Posterijen. De oudste iuwoner van Almelo, de heer H. F. Smit, die den lOden Januari onder zeer veel blijken van belangstelling zijn lOOsten geboortedag herdacht, is Vrijdagmiddag na een onge steldheid van een paar dagen overleden. Avp. Treinbotsing. Te Baarle liep Vrijdag morgen circa 5 uur een trein met ledig materiaal vanuit Tilburg by het binnen rijden op een viertal goederenwagens. Deze werden geheel in elkandergedrukt. De locomotief sprong uit de rails en werd erg beschadigd. De materieele schade is vry groot. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. Avp. Te 's Qravenhage is ingebroken in de Gem. Bank van Leening. Uit de zilverkamer moet voor een zeer aanzienlijk bedrag aan kostbaarheden zyn gestolen. De dieven hebben zich toegang verschaft over het dak. In verband met de hoogte der gebouwen, welke bet zeer moeilijk maakt om van buitenaf op het dak te komen, vermoedt men, dat zij zich hebben laten insluiten in een aangrenzende woning en van daar uit over platte daken van uit bouwen als anderszins naar het dak der Bank zyn gekomen. In het dak der Bank is een gat gemaakt, dat tot toegang gediend heett. In de zoldering boven de zilverkamer is een gat ge zaagd, waaruit valt af te leiden, dat de inbrekers niet onbekend zyn geweest met de inrichting van het gebouw. In de zilverkamer zijn eenige muurplanken met zilveren en gouden voorwerpen geheel leeggehaald. De papieren waarin ze verpakt waren, lagen over den grond verspreid. Hoewel door de aangerichte verwarring nog niet was op te geven, voor hoeveel waarde er is gestolen, moet toch wel kunnen worden aange nomen, dat voor een vrij aanzienlijke waarde is gestolen. Deambtenaren der Bank verzekeren, dat de waarde niet zoo groot is, in aanmerking genomen, dat slechts in een der vier lokalen waar deze soort panden zijn onderge bracht, is ingebroken. Het bedrag der waarde van het ontvreemde wordt intusschen door assurantie gedekt. Avp. Dezer dagen hebben wij gemeld van een zonderling te Breda, by wiens overlijden 200.000 aan baar geld in huis werd gevonden. Thans blykt 's mans vermogen om de 7 ton te hebben bedragen, meldt de N. R. Crt. Een erfgenaam is een mo lenaarsknecht, die dadelijk zyn betrek king heeft opgezegd. Te Ruurlo bleef bij een twist tusschen buren zeker v. d. L. plotseling dood. Men vermoedt dat de man over leden is ten gevolge van het inslikken van zijn pruim. M. Crt. Zondagmiddag is op den Vughter- dyk te 's Hertogenbosch de 6 jarige Johanna Dieltjes door de automobiel van den heer H. A. K. te Ginneken overreden en gedood. De chauffeur had aan het ongeluk geen schuld. N. R. Crt. Een bofferOnlangs stond voor het kantongerecht iemand terecht, die onder Voorburg een rijwieloverlreding had gepleegd. Toen trok het O. M. de dagvaarding in, omdat er een fout stond in den datum. Kort daarop werd den beklaagde opnieuw een dagvaarding uitgereikt en gisteren stond hy dan op de z. g. verbeterde dagvaarding terecht. Maarook nu bleek dat, alweer ibusievelijk, als datum der overtreding 16 November van verleden jaar in de dagvaarding was opgenomen, terwijl het 17 November moest zijn. Toen rroeg het O. M. maar vrijspraak. Avp. Sedert Donderdagavond wordt te Lobith van de sleepboot „Barbara 4" vermist de ongeveer 40 jarige machinist R. de V. uit Dordrecht. Men vermoedt hy bij het naar boord gaan door de duisternis is misleid en verdronken. Avp. Het lijk van den grenskommies S. uit Musselkanaal, die te Siebengcwald (L.) bij het schaatsenrijden verdronken is, is Zaterdag in de Wiers gevonden. N. R. crt. Te Katwyk heerscht nu ruim een maand een hardnekkige eu zeer ernstige mazelenepidemie. In de laatste vier weken werdeD 40 kindéren ziek, die allen zyn overleden. Af. Crt. In de mijn Willem Sophie te Kerkrade, is eeu gehuwd Duitsch op zichter door afvallend gesteente ver<- pletterd. Avp. In de dominale myn te Heerlen, is een dynamietlading ontijdig ontploft, waardoor een mynwerker ernstig ver wond werd, vooral in het gelaat. Hy zal waarschijnlijk beide oogen moeten missen. Avp. Door de politie uit Beesd, is ten huize van zijn vader te Rhenoy, aan gehouden en naar Buren overgebracht, de 19-jarige slagersknecht, die ten na deele van zijn patroon te Buren 100 heeft ontvreemd. Dinsdagmiddag is hy. toen zijn patroon afwezig was, op diens flets naar Beesd gevlucht. Tusschen de voering van zijn jas werd een 80-tal betaalde rekeningen gevonden, welke hij eigenmachtig had geschreven en geïnd. Avp. