RpNA Cacao Van Houten's Xo. 69. Zaterdag 29 November 1913. 29e Jaarg. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. F. ÜSELEMAV, Buitenland. FEUILLETON. b dochtsr van dsn Spion. ANT. D't blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Centfranco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER A X L- ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor eiken regel meer 5 Cent. Groote lettere worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. DUITSCHLAND. Voor de scheepvaartrechtbank te Hamburg is Dinsdag de brand aan toord van de Imperator in de haven van New-York behandeld. De rijkscommissaris zette uiteen, dat en de oorzaak van den brand niet Heeft kunnen ontdekkenmen neemt echter aan, dat er kortsluiting ontstaan i By de poging om by de plaats waar de brand was uitgebroken te komen, ii de tweede officier als slachtoffer van qn beroepsplicht omgekomen. De be manning heeft alles gedaan, wat naar menschelijk vermogen mogelijk was, hem te redden en den brand te Ésschen. In haar vonnis voegde de rechtbank sier nog aan toe, dat de bluschmiddelen un boord uitstekend in orde waren en ook de bemanning zich voor haar taak rolkomen berekend had getoond. N. R. Crt. ENGELAND. Engelsche bladen houden zich Teer met de kwestie van een tunnel rader het Kanaal bezig, naar aanleiding het bericht, dat de eerste minister an de departementen van marine, log en handel heeft verzocht over zaak verslag uit te brengen, welke wrslagen dan aan het comité voor rijks- jerdediging voorgelegd zullen worden. >aar is de afkeer van een tunnel, ie min of meer den eilandelijken staat «n het koninkrijk zal opheffen, aan let verminderen. Meer en meer raken Roman van E. von WaldZedwitz. Nadruk verboden.) «Gij ziet er niet goed uit, tnijn kind ijt ge bedrukt, kwelt u iets Een droevig lachje speelde om hare ippea. Zij schudde het hoofd, een der Khblonde lokken van heur haar sproDg 1» en over haar voorhoofd. Zij streek it haren terug. Hoe akelig, ziekelijk Heek was de kleur harer wangen, hoe ut waren hare bewegingen. Als 't ware «et geweld trachtte zij een antwoord uit brengen. •U maakt u onnoodig bezorgd, papa, hen zoo wel als altijd.» «Ali altijd Gelijk vroeger altijd, «net ge zeggen, ik herinner mij nog zeer t*d den tijd, dat ge veel levenslustiger uoolyker waart.» 'Dat komt u maar zoo voor papa,» Itiroordde zij zachtjes, zich dieper over "en arbeid buigende, waaraan zij tot Wr geen steek gevorderd was. zieht er hin? Die Welt ist so gross, Hat der Tücken so viel und Gefahren, wird er wohl gar in das W&lschland geh'n, Bddie Frauen sind dort so falsch und schön schemerde Marie Esther voor de Een somber vrouwenbeeld stond ^rt^dAtcccA -ctAc&AsoAc/,, AuzmAcrzs. de deskundigen overtuigd, dat er af doende maatregelen zijn te nemen om een overrompeling van het Engelsche eindpunt van de tunnel zoo goed als onmogelyk te maken. En de voordeelen voor haren geest, dat meisje van daarboven uit de bergen de dochter van Stojan het meisje van het eiland Mamula. ,0 mög' inh der Himmel bewahren Thans zong zij het slotvers mede, vol, luide, aangrijpend. „O mög' inh der Himmel bewahren Bij het wegsterven van 't laatste woord schoten haar de tranen indeoogen. Zij keek haren vader aan. Zij scheen heden alles te vergeten Nog geruimen tijd zaten vader en dochter zwijgeud naast elkander. Geen verder gezang deed zich hooren, in het aan hunne woning grenzend huisje kwamen gasten, gelach weerklonk, een vroolijke stemmingscheen te heerschen. »Ik heb u eene mededeeling te doen, Marie Esther, die" de baron bleet steken, »die u in 'teerste oogenblik niet aangenaam treffen zalbij nadere overweging zult gij er echter anders over denken, en wanneer uw kinderlijk, goed hart tot dp overtuiging gekomen is, dat uw vader niets dau uw waarachtig geluk op het oog heeft, dan zult ge het met mijne voornemens volkomen eens zijn.» De baron had deftig, plechtig gesproken, plechtiger dan ooit; een vluchtig rood kleurde de wangen van Marie Esther een vermoeden, dat haar bijna van de