Wed. G. J. Ïrielink-Yan Dixhoorn. De Sanguinose. Advertentiën. Drogisterij „Z.-VI. Gaper". Wondzalf. Dropartikelen. Yerband Toilet Parfumeriën. Eau de Cologne. Odeurs. Levertraan. tabletten. pillen. Beecham's pillen. Holway's Urbanus Caseora Fosters Nier- Maag- Zalf. J Zambuk Maagpoeders, enz. Hoestpillen. Wijn-, Bier-, Punch-, Likeur glazen en Karaffen. Waschstallsn, Vaznn. Tabak Sigaren - Sigaretten - Thee. i uur, 'r B., hl vee: ïreu, i een j ïwer Relnirus L., bijngeaamd Boerenjantje, de gewezen commensaal van den groot vader te Hoorn van het te Amsterdam vermoorde knaapje Hendrik de Klerk, is gevat en bevindt zich thans volgens de N. R. Crt. in het huis van bewaring te Amsterdam. Gelyk men weet, waren legen dezen man vermoedens gerezeu in verband met het misdrijf, en was zyn opsporing door den rechter commissaris verzocht. Hij is geconfronteerd met de ouders van het vermoorde kind, en met diens 8-jarig broertje. Wel herkenden dezen hem als den vroegeren commensaal van den grootvader te Hoornmaar de kleine Caspar de Klerk kon niet zeggen, of het dezelfde man is, die Hendrik aan de Tolhuisboot ontvoerd heeft. Ook de caféhoudster te Nieuwendam werd met den man geconfronteerd, doch zij herkende hem niet als dengeen, die op den dag van den moord bij haar een bootje heeft gehuurd, en met het ver moorde kind is weggeroeid. »Boeren Jantje" is door de justitie te Amsterdam weer op vrije voeten gesteld. Zooals men weet, wacht het ver schijnen van het rapport betreffende het onderzoek van het spoorwegongeluk naby Beilen, op het hooren van mej De Boer. Eenige spoorwegautoriteiten hebben mej. De Boer te dien einde reeds in het R. K. Ziekenhuis te Groningen bezocht. Van dr. Van den Berg hooren wij, dat de bezoeken slechts eenige minuten hebben kunnen duren. Mej. De Boer blijft vooruitgaan en haar ge neesheer is vol goeden moed. Evenwel mag er juist nu niet te veel van haar worden gevergd. De patiënte mag nog geen bezoek ontvangen. Van de zijde der Staatsspoor hooren wij dan ook, dat er slechts eenige voorloopige vragen aan mej. De Boer zijn gedaan. Men is echter lang niet voldoende te weten gekomen voor het desbetreffend rapport. N. Gr. Crt. Te Amsterdam had een werkman in een houtzagerij het ongeluk aan een schaafmachine zijn linkerarm onder den elleboog geheel af te schaven. Hij is naar het Binnen gasthuis vervoerd. W. R. Crt. 1Dinsdagavond sloeg een schuit om, met briketten geladen en varende in het water van de Nassaukade bij de Verlengde Rozengracht, te Amsterdam. De vier opvarenden geraakten te water. Drie hunner kwamen spoedig op het droge, doch naar den vierde moest geruimen tyd worden gedregd, totdat zijn lijk omstreeks half één werd opge haald. Avp. Dezer dagen is door de politie van Staphorst naar Zwolle overgebracht, verdacht van het plegen van onzedelijke handelingen met schoolkinderen, het hoofd der bijzondere school aldaar. ZwoUche Ct.) Doodgevroren. Aan den weg tusschen Heyen en Hommersum,(Limb.) werd het lijk gevonden van een zekeren Jan Willemsen, 63 jaar oud, een bekend straattype, algemeen „Klokkejan" ge naamd. Hij was horlogemaker van beroep en woonde te Heyen, doch trok meestal in den omtrek van dorp tot dorp rond, om by de boeren/de klokken te repareeren en andere knutselwerkjes te verrichten. Daar de ongelukkige veel misbruik maakte van sterken drank en men een nog gedeeltelijk met alcohol gevulde lesch bij hem vond, vermoedt men, dat hij zich in dronkenschap neergelegd heeft om te slapen en zoo is doodge vroren. Avp. Een 17 jarige jongeling te N. Weer dinge (Dr.) had 's avonds te veel ge dronken. Hij kleedde zich onderweg uit en legde zich aan den kant neer te slapen. Midden in den nacht vond men hem, geheel bewusteloos, met be vroren gezicht, handen en voeten. De jongen kon niet meer loopeu en staat thans onder geneeskundige behandeling. Avp. Te Apeldoorn is een aan deiArn-J hemschen Weg staand huis, bewoond door den arbeider