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Middelburg door onbekende oorzaak een pakhuis van den timmer man en aannemer C. H. Vertregt afge brand. Het pakhuis stond achter de werkplaats van V. aan de St. Janstraat en in een zeer nauw bebouwde omge viug. Door het krachtig optreden der brandweer werd de brand echter tot het aangetaste perceel beperkt. Toen Zaterdagmorgen een land bouwersknecht van den heer Anth. Kole te Colynsplaat zich met een met twee paarden bespannen wagen op den nieuwen weg ter hoogte van de hofstede van den heer G. N. C. Israël bevond, schrokken de paarden van een fiets rydster. De dieren kwamen in de sloot terecht met het ongelukkig gevolg, dat een der paarden onmiddellijk dood bleef. Het andere was ongedeerd. Het paard was niet verzekerd. M. Crt. Na byna 31/, maand in voorloopige hechtenis te hebben gezeten is Frans Dijkman, die zichzelf had aangemeld als moordenaar van het knaapje De Klerk te Amsterdam, door de justitie in vryheid gesteld. Vrijdagnamiddag had op de spoor lijn St. Gilles-Moerbeke een vreeselijk ongeluk plaats. De voerman B. Mercks van Stekene was met twee andere per sonen naar eerstgenoemde plaats ge reden en kwam met zijn rytuig over een onbewaakten overweg van den spoorlijn. Juist kwam daar de trein naar Moerbeke aande machinist het gevaar bemerkende kon niet meer stoppen. Het paard werd aangereden en eenige meters medegesleept, doch niet gedood. De voerman bekwam zulke ernstige verwondingen dat bij eenige uren later overleedde twee inzittenden liepen alleen verwondingen op. Het rytuig en de lading bestaande uit huisraad werden geheel vernield. M. Crt. Volgens een telegram uit Falmouth is het zeilschip „Hera", uit Hamburg afkomstig, in den afgeloopen nacht ge zonken. Het schip was de koers kwyt geraakt, liep in volle vaart op de Pull rotsen en bekwam een groot lek, zoodat het in weinige minuten zonk. Door een reddingboot werden 5 schipbreukelingen aan land gebracht19 man der equipage vefdronken. In den zwaren storm, welke gedu rende de laatste dagen aan de Engelsche kust woedde, zijn behalve het vergaan van de „Hera" met 19 man, nog meer dere scheepsougelukkeu gebeurd. By- zonder zwaar is de visschersvloot van Feetwood getroffen. Te oordeelen naar .stukken wrakhout, welke aan de Weste- lijke Hebriden zijn aangespoeld, is het vaartuig „Boris" met 10 opvarenden verongelukt. De „Meranic" van de General Steam Navigation C. is gestrand op de kust te Deal. Nh langdurigen arbeid gelukte het het schip vlot te brengen. Avp. Het vergaan der „Monroe". Blijkens nadere berichten is de Mon roe Vrijdagnacht om twee uur bij Hof Island (Virginië) door de Nantucket midscheeps, vlak bij' de brug, aange varen. Door den schok werden de slapende pass giers uit hun bedden geworpen zij hadden nauwelijks den tijd slaapdronken naar dek te snellen, daar het schip binnen 10 minuten zonk. De Nantucket had na de aanvaring dadelijk booten uitgezet, doch het red dingswerk werd door den dichten nevel zeer bemoeilykt. Men kon niets zien en moest uitsluitend afgaan op het ge schreeuw der schipbreukelingen, die in het water rondspartelden. Eerst toen het hulpgeroep was opgehouden en de bemanning der reddingsbooten nergens meer iets hoorde, is zy naar de Nan tucket teruggekeerd. Een der geredden vertelt, dat de booi* waarin hij op bevel van den kapitein was gesprongen, al was weggeroeid, doch terugkeerde toen men zag hoe snel de Monroe zonk. Alleen de kapitein was toen nog aan boord van het schip men wist ook hem nog te redden. Zoowel de kapitein als de bemanning hebben, volgens hem, zich prachtig gedragen. Officieel wordt gemeld, dat de Monroe 46 passagiers eerste klasse, 8 passagiers tweede klasse en 79 man equipage aan boord had. De Nantucket heeft 31 passagiers en 55 leden der bemanning gered en te Norfolk aan land gezet. Er worden nog 23 passagiers en 24 leden der bemanning vermist; men vreest dat die alleD zyn omgekomen. De Köln. Ztg. verneemt nog, dat de geredden by de aankomst meerendeels in nachtgewaad en in dekens gehuld waren. Een deel der passagiers had in de korte spanne tyds toch nog ge legenheid gevonden om een reddings gordel aan te doen. Verscheidene per sonen hielden zich aan den onderkant der scheepsromp vast, totdat zy door de golven weggespoeld werden. Een der geredden vertelde, dat in de red dingsboot een echtpaar was opgepikt, waarvan de man de vrouw met de tanden aan de haren had vastgehouden hy was bijna geheel uitgeputzy is van uitputting overleden. Verscheidene personen dreven drie kwartier in het ijswater rond, eer zy door de booten der Nantucket werden opgenomen. Een passagier verklaarde, dat hij de ramp pas bemerkte, toen het water in zijn hut binnendrong. Er heerschte slechts weinig verwarring. Avp. Uit