De Onroerende Goederen, Bekendmaki ngen. Kostelooze Inenting en Herinenting Advertentiën. Openbare Verkooping. II. Het WOONHUIS, III. Een WOONHUIS, IV. Een WUUNHUIS, BERICHT. De Voorz. zegt dat B. en W. ook van oordeel zijn dat de werkzaamheden van den Directeur aanmerkelijk verminderd zijn, in het midden gelaten of het tracte- ment van den Directeur wel hoog ge noeg is. Ze kunnen geen vrijheid vinden om verhooging voor te stellen. De aanvrage om salarisverhooging van den heer Wichmann wordt in stemming gebracht en gewezen van de hand Vóór verhooging stemde alleen de heer Dregmans. De begrooting wordt hierna goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op eene som van 22826,75. XVII. Vaststellen gemeentebegrooting voor 1914. Deze was tot onderzoek in handen geweest eener commissie, bestaande uit de hh. De Feyter, Dieleman en Wol- fert. Het rapport van de commissie luidt, dat zij het betreurt, dat de hootd. omslag weer met f 6600 zal moeten worden verhoogd. Daar zulks nood zakelijk is, omdat geen andere bronnen van inkomsten aanwezig zijn, wordt er in berust. Voorts merkt de commissie op dat noodzakelijk is gebleken een andere inrichting der brandbluschmid delen. Wenschelyk is het hierin ver betering te brengen. Verder stelt zij voor om de subsidie ad. f 153 aan de Z.L.M., op de helft te brengen, omdat 2 veemarkten niet meer worden gehouden en jaarlyks t 75 te geven aan de V.V.Z.F. voor hare ten toonstelling en concours hyppique. Thans worden eerst de uitgaven-in behandeling genomen. Overeenkomstig het bepaalde bij punt II der agenda worden alle tractementen van alle ge meenteambtenaren met 8%. verhoogd en de verdere regeling daarvan aan B W. overgelaten. By den post .aanschaffen en onderhoud van brand- blusch middelen" deelt de Voorz. mede, rekening houdende met de aanmerking der commissie, dat hy reeds in onder handeling is geweest met een fabrikant uit Grouw. Deze heett te koop motor ipuiten, die 300 en 500 L. per minuut water geven. Echter is men van oor deel dat de spuit van 300 L. te klein is voor onze gemeente, en daarom die van 500 L. zou moeten genomen worden, de laatste staat op 4 en de eerste op 2 wielen, terwijl bij de laatste behoort eene JOO M. lange persslang van le kwaliteit hennep. De prijs van de spuit met de grootste capaciteit is 3000. De voordeelen er aan verbonden zijn dat de spuit door 2 man kan bediend worden en de waterstraal tot 30 M. hoogte kan worden opgevoerd, terwijl horizontaal eene lengte van 35 M. kan worden bereikt. De spuit moet in het spuithuis meermalen beproefd worden of alles nog in orde werkt. De Voorz. zegt dat het ook gewenscht was dat op verschillende punten van de stad een paar flinke Northonpompen werden geplaatst om bij brand te kunnen gebruiken. Ofschoon er van aankoop nog geen sprake kan zijn "verzekert de Voorz. dat B. W. zullen aantoonen dat de opmerking der commissie niet voor kennisgeving zal worden aange nomen en zij de zaak grondig zullen onderzoeken. By den post „kosten van straat ver lichting" maakt dhr. Oggel de opmer king, dat de raming daarvan, 2000, nog al hoog is. Dhr. Kruijsse zegt dat 7 cent per M8 geraamd is maar hét dat aan de gemeente niet kost. Naar aanleiding van den post „rei nigingsdienst" vraagt de heer Oggel, of het tractement van Hollebek met be trekking tot de pensioenswet ook niet moest worden verhoogd. Dhr. Kruysse zegt, dat dit geen amb tenaar is, dat is aanbesteed werk. 3ij de jaarwedde van den gemeente opzichter zegt de voorz. dat het B. W. voorkomt, dat dit te laag is, waarom tij in overweging zouden willen geven dat te verhoogen. Dé voorz. zegt, dat de opzichter alle dagen voor de ge meente in de weer moet zijn, en geen tyd kan vinden om aan eigen zaak te werken, daarom is f500 te weinig. Bovendien geeft de voorz. de verzeke ring, dat B. W. over het werk van van den opzichter uiterst tevreden zijn. Dhr. de Feijter zou er wel voor zijn om meer tractement te geven, maar hem dan geheel voor rekening der ge meente te nemen. De Voorz. gelooft dat dan het tracte ment nog al aanmerkelijk zou moeten verhoogd