De heer Heirael, de zwager van sn heer Punt, die bij het spoorweg ongeluk bij Beilen om het leven is ge komen, deelt mede dat hij door bemid deling van de Staatsspoor heeft terug ontvangen eenige stukken alsook de getuigschriften, die de heer Punt van de Zuid-Afrikaansche spoorweg maat- icfaappij ontvangen had. Dezestukken waren eveneens in de vermiste porte feuille, doch de portefeuille zelf en de papieren van geldswaarde, die er ver moedelijk in hebben gezeten, blijven 'pek. M. Crt. By 't zoeken naar een lek in de psleiding heeft er in den winkel van I, van Loon aan de Boschstraat te Bergen op Zoom een hevige gasont ploffing plaats gehad. De vrouw van t. L. werd zwaar gewond en is naar het ziekenhuis gebracht; ook een dochter ran v. L. is gewond. De materieele schade is groot. N. R. crt. Op een bouwwerk aan de Arend van Buerenstraat in Den Haag was een werkman bezig met het bereiden van ipecie voor gewapend beton. Hij vond tusschen die specie een grooten steen, er niet in hoorde, en wierp dien een hoop kiezel, welke bij het be reiden van die specie wordt gebruikt. Onmiddellyk volgde er een hevige slag, en werd de werkman tegen den grond geworpen. Hij kreeg verschillende won en drie vingers werden ernstig gekwetst. Uit een onderzoek is gebleken, dat rich in den hoop kiezel een knalsignaal bevond, zooals dit by de spoorwegen in gebruik is. Vermoedelijk is de weg geworpen steen daarop terechtgekomen. A'. R. Crt. Woensdagavond brak te Velp, in een graanpakhuis aan de Kerkallee, brand uit door het omvallen van een lantaarn. In het pakhuis bevond zich Teel vee, dat voor een groot deel gered kon worden30,000 kilo hooi werd met een groot deel van het pakhuis een prooi der vlammen. Avp. Alle eendjes zwemmen in 't water. Niet minder dan een twaalftal jongens en meisjes vormden hedenochtend 'n ge ry van beklaagden voor den kantonrechter, mr. Van Raalte, die hen met weinig weiwillenden blik mon iterde en onder het kleine goed, dat een gichelende en lachende entree dacht te kunnen maken, al dadelijk den ichrik bracht door een forschen hamer slag, die door de zaal echode en den .kwajongens en kwajen meiden" be duidde, dat zij er slecht bij zouden yaren als ze op die wijze voortgingen. Hun misdrijf was, dat ze gezongen hadden, met hun allen, „te zamen en iu vereeniging in 't nachtelijk uur, op 't Buitenhof, ten overstaan van Willem II. 't Had gedaverd van hun „'s Graven- hhaage gaat nóóóóóit verlóóóóóre, talde ralderiere, falderalderiere Maar nog ergerDe onschuldige eendjes in den Hofvijver waren van ichrik wakker geworden, stellig doordat het ,'s Gravenhage gaat nooit verloren, lalderalderiere" dezelfde melodie heeft als 't: „Alle eendjes zwemmen in het water". Was het wonder, dat bij dit alge meene „Réveil du Canard", het „alle eendjes" nog eens zoo hard werd aan geheven En nu eenmaal het succes behaald was dat de eendjes wakker waren gemaakt en kwekten, werd het daar een leven als een oordeel op het Buitenhof. Want de jeugd hield een kwekwedstryd met de eendjes. Ten slotte maakte een agent proces verbaal op en alles ging op de „bon", uitgezonderd de echte eenden natuurlyk. Resultaateisch boeten varieefende tusschen twee en drie gulden, plus een duchtig standje van den kantonrechter. Aldus lezen we onder de rubriek rechtszaken in de Avp. Wat geneesheeren zeggen over de Sanguinose „Ik heb het grootst mogelijk succes gehad met de Sauguinose, in geval len van bloedarmoede, waar de ge wone staalpreparateu zonder uit werking waren gebleven". Seraing, by Luik. Dr. A. Gérard. SAUGUINOSE is een zuiver plantaardig middel dat vrucht wordt aangewend in zwakte en algemeeue verslappings toestanden. Allen die bloedarm zijn ot zenuwzwak, die zich afgemat en lusteloos gevoelen, die last hebben van hoofdpijn, van duizeligheid en misselijkheid of die van doorgestane j ziekte niet op krachten kunnen j komen, mogen met vol vertrouwen hunne toevlucht nemen tot de Sanguinose. „San- j guinose" beteekent voor hen „ge zondheid". Den Haag. VAN DAM Co. Bij alle Apothekers en voorname Drogisten. Wacht u voor namaak Sanguinose kost per flacon 1,50, 6 fl. ƒ8, 12 Te Axel bij Joz. de Feyter Pz.Terneuzen bij A. van Overbeeke- Aan een patiënt die herstellende was van typhoïdea, en by wien de krachten maar niet terugkwamen, heb ik de Sanguinose gegeven met een verrassend resultaat. Brussel. Dr. Aug. Alexandre. 