San Francisco wordt gemeld, dat in het overstroomingsgebied bij Santa Barbara een sneltrein met c. a. honderd passagiers verongelukt is. Men heeft geen spoor van den trein kunnen vinden en men is in de grootste onge rustheid over het lot van deze reizigers. Het ongeluk is gebeurd op een lijn van den Santa-Fé Spoorweg. M. R. Crt. Het post- eu telegraafkantoor alhier is voor het publiek opengesteld op de dagen en uren als hieronder is aan gegeven. a. Op werkdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanneming en af gifte van aangeteekende stukken, post pakketten van 81 u., van 2—37« u. en van 5— 77» u. Voor postwissels, quitantiën, ryks verzekeringsbank en uitbetaling Inva- liditeitsrenten van 87«1 u. en van 2—37. u. b. Op Zon- en Feestdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanne ming en afgifte van aangeteekende stukken van 89 u. en van 12 u. voor rijkspostspaarbank van 8—9 u. voor postwissels, quitantiën, post pakketten en rijksverzekeringsbank is de dienst des Zondags gesloten; terwijl van 12 u. ook gelegenheid wordt gegeven, tot het afhalen van stukken, welke op die dagen niet be steld worden. Buslichting heeft plaats des voormiddags om 6.52 u., 8.29 u., 9.57 u., en des namiddags om 12.42 u., 1.44 u., 6.09 u. en 8 uur. RIJ kspostspaarbank. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebijschrijving bij hem worden ingewacht. Door de toezending daarvan kan ge bruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Voor de Rijkspostspaarbank werd op het postkantoor alhier gedurende de maand Januari ingelegd f9025,56 en terugbetaald 6182,65, er werden 16 nieuwe boekjes uitgegeven. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvang. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 30 Januari 1914. Veroordeeld zijn: P. F. M., bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake van woningwetover treding, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hechtenis. L. d. F., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der jachtwet, tot 2 boeten elk van f3, subs. 3 dagen hecht, voor iedere boete, met verbeurdverklaring van het in be slag genomen geweer. L. v. C., jager te Axel, ter zake van jacht wet» vertreding, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. G. F. T., koopman te Westdorpe, ter zake van overtreding reglement op wegen en voet paden in Zeeland, tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. J. S., zonder beroep te Zaamslag, ter zake van overtreding der politie-verordening van Zaamslag, tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht I. v. d, V., knecht te Hoek, ter zake van het rijden buiten de keibestrating, tot eene boete' van f 0,50, subs. 1 dag hecht. C. d. C., bierhuishouder te Westdorpe, ter zake van het niet sluiten op tijd, tot eene boete van f3, subs. dagen hecht. C. L. d. R., student; P. d. R., landbouwer; C. H. v. W., landbouwer, allen te Westdorpe, ter zake van verblijven in een bierhuis na sluitingstijd, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. v. O., koopman te Koewacht, ter zake van een trekdier onbeheerd laten staan, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. C. d. P., werkman en A. d. P., knecht, beiden te Zaamslag, ter zake van straatschenderij, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. A. T., werkman te Westdorpe, ter zake van in dronkenschap de orde verstoren, tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. F. d P., landbouwer; P. B., koopman P. G. J. d. R. w. v. U.J. D.A. v. d. E.C. M., veldarbeiders, allen wonende te Zaamslag, ter zake van overtreding der algem. politie-ver ordening van Zaamslag, ieder tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. I. F., werkman J. JkleermakerJ. H. d. F., arbeider; H. d. F., arbeider; L. d. P., arbeid ster, allen te Axel, ter zake van het fietsen zonder licht, iéder tot eene boete van 11, subs. 1 dag hecht. A. v. C., bootwerker te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hechtenis. L. v d W., arbeider; P. J. d. V., knecht; S. d. D., arbeider, allen te Zaamslag, ter zake als voren, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. C. 'tG., herbergier te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. W. J. v. d. B., arbeider te Zaamslag en M. d. B., arbeider te Axel, ter z ke van Leer plichtwetovertreding, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. A. G., arbeider te Axel; M. P., werkman te Ter Neuzen; W. S., zonder beroep te Axel, allen ter zake als voren, ieder tot eene boete van fls subs. 1 dag hecht.

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3