Binnenland. Landbouw. Gemengd Nieuws. Tot lid van de Eerste Kamer (vac. Pelinck) is door de Prov. Staten van Drente gekozen jhr. mr. G. H v. Holthe tot Echten, met 22 van de 33 st. Mr. W. Th. Eylerts de Haan kreeg 7 en het oud lid der Tweede Kamer mr. E. A. Smidt 4 itemmen. Naar het Vad. mededeelt, zullen de dyken van Noord Beveland in 1914 op verschillende plaatsen een belangrijke verbetering ondergaan. Zoo zal de dijk van den Oud Noordbevelandpolder over een uur gaans verhoogd worden met gewapend beton. Aan den polder Al te Klein worden betonglooiïngen aangelegd. Deze werken, die een uilgaaf van ƒ50,000 vorderen, worden uitgevoerd volgens het bekende systeem De Muralt. Het aandeel van de prov. Zeeland in de som van 75,000, welke jaarlijks door het ryk wordt uitgekeerd aan de Provinciale Regelings-commissie voor de paardenfokkerij bedraagt voor het jaar 1914 14,215. Zooals men weet wordt de Rijkssubsidie verdeeld naar even redigheid van het aantal gedekte mer ries in iedere provincie. Wanneer men nu ziet dat Zeeland nagenoeg het vijfde deel van de geheele subsidie bekomt, kan men daaruit besluiten, dat men zich in deze provincie met einst op de paardenfokkerij toelegt. M Crt. AXEL, 31 Maart 1914. By het Zaterdag alhier gehouden toelatings-examen voor de Rijksnor-^ maallessen en de daaraan verbonden' voorbereidende klassen zijn geslaagd Voor de derde klasseC. A. Baert te Hontenissevoor de eerste klasse F. M. Mangold te Axel; E. C. Ver- straeten te Cliuge G. Lauret te Over slag A. F. Reingoud te Hulst; C. J. Overbeeke en M. Vinke te Ossenisse H. A. J. de Vries te Hontenisse en A. J. Serrarens te Stoppeldijk; voor de voorbereidende klasse, 2e atd.M. A. de Putter te Neuzenvoor de voorbereidende klasse, le afd.D. A. van SluisChr. P. OlijslagerW. P. de Jonge en W. A. van Maris te Axel J. M. van Mossevelde en O. T. R. Hamerlinck te Koewacht. door schitterende proeven van haar stem. »Joséphina pas toch op, je doet me ■tikken Ik zal geen adem kunnen halen.ah ah ah ah 1 ah A a a a ah Hoor je niet hoe dof dat klinkt. Maak het een beetje losser ah! ah ah a a a - a - ah Ik denk dat ik op stem zal zyn. O, daar steek je mij een speld in den rug Een vroolijke lach weerklonk tegelij- kertyd met dezen uitroep van smart. Het was de schoone mevrouw Trésorier, die in de aangrenzende kamer, van de andere slechts door een portière geschei- den, op en neer liep, voor den grooten kapspiegel haar slanke taille buigende voor den rol als kamermeisje, dien zij zou spelen. »Gij lacht ondeugd,* zeiae Mevrouw Jessac, »men kan wel merken dat gij zeker zijt succes te zullen hebben »Dat zullen wij allen hebben, want, om de waarheid te zeggen, wij zijn uitstekend Hè, wie is daar Men mag hier niet binnenkomen U Deze uitroep vond zyn reden in de poging, die van buiten gedaan werd om de deur te openen. »Wees maar niet bang, ik ben het maar!* klinkt de vroolijke stem van baron de Cravant. »Wat 1 U is het maar roept mevrouw Trésorier, »maar dat is nog erger 1 Wilt ge de deur wel eens dicht doen. Maar als ik dat doe, kan ik niet meer De landbouwer A. D., wonende in den Van Wuijckhuizenpolder, onder de gemeente Hoek, reed Zaterdag met een ledigen wagen bespannen met 2 paaiden, op den weg van de Posthoorn naar Philippine. Met hem bevonden zich nog 2 mannen op den wagen. Eensklaps werd de koppelbout, die het voor- en achterstel van den wagen ver bindt, uitgelicht, en geraakten de twee wagendeelen los. D. kwam te vallen en geraakte bekneld tusschen het zweek- hout en de boomplank van den wagen. Bewusteloos werd hij van onder den wagen gebaald en in eene herberg in de nabijheid binnen gedragen. De ge neesheer van Bouchaute, wiens hulp werd ingeroepen, kon geenerlei breuk constateeren. Per draagbaar werd D. naar zijn woning vervoerd. Hij kan noch staan, noch zitten, en voelt veel pijn in beenen en lenden, doch ook Dr. Doyer, van Hoek, kan geen lichaams breuk ontdekken. Tem. Crt. Een buitenkansje. In den loop der vorige week bezocht de Koningin op haar tochtje door Noord-Holland, het fort te Edam. Een van hare auto's zakte toen in den berm van den weg en eenige mannen waren behulpzaam bij het weder opbrengen van dat rijtuig. De burgemeester van Edam ontving nu van den adjudant van dienst een niet onaanzienlijk bedrag ter verdeeling onder die behulpzame