Groote keuze Heeren- Jongeheeren- en Kinder-Overjassen en Ulsters. - Bepjassen, Truien en Bonkers. P. THEWES - GOES. AXEL. K. J, GOSLINGA. Belangrijk Bericht. Sanguinose. Lees dit!! Verder Linnen-, Katoenen- en zuiver Wollen Onderkleeding. Donderdag 16, Vrijdag 17 en Zaterdag 18 October a.s. Groote Uitpakking Herhalingsonderwijs, Bedden - Dekens en Matrassen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Bekendmakingen. Ad verte ntiën. zy, die LID wenschen te worden van de Zang vereen. Lage prijzen. Axel. B. H. POT. TE KOOP: Geurige smakelijke Wijnen, Champagne, Port, Madera, enz., enz. Firma P. H. VEENHUIZEN - AXEL. ONTVANGEN: bij den heer GILIJAMSE, op de bovenzaal van ,,'sLands Welvaren", AXEL van Heeren- en Jongeheeren-DEMISAISONS, Chique 1 en 2 rij Ulsters, Winterjassen, Jekkers, Kinderjasjes, Fietscapes, Regenjassen, Costumes, Broeken, enz. Een buitengewone sorteering DAMESBONTEN en PELTERIJEN. aigrette en andere verboden hoed-tooi- gels aan den onverbiddelyken douane beambte afstaan. Het Hand. vertelt van een Fransche dame, die aan boord der „Lorraine" met een kostbare aigrette op den boed, op de vermaning van een inspecteur, om dezen af te zetten, zoo verbaasd stond, dat ze geen geluid kon geven, waarop baar de pluim eenvoudig van het hoofd deksel werd gerukt. In jninder dan geen tyd prijkte op de tafel een hoop aigrettes en vogels van dameshoeden getrokken of gesneden. At. Crt, - In de N. R. C. vihden we het volgende vermakelijke bericht Een uitgever in Zuid Duitschland heeft heel wat geld verdiend met een handige reclame. Hij had in de kranten een advertentie geplaatst, waarin hy een boek aankondigde onder den titel„Wat een jong meisje voor haar huwelijk moet weten". Binnen een maand had hij 25,000 exemplaren f 1,50 per stuk verkocht. Andere uitgevers dienden een aanklacht tegen hem in wegens oneerlijke concur rentie. Het verkochte boek was namelijk niets dan een kookboek. Doch de rechter heeft den beklaagde vrij uit laten der Molen. 17. Jan Jacobus, z. van Jacobus van Sweeden en Elizabeth Potters. SO. Sara, d. van Jan de Jonge en Cornelia de Bree. Dirk Cornelis, z. van Louis Francois Kaijser en Neeltie Johanna Platteeuw. '22. Dingetje, d. van Jan Dieleman en Anna Jacomina Hame- ink. 25. Elisabeth Barbara, d. van Anthonie Jacob Dieleman en Janna Dieleman. 29. Arthur Ludovicus Carolus, z. van Camillus Edmondus Goethals en Maria Theresia Ludo- vica de Vos. Overleden. 17. Pieter Goosen, 4 m., z. van Martinus en Pieternella Catharina de Feijter. Jan Deurwaarder, 81 j., weduwn. van Maatje Overbeeke. Zuiddorpe. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Van 1—SO September 1913. Qraauw. Huwelijks-aangiften. 12. Theo doras Warrens. 26 j., jm. en Cornelia de Bakker, 25 j., jd. Alphonsius Borm, 36 j., jm. en Ange lina Maria Verbist, 24 j., jd. 19. Judocus Josephu8 van der Walle, 23 j., jm. en Paulina Verschuren, 17 j., jd. Huwel.-voltrekkingen. 5. Alphonsus Steijne, 26 j.. jm. en Cornelia Totté, 25 j., jd. 26. Theodoras Warrens, 26 j., jm. en Cornelia de Bakker, 25 j., jd. 30. Alphonsius Borm, 36 j., jm. en Angelina Maria Verbist, 24 j., jd. Geboorten. 3. Richard Petrus, z. van Ju docus Josephus de Bakker en Anna Catharina Mathilde de Rooij. Johannes Josephus Fran- eiscus, z. van Josephus de Rijcke en Louisa Maria Malcontent. 13. Petrus, z. van Jan Francies van Goethem en Josephina Bouwen^. 16. Adorina Maria, d. van Eduardus Mattheijs- sen en Phelomina Verdnrmen. Cheriedina Rosalia, d. van Petrus van Duijse en Amelia Joanne de Kauwer. Overlijden. 7. Petrus Louisa van Poorten, 7 d., z. van Desiré en Rosalia Mathilde van Leuven Hoek. Geboorten. 16. Magda, d. van Adri- aan Daniel Kaan en Sara Adriana de Vlieger. 22. Pieternella, d. van Jan de Kraker en Maatje de Groote. 29. Cornelia Janna, d. van Daniel Meensen en Catharina Janna de Blaeij. Overlijden. 