worden. Hij verzekert nog maals dat de opzichter veel dienst doet, geen dag of hij komt 2 of 3 maal op de secretarie, terwijl het gebeurt dat hij 's morgens naar Spui, 's middags naar de Sassing moet, van alle ge meentewerken, verzoeken enz. moet hij bestek en teekgning maken en rap porten uitbrengen enz., terwijl hij tegen woordig veel toezicht moet houden bij het restaureeren der straten. Wanneer men het goed beschouwt heeft hier de meester minder salaris dan de onder geschikten. Dhr. Dieleman zegt dat zijn werk veel zal verminderen als de straten eens in orde zijn. Dhr. Oggel vraagt of de opzichter om verhooging heeft gevraagd. De voorz. antwoordt dat dit schrifte lijk niet is gebeurd wel heett de op zichter er over gesproken. Dhr. Oggel vindt het nog zoo weinig niet, in aanmerking genomen en ver geleken met het salaris van andere ambtenaren. Dhr. de Feijter meent dat ook vooral omdat hij voor sommige werken niet bekwaam is, althans voor de gasfabriek schoten zijne capaciteiten ook te kort. De voorz.: Misschien zouden we hem voor de meerdere werkzaamheden aan de straten gratificatie kunnen geven Niemand doet hiertoe het voorstel. De voorz. vraagt nogmaals of iemand verhooging wil voorstellen. Daar nie mand hiertoe genegen is, geeft de voorz. in overweging het in gedachten te houden. Dhr. Oggel vraagt of er geen keien vrijkomen om de kaaiwal te bestraten. De voorz. zegt, dat de bedoeling is, om een partij keien te verkoopen, als zynde van zoo'n slechte kwaliteit, dat het zonde zou zijn er arbeidsloon aan te besteden. Hij zal er met .den op zichter over spreken in hoeverre tot bekeiïng van de kaaiwal kan worden besloten. Bij den post subsidie aan de Bewaar school doen B. en W. namens de com missie het voorstel om te bepalen eene vaste subsidié van f 100. Dhr. Oggel is hiertegen omdat dit tengevolge zou kunnen hebben dat arme kinderen van de school zouden moeten worden geweerd. Omdat de instelling nuttig werkt zou hij willen handhaven van het te kort toe te staan. Dhr. Wolfert is tegen s/s en stelt voor precies 100 te geven. Dhr. De Feijter is ook voor een vaste som van 100, het is toch een parti culiere inriehting, en de ondernemer zou het wel eens in zijn hoofd kunnen krijgen om zijne inrichting door ver bouwing te vergrooten, dan zou de ge meente in de kosten ook nog moeteD bijdragqn. Dhr. OggelVoor de rente wel maar niet voor het kapitaal. Het voorstel Wolfert om 100 toe te staan wordt in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de h h. Kruijsse, Oggel en Lamaitre, voor de andere heeren. De subsidie aan het Burg. Armbest. wordt met 500 verhoogd. De commissie van onderzoek stelde voor om de 150 subsidie aan de land- bouwmaatschappij tot op de helft te verminderen, en die te geven aan de Vereeniging van Zeeuwsche Fokkers, De Voorz. zegt dat laatstgenoemde vereeniging daartoe een adres zou moe ten indienen. Dhr. KruijsSe zegt dat er ook een besluit dient genomen te worden om de markt te doen vervallen. De Voorz. meent dat de markt toch door mag gaan al wordt de subsidie ingetrokken. Dhr. Kruysse Ja, maar dan zijn er toch kosten aan verbonden. Dhr. Kruijsse wil hier even aanstippen hoe de ge meente aan het geven van subsidie gekomen is. Aanvankelijk was het ge meentebestuur met dat der Z. L. M. overeengekomen dat de kosten van pu bliciteit door de gemeente zouden wor den betaald. Vooreerst ging dit goed, maar later is daar van wegedeZ.L.M. een vreeselijk gemopper over ontstaan dat er niet genoeg gepubliceerd werd, en toen heeft de Raad besloten de sub sidie toe te staan. Dhr. Dieleman verklaart dat die twee veemarkten niet meer worden gehouden. Dhr. Kruijsse zegt dat dit aan de gemeente staat om die markten af te schaffen, en wat de subsidie betreft het gaat maar niet op om die zoomaar van de eene vereeniging op de andere over te brengen. Dhr. Oggel gelooft niet dat de V. V. Z. F. die subsidie van de gemeente zal willen hebben, dat is een vereeniging van allemaal groote rijke boeren. Dhr. Dieleman zegt dat de boeren tegenwoordig tamelijk hard in den h. omslag worden aangeslagen, en de