y OPRUIMING! OVERJASSEN. AXEL. LJ.MSLMA. Voor de Kinderkamer! Raam horren BIOSCOOP. GILIJAMSE. <|?®WIü£H€ AXEL. B. H. POT. Kantoor-, School-, Schrijf- en -: Teekenbehoeften:- dhr. Fredertk Dekker f z. aanbesteden, 35 Meter Keterbaai. 35 Drol. 100 geel Katoen. Advertentie n. Donderdag 4 December Zoolang de voorraad strekt tegen zeer verminderde prijzen Heeren- en Jongeheeren- Tandarts M EIE R. Kindermeel in soorten. Zuigflesschen in soorten. Kinderzeepen, Kindersponzen. Wondzalven, Strooipoeder „De Z.-YL Gaper", Nieuwstraat, Axel. in verschillende modellen en kleur ontvangen. Ruime keuze 1 MIE 1MB Kiezers der N. H. G. te Axel! Sanguinose. Donderdag en Vrijdag a.s. VOORHANDEN tij F. DIELEMAN, Boekhandel, te Axel L F. GEERLINQ, de Nederlandsche Briefsteller, I Te Ddlff is de sigarenfabriek en het tabakspakhuis van de firma J. H. Draijer aan de Koornmarkt, geheel uit gebrand. Verzekering dekt de schade. De brand is ontstaan in de drogerij. Avp. I Ongelukken. Te Zaandam had Maandagavond de 32-jarige werkman J. v. der Horst de onvoorzichtigheid om terwijl de laatste trein, waarmede hij uit Amsterdam was gekomen, nabij den IJdijk even stilstond, uit den trein te stappen, om daardoor spoediger thuis te zyn. Door de duisternis en den mist had hij echter niet bemerkt boven een vaart te zijn, zoodat hy in het water plofte, waaruit hy later levenloos werd opgehaald. Hy laat een vrouw en vier kinderen achter. Dinsdagavond is de locaaltrein Arn hem -Nijk rk, die te 8.47 te Ede moest aankomen, tengevolge van verkeerden wisselstand op den daar stilstaanden goederentrein WageningenEde geloo pen, met het gevolg dat de locomotief van aen goederentrein verbrijzeld werd De machinist wist zich bijtijds te redden Eenige passagiers liepen lichte kwet suren op. De locaaltrein kon de reis voortzetten. Te Nieuw Amsterdam zijn Dinsdag de arbeiders Passtoors en Timmer, die van den nachtarbeid huiswaarts gingen tengevolge van den mist te water ge raakt en verdronken. Het lijk van Passtoors is gevonden, naar het andere lijk wordt nog gezocht. Avp. I Een strooperslist. In de bosschen by Olterterp had een strooper strikken gezet. In een er van zat een haas Daarbij bad een jachtopziener zich ver dekt opgesteld om den strooper te be trappen. Deze kwam, bemerkte den opziener en ging heen. Hij wendde zich tot een anderen strooper in de •buurt en verzocht hem een schot te lossen. De opziener, het schot hoorende, ging er op af om dezen jachtovertreder te snappen. Echter zonder succes. In dien tyd nam de eerste strooper het haasje weg. -Avp. De N. R. Crt. maakt melding van een schrikbarend ongeluk, dat er bij Reims plaats gevonden heeft. Er is daar in de buurt, hoewel op vrij grooten afstand, een verpletterd vliegtuig ge vonden met de overblijfselen van twee verkoolde lijken. Het zyn de lijken van twee militaire vliegers. Aanvankelijk leek het onmogelijk hun identiteit vast te stellen, daar de licha men geheel verkoold wareD. Van eenig papier, waaruit men allicht wijzer had kunnen worden, was geen sprake, zoodat men eerst niet wist of men met een ongeluk van burgerlijke dan wel I van militaire vliegers te doen had Er werden echter uniform-knoopen gevon I den, waaruit men meent te kunnen opmaken, dat althans een der omge komen vliegers een artillerie-officier is Op een stuk linnengoed vond men de letters F. B. En te oordeelen naar een paar laarzen, dat bij de twee verkoolde lyken gevonden werd, moet de passagier in het vliegtuig een soldaat geweest zijn. Zekerheid heeft men waarschijnlijk echter verkregen toen de militaire vlieg- stations in de buurt inlichtingen ver strekt hebben. Hoe het ongeluk gebeurd is, kan men slechts gissen. Het moet Woensdag middag omstreeks vier uur plaats gehad hebben. De plaats vau het onheil is zeer afgelegen. De enkele personen die het ongeluk hebben zien gebeuren, weten alleen te vertellen, dat ze een tweedekker zagen, die landen wilde en blykbaar met een der vleugels in aan raking kwam met een boom. Zij zagen plotseling vlammen uitslaan, en toen ze by het toestel aankwamen vonden ze slechts twee afgrijselijk verkoolde lijken en het verpletterde en verbrande over schot van een vliegtuig. De motor was geheel in den grond gewoeld en het benzine-reservoir gesprongen. Bij het graven der sleuven voor het leggen van rioolbuizen werden in een der hoofdstraten te OldeDzaal op een diepte van pl. m. 1.90 M. een aantal vrij gave beenderen van paarden pd daarbij een elftal hoefijzers gevonden, sommige nog van nagels voorzien. Blijkens onderzoek aan de veeartsenij school te Utrecht dateeren deze ijzers omstreeks 800. Ze zijn zeer goed be werkt en op een tweetal na nog geheel gaafze hebben zes, zeven of acht nagelgaten en zijn bijzonder licht. Om een en ander nog nauwkeurig te kunnen vaststellen, zullen ook de gevonden beenderen ten onderzoek worden opge zonden. Volgens deskundigen zijn deze ijzers veel beter bewerkt dan die uit lateren