Een net Dagmeisje, Schoen- en Zadelmakerij Marktberichten. Advertentien. GEVRAAGD: Tevens open ik een 4 en 5 guldens Schoenwinkel, waar de duurste tot de goedkoopste schoenen te bekomen zijn. Prachtig Luxe Tuig en Hengst-Monteeringen, Zweepen, Lantaarns, alle soorten Leidsels, Touwwerk, enz. enz. P. MALJAARS, de- (uit Tholen. De chauffeur en- laatstge noemde sprongen uit de auto, de an- Weren geraakten te water, doch werden [gered. De heer v. d. Lek, die op het punt stond van verdrinken, werd gered door 'den veerknecht C. Schot. De auto kon bij ebbe weder op den Wal gebracht worden. flet ongeluk geschiedde aan den Bra- brantschen wal. M. Crt. Verdronken. Zondag is de 20-jarige schildersgezel j, F- van Zoutkamp bij 't baden in de Lauwerszee verdronken, 's Avonds wefd zijn lijk opgehaald. Te Dordrecht is de 17-jarige v. E. bij bet zwemmen in de Merwede ver dronken. In de Maas onder Grave is Zondag een 16-jarige jongen bij het zwemmen verdronken. Te Delft is de 23-jarige werkman H. v. d. H. in beschonken toestand in het provinciaal kanaal geraakt en ver dronken. Zaterdagavond kwart voor elven ge raakten twee jongelieden, die uit een tapperij aan de Lange Haven te Schie dam waren gekomen, vechtende te water. Slechts één van hen, zekere Pluym, kon gered wordende ander, Richters gebeeteD, is verdronken. Zaterdagnamiddag is bij het zwemmen in de Vecht bij Ommen de !9-jarige zoon van ds. U. aldaar verdronken. iV. R. Crt. -— De 18-jarige M. O., geboren te (Puchhof, matroos van het in de Schie- haven te Rotterdam liggende stoomschip Riga, is Zondag bij het zwemmen in die haven verdronken. Hij was daar met eenige andere schepelingen van de Riga aan het zwemmen, toen hy plot seling, om hulp roepende, in de diepte verdween. Vyf minuten later haalde een van zijn kameraden hem met een haak boven water. Dr. HuddlestoD mpest echter na een uür den dood vast stellen. Op verzoek van den kapitein van het stoomschip, is het lijk naar de algemeene begraafplaats te Crooswijk vervoerd. Men ziet dus weer Al kan men nog zoo goed zwemmen en al is hulp in de nabijheid, dat verdrinken nooit onmoge lijk is. Dit ter waarschuwing jongens Te St. Maarten (N.-H.) is het zoontje van den heer M.. dat voor zijn jonger broertje de pet uit het water wilde halen, in de sloot gevallen en ver dronken. Avp. Bij een familie te Stavenisse is bericht ontvangen, dat het 5 jarig meisje van schipper M. D., die met zijn vaartuig te Brussel lag, overboord is geslagen en verdronken. Atp. Vrijdagmiddag wilde de 76 jarige vader van den stationschef te Egmond i aan Zee op de reeds in beweging zijnde tram stappen. Hy stapte mis en beide beenen werden hem afgeredeneven later is de oude man overleden. Zondagavond heeft de heer G. P., eigenaar van een diamantslijperij te Amsterdam bij de politie te Rozendaal aangifte gedaan, dat hij in den trein van Amsterdam naar Antwerpen ver moedelijk tusschen Rozendaal en Es- schen beroofd is geworden van een portefeuille met ongeveer 1Q0,000aan diamanten. Van den dader geen spoor te vinden. N. v. d. D. Terwijl de voerman A. V. te Hooge Mierde (N.-Br.) een kar schors vervoerde, is zijn 11 jarig zoontje onder het voertuig geraakt. Het kind was onmiddellijk dood. Avp. Schandelijk. De dochter van den arbeider v. d. W. te Slagharen is ge arreeteerd, omdat zij het water in de put van haar buurman heeft vergiftigd. Z\j heeft bekend. Avp. Gisteren is te 's-Gravenhage de sedert eenigen tijd verwachte staking uitgebroken onder de tramconducteurs en daarmede is Den Haag thans van alle tramverkeer verstoken. Weliswaar probeerde de directie eenige trams te laten loopen, maar het publiek maakte er geen gebruik van, terwijl de be stuurders met zooveel moeilijkheden te kampen hadden, dat de directie des avonds om 8 uur