Kruitbosch, gebed afgebrand. Niets werd gered. Verzeke ring dekt slechts gedeeltelijk de schade. De oorzaak is onbekend. Avp. Als een bewijs van welke beteeke- riis de aardbeienteelt in de streek van Kennemerlana is, diene, dat alleen de Coöp, Tuindersvereeniging Kennemer- land verleden jaar circa 2 maal 100.000 aan dit tuinbouwproduct verkocht had. Ofschoon de campagne, welke dit jaar gevoerd zal worden, nog in 't verre verschiet ligt, worden nu reeds door opkoopers aanzienlijke hoeveelheden op struik aangekocht. De prijzen loopen van 18 tot 24 cent per K.G. Avp. Stichtelijk. Te Beltrum (Geld.) s een der leden van de Ned. Herv. Kerk nalatig gebleven in het betalen van de huur voor zijn zitplaats in de kerk. Om te voorkomen, dat de man weer ging zitten op zyn nog onbetaalde plaats, was zijn bank door stevig draad afgeslotenAvp. Ernstig ongeluk te Rotterdam. Een drietal koolzuur-cylinders, welke aan de Oostmaaskade bij de De Ruyter- straat, op het terrein der firma v. Schaik, door de Amsterdamsche vrachtboot waren aangevoerd, zijn Woensdagmor gen te kwart voor acht uur ontploft, toen men ze op den wal wilde brengen. De loswerkman Van Bredee werd ge dood, terwijl een 8 tal personen werd gewond, van wie drie zeer ernstig. De toestand van twee is vrij bedenkelijk. Het zijn zekere Vogel, die inwendige kneuzingen heeft bekomen en de los werkman Van Dam, die bewusteloos werd weggebracht. De schipper Vliet- stra, die met zijn schip in de nabyheid lag, heeft een arm gebroken. De kracht der ontploffing was zoo hevig, dat in den omtrek tot op onge veer 5 minuten afstand geen ruit heel is gebleven en ettelijke paneelen zijn vernield. Zelfs aan den overkant der Maas zijn ruiten gesprongen, o.a. van het Witte Huis. Een vakman heeft in een door hem gevonden stuk van den cylinder een oude breuk geconstateerd. Hoogstwaar schijnlyk is die breuk de oorzaak van het ongeluk. Nader meldt de Avp. nog Het onderzoek van den inspecteur van den arbeid heeft uitgemaakt, dat drie. cyliuders, inhoudende waterstofgas, elk van 3 M. lengte, op elkaar zijn gevallen en dat hierdoor de 3 cylinders barstten. Van de huizen aan de Maaskade, (Oostzijde), zijn over een lengte van 150 tot 200 M., alle ruiten kapot ge sprongen. Van de huizen No. 9 65 is er nagenoeg geen enkele meer heel. De stukken van een der cylinders vlogen over de daken heen, waarbij een stuk terecht kwam op het dak vAn een pand aan de De Ruyterstraat en twee werklieden van een smederij niet ernstig verwondde. De 39-jarige machinist Tj. Kloostr;', van 't naastliggende schip, was beneden in het ruim aan den arbeid, toen hij door den enormen luchtdruk tegen den grond werd geslagen. Hij herinnerde zich een oogenblik vuur te hebben ge zien. Hierop viel hij flauw. Hy werd onmiddellijk naar het politiebureau ver voerd. Later kwam hij bij en bleek geheel ongekwetst. H. M. de Koningin heeft telegrafisch aan den burgemeester van Rotterdam verzocht omtrent den toestand der by het ongeval aan de Maaskade gewonden te wornen ingelicht en daarbij tevens den wensch te kennen gegeven, dat Harer Majesteits deelneming aan hen en aan de nagelaten betrekkingen der overledenen zou worden overgebracht. Nader meldt men De bootwerker J. Vogel, is in het ziekenhuis overleden. Zuiver plantaardig versterkingsmiddel. De Sanguinose heeft nog uitkomst en redding gegeven in vele gevallen, waar alle hoop reeds opgegeven was. Honderden, ja duizenden in ons vaderland danken aan de Sanguinose nieuwe levens lust; lichamelijke en geeste lijke werkkracht; kortom eene geheel nieuwe levensopge wektheid. Wanneer gij lijdt dooreen der verschijnselen van ver zwakking, van algeheeleslap te toestanden die vaak voor komen en die men niet mag verwaarloozen zou het dan niet tijd zijn om het te probeeren met de Sanguinose die reeds zoovelen geholpen heeft Neem eens een proef. Maar zorg dat gy de echte Sanguinose hebt en wacht U voor namaak SANGUINOSE wordt ver kocht in flacons van goed 300 gram. Pry's per flacon ƒ1.50; 6 fl. 8; 12 fl. 15. VAN DAM Co., de Riemerstr. 