SPROT. Beetenbond „Axel-Sassing". Firma P. H. Veenhuizen, Axel. Een Woonhuis, Schuur en Erf, Marktberichten. Bekendmakingen. Kostelooze Inenting en Herinenting Advertentiën. gaat niet door. zy, die lid wenschen te worden van bovengenoemden bond, kunnen zich alsdan aanmelden. Prima Waar!! Wegens vertrek naar elders bij inschrijving te koop: Algemeene Zangvereeniging „ÖREL10". De zoon Tan den werkwillige P., werkzaam op de kistenfabriek van de firma L. Sillevis en Zonen te Culemburg, bij wie staking is, heeft Donderdagavond eenige schoten met scherp gelost op een voor zijn huis saamgeschoolde menigte van ongeveer 300 personen. Niemand werd getroffen. Door de politie ii een onderzoek ingesteld. Avp. Limburgsche toestanden. Geen fabel uit het verre AmerikaO neenhet gebeurde op een plattelandsgemeente in het myndistrict De leden van den raad waren door den voorzitter opge roepen ter vergadering. Hieraan gevolg gevende, meende een der vroede heeren goed te doen, met zyn geladen revolver mee te nemen. Pas was echter de vergadering begonnen of bedoeld raads lid werd reeds verzocht de belangen der gemeente voor een oogenblikje aan de andere heeren over te laten en even op de binnenplaats te komen. De gemeente-veldwachter, daar aanwezig, die een appeltje met hem had te schillen, fouilleerde hem, nam de revol ver, geladen met vier scherpe patronen, in beslag en maakte proces verbaal op. N. L. K. Ongelukken. Te Maastricht heeft in de Kon. Papierfabriek, doordat de kraan van een stoomketel sprong, de werkman Hollander levensgevaarlijke brandwonden bekomen. Een 2-jarig zoontje van G., te Egmond aan Zee, is Vrijdag in een tobbe met kokend water gevallen en aan de brand wonden overleden. De bakker IJ. te Woudsend, die een paar weken geleden voorover in het vuur was gevallen, is thans aan de bekomen wonden bezweken. Avp. Toch postdiefstal Zooals wy mede gedeeld hebben, is uit een postzak, welke met den avondtrein van Maas tricht naar Amsterdam gezonden was, een zeer belangrijk bedrag aan geld en geldswaarde gestolen. Bij aankomst van den zak op het hoofdpostkantoor te Amsterdam werd ontdekt, dat hij opengesneden en weer toegenaaid was. Naar wij vernemen moet het gerucht als zouden de verdwenen stuk :en abu sievelijk in een postzak gestopt zijn, welke naar Duitscbland vervoerd is, onjuist zyn. Tenminste de directeur van het postkantoor te Amsterdam deelde ons mede, dat hem hieromtrent nog niets bericht is en dat zou zeker al geschied zijn, indien er maar een spoor van de vermiste aangeteekende brieven gevonden was. De justitie heelt de zaak in handen, een Rijksrechercheur stelt een ijverig onderzoek in. TV. c. d. D. Bi and. Een zware binnenbrand is Zaterdagavond omstreeks halt acht uitgebroken in den kelder, gelegen onder den galanteriewinkel van den heer H. van den Berg, firma van den Berg-Brouwer, aan het Stieltjesplein no. 8a te Rotterdam. In dien kelder, waar groote voorraden speelgoederen, krameryen, celluloid artikelen enz. waren opgeslagen en waar zich ook houtskool en stroo voor de verpakking bevond, is omstreeks dien tyd de loopjongen M. Spitter uit de Schoutenstraat met licht geweest. Vermoedelijk is hy daarby onvoorzichtig met vuur omgegaan. De brand zelf verspreidde een zwaren verstikkenden rook, doch liet van af de straat zoo goed als geen vlammen zien. De rook belemmerde de blussching zeer. De schade in den winkel van den heer van den Berg is groot, terwyl ook -de aangrenzende winkel van de firma de weduwe R. Jesse, waar de brandweer een paar slangen doorvoerde om de achterzijde van den brandenden kelder te bereiken, van den brand veel hinder en schade ondervonden heeft. De firma van den Berg Brouwer is tegen brandschade verzekerd. De kelder onder den winkel is grootendeels onder water gezet. N. R. Crt. Te Delft is Zondagmorgen op de Hooikade een moordaanslag gepleegd door den werkman J. K., die op zijn vrouw, van wie hij enkele weken ge j scheiden leeft, twee revolverschoten loste, toen zij met haar familie huis- j