Een Sigaar SANGUINOSE. Ingezonden Stukken. Posterijen. Bekendmakingen. MARKT Zeeuwsch-Belgische Paarden Advertentiëu. pittig, fijn van aroma en brand. Firma P. fi. Ueenhuizen, flxel. mm Bij het ongeluk zijn omgekomen mr. J, Gort van der Linden, hoofdcommies ter provinciale griffie te Groningen, de oudste zoon van den min. van binnen- lftüdsche zakendhr. J. Roosenburg, tort geleden te Groningen tot arts be yorderd dhr. J. P. Punt, adviseur van de levensverzekeringmaatschappij „De Waarborg", in Den Haagmevrouw Kateyn Van der Werff uit Leiden, en mej. Van Zanten, modiste te Groningen. De lyken waren vreeselyk verminkt een paar waren schier een vormlooze massa. Zwaar gewond is mej. W. de Boer, uit Groningen. Een harer beenen was geheel verbrijzeld, het andere op meer dere plaatst n gebroken, terwijl ook haar arm gebroken is. Uren lang was men bezig haar te bevrijden. Zij zat geheel vastgekneld tusschen een versplinterde massa hout, verbogen ijzer en een wagenwiel. Met dommekrachten werd de puinhoop opgelicht om haar te kun uen vrijmaken ze werd tusschen het houtwerk uitgezaagd. Het arme meisje klaagde vreeselijk over de ontzettende pijn en de koudezij verloor evenwel geen oogenblik het bewustzijn. Onmid dellijk nadat zij bevrijd was, heelt dr. Van den Berg haar eene been geampu teerd het andere hoopt hij te behouden. M. Crt. De moord aan de overzijde van het IJ. Naar aanleding van het onlaags door de Telegraaf gopubliceerde omtrent een onafhankelijk van de justitie ingesteld onderzoek heeft de A. R. Crt. een onder zoek ingesteld naar de juistheid dier be richten en thans kan het blad het vol gende mededeelen Eemge weken voor den moord, gedu rende de zomer-vacantie, heelt de kleine Hendrik de Klerk gelogeerd bij zijn groot vader te Hoorn. Deze had een com mensaal, zekeren W., die klaarblijkelijk zeer veel met het knaapje ophad, en dit schijnt te hebben getoond op een wjize, die minder-eenvoudigen-van-harte dan ge noemde grootvader wel wat bedenkelijk zouden hebben geacht. De oude man is echter nooit op het denkbeeld gekomen, dat er wel eens kwaad kon steken in de vreemdsoortige wijze, waarop W. zijn genegenheid voor bet kind toondeen zoo is het niet onwaarschijnlijk, dat W. in dien tijd reeds in de gelegenheid is geweest met het knaapje niet nader aan te duiden handelingen te plegen. Om redenen, geheel onafhankelijk van deze zaak. heeft de grootvader kort nadat zijD kleinkind weer vertrokken was, zijn com mensaal het huis ontzegd, en deze is toen uit Hoorn verdwenen Waar hij zich thans ophoudt weet men niet. Het merkwaardigste van het geval is nu, dat zijn signalement overeenkomt met dat, hetwelk de caféhoudster te Nieuwendam, juffrouw Nieuwenburg, op geeft van den man, die eenige urep voor den moord bij haar een bootje gehuurd heeft, en daarin met een knaapje is weggeroeid. Gelijk men zich herinneren zal, is deze man toen zonder het kind teruggekomen. Een oud gebruik. In verschillende dorpen in de gemeente Schoteriand is het gewoonte bij Kerstmis en Nieuwjaar de klokken te luiden zoogenaamd St, Thomasluiden Verleden jaar verbood de burgemeester dit, doch men stoorde er zich niet aan. De daders werden ver- baliseerdde rechter sprak hen vrij Thans heeft de burgemeester de klepels uit de klokken laten nemen, zeer tegen den zin van hen, die de traditie in eere wenschen te houden. Eene vergadering werd belegd en er wordt weer geluid Men heeft een oud ijzer in de klok ge hangen en luidt er weer op los. A. r. d. D. i Een krankzinnige edelachtbare. In de Limb. Koer. wordt verteld van de beëediging van een nieuw gemeente raadslid in een Limburgsch grensdorp Terwijl de burgemeester op plechtige wijze, en met heldere stem de eeds formule voorlas, en het nieuwe lid prinselijk op z'n zitvlak bleef rusten, oegde z'n uaastbijzittende collegaraads lid - in de practijk meer bedreven - hem waarschuwend toe „stangk' op 1" waarop het nieuwe lid, altijd nog ge klonken aan zijn zetel, den wijs en middenvinger van de rechterhand in de hoogte stak en in stede van het gevorderde„zoo waarlijk helpe mij God almachtig" uitriep: „Stangk'op!" De Raad scheen daarin het bewijs te zien, dat de man