90, Rue Joseph Claes. Wat gebruikers verklaren aan gaande de Sanguinose Twee jaargeledenleed mijn vrouw aan verval van krachum, en is door het gebruik uwer Sanguinose weer geheel opgeknapt. Lichtevoorde. E. Heusinkveld. Gaarne verklaar ik dat de San guinose mij een groote steun is bij geregeld gebruik. De moeheid wijkt; de krachten keeren terug de slaap wordt diep, gerust en verkwikkend. Mej. v. d. Waarde. Zwolle, Molenweg. Gebouw „de Dageraad". fl. 15. Leunis. (60) De jeugdige ongehuwde mijnwer ker Gr., uit Geleen, is in een schacht van de mijn Laura en Vereeniging" te Eygelshoven, gevallen en verpletterd. Avp. Het 2 jarige dochtertje van den heer P. B. te Hem (N. H.) dronk Dinsdag uit een pot kokende thee, tengevolge waarvan de kleine na een paar uur is overleden. A. R. Crt. Een onstichtelijk tooneel heeft Zondag plaats gehad in de R. K. kerk te Gouda. Een kerkbezoeker kreeg ruzie met den kerkknecht over een sigaar, welke de bezoeker niet wilde wegwer pen. De ruzie ontaardde in een vecht partij, waaraan de kerkgangers geen einde wisten te maken. De politie her stelde tenslotte de orde. Avp. Een Poolsche landverhuizer, op weg van Amerika naar zijn Vaderland, stapte te Wierden, bij Almelo bij ver gissing uit den trein en verloor, terwijl hij langs de rails zyn weg vervolgde, zijn spaarpenningen, vertegenwoordi gende een bedrag van 1000 roebel en circa 300 dollar. Een baanwachteres was zóo gelukkig het verlorene te vinden. Door tusschenkomst der politie werd het geld den armen man, die ernstig ziek bleek te zijn, ter hand gesteld. Avp. Te Venlo wordt sedert Zaterdag avond vermist de metselaar S. Daar S. het laatst in een café nabij de Maas is gezien en vandaar huiswaarts wou gaan, is hy vermoedelijk op dien weg te water geraakt en verdronken. Zondag heeft men langen tijd naar hem gedregd, doch zonder resultaat. Te Haamstede is Zaterdag het 3 jarig zoontje van den arbeider M. Vis in een sloot voor de woning, ter wijl het naar een stuk speelgoed vischte, verdronken Een goede maatregel. Oude- en Nieuwjaarsdag werden in Drente steeds met angst en bezorgdheid tegemoet gezien Ten gevolge van het overmatig gebruik van sterken drank op die dagen ontstonden zonder uitzondering ernstige snijpartijen, waarbij niet zelden de een of ander het leven verloor. Er schynt een gunstige verandering in dien toestand te komen. Op vele plaatsen in de provincie was ditmaal in buurtvergaderingeu besloten op de genoemde dagen 's avonds na achten geen sterken drank meer te schenken. Ook mocht men op 1 Januari niet bij anderen dan bij buren en fa mileleden komen om „Nieuwjaar te wenBchen". Die besluiten hebben succes gehad, dank zij den krachtigen zedelijken steun, die van de gemeentebesturen uitging. Waar die overeenkomsten bestonden, is ditmaal geen vechtpartij voorgevallen. Avp. Een 6-jarig dochtertje van den sergeant B. te Nijmegen dat ernstige brandwonden had gekregen, doordat hare kleeren aan een gloeiende kachel vlam vatten, is in het hospitaal der koloniale reserve oveneden. \N. R. crt. Dinsdagmorgen is bij Hoboken (België) aan boord van een Hollandsch lichter8chip de 19 jarige van Boeck, hulp van den schipper, dooi" een ongelukkig toeval om het leven gekomen. Hij wilde de kajuit binnengaan, toen het luik dichtsloeg en van Boeck juist in den hals trof. Hij is gestikt. N. R. Crt. Woensdagnacht heeft een jonge man in de Nieuwe Spiegelstraat te Amsterdam zich licht met een revolver verwond. Hij werd naar het politie bureau geleid, waar hy zeide, zyn ge wezen meisje schrik te hebben willen aanjagen. De revolver, die nog met 4 scherpe patronen geladen was, is in beslag genomen. A. R. Crt. Terwijl de klompenmaker D., te Weert, bezig was met 't laden van hoo rnen op een kar, viel