personen. Avp. Vrijdagmorgen is een chauffeur, die in beschonken toestand verkeerde, op den Vinkweg by Leiden tegen een paal gereden, waardoor de auto ernstig werd beschadigd. Even later reed hij met zijn auto in het Rijn en Schie- kanaal. Door boven op de auto te klauteren wist hij zich voor verdrinken te behoeden. Gslukkig had hy even te voren een paar passagiers afgezet. De politie heeft hem ingerekend. Hy verklaarde, dat er nog een persoon in de auto zat, toen hij in het water reed. De politie heeft gedregd, maar zonder resultaat. De auto is later door een kraan van een stoomboot op het droge gebracht. Avp. Te Noordwolde (Fr.) was een man bezig twijg te schillen. Het ines schoot uit en trof zijn kleindochtertje, door zijn vrouw op den arm gedragen, in het achterhoofd. Het kind stierf kort daarop. tot u spreken en als ik niet tot u spreek, kunt gij niet vernemen wat ik u te zeggen heb. »Dat is zoo. Welnu, zet dan de deur op een kier, maar niet kijken Waai om niet? U kunt mij best ont vangen Gij staat in uw corset en japon.* »Hoe weet ge dat?* »Wel, en de spiegel dan »0 wee Mevrouw Trésorier vliegt naar de portière van de toiletkamer en verbergt zich daar half achtei. Vraag thans wat gij weten wilt.* >Is Armaud soms hier?* »Hier? De graaf? Terwijl ik mij kleed? Maar zijt gij nu mal! Louise, hoort ge wat mijnheer Cravant my durft vragen »'tls onbeschaamd van hem,* roept mevrouw Jessac »ah ah ah a-a a ah Maar ik zou wel willen dat men den graaf vond, want het zou nuttig zijn nog even te repeteeren op ons nieuw tooneel, voor de voorstelling begint.* »Welnu, hij is gevlucht als een scha duw. »Maar hij heeft toch gezegdik zal terugkomen.* »Ik hoop het alles doet het gelooveD. Maar 't is toch bijzonderIk heb het heele huis doorzocht. Mijn laatste hoop was dat hij bij u zou wezen »Nogmaals Het Rynschip Drughorn 8, geladen met 2500 ton ijzererts, bij Rotterdam ter hoogte van de Oude Plantage voor anker liggende, is Vrijdagnamiddag door het van boven komende stoomschip Andromeda, dat vermoedelijk uit zijn roer liep, in het midden aangevaren. Het Rijnschip maakte dadelijk water, kreeg zware avery en is met moeite naar de haven van Burgerhout'smachine- fabriek en scheepswerf gesleept, waar het gezonken is. De Andromeda liep schade op aan den voorsteven. Fersoón- lijke ongelukken hadden er niet bij plaats. Avp. Een „grappenmaker"Verscheiden leveranciers te Amsterdam zyn het slachtoffer geworden zonder geldelyk nadeel van een grappenmaker. Aan de Huishoudschool op het Zandpad werd 's morgens een groote kar met kruide nierswaren bezorgd, ter waarde van f 190, op den voet gevolgd door den eigenaar van de zaak, met reclameplaten beladen, die hij zoo'n goede nieuwe klant zelf wensebte aan te bieden. Van de bestelling wist men aan de Huishoudschool evenwel niets, zoodat de geheele zending aftrok. Even later kwam er een wagen met kristal, volgens de bijgevoegde rekening ten bedrage van ruim 1000, dat evenmin besteld was'n paar groote pakken dames- onderkleeren volgden, daarop een kar met koffers, een groote zending sinaas appelen van Ledeboer, waarbij de bood schap gevoegd was, dat ze uitgezocht waren, en van welke qualiteit de be stelde dessertbonbons moesten zijn; weer een kar kruidenierswaren, een groote wagen met vleesch, een juffrouw van de Bonneterie met japonnen en stalen, een juffrouw van De Vries met't zelfde, een pak sjaals van Gerzon, een baal zout en zoo bleef het doorgaan tot avonds 8 uur. By navraag zei men overal, dat de bestelling gedaan was door den concierge, iemand met langen zwarten baard. De concierge wist even wel van niets en ziet er ook heel anders uit. N. R. Crt. Sedert 1 Maart werd uit de ouder lijke woning aan de Lauriergracht 80 te Amsterdam de 21-jarige B. W. A. van Eijndhoven vermist. Hy had zich op dien dag naar zijn werk op de Westersuikerfabriek begeven, maar was daar niet aangekomen. Thans is zyn lyk uit het water van de Lijnbaangracht by de Gieterstraat opgehaald. Avp. De 17 jarige schippersknecht A. Scbadde te Deltzijl is Vrydagnacht in zijn kooi door het walmen eener petro leumlamp gestikt. Avp. De 36 jarige schoenmaker Pieter Hempel, te Oud-Beierland, wilde een tol uit het water halen, die een kleine jongen daarin had laten vallen, en schoot voorover in de diepte. Niet tegenstaande hij er spoedig werd uit gehaald, mocht het den inmiddels ont boden geneesheer niet gelukken de levensgeesten weder op te wekken. De ongelukkige laat een vrouw en kind in hulpbehoevendeomstaudigheden achter. Avp. »Kom, onder vrienden!... De kunst staat alles toe.