volkomen geschikt en bekwaam was ook lid van het dage lyksch bestuur te worden en benoemde zijn snugger medelid tot wethouder. Bjj een paar bejaarde menschen onder Amersfoort is een kistje met 700 gestolen. De ledige kist werd teruggevonden in het voortuintje van een der huizen in de buurt. Vermoedelijk is de diefstal gepleegd, toen de man en het inwonende nichtje s morgens aan 't melken waren in den stal, terwijl de ziekelyke vrouw te bed lag. By dit geld was de opbrengst van een paar koeien, verkocht om huur en pacht te kunnen voldoen. Hbld. Zondagsjagers. In de Ver. Staten schijnen buitengewoon veel Zondags jagers te zijn en dat de sport, zooals zij die beoefenen, niet zonder gevaar is voor hun medemenschen, wordt dui delijk uit een 3tatistiekje in een Chi- cago'sch blad. In het nu geëindigde jachtseizoen zijn niet minder dan 135 menschen „bij ongeluk" doodgeschoten en 140 zwaar gekwetst. Het aantal stuks doodge schoten vee is vreeswekkend en den boeren is haast onberekenbare schade berokkend. Een boer te Lee in Massa chusetts had, om verdere rampen te voorkomen, al zijn koeien witte lakens omgehangen en er de woorden op ge schilderd„Schiet me niet dood, ik ben een koe Avp. 300 menschen vermoord. Volgens een telegram uit Mexico aan de „New York American" hebben de constitutio- nalisten te Jucbepita (Staat Zacatecas) 300 personen van kant gemaakt omdat ze aanhangers van Huerta waren. Een afgrijselijk bloedbad. Uit Oberstenfeld (Oberabmt Marbach) wordt gemeldIn den nacht van Woensdag op Donderdag, tusschen drie en vier uur, is de sinds eenigen tijd van zijn vrouw gescheiden levenden Wilhelm Kimmerlen uit Beilstein naar hier ge komen en heeft na een twist zijn vrouw, zijn schoonvader en twee schoonzusters door dolksteken zware verwondingen toegebracht Op twee mannen, die zich in een belendend huis bevonden en op het hulpgeroep uit het raam keken, loste hij schoten. Een zwager van Kimmerlen kreeg 18 korrels schroot in de borst. In het geheel zijn 8 personen gewond, sommigen zeer zwaar. Na de daad keerde hij naar Beilstein terug, waar hij eenige aanteekeningen maakte. Toen jagers hem wilden arresteeren, joeg hy zichzelf een kogel door het hoofd. Avp. Te Calumet, in Michigan, heeft een afschuwelijke grap vreeselijke ge volgen gehad. Bij een Kerstfeestviering voor de kin deren van stakende mijnwerkers in het koperdistrict, stak een man zijn hoofd binnen de deur en riep „brand", waarop een dolle paniek ontstond. Er zijn 80 slachtoffers, w. o. 56 kin derenop de trappen welke door het gedrang versperd waren, lagen stapels lyken; in de zaal waren ongeveer 700 aanwezigen. De meeste slachtoffers zyn niet-Amerikanen. De bewerker van dezen treurigen afloop was, volgens nadere berichten, dronken. Arp. Volgens de raming van een En gelsCh blad is in Engeland voor de viering van het Kerstteest uitgegeven 450 millioen gulden, waarvan ongeveer 2/j alleen aan geschenken. Avp. Vinum Sanguinosum in vacuo. Beslist afdoend middel tegen bloedarmoede en zenuw zwakte. De Sanguinose wordt met groot succes toegepast in ge vallen van bloedarmoede, groote zwakte, algeheele uit putting bij slapeloosheid, lusteloosheid, gebrek aan eet lust, aan kracht en energie. Bij algeheele uitputting, bij herstellenden na de influenza, typheuse koortsen en derge lijke ondermijnende krank heden. Bij zenuwzwakken, oververmoeide, overwerkte personen deed de Sanguinose wonderen. Dat komt omdat de San guinose zuiver plantaardig isomdat de zwakste ge stellen haar verdragenom dat zij gemakkelijk in het organisme opgenomen wordt. De Sanguinose herstelt en verrijkt het bloed maakt het gezond en krachtig en grijpt daardoor met vaste hand in de oorzaak van vele kwalen die in schyn zeer verschillend zijn. Neem er de proef van en gij zuli er spoedig de goede uitwerking van ervaren. Maar wacht u voor namaak Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Dro gisten. Tweemaal per dag een eet lepel is voldoende. Sanguinose kost per flacon 11,50, 6 fl. f 8, 12 fl. f 15, VAN DAM &Co. Den Haag. De Riemerstraat 2c/4. Te Axel bij Joz. de Feflter Neuzen A. van Overbeeke— Leun is. (40) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Men