Rechtszaken. Gemengd Nieuws. leren ooals aan- ier in 'P,en menl overl eeni- alle I r bij iners toon- men, 3t del i het' ihten Is nu Hing ver- i een met zijne tuur te oopt ie te der tzy, nen, den, het lzoo iden ner- llen toe- 'den A. Afdeeling Hengsten. Klasse I. Vierjarige en oudere hengsten. Zes prijzen 1 verguld zilveren, 2 zilveren en 3 bronzen medailles. Jury: Carl Meulenberg, te Aachen, J. J. Schuiringa, Winsum en Ed. Ver- schueren, Stoppeldijk. Ie prijs Mon Rève de Roeulx, van de vereen. „De Toekomst" te Axel. 2e Opéra du Fosteau, van de vereen. ||Absdale" te St. Jansteen. 3e Bourgogne II, van W. Dieleman te Axel. 4e Jules de Kiel, van J. de Putter te Axel. 5e Bristol, van de vereen. „Vooruit gang" te Kloosterzande. 6e Espoir, van de Wed. Daelman te Westdorpe. Eervolle vermelding kregen Mustafa van H. Bonte te Koewacht en Gamin van J. de Putter. Klasse II. Driejarige hengsten (1911). Vier prijzen 1 verguld zilveren, zilveren en 2 bronzen medailles. Jury als bij klasse I. Ie prijs Monaco, van „DeToekomst." 2e Max, van E. C. Dumoleyn te Sas van Gent. 3e Néro, van P. Vael—Ysebaert te St. Jansteen. 4e Arceau, van de vereèn. „Eigen Hulp" te Axel. 4e Diogène, van B. C. Puylaert, Zuiddorpe. 5e Avenir, van F. van Driel, Axel. Eerv. verm. verkregen Carlos van Wed. Er. Hoefnagels, Ivo, van Victor Boeding, Stoppeldijk en Condor van Pb. J. van Dixhoorn. Klasse III. Tweejarige hengsten (1912). Vyf prijzen: 1 verguld zilveren, 2 zilveren en 2 bronzen medailles. I Jury als bij klasse I. Ie prys Carlos, van Wed. Fr. Hoef nagels, Clinge. 2e Condé, van Ph. J. van Dixhoorn te Axel. 3e Carlos II, van J. van Geijt, Honte ni8se - Terhole. Klasse IV. Éénjarige hengsten (1913). I Vijf prijzen1 verguld zilveren, 2 zilveren en 2 bronzen medailles. Jury als bij klasse I. Ie prijs Couriet, van P. Vael-Ysebaert. I 2e Cesar, van J. F. de Maat-Lemsen. 3e Dauphin, van Ph. J. v. Dixhoorn. 4e Blis, van F. van Driel. 5e Emir, van B. C. Puylaert. Klasse V Hengstveulens (1914). Vijf prijzeu1 verguld zilveren, 2 zilveren en 2 bronzen medailles. Hierbij krijgt nog de le prijs 6, de 2e 5, 3e prijs 4, 4e prys 3 en de 5e prys 2. Jury: A. Lako, Sluis, A. de Bruyckere, ^Breskens en D. Fassaert, Stoppeldijk, f le prijs A. J. Cammaert—Buijsrogge te St. Jansteen. 2e Bengal, van H. P. Puylaert te Zuiddorpe. 3e Louis, van E. C. Dumoleyn. 4e Dollar, van E. P. Staal, Stoppeldijk. 5e Dr de Bakker, Westdorpe. I Eerv. verm. verkregen Max van M. iDekker, Zaamslag en Erfgraat van S. be Feijter. Klasse VI. I Merrieveulens (1914). I V(jt prijzen1 verguld zilveren, 2 zilveren en 2 bronzen medailles. I Bij den eersten prijs wordt 6 ge voegd, b(j den tweeden 5, den derden f 4, den vierden 3 en den vijfden 2. le prijs Sulia, van P. Serrarens-Ver- eecken, Stoppeldijk. 2e Lisette, van J. Dieleman, Zuid- rfpe. 3e Flora van M. Dekker, Zaamslag. I 4e Dorina van F. van Hoeve, Axel. 5e Gebr. Dieleman, paardenhandel fe Axel. Eerv. verm. verkregen Melkmeid van Jan de Putter Jz Edelweis van Ph. J. I van Dixhoorn, Héléna d'Hulst van B. de Deckere, Hulst en Gebr. Dieleman. B. Afdeeling Merriën. Klasse I. Vierjarige en oudere merriën, heb bende een stokmaat van meer dan '1,60 meter. Tien prijzen 1 verguld zilveren, 4 zilveren en 5 bronzen medailles. JuryH. Bommers, Kempen bij Crefeld, Joh. de Feyter, Zaamslag en A. Mansfeit, Bergen op Zoom. le prijs Bienfaite de P. R. N., van P. Vael Ysebaert. 2e Florine, van Ph. J. v. Dixhoorn. 3e Bavette, van dezellde. 4e Sarah de Wannegem, van B. de Deckere, Hulst. 5e Sjora, van Ph. J. van Dixhoorn. 6e Souvenir, van dezelfde. 7e Emma, van J. de Putter Jz. 8e Truida, van dezelfde. 9e Juliana, van Ph. J. v. Dixhoorn. 10e Rosette, van B. C. Puylaert. lie Lady, van dezelfde. Eerv. verm. verkregen Rosette, van H. P. Puylaert, Alice, van Ph. J. van Dixhoorn en Lisette II de Velsicque, van E. B. Plasschaert, St. Jansteen. Klasse II. Vierjarige en oudere merriëD, heb bende een stokmaat van 1,60 meter of minder. Zeven pryzen1 verguld zilveren, 2 zilveren en 4 bronzen medailles. Jury als B klasse I. le prijs Marie, van Ph. J. v. Dixhoorn. 