* »In elk geval is zy geen verontschul diging voor u, die geen tooneelspeler zijt, doch eenvoudig inspiciënt. Kom, ga nu heen »Mijn Hemel, wat zijn die dames van het tooneel ondragelijk riep de baron de Cravant lachend. Hy sloot de deur en ging voor de tweede maal naar het vertrek van den graat. Hij opende de deur en trad een studeerkamer binnen, weelderig, doch stijf gemeubeld met meubels van gesneden notenhout en behangen met oude tapisseriën. Het plafond was verdeeld in vakken, die beurtelings rood en blauw waren ge schilderd en in gouden randen gezet. Wordt vervolgd.) De historie van een dood kalf. Men schrijft aan de L. K. In een welvarende plaats in Zuid- Limburg gebeurde het, dat in' een koestal een kalfje dood ter wereld kwam. Dit gebeurt wel eens meer en loopt dan uit op een voordeeltje voor den huisslagervoor hem toch is het vel v.an het beestje. Ook vriend de hond heeft dan Feiertag De fiscus waar is die tegenwoordig niet by verlangt natuuilijk ook zijn deel; op het vel toch valt ook accijns, en het stukje van den hond is evenmin vrij en zoo werd dan in casu het cadavertje aan gegeven voor 2 Ned. guldens. In tegenstelling met den eigenaar van het dood beestje vonden de amb tenaren echter, dat het waarlijk jammi r ware het malsche vleeschje voorhonden- en pierenmaal te bestemmen. Zy ver zochten het zaakje aan te houden tot in den namiddag en trokken er op uit, om hun koopmanstalenten te beproeven. Des namiddags kwamen zij terug, In naam der wet werd beslag op het cadaver gelegd. De huisslager, zich het velletje van hetdier ziende ontglippen, gevoelde geen lust zijn strooperswerk voor den fiscus te verrichten, zelfs niet tot het leenen van zijn gereedschap. Maar geen nood ambtenaarsmessen zijn even scherp als hun speurdersoog het cada vertje was dan ook weldra gestroopt en gevierendeeld, al ging dan ook een en ander niet volgens alle regelen der slachtkunst. En de heeren trokken af met hun buit. Maar zoo'n geval verbreidt zich als een loopend vuurtje. Toen de ambte naren hun waar bij de koopers wilden leveren, werden hun de deuren voor den neus gesloten. Het meest keken zij wel op by hun chefs' ega, waar zy beslist werden afgewezen ja zelfs des amb tenaren kostbaas wilde het goedje niet over zyn drempel, hetgeen nog menig hard woord deed vallen Nu was goede raad duur Eenscba- depostje van zoowat 2.40 is voor een ambtenaarsbeurs niet zoo licht tedragen. Maar ineens gaat den heeren een licht op sedert onze goede Maas bevaarbaar is, doen de noodige schepen het plaatsje aan. Een schipper lust ook wel een malsch boutje, en schippers moeten met ambtenaren goede vrienden bly ven. En zoo lukte het, de ten koste van zooveel moeite verkregen waar aan den man te brengen, naar men zegt a 24 cent per pond. Veelbelovend. In de R. K. kerk aan het Stieltjesplein te Rotterdam is Zater dagochtend, naar de Tel. meldt, een 16- jarig meisje uit A'dam aangetroffen, dat zich daar had laten insluiten. Zij was uit Amsterdam gevlucht, waar zij zich aan diefstal van geld had schuldig ge maakt ten nadeele van haar ouders. Zij is naar Amsterdam overgebracht en ter beschikking van haar ouder» gesteld. Ook een motief. Te Zevenhuizen (Z.-H.) wilde de vorige week een 70- jarige zyn ouderdomspensioen niet in ontvangst nemen, omdat, volgens hem, de wet van.... „de socialen" kwam Avp. Men schrijft aan de X. R. Crt Het is gebeurd in oostelijk Noord- Brabant. Een gemeenteveldwachter en een jachtopziener hadden te Sambeek iemand opgesnord, die een meisje zou hebben aangerand. Hij moest mee, maar beide politiemannen waren per fiets. Ten einde raad werd besloten voor den gevangene ook een fiets te zoeken. Er werd er een gehuurd en het drietal peddelde op Boxmeer aan. Onderweg kreeg de jachtopziener een lek in den band. Daar wa3 niet op gerekend. De veldwachter reed iets vooruit en tegen den gevangene werd gezegd, ook maar vooruit te rijden. Hieraan werd gretig voldaan. Binnen een ommezien was hij uit het gezicht

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 2