zinnen beroofde en tot het geven van een antwoord ongeschikt maakte, kwam springen in het oog een drukker han delsverkeer met Frankrijk en meer omgang tusscben de bevriende volken een weg voor den toevoer van levens middelen en andere benoodigdheden, bij haar op slechts de oogen schenen te spreken, wijd geopend, vol verwondering waren deze op den baron gevestigd. Similoff vervolgde Lange jaren bewan delde ik eenzaam mijn levenswegde Hemel ontnam mij uwe moeder bij uwe geboorte; gij hebt mijn verlaten bestaan opgevroolijkt, doch God mag weten, hoe lang gij nog bij mij blijft. De smart eener gewonde ziel scheen thans in de gelaatsuitdrukking van het jonge meisje belichaamd te zijn. .Hat keinen Abschied genommen!" trilde het weder door haar geschokt gemoed. »Ik hoop altijd bij u te kunnen blijven, vader!» antwoordde zij eindelijk. Barón Similoff schudde het hoofd. »De tijd zal komen, dat gij my verlaat en wel mét geheel uw zin, dan sta ik geheel alleen.» Zachtkens schudde Marie Esther zwij- gend het blondgelokte hoofd, een traan parelde in hare schoone oogen. De heer Similoff legde zijnen arm om hare slanke gestalte. »Mijn hart heeft gesproken, luide, niet te weêrspreken, ik hoop het sprak een u en mij gelukkigmakend woord, ik koester den wensch mij eene levensge zellin te kiezen, u tevens eene moeder, tegelijk eene zuster en trouwe vriendin te geven.» Geen spier vertrok in het lieve gelaat van het meisje, hare ademhaling was wanneer in tijd van oorlog de zee geen veilige weg meer is een vreg tegelijk om zoo noodig Engelsche troepen onge stoord op het vasteland te brengen. N. R. Crt. DE BALKAN. Te Weenen maakt men officieus be kend, dat de besprekingen over het Engelsche voorstel in zake de grens- afbakening van Zuidelijk Albanië nog niet zyn afgeloopen, maar dat Oostenrijk en Italië nog slechts geringe verande ringen hebben verlangd, zoodat de werkzaamheid van de afbakeningscom missie, gelijk te Londen overeengeko men is, den 30 November zal kuunen zyn afgeloopen. JV. R. Crt. MEXICO. Het eerste wetsontwerp, dat aan het nieuwe Congres is voorgelegd, heeft tot strekking de concessie te bekrach tigen, door de regeering aan een Bel gisch syndicaat verleend, voor den aan leg van 4000 Eng. mijl smalspoor. Het ontwerp is naar een commissie verwezen. De opstandelingenaanvoerder Villa heeft gemeld, dat de opstandelingen op den Nationaleü Spoorweg, tusschen San Luis Potosi en Saltilla, een trein met regeeringstroepen hebben opgeblazen. Daarbij zijn 50 man regeeringstroepen omgekomen. De opstandelingengeneraal Villa heeft gerapporteerd, dat de regeeringstroepen zich naar het zuiden terugtrekken, De opstandelingen hebben al het geschut van de regeeringstroepen vermeesterd, zwaar, haar boezem bewoog zich nau welijks. »Ik daDk u voor uwe goede voorne mens,» bracht zij eindelijk met moeite uithare smart was te groot, om nog aao een ander dan zich zelve te denken. Eeo lange, smartelijke rustpoos ontstond liefelijk ruischte de wind door de myrten- twijgen, de golven der Adria klotsten gelijkmatig tegen de rotsen. Marie Esther bezon zich en dwong hare lippen tot een lachje. »Moge u gelukkig, o zoo geluk kig, oneindig gelukkig worden Het stilzwijgen was verbroken, hetgeen de ziel beklemde geweken, eea stroom van tranen vloeide uit Marie Esther's oogen weeneode wierp zij zich aan de borst haars vaders en omarmde hem zoo vast als wilde zij dezen nimmer verlaten. Ook baron SimilofFs oogen werden vochtig maar toch gevoelde hij zich als van een zwaren last bevrijd, hij had in den zuren appel gebeten. Zij had niet ge vraagd wie zijn uitverkorene was, zij wist dit reeds. »Kom, mijoe dochter!» zeide hij aan gedaan, nam haar zacht bij den arm en voerde haar in een schaduwrijke laan op en neer. Zij beefde nog een weinig, maar al meer en meer hield haar snikken op, kalm, doch smartelijk keek zij naar haren vader op. »Zultgij mij blijven beminnen, vader?» Opnieuw sloeg zij haren zachten arm om zijnen hals. Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 1