waarts keerde. Een schot trot de vrouw in den hals. De man was na het vol voeren van zijn laffe daad gevlucht. De vrouw werd naar huis vervoerd. A'-p. De betonwerker A. van V., uit Rotterdam, die pas twee jaar in de ge vangenis te Scheveningen had doorge bracht en daar vlagen van krankzinnig heid had gehad, was schijnbaar hersteld ontslagen, en kwam bij zyn vrouw thuis. Zijn vrouw schonk hem een kop koffie in, waarop hij beweerde, dat zij hem wilde vergeven." Toen de vrouw daar na in de keuken aardappelen ging schillen, waar ook haar moeder zat, nam hij opeens een bijl en verwondde daarmede zijn vrouw zeer ernstig aan het hoofd. De moeder wist te ont vluchten. Daarna ging hij kalm de straat op. De hulp van een passeerenden dokter werd ingeroepen, terwyl de dader werd gearresteerd en naar het huis van be wariug overgebracht. Avp. Een oplichter als philanthroop en aecenas. In de laatste weken heeft zich, naar het N. v d. D. meldt, bij verschillende personen te Amsterdam een, jongeman aangemeld. Hij stelde zich voor als een zoon van den bekenden thans reeds hoogbejaarden graveur en etser P. J. Arendzen, die te Londen is gevestigd. Deze goed gekleede en wel bespraakte jongeling gaf hoog op van zijn uitgebreide relaties in de beste kringen en met beroemde personen in binnen- en buitenland, hij vertelde achteloos van de kostbare schilderijen, die hy bezat en vooral van hetgeen hy gedaan had om jonge kunstenaars vooruit te helpen. In het algemeen gaf hy blijk goed op de hoogte te zijn van vele familieverhoudingen, zoowel van degenen, die hij met een bezoek ver eerde, als van de familie Arendzen. Op die manier slaagde hij er in, ver trouwen en zelfs sympathie te wekken voor zyn belanglooze mensch- en kunst lievende plannen. Bij een zeer bekend Amsterdammer, leider van een instelling op kunstgebied, is deze jeugdige dandy maar al te wel in zijn bedoeling geslaagd. Na een groot vertoon van volmaakt belanglooze hulp aan een jong en veelbelovend artist, dien hij tegelijk gouden bergen had beloofd, was hy wel zoo goed een kleine leening aan te gaan van 200, die bij met een zwierig gebaar in zyn portefeuille stak. Door toevallige om standigheden is toen twyfel gerezen aan de geloofwaardigheid van het jonge mensch, waarop de bedrogene de politie met het geval in kennis stelde. Blijk baar was de zich noemende Arendzen Jr. vast overtuigd dat zyn slachtoffer hem niet wantrouwde en dat er nog méér was te halen. Het onverwachte gebeurde, want nadat hij zich reeds een paar maal telephonisch had aan gemeld, kwam hy nogmaals aan het zelfde adres mei nieuwe, nog veel groo tere plannen om de kunst vooruit te helpen. Men slaagde er in, hem geruimen tijd aan de praat te houden totdat de politie kwam en hem meenam. Van verwant schap met den kunstenaar Arendzen was geen sprake. Diens eenige zoon woont in Italië. Men had hier te doen met een 27-jarig jongmensch van ongeveer gelykluidendeu naam naar het schynt, Hagenaar van geboorte, zonder bekende middelen van bestaan en tijdelijk ge vestigd als kostganger ergens in de buurt van den Amsteiveenschen Weg, I Te Zundert is gearresteerd de kassier B. van de boerenleenbank, we gens verduistering. Het tekort bedraagt vermoeaelyk 60.000. Door mislukte speculatie is hy tot den diefstal gebracht. Avp. Strenge vorst. De strenge vorstin N.O. Amerika eiscbt vele slachtoffers. In vele plaatsen is het verkeer stop gezet. Door de aanwezigheid van vele vreemdelingen is de nood der bevolking nog gestegen. In New-York zijn tengevolge van de voortdurende felle koude 8 menschen gestorven. Avp. Auto-ongeluk. Zondag is Max Wolf, directeur van de machinefabriek Wolf te Bucknau tengevolge van de drassig heid van den bodem met zyn auto geslipt en met het rechter-voorwiel tegen een boom gereden, waarby 'de vooras brak. De auto stortte in een drie meter diepe gracht en sloeg om, waarbij de directeur onder den wagen kwam te liggen en gevaarlijk gekwetst werd. De chauffeur, die naast hem zat, kwam met lichte kwetsuren