tijd, b.v. den tijd van Prins Maurits. Een aantal dezer ijzers zal geschonken worden aan de Oldenzaal- sche Oudheidkamer. Hbld. Trein geplunderd. Dinsdagavond is tusschen Neise en Brieg een personen trein tot stilstand gebracht, doordat aan de noodrem was getrokken. Terwyl het treinpersoneel onderzocht wat er aan de hand was, werd de postwagen geplunderd vijf postzakken ter waarde van ongeveer 500 mark werden ont vreemd. De daders ontkwamende ledige zakken werden op een veld terug gevonden. Indien de trein iets vroeger tot stilstand ware ge'bracht, zou de buit veel grooter zijn geweest, daar juist aan het voorafgaande station voor een groote waarde was afgegeven. Avp. Een beul. Een daglooner had in den loop van een woordenwisseling zijn vader te Villars leSec by Belfort drie messteken toegebracht De buren had den den gewonde te hulp willen komen, maar vonden de deur gesloten en durf den niet aandringen wegens de bedrei gingen van den woedenden zoon. Toen de gendarmes hem sommeerden zich over te geven, antwoordde de 28- jarige als je binnenkomt, maak ik hem af. Ook de leden van het parket wei gerde by binnen te laten. Een wacht meester slaagde er echter in, in het vertrek door te dringen, waar hij den man vond, achter stoelen gebarrica deerd, die zijn vader grijnzend tartte, de bijl boven hem houdend. Op de bedreiging van den wachtmeesterals je je beweegt, schiet ik, kwam het ant woord als je schiet vermoord ik myn vader. Toen de wachtmeester om hem schrik aan te jagen, in de lucht vuurde, viel de bijl op het hoofd van den grijsaard, die bezweek, waarna de vadermoorde naar zich zonder den minsten tegenstand te bieden overgaf. M- Crt Het ALGEMEEN BURGERLIJK ARM BESTUUR te AxTel, zal op Zaterdag den 6 December 1913, des voor middags te 9 ure, ten Raadhuize, by enkele iöschryvlng, de levering van Alleen ingezetenen der gemeente hebben het recht tot inschrijving. Inlichtingen en monsters te bekomen bij den Secr. van voornoemd Bestuur. J. J. DE FEIJTER Kz., President. C. TH. v. D. BILT, Secretarie Axel, den 28 Nov. 1913. Gravin des Courtils miste Maandag toen ze te Parijs uit een grooten winkel in de Rivoli straat kwam, haar hand- tasch, waarin zij een paarlen-snoer ter waarde van 25,000 frank geborgen had. Op haar verzoek stelden twee inspec teurs onmiddellijk een onderzoek in den winkel in en zij betrapten er een uiterst elegant jongmeisje op het oogen- blik, dat zij een gouden beurs uit den zak van een winkelende dame rolde. De dievegge werd naar een politie bureau gebracht en daar bleek zij ook in het bezit te zijn van de handtasch van gravin des Courtils. De halsketting zat er nog in. Verder werden er nog zeven portemonnaies gevonden tusschen de kleeren der dievegge verstopt. Dit vlugvingerige persoontje is een Russi sche Poolsche, achttien jaar oud. N. R. Crt. Daar het St. Nicolaasfeest op Zaterdag G Dec. valt, hebben de bakkers besloten dit op te houden. DE GEZAMENLIJKE BAKKERS. Axel, 28 Nov. 1913. VAN Aanbevelend, Specialist voor Atond- en Tandziekten, alsook voor valsche Tanden. BAGATTENSTRAAT 36, GENT. en vele dergelijke artikelen meer IN Boekhandel, AXEL. Stemt met ons op a. s. Vrijdag voor Notabel VELE KIEZERS. Zuiver plantaardig tonicum, is een ongeëvenaarde bron van kracht en energie voor ieder die geestesarbeid te ver richten heeft, onverschillig van welken aard. De SAN- GUINOSE verhoogt de werk kracht van den gezonden mensch en geeft aan alle oververmoeiden en uitgeput- ten de verloren zenuwkracht terug. SANGUINOSE wordt ver kocht in groene flacons van ruim 300 gram inhoud. Sanguinose kost per flac. f 1,50, 6fl. f8,—12 fi. f 15,— WACHT U VOOR NAMAAK! VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Verkrijgbaar bij de meeste Apothekers en goede Dro gisten. Te Axel bij Joz. de Feyter, Neuzen A. van Overbeeke— Leunis. (30) Dertiende vermeerderde en verbeterde druk. g-root 409 pag-ina'ai INHOUDENDE Brieven en andere Opstellen over de meeste Onderwerpen, die in het maat schappelijk leven gemeenlijk voor komen met voorafgaande Bepa lingen over de geschiktste wijze van Samenstelling en Inrich ting der Brieven Betite lingen en Opschriften, benevens allerlei Koopmansbrieven. ALSMEDE Voorschriften bij Geboorten, Huwelijk en Overlijden Iets over Testamenten, Contracten van onderscheiden aard Minderjarigheid eu Voogdij; Borgtocht, Volmachten, Geldleeningen en Hypotheken, Wissels, Quitantiön Klachten, Verzoekschriften en Requesten Formulieren tot het inrichten van Schrijfboeken en Rekeningen; 't Voornaamste uit de Postwet Een Handleiding ten gebruikë bij de Wet- op het Recht van Zegel Modellen voor Telegrammen, Iets over Levensverzekering. BENEVENS Een Lyst der meest voorkomende ver kortingen, Namen der Maten en Ge- wichten met verkorte Schrijfwijze en een tabellarische Herleiding van de Nederlandsche munt in onderscheiden vreemde munten. Prijs; 1125.

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 3