26. Willem Meertens, 2 m., z. ?an Gelein en Pieternella Vinke. Koewacht. Huwelijks-aangiften. i.Aloysius van Waesberghe, 36 j., jm. en Emelie Leontine Rooms, 28 j., jd. 5. Petrus Francies Wijn- acker, 31 j., jm. en Irma Ph. Zwartelé, H0j., jd. 6. Joannes F. Roeges, 45 j., weduwn. en Maria Cl. Raes, 35 j., wed. 22. Augustus C. de Blieck, 33 j., jm. en Clementia van de Vijver, 26 j., jd. 25. René C. M. van den Eeckhout, 25 j., jm. en Helena E. A. Ceelaert, 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9. "Johannes Fr. de Rechter, 43 j., jm. en Maria L. van Poele, 38 j., jd. 17. Joannes F. Roeges, 45 j., weduwn en Maria Cl. Raes, 35 j., wed. 22. Leon M VanpuyTelde, 25 j., jm. en Cornelia M. Aude- naerde, 28 j., jd. 26. Aloijsius van Waes berghe, 36 j., jm. en Emile L. Rooms, 28 j„ jd. 29. Petrus F. Wjjnacker, 31 j., jm. en Irma Ph. Zwartelé, 30 j., jd. Geboorten. 6. Augustinus, z. van Petrus van den Berghe en Maria D. de Vos. 13. Elvira Clementina, d. van Franciscus Roegiest en Mathilda Slabbaert. Benignus Joseph Fran cois, z. van Honoreus B. Plasschaert en Alicia J. Wuytack. 15. René Jacobus, z. van Jose phus de Nijs en Leonia M. de Jonghe. 19. Virgenie Marie Clemence, d. van Maria Sofia van der Vloet. 29. Ludovicus Franciscus, z. van Dom. Franc. Verschuuren en Fridalina M. Savoye. Overlijden. 17. Leo Josephus Cerpentier, 35 j., echtg. van Delphina M. L. Sny. Overslag. Huwelijks-aangiften. 30. Edmond Augustin Acke. 25 j., jm. en Emerentia Maria de Coninck, 23 j., jd. Overlijden. 29. Casimirus VerdurmeD, 80 j., weduwn. van Stephanie de Wever. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 18. Jozias Jacóbus Potters, 21 j., jm. en Elisabeth Deij, 21 j., jd 2; Christiaan Maria Weststrate, 20 j., jm. en Sara Geertruida de Blaeij, 19 j., jd.. Huwelijks-voltrekkingen. 18. Pieter Willem van de Voorde ivan Zuidzande), 20 j., jm. en Jozina de Vos, 21 j., jd. Geboorten. 16. Maria Jacoba, d. van Jozias Herrebout en Catharina Cornelia Jacoba yan HULST, 13 Oct. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f9,—, rogge f 7,60, wintergerst f9,—, zomergerst f8,75, haver f 7,60, erwten f 11,50, witteboonen f 14,-bruineboonen f 14,—dui- venboonen fpaardenboonen f0, boek weit f0,lijnzaad f koolzaad per 100 L. f aardappels f2, Boter per kilo 11,45, eieren per 26 stuks f 1,35. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 52 stuks rundvee, 21 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 15 stuks rundvee, 18 varkens en 0 paarden. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 15 October Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Mogelijk nacht vorst. Iets zachter over dag. Burgemeester en Wethou- ders van AXEL, maken be kend, dat zij, die wenschen deel te nemen aan het met 1 November 1913 aan te vangen zich daartoe tot en met 25 October aanstaande kunnen aanmelden, by het hoofd der o. 1. s. aan huis. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. ORELIO", kunnen zich aanmelden by den Voorzitter of Secretaris tot 18 October. Zij moeten den leeftijd van 16 jaar bereikt.hebben. P. H. ESSELBRUGGE, Voorz. P. MALJAARS, Secr. Een jonge (gekruist Saaneras). Te bevragen bij L. WIEMES, West straat, AXEL. Te bevragen bij M. DE KEIZER. Rijwielhandelaar, Axel. Zuiver plantaardig versterkingsmiddel. Mejuffrouw L. Peyrot, te Rotterdam, schrijft ons: „Nadat ik geruimen tijd aan hoofdpijn had geleden, en telkens poeders innam om de pijn weg te krijgen, hielp dit toch maar tijdelijk want de pijn kwam telkens terug. Ook de eetlust ontbrak my geheel. Van eeue vriendin kreeg ik den raad om het met de Sanguinose te probeeren, en de werking is verrassend geweest. Mijn hoofdpijn is reeds geheel geweken, de eetlust teruggekeerd, de loomheid, waarvan ik ontzettend veel last had, geheel overwonnen. U moogt van dit schrijven gerust gebruik maken. Nog nooit heb ik by eenig genees middel zooveel baat gevonden als by de Sanguinose. L. PEYROT. In honderden gevallen van bloedarmoede, zenuwzwakte en alge- meene verslappingstoestanden is de Sanguinose gebleken eén opwekkend en versterkend middel van den eersten rang. Tweemalen per dag een eetlepel is voldoende, spoedig ondervindt gij de goede uitwerking en deze goede werking houdt aan. Neemt er ook eens de proef mee. SANGUINOSE kost per flacon 1,50, 6 fl. ƒ8,—12 fl. 15,-. Waclit TT voor namaak I Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4, Den Haag. (60) Te Axel by Joz. de Feyter Neuzen A. van Overbeeke—Leunis. kunt U van af de goedkoopste tot de fijnste merken bekomen, bij ft* (50)

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 3