweemalen voorgekomen dat onmenschen op beest achtige manier paarden, die in den omtrek dier stad in de weide liepen, martelden, waarschijnlijk met het doel op den eigenaar een lage wraak te nemen, schrijft de Geld. Zoo werd een der dieren, een waardevolle merrie: met een mes, bestreken met vergift,, in de lies gestoken, zoodat het arme dier moest worden afgemaakt en zelfs het vleesch gedeeltelijk voor de con sumptie ongeschikt was. Op een andere plaats werd een paard met een mes den kop doorkerfd op afschuwelijke wijze. Dit kon evenwel behouden blij ven Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (by Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 29 Juli: Matige Westelijke tot Noordwestelijke wind. Zwaar tot half bewolkt. Waar schijnlijk enkele regenbuien. Zelfde warmtegraad. radige Wegens vergevorderd sei zoen worden de nog voor- met 20 pet. korting opgeruimd. (10) Aanbevelend, De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van EDM. VAN DEN BERG, timmerman te Axel, aan het door hem nog bewoonde huis aan de Markt aldaar, op Zaterdag den 8 Augustus 1914, des namiddags ten 2 ure, verkoopen EENE PARTIJ als: Toonbank, Buffet, Versijp, I Tafels, Stoelen, Kasten (alles zoo goed als nieuw), Ledikanten, Bedden (w. o. 2 Pluimenbedden), nieuwe Buis kachel, Spiegels, 2 Regulateurs, Lessenaar, Kleerkast, Bierschraag, Fiets en hetgeen meer zal worden geveild.

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3