besluiten moest het bijltje er bij neer te leggen. Na de weigering van Zaterdagmiddag om de eischen der stakers in overweging te nemen, is door den burgemeester nog een poging tot bemiddeling beproetd. De directie weigerde echter, in tegen stelling met het personeel, om deze bemiddeling te aanvaarden. De directie van de tram had besloten Zondag voor 12 uren geen trams te laten loopen en zoo bood Den Haag dan een zeer rustig schouwspel, het Plein leek een provincie stadsmarktje. By de remises werd natuurlijk zwaar ge post, zoowel door de stakers als door de politie en rijksveldwacht. Op de straten deelde het personeel circulaires uit en ondervond van het publiek, dat bijna geheel op zijn hand is, veel be langstelling. Omstreeks twee uur, toen een rijtuig van lijn I op zijn weg door de Wagen straat, ongeveer ter hoogte van de Amsterdamsche Veerkade gekomen was, versperden een 2-tal rijtuigen de rails. Het'publiek hield de paarden tegen, zoodat het voor het trampersoneel ou mogelijk was ze van het tramspoor te verwijderen. Op de tram, waarop gesteenigd werd zag de begeleidende politieagent zich gedwongen zijn revolver in de lucht af te vuren ter waarschuwing. Dit gaf zooveel opluchting, dat de zwaar ge havende tram door kon ryden. Onder hen die aan dit relletje deelnamen was geen enkele staker. De stakers houden vast aan het consigne om geen relletjes te verwekken. Op de Delftsche stoomtram, die eerst al evenmin reed, werd 's morgens om streeks 10 uur de dienst hervat, doch zeer ongeregeld en met groote tusschen poozen. Kantoorpersoneel deed hier als conducteur dienst. De machinisten doen niet aan de staking mede. M. Crt. Te Zaandam is uit een, door een lid van het personeel der firma Verkade in de fabriek opgehangen jas 120 ontvreemd. Avp. Een goed vruchtenjaar Te Culem borg zijn de eerste peren geplukt. Het notengewas onder Geldermalsen, Mete ren, Tricht, Buurmalsen en Erichem is voor 5 a 5.50 per H L. op het hout verkocht. Het gewas is overvloedig. De pluk der meikersen in de Betuwe is zoo goed als geëindigd nog een paar dagen de pluk van volgers en zwarte kersen en de campagne behoort tot het verleden. Doordat 't buitenland, hoofd zakelijk Duitschland, niet afnam, zijn de prijzen steeds laag en kunnen deze over liet geheele seizoen worden geschat op 7 a 8 ct. per pond. De zwarte kersen gelden 10 a 11 ct. per pond. In den besseuhandel, die in vollen gang is, dalen de prijzen. Avp. Het echtpaar B. te Winterswijk, zat Vrijdagmiddag een kopje thee te drinken. De man moest even een bood schap doen naar een dichtbijwonend familielid en ondertusschen zou zijn 76 jarige echtgenoote iets uit de schuur halen. Toen de man na een paarminuten thuis kwam, miste hij zijn vrouw en voud haar dood in de schuur liggen, waarschijnlijk door een beroerte ge troffeD. Avp. 'Dat men by een examen pech kan hebben is gebleken by het examen voor toelating tot het le studiejaar van den cursus bij de infanterie, waarvoor de eischen heel matig gesteld zijn. Onder de niet-geslaagden is een korpo raal iu het bezit van het diploma eind-examen H. B. S. 5j. c. Avp. Proces Wilmart. De advocaat van Nestor Wilmart is nu ook aan het woord geweest. Hij betoogde, dat de oud-directeur van de spoorwegmaatschappij Gent-Ter Neuzen een miljoen 200.