2e Marquise de Rosseignies, van dezelfde. 3e Coquette, van F. van Hoeve, Axel 4e Marianne II, van Ph. J. v. Dixhoorn. 5e Lisa, van P. Vael-Ysebaert. 6e Liza, van Wed. L Stallaert, Hontenisse. 7e Lionnesse, van J. F. de Maat- Lemsen, Stoppeldijk. Klasse III. Driejarige merriën (1911). Zeven prijzen: 1 verguld zilveren, 3 zilveren en 3 bronzen medailles. JuryL. Colsen, Hontenisse, P. Vogelaar, St. Philipsland en P. de Vleeschouwer, Sas van Gent. le prys Truitje, van A. Dieleman, Zaamslag. 2e Bavarde, van W. Dieleman Fz., Axel. 3e Lizerone, van J. de Putter. 4e Emma, van Wed. Th. C. Serrarens, Stoppeldijk. 5e Kimono, van Ph. J. v. Dixhoorn. 6e Snel, van K. v. Hoeve, Zaamslag. 7e Martha, van A. Cammaert, Zaamslag. Eerv. verm. Belle, van Wed. J. F. Cornelisse, Stoppeldyk. Klasse IV. Tweejarige merriën (1912). Zeven pryzen 1 verguld zilveren, 3 zilveren en 3 bronzen medailles. Jury als B klasse III. le prys Babette van H. P. Puylaert. 2e Beate van P. Vael-Yzebaert. 3e Cubus, van Ph. J. van Dixhoorn. 4e Calista, van B. van Mol, Schudde- beurs, Hulst. 5e Paula, van J. de Putter. 6e Compleet, van Ph. J. v. Dixhoorn. 7e Carolina, van dezelfde. Eerv. verm. Chamburette, van E. B. van Ac ter, Westdorpe, Ada, van J.de Putter. Klasse V. Éénjarige merriën (1913). Vijf pryzen 1 verguld zilveren, 2 zilveren en 2 bronzen medailles. Jury als A klasse V. le prijs Coquette, van E. B. Plas schaert, St. Jansteen. 2e Bella, van H. P. Puylaert. 3e Blondine, van C. de Putter, Axel, Vaartwyk. 4e Tobby, van H. P. Puylaert. 5e Paula, van B. de Deckere, Hulst. Eerv. verm. Eclipse, van A.Buysse, Westdorpe, Cora, van Joh. de Feijter Pz., Zaamslag en Decentie van Ph. J. van Dixhoorn. C. Afdeeling Kampioenschap. Als kampioenhengst, d. w. z. de beste hengst, die zich onder de eerste en tweede prijswinners der hengsten be vond, werd aangewezen Mon Réve de Roeulx, van „De Toekomst." Als kampioen merrie, d. i. de beste, die onder klassen 1, 2 en 3 van de afd. B was voorgebracht, werd aangewezen Bienfaite de P. R. N. van P. Vael- Ysebaert. Als prys werd den eigenaar hiervoor een foto toegedacht. Afdeeling D. Hengsten met afstammelingen. Voor de beste twee groepen, bestaande uit een hengst met minstens 5 afstam melingen van 1 jaar of ouder, was een certificaat beschikbaar gesteld met portret. Hiervoor waren 9 deelnemers inge schreven. De winners waren Mon Rève de Roeulx en Opéra du Fosteau. E. Afdeeling Vierspannen. Bij deze afdeeling wordt meer speciaal gelet op het goed voor brengen van een vierspan paarden, zooveel mogelijk van dezelfde kleur. Ze behoeven echter niet als vroeger alle 4 van denzelfden eigenaar te zijn, zoodat in combinatie kan gewerkt worden. Er waren 7 deelnemers, voor 4 prijzen, resp. van f 10, 7,50, 6 en 4. le prys Ph. J. van Dixhoorn, 2e Jan de Putter, 3e B. C. Puylaert, 4e Ph. J. van Dixhoorn en 5e J. F. de Maat Lemsen. Arrond. Rechtbank te Middelburg. In de Vrijdag gehouden zitting van bovengenoemde rechtbank werd J. A., 29 j., stoker, thans zonder vaste woon plaats en gedetineerd te Middelburg, veroordeeld tot 3 maanden gevang, met aftrek der preventieve hechtenis (eisch idem), wegens verduistering van een rijwiel gepleegd te Sas van Gent. - Door de rechtbank te Middelburg werd rechtsingang verleend met ge vangenneming tegen J. P., oud 43 j., geboren te Hoek, thans verblijvende te O. en W.