2c/4. Den Haag. WACHT U VOOR NAMAAK. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Dro gisten. Te Axel bij Joz. de Fester Neuzen A. van Overbeeke— Leunls. (40) Het lijk van Bredee was vreeselijk verminkt. De 47 jarige walbaas S. de Ruyter, kreeg zware hoofdverwondingen en kneuzingen aan den linkerschouder. Burgemeester Zimmerman onderhield zich eenigen tijd met enkele gewonden. De ledige hulzen werden door de justitie in beslag genomen. Omtrent den moord te Baflo, Zon dagavond gepleegd, geeft de N. G. Ct de volgende bijzonderheden Eenige jongelui uit Winsum Obergum, meisjes en jongens, waren Zondagavond te Baflo geweest om daar in de café's vroolijk samen te zyn. Op den terug weg op de Bafloër .draaibrug ontstond er twist. De aanleiding was waar schijnlijk een kwestie over een fiets lantaarn van de fietsen van een der meisjes. Doch er kwam meer los enkele jongens waren jaloersch op elkaar om een meisje men werd driftig en er vielen slagen. Zékere Willem de Boer, een van het gezelschap, een 20 jarige jongen uit Winsum, wilde bemiddelend optreden. In plaats van ziju vredelievende poging te waardeeren, keerden de schermutse- lenden zich nu tegen De Boer. De messen waren reeds getrokken, en blijk baar niet recht wetende wat men deed, werd De Boer achter zyn linkeroor met een mes gestoken. Er was een slagader geraakt en hevig bloedend viel hy neer. De Boer stierf kort daarna, waarschijn lijk tengevolge van verbloeding. Ge neeskundige hulp kwam te laat. De marechaussée was spoedig ter plaatse en een onderzoek naar den dader begou. Eenige jongens en meisjes uit Winsum, die getuige van den twist waren ge weest, werden aangehouden. Maandagmorgen vertrok de justitie uit Groningen naar de plaats, Waar de moord plaats had. De voorloopige in structie duurde geruimen tijd. De aan gehoudenen werden verhoord. Aan vankelijk had men verdenking tegen drie der jongens, van wie eerst niet viel uit te maken wie naar alle waar schijnlijkheid de eigenlijke dader was. Ten slotte werd zooveel zekerhgid ver kregen, dat besloten werd een der drie, zekere R., van Winsum, in arrest te houden en gevankelijk naar Groningen over te brengen. Alle andere aange houdenen en verdachten werden daarna weder op vrije voeten gesteld. In Augustus 1911 deed iemand, in Heerde woonachtig, by de politie aangifte, een doosje met zes gouden dameshorloges verloren te hebben. Door de politie werden vruchtelooze pogingen in het werk gesteld om ze op te sporen, terwijl zich ook geen eerlijke vinder aanmeldde. Intusschen bleef de aan dacht op de verloren horloges gevestigd en werd er op gelet of ze ook bij een of anderen goudsmid te koop werden aangeboden. Niets wees echter op eenige opheldering, totdat Woensdag 1.1. H. E. Z., landbouwer te Heerden, op het politiebureau te Zwolle kwam, met in zyn hand een vijftal deerlijk verwaar loosde gouden dameshorloges, die hij gevonden had bij het uitspreiden van mest op zijn land. De mest was af komstig uit een open mestput van Z., dien hij ditmaal eens extra diep had Het bleek dat de vijf horloges tot de verloren exemplaren, waarvan de num mers bekend waren, behoorden, gelijk de eigenaar, uit Heerde ontboden, ook vaststelde. Het zesde, het mooiste hor loge, werd echter niet gevonden. De uurwerken waren waardeloos geworden, alleen het goud als zoodanig was on aangetast gebleven. Hoe een en ander in zijn beerput is terechtgekomen, kon de eerlijke vinder niet zeggen en zal wel een raadsel blijven, tenzij het toeval ook het zesde horloge weer terug doet vinden. Avp. V Verloofd S. VAN DRONGELEN EN F. VAN DIXHOORN. Kediri, 16 Dec. 1913. 9 Nienwstr. AXEL. STEEDS VOORHANDEN Met beleefde, aanbevelingi F. D IELE SHAN. TE AXEL. Steeds ruim gesor-tcerd in Oorg-oed, IBorden, Schalen. KOPER en NIKKELWERK.

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3