Ö00 fr. daaraan schuldig is, maar dat hij ongeveer dezelfde som van dit lichaam te vorderen heeft. Voorts trachtte de verdediger aan te toonen, 4at Nestor, al gaf hy wel eens schitterende teesten, een werker was. Hij was voorzitter van een heelen boel beheerraden, die veel arbeid van hem eischten. Toen de advocaat sprak van de moeite, die Wilmart zich gegeven zou hebben, om het vermogen van zijn broer en zuster te redden schreide de beklaagde. M. Crt. Het onderzoek naar de ramp van de Empress of Ireland. De conclusies, door de commissie van onderzoek inzake de aanvaring op de Sint Lourens-rivier tusschen de Empress of Ireland en de Storstad vastgesteld, luiden blykens de N. R. Crt. aldus Tuftenes, de officier die tydens de aanvaring het commando over de Stor stad voerde, treft volgens de commissie de schuld voor de aanvaring, omdat bij de koers van de Storstad heeft veranderd en heeft nagelaten den kapitein te waarschuwen toen hij den mist zag naderen. De ramp mag volgens de commissie geenszins worden toegeschreven aan eigenaardigheden vaD den waterweg op. de St. Lourens, zij had onder gelijke omstandigheden overal kunnen voor komen. De kwestie der verantwoordelijkheid voor de ramp noemt de commissie ge makkelijk op te lossen, omdat zy be- heerscht wordt door de vraag, welk van beide schepen tydens den mist zyn koers heeft veranderd. Indien Tuftenes verondersteld heelt, dat de Empress of Ireland de Storstad aan bakboordzijde heeft willen voorbij varen en dat zij door haar lichten dat voornemen te kennen heeft gegeven, dan heeft hij zich vergist. Die vergis sing zou echter geen kwade gevolgen hebben gehad als de Storstad maar dezelfde koers had gehouden. Voorts geeft de commissie als haar meening te kennen dat kapitein Kendall (van de Empress) beter zou hebben gedaan al3 hij de Storstad meer ruimte had gelaten om te passeeren. Dat hy zulks heeft nagelaten beschouwt de commissie echter niet als bijkomende reden voor de aanvaring. Ook kan men niet zeggen dat het bevel om te stoppen, door Kendall uit voorzorg gegeven, blyk geeft van weinig beleid. Het snelle zinken van de Empress verklaart de commissie uit de gedeelte lijke vernieling van het gesloten water dichte schot tusschen de beide machine kamers. De commissie beveelt voor de toe komst aaD, alle patrijspoorten en zooveel mogelijk waterdichte schotten tijdens mist te sluiten en vlotten gereed te houden, die vanzelf wegdry ven als een schip zinkt. HULST, 13 Juli. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,rogge f8, - wintergerst f 0, zomergerst f0,haver f8,erwten f10, witteboonen f ,- brnineboonen fdui- venboonen f paardenboonen f boek weit f0,lijnzaad fOO, koolzaad per 100L. f 15,aardappels f0, Boter per kilo f 1,20, eieren por 26 stuks 11,— Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (by Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 15 Juli Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidwestelijke wind. Half tot zwaar bewolkt. Droog weer, behoudens on weer. Zelfde warmtegraad. Het Bestuur der Kolen- vereeniging „De Herleving" te Axel, maakt aan bare leden bekend, dat een algemeene ledenver gadering zal worden gehouden op Zaterdag 25 Juli 1914, des avonds om 6 nur bij den heer Gilijamse. Een ieder die wenscht LID te worden van bovengenoemde vereeniging, ge lieve zich tot die vergadering te wen den, waar zij dan tevens hunne be- noodigde kolen nog kunnen békomen, die in de eerste helft van September a.s. zullen geleverd worden. Namens het Bestuur, P. VAN DUKE, Voorzitter. P. DEES Pz., Secretaris. gereed om te sntyden. Te bevragen bij J. DE REGT, Smid- schorre, Axel. bij J. J. DE LOZANNE, Meubelhandel. Ondergeteekende geeft bij deze het geachte publiek van Axel kennis dat hij met 1 Augustus een zal openen in de Weststraat te Axel. Hopende door een nette en vlugge bediening het vertrouwen van het publiek waardig te maken. Reparatiën worden vlug en als nieuw afgeleverd. Prima leer. Concurreerende prijzen. Op het gebied van zadelmakerij kan men hier alles bekomen. N. B. Op alle reparaties wordt bij contante betaling 10 percent en op jaarrekening 5 percent korting toegestaan. Onder minzame aanbeveling, Axelsche Schoen- en Zadelmakerij.

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3