-Souburg, ter zake van ver duistering van rijwielen op Walcheren. Beklaagde is naar het huis van be waring overgebracht. De Hooge Raad te 's-Gravenhage verwierp het cassatie beroep van N. en F. V., kooplieden in rijwielen en naai machines te Zaamslag, tegen hun ver oordeeling tot 17, jaar gevangenisstraf wegens bedriegelijke bankbreuk. Midd. Crt. Ernstige brand te Vlissingen. Vrijdagnacht heeft te Vlissingen een brand gewoed, die in hevigheid voor den jongsten kerkbrand niet heeft onderge daan. In korten tijd is namelijk de zagerij en schaverij met een zeer grooten voor raad kostbaar hout, alles behoorende aan de Kon. Mij. „De Schelde", in vlammen opgegaan. De gebouwen zijn eerst een paar jaar geleden opgetrokken en waren dus, evenals de machines nog nieuw. Omstreeks 11 uur werd de brand op gemerkt. De baas van de zagerij, die een der eerste op 't terrein aanwezig was stelde de plaatselijke bluschmiddelen met be hulp van opvarenden van het marine- bergingsvaartuig in werking. Met die paar stralen mocht het echter niet gelukken het vuur in den aanvang te stuiten en toen ongeveer 12 uur al het materiaal en ook dat der marine en infanterie in werking was gesteld, stond 't gebouw en omgeving in lichte laaie. Aap dfen waterkant was tegen het gebouw een groote houtvoorraad opge stapeld, waaronder 1000 dekdeelen voor het stoomschip Tjikembang. Ook daar achter waren schuren met kostbaar, kurkdroog teakhout. Om twaalf uur sloegen de vlammen van alle kanten hoog uit, terwijl een vonkenregen op de duizenden toeschou wers, die aan de overzijde van het kanaal van 't vuurwerk genoten neerdaalde. Gelukkig was de zwakke wind niet in de richting der huizenrij. Toch had het hoofd der brandweer, deheer Wemel- sfelder voorzichtigheidshalve daar een spuit gestationneerd. Deze heeft echter geen dienst behoe ven te doen. Daar 't spoedig bleek dat de gebouwen en aangetaste stapelt niet te houden waren, bepaalde de brandweer zich er toe de niet aangetaste schuren en stapels nat te houden. Heele stapels hout werden in 't kanaal geworpen en zoo ver het vuur bewaard. Wie de stapels hout ziet, die vlak bij het verzengende vuur hebben gelegen en onaangetast bleven, die moet erken nen, dat de brandweer flink werk heeft Om 3 uur konden de meeste spuiten inrukken. De stoomspuit bleef de smeu lende massa nat houden, daarin door nog een drietal slangen op de waterlei ding en een van 't bergingsvaartuig Omtrent de oorzaak tast men in 't duister. De baas heeft by 't verlaten der fabriek - half zeven niets gemerkt. Verzekering dekt de schade. M. Ct. Dood door schuld Te Westwoud is de 18 jarige timmermansgezel C. K uit Medemblik, bij het werk op een stelling aan een nieuwgebouwd huis met het hoofd voorover op een straatje van gewapend beton gevallen en ge dood. Ter gerechtelijke schouwing is het lijk naar Alkmaar vervoerd. De officier van justitie en de gemeente architect van Hoorn hebben een onder zoek ingesteld naar de stellingeen batting is in beslag genomen. Avp. Een dievenbende. De Dordtsche Ct. meldt Dezer dagen is een dievenbende ont dekt, waarvan thans niet minder dan negen leden voorloopig opgesloten zitten in het Huis van Bewaring te Dordrecht. Het hoofdkwartier van de vennootschap was te Zwijndrecht gevestigd, en van daar uit werd in diverse richtingen geopereerd. Letterlijk alles was van hun gading. De heeren „deden" zoowel in gouden en zilveren voorwerpen, als in kunstmest. Verder waren graan, lijnkoeken, staaldraad enz. van hun gading. Ook de zware koperen bel aan het Puttershoeksche veer, welke eenigen tijd geleden werd vermist, hebben ze ingepalmd. De diefstal van een vat olie gaf den draad tot de ontdekking in handen. Dat de zaken goed gingen, blijkt wel hieruit, dat een der vennooten in het bezit was van een prachtige motorvlet, waarmede de buit naar Rotterdam of Dordt werd vervoerd. De eigenaar van dit luxe-vaartuigje is er, toen hij be merkte, dat de kans gekeerd was, gauw van door gegaan, hy is over de grenzen gevlucht. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (by Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 24 Juni. Zwakke tot matige, meest Zuidwestel. wind. Zwaar- tot half bewolkt. Nog kans op een enkele regen- of onweersbui. Iets warmer.

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3