sub sidie wel zouden aanvaarden. Dhr. Kruijsse De maatschappij dient toch kennis te geven aan het gemeente bestuur, dat de markten niet meer worden gehouden, dan kan er een be sluit tot opheffing genomen worden. Naar hy meent is een der veemarkten dit jaar al niet meer gehouden. Dhr. Dieleman erkent dit, omdat de aanvoer van hoornvee te gering bleek, de paardenmarkten zouden evenwel nóg kunnen blijven bestaan. Dhr. Kruijsse zegt dat ook het doel van de commissie is om de 2 markten at te schaffen. Dhr. Dieleman zegt dat de markten in Apiil en September kunnen worden opgeheven. De Voorz.Dan zouden we thans het besluit kunnen nemen tot opheffing Dhr. Kruijsse meent dat dit nu niet kan, de Voorz. meent wel. Dhr. de Feijter zegt dat het nog zoo'n haast niet heeft. Wordt besloten den post met 75 te verminderen. Dhr. Oggel vraagt of nu de post van ƒ250, die als wachtgeld voor den vroe geren gemeentebode P. Visser is uitge trokken, ook moet geschrapt worden, die krijgt nu ook pensioen. Dhr. Kruijsse moet dit ontraden, dan zou die man, die nu 250 krijgt, mis schien maar 100 krijgen. Dhr. OggelDan staat hij maar met een ander gelijk, een ander krygt dat ook maar. De Voorz. kan toch niet denken dat de heer Oggel zoo'n ouden man dat zal willen ontnemen. Hierop wordt verder niet meer ingegaan en de post behouden. M. a. s. wordt besloten om den hoofd, omslag met dat bedrag te verhoogen dat te kort blijkt te zijn. Daar het maximum hetwelk nog worden geheven 20000 bedraagt, zal de beschikking der Koningiu daarvoor noodig zijn. De begrooting in stemming gebracht wordt goedgekeurd m. a. s. Het eind cijfer kan nog niet worden genoemd aangezien de verhoogingen der ambte naren nog moeten worden berekend en er in gebracht worden. Wordt m. a. s. besloten om de suatie- gelden, door den -polder Beoostenblij ten Noorden aan^le gemeente verschul digd te doen vervallen, daar de polder daarvoor in de plaats de vergunning geeft om het water der gemeente te mogen afvoeren in het polderwater. Overigens gaven de inkomsten geen aanleiding tot" noemenswaardige be spreking. Omvraag. Daar niemand het. woord verlangt wordt de zitting gesloten. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 26 October 1913. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. F. J. v. d. Ende. Nam. 2 ure Ds. F. J. v. d. Ende. (van Westkapelle). Kerk B Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Ds. Chr. Bruins. Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 nre Leeskerk. Burgemeester en Wethou ders der Gemeente AXEL, maken bekend, dat op Woensdag, den 29 October a. s., des namid dags van 2 tot 3 uren, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot van de ingezetenen, die zich daartoe ten gemeentehuize aanmelden. Axel, den 23 October 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. De Notarissen Dregmans te Axel, Van der Moer te Neuzen en Boerlage te Velsen, zullen op Donderdag 30 October 1913 en Vrijdag 31 October 1913, telkens des voormiddags HP/g uur, in het Hotel „Centraal", bij den Heer P. J Visser, te Neuzen, ten verzoeke van de Erven van den Heer J. HUIJSSEN, in het openbaar verkoopen behooiende tot de nalatenschap van genoemden Heer J. HUIJSSEN, gelegen te Neuzen, Zaamsiag en Krabbendyke, zynde met aanhoorig-heden, met een gezamenlijke grootte van 194 H.A., 62 A.,'31 c.A., of 436 gemeten, 229 roeden. (sterfhuis) in de Nieuwstraat, te Neuzen. op „het Zwaantje", te Neuzen. te Krabbendyke. Alles breeder omschreven in veiling boekjes, welke ten kantore van beide eerstgenoemde Notarissen verkrijgbaar zijn, tegen betaling van 40 cent per stuk Ter aanvulling van de veilingboekjes verkoop familie HUIJSSEN wordt nog bekend gemaakt, dat zullen worden geveild Op den eersten dagde goederen in pacht bij den Heer J. J. Hüijssen koopen 41—56 en de drie woonhuizen koopen 57, 58 en 59 en op den tweeden dag die in pacht bij de Heeren-: P. Dieleman koopen 24—40, H. de Regt Lz. koopen 1—13 en 60 en W. Loof e. a. koopen 14—23. DREGMANS. Notarissen VAN DER MOER. BOERLAGE.

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 3