vraagt aan d' Edelachtbren Raad De naamsverand'ring van een straat Alvorens daarop te gaan zweeten, Zou ik die Marktstraat laten heeten. Die naam heeft immers wel wat vóór, En zal zoowel Mynheer Pastoor, Antheunis, Nante en Jan Scheel, De Claessens want die zijn er veel Als Dellaert, Duijm en Dieleman Doen zeggen: „Jaaa, dat staat ons An!" Eco A. W. v., rijwielhandelaar te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene bueife Win' f 3,:subs. 3 dagen hecht. A. v. d. W., arbefdefr te' Axel,' ter zake van straatschenderij, tot eenq boete van f3, subs. 1 week tuchtschool. H. S., herbergier te Axql, ter zake van over treding der Drankwet, tot eene boette van f0,50, subs. 1 dag hecht. J. J. d. F., landbouwersknecht; t). I)..voer man I. B., melkventerM. W.. voerman, allen t« ZaamslagT. J. C. D., landbouwer te Phi lippine, ter zake van het rijden met een voer tuig zonder licht, ieder tot eeme boete van f subs. 2 dagen hecht. I. d. F.,; M. d. V., arbeiders, beiden te Axel 'J. d. J., arbeider te Zaamslag, ter zake van Leerplicntweto vertreding, ieder tot eene boete .van fl, subs. 1 dag hecht. H. v. T., arbeider te S xal, ter zake als voren bij herhaling, tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. A. B. knecht te Ter Neuzen, ter zake van ëen paard onbeheerd laten staan, tot eene boete van i 0,50, subs. 1 dag hecht. J. d. P., zonder beroep te Axel, ter zake van het fietsen zonder licht, tot eene boete van f0,50, subs. 1 week tuchtschool. I. H., landbouwer té Axel, ter zake als voren, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. A. v. IJ., werkman te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. 'd; K.., landbouwer; J. M. H., zonder be roep P. v. L., arbeiderP. B., vlaskoopman JH. Z., werkman; H. Dl D., koopman; I. II., werkman G. A. d. K., zonder beroep, allen te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht: J. v. T., werkman; M, H. W., knecht, heiden e Zaamslag, ter zake als vored, ieder tot eene .boete van f2, subs. 2 dagen hecht. H. P., arbeider te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. M. leurder te Hulst; M. J. H.. schilder te Tér NeuzenJ. D., koopman, zwervende, a'len ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eend boete van 1'2, subs. 2 'dagen jhecht. - '|DUÜ "I Unofl Ou I'll Vrijgesproken: A. P., landbouwer; E. O., landbouwer, beiden te Sas van GentC. L. v. d. A., visscher te Westdorpe, ter zake van Visscherijovertreding. Teruggave aan de ouders zonder straf bevolen in de zaak tegen J. v. T., arbeider te Axel. (Tern. Grt.) De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier brengt ter alge- meene kennis, dat op Donderdag 1 Januari zyn kantoor zal geopend zijn als op werkdagen voor den Telegraaf- ep Telefoondienst, benevens den ver koop van postzegels en de behandeling van spaarbankzaken. Postwissels, qui- tanties en postpakketten worden dien dag niet behandeld. De verzending en uitreiking van aangeteekende en ex presse stukken geschiedt als op werk dagen. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 19 December 1913. Veroordeeld zijn o. m: A. E. v. H., jager te Bouchaute, ter zake van overtreding der Jachtwet, tot eene boete van f5, subsidiair 4 dagen hechtenis. P. v. d. H., jager te Westdorpe. ter zake als voren, tot eone boete van f 1, subs 1 dag hecht. S. L., arbeider te Axel, ter zake van over treding van het Motor- en Rijwielreglement, tot eene boete van fö, subs. 5 dagen hecht. VAN to AXEL.. Burgemeester en Wethouders vau AXEL, maken bij deze bekend, dat op Zaterdag 3 Januari 1314 een paardenmarkt zal worden gehoqden, aanvang uèmendè dés voormiddags te tien ure. Hiervoor zijn vier pryjsen van VIJF GULDEN beschikbaar, welke onder de eigenaars zullen wordeu tpege wezen. Aanmelding bij dën marktmeester. Axel, 8 December 4913. Burgemeester en Wethouders voornoemd L. j. den Hollander! De Secretaris J. A. VAN VESSEM. Ondertrouwd A. OLIJSLAGER, Weduwn. EN MARIE F. LABAN, Wed. Eenige en algemeene kennisgeving. Axel. 's Gravenhage, Paramaribostraat No. 107. MOET ZIJN Al deze eigenschappen vindt U in de Sigaren van

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 3