vrij. Avp. Een jaar geleden verdween er uit het dorp Woël in het Maas departement een meisje van 18 jaar, Eugénie Levieux geheeten. Men hield het er algemeen voor, dat het arme kind vermoord was, geen spoor was er meer van het meisje te ontdekken. Maar ziet, het meisje is teruggevonden. Gendarmen hebben haar ontdekt te Pont-è, Mousson, niet zoo heel ver van Woël, in het departement van Rleurthe-en Moezel. Sedert een jaar leefde Eugénie daar in een schuur, ver borgen in een groote kuip, zooals er bij de wijnbereiding gebruikt worden. Eugénie is daar verborgen geweest sedert haar patroon haar een jaar ge leden ontsloeg, omdat ze eenvryer had. De twee geliefden waren na het ontslag van het meisje baDg geworden, dat ze van elkaar gescheiden zouden worden en zoo verborg de jonge minnaar zijn meisje in een wijnkuip, waar hij haar iederen dag met duizend voor zorgen haar eten kwam brengen. Eugénie is nu ontdekt, maar aan ieder, die het hooren wil, vertelt ze dat ze geheel uit eigen wil een jaar in haar ongemakkelijk thuis heett door gebracht. N. R. Crt. Burgemeester en Wethou ders van AXEL vestigen de aandacht der ingezetenen op artikel 14 der Algemeene Politieverordening, waarbij het verboden is de straten te schrobben en te schuren. Burgemeester en Wethouder» voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Axel, 17 Februari 1914. AXEL, 14 Febr. 1914. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe f8,f)0 a f 9,25, Rogge f7.— Éi f7, 0, Win tergerst f8,— a f9,25. Zomergerst fO,— Ét f' Haver f7,A f7,50, Erwten f9,— k f 11,25 Paardeboonen f - Éi fDui venboonen fkfWitteboonen f Bruineboonen fO,k fBoekweit f k fLijnzaad f 11,k f 13,25, Aardappels f a f Koolzaad per zak van 100 liters f HULST, 16 Febr. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f8,75, rogge f7,50, wintergerst f9,25, zomergerst f8,75, haver f7,erwten f 10,- witteboonen f 14,bruineboonen f 10,—dui venboonen f 11,paardenboonen f 10,0, boek weit fO, lijnzaad f 12,koolzaad per 00 L. f aardappels f 2,50. Boter per kilo f 1,20, eieren per 26 stuks f 0,95, Er waren ter veemarkt te koop gesteld 18 stuks rundvee, 31 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 7 stuks rundvee, 24 varkens en 0 paarden. Burgemeester en Wethou ders der Gemeeute AXEL, maken bekend, dat op Dinsdag 24 Februari a. s., des voormiddags vau 9 lot 11 uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot van de ingezetenen, die zich ten raad huize aanmelden. N.B. Belanghebbenden wor den verzocht hunne trouw boekjes mede te brengen. Axel, den 13 Februari 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Zy, die hunne privaten geledigd wenschen te hebben, kunnen zich daartoe vervoegen bij ondergeteekende, die daarvoor paard en wagen beschikbaar stelt. Ook is hy bereid zijn personeel er mede te belasten, indien aan dezen het werkloon wordt uitbetaald. Axel. L. WIEMES, Stalhouder. De verkoop te Ter Neuzen (Sluiskil), op 24 Februari a. s. van het HUIS, bewoond door JACs. VAN DEN BOS Notaris DREGMANS. Axel, 16 Febr. 1914. LEDENVERGADERING op Woens dag 25 Februari a. s., des avonds om 5 uur, bij de Wed. Schelleman te Axel-Sas8ing. Het Bestuur, P. DE REGT, Voorzitter. P. DEES, Secretaris. Axel, Februari 1914. voor alle doeleinden geschikt. Te bevragen Donderdags en Vrydags bij ondergeteekende. Met toestemming van eigenaar kun nen 23 hectaren of 52 gemeten Bouw- en Weilanden iu pacht volgen. Inschry vingsbiljetten in te zenden vóór den 25 Februari a. s. bij onder geteekende. De inschrijvers kunnen by de opening der biljetten tegenwoordig ziju, welke zal plaats hebben op Woens dag 25 Februari a. s„ 's avonds van 6—7 uur. FERD. VAN TATENHOVE, Axel, 9 Febr. 1914. Landbouwer. Bovengenoemde Vereeuiging houdt repetitie op Dinsdag- en Vrydagavond van 8 tot 10 uur. Bij deze Vereeniging kunneu ten allen tijde jongelingen en jongedochters ge plaatst worden, die den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. HET BESTUUR.

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3