een boom van de kar en verpletterde het hoofd van den 16 jarigen zoon van D. De dood trad onmiddellijk in. Avp. In de Batavierstraat te Amsterdam is een glazenwasscher achterover van de ladder gevallen. Hij was dadelijk dood. Avp. Te Nieuwe Pekela verliet de 80- jarige weduwe B. ongekleed hare wo ning. Vermoedelijk is zy te water ge raakt en verdronken. Avp. Zondagnamiddag kregen te Oefelt (N. Br.) bij het verlaten der kerk twee knapen van 14 en 15 jaar twist, waar mede zich een derde van denzelfden leeftijd wilde bemoeien. Onverwachts keerde een der twistenden zich tot den derden persoon en bracht hem met een mes een wonde in de zijde toe. Thuis gekomen, zonk de getroffene bewuste loos ineen. De onmiddellijk ontboden geneesheer heeft de wonde, die vrij diep was, dichtgenaaid. Avp In 'tjaar 1883 werd te Heino 'n afschuwelijke moordaanslag gepleegd. Onder kerktijd kwamen twee personen bij een landbouwer vragen of hij thuis was. Toen de knecht hun meedeelde, dat hij alleen met een knechtje thuis was, schoten ze hem op de plaats dood. Het kleine knechtje werd met een hamer op het hoofd geslagen, tot ze dachten, dat hij ook dood was. Toen werd het huis leeggeplunderd. De jongen was slechts bewusteloos; hij had de moordenaars herkend, en zoo kou de politie één hunner dadelijk arresteeren. Deze, A., werd door het Hof te Arnhem tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld, welke straf later in 30 jaar veranderd werd. Dezer dagen werd hem meegedeeld, dat zijn verdere straf hem zou worden kwijt gescholden. De tweede dader, Sch., was naar Duitschland gevlucht; te Kleef werd hij, na gearresteerd te zijn, ter dood veroordeeld, welke straf later in levens lange gevangenisstraf werd veranderd. Deze laatste bekl. was gehuwd, toen hij de misdaad pleegde. Zijn vrouw, die thans nog te Düs- seldorf wodnt, heeft nla dl die jaren haar man nog niet vergeten. Nu zij vernomen heeft, dat de medebeklaagde van haar man ih Nederland gratie heeft verkregen, stelt zij alle pogingen in het werk om in Duitschland ook voor haar man gratie te krijgen, aangezien zij vurig wensqbt, haar verdere levens dagen nog met hem samen te kunnen doorbrengen. Zeker een zeldzaam bewijs van hu welijkstrouwAvp. Ontplofing ire de bioscoop. Te Weenen, zijn bij een ontploffingen een bioscooptheater drie personen gedood en twee gewond één wordt er vermist. Avp. Terwijl Zaterdagavond te Parijs een chauffeur met de auto van zijn meester dezen afwachtte, terwijl hij naar een concert luisterde en de voerder zelf even een bar was binnengetreden, is een ander er heimelijk met den wagen van door gegaan. Ofschoon hij in den nacht naar links en rechts heeft gereden, om de politie het spoor bijster te maken, is hij niettemin gearresteerd. Hij bekende Videmont te heeten eü noemde ook zijn medeplichtigen. Naar zijn zeggen, wilden zij de gestoldD tuf enkel verkoopen. De politie vermoedt echter dat ze reeds eenige misdaden op hun kerfstok hebben en dat ze voor nemens waren, met de auto in België en in Frankrijk hun slag te slaan in den trant van de bekende auto-bandietea. Met een even berucht bandiet, den sindsdien bezweken Lacombe, waren de meeste dezer nieuwe club bevriend. Zij houden er ook anarchistische theo rieën op na. M. Crt Twee menschen verbrand. Een zeer ernstige brand heeft gisterenmorgen gewoed in de filmfabriek van Gaumont, in de Maria HilfStrasse te Weehen. De brand ontstond door de onvoorzichtig heid van een arbeidster, die een ónt ploffiag tengevolge had, waardoor de eerste étage instortte. Twee yrouwelfjkh beambten van een in hetzelfde gebouw- gevestigde verzekeringsmaatschappij ge raakten in brand en kwamen in de vlammen om. Twee andere personen werden zwaar en verschillende licht gewond. Een persoon wordt nog ver mist. .4»». Te San Juan, op Porto Ri.co, zijn 4 kinderen doodgetapt en 18 ernstig gekwetst in een gedrang, dat ontstond bij het openen der deuren van den gemeentelijken schouwburg, waar Kerst geschenken aan arme kiniehen zouden worden uitgedeeld. Avp.

Axelsche Courant | 1914 | | pagina 3