m No. 54. Woensdag 8 October 1913. 29e Jaapi Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. F. DIELEMAN, SPOORWEG MECHELEN - TER NEUZEN. Buitenland. AXELSCHE D't blad verschijnt eiken Dinsdag;- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Cent; franco per post 60 Cent. Voor Bblgië 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. COURANT DRUKKER—UITGEVER AXEL. ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor eiken regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. Bekendmaking overeenkomstig met art. 28 der Wet van 9 April 1875} Stsbl. 67. De hierna opgegevene tarieven en vervolg-tarieven voor het vervoer van goederen, enz., goedgekeurd by beschikking van den Minister van Waterstaat, no. 230, Afdeeling Spoorwegen, van 8 September 1913, zijn in de stations Ter- neuzen, Sluyskill, Axel, Kijkuit en Buist aan den aangeduiden prijs verkrijgbaar. OPGAVE DER TARIEVEN EN VERVOLG-TARIEVEN. 3e, 4e, 5e, 6e, 7e et 8e suppléments an fascicule I 3e, 4e, 5e, 6e. 7e et 8e suppléments au fascicule Ibis I pour le trafic des mar- I chandises entre les stati ons de la ligne situées sur le territoire beige et i le trade local internati onal. du tarif mixte 7e et 8e suppléments au fascicule I 7e et 8e suppléments au fascicule Ibis 24e, 26e et 27e suppléments au fascicule IV du tarif mixte, La mise en vigueur du 25e supplément éi ce fascicule a été a journée, 2e et 3e suppléments au fascicule V %u tarif mixte 3e supplément au fascicule A de la première partie commune au divers tarifs des services belges-alleïaands et belges-luxem- bourgeois le supplément au fascicule B de la première portie commune au divers tarifs des services belges-allemands et belges-luxem- bourgeois Ier et 2e suppléments au fascicule A du tarif belge-nord-allemand Ier, 2e et 3e suppléments au fascicule B du tarif belge-nord- allemand 14e et 15e suppléments au fascicule III (tome I) du tarif beige nord-allemand óe, Ge et 7e suppléments au fascicule III (tome II) du tarif belge-nord-allemand Ier supplément au fascicule F du tarif belge-nord-allemand 2e supplément au fascicule 3a du tarif belge-sud-ouest-allemand 2e supplément au fascicule 3b du tarif belge-sud-ouest-allemand 9® supplément a la 2e. partie du tarif belge-bavarois 7e supplément au tarif exceptionnel pour le transport des houilles, cokes etc., des gares des régions d'Aix-la-Chapelle, de Cologne, de la Ruhr et de la Sarre vers les stations beiges Fascicule 1 de la 2e partie du tarif belge-austro-hongrois 14e supplément au tarif belge-anzin 2e supplément au tarif général commun international de grande Vitesse Franco-beige pour le transport des articles de messa- geries et denrées supplément au fascicule A de Ia première partie du tarif belge-italien Fascicule B de la première partie nu tarif belge-italien 6e et 7e supplements a la 2e partie du tarif belge-italien 3e supplément a chacune des le, 2e et 3e parties du tarif belge-russe Fascicule B de la le partie du tarif belge-suisse supplément au fascicule II de la 2e partie du tarif belge- Datum van INVOEGSTELMNG DEB HIERNEVENS AANGEDUIDE TARIEVEN. I'lilJS 26 supplément au fascicule III de la 2e partie du tarif bela-e- suisse 6 supplément au tarif maritime avec la .Fred Olsen Line" et la „Gotha Line" 16e supplément au tarif maritime avec la „Johnston Line" Ier supplément au recueil des tarifs internationaux des colis dits „Petits Paquets" 1 février 1913 1 mai 1913 1 septembre 1912 fl. 0,90 0,70 0,70 DE BALKAN. Het Journal des Débats schrijft over le kanB dat Turktfe met Griekenland over de eilanden, en dat Bulgarije en Servië naar aanleiding van den Alba- neescben opstand gaan vechten. Om het eerste te vermijden, vindt het blad, moeten de mogendheden Turkije er toe zien te brengen, hun geschil aan het scheidsgerecht in Den Haag te onder' werpenom het tweede te verhoeden, moet Roemenië tusschen beide komen. De natuurlijke rol vau Roemenië, zoo schrijft het blad, is om zijn ganschen invloed aan te wenden tot voorkoming van een nieuwen oorlog. Zijn bizondere belangen vallen hier met die van Europa samen. Het zou van Roemenië niet voorzichtig zijn, indien het Bulgarije het vroeger Turksch gebied liet her overen, hetwelk het bij deu vrede van Boekarest aan Servië'en Griekenland heeft moeten afstaan. Want de bepa lingen van het vredesverdrag vormen' een geheel en Bulgarije zou daarna ook wel eens het gebied kunnen gaan her overen, wat het bij denzelfdeu vrede aan Roemenië heeft moeten afstaan. Voor het overige meent de Débats, dat de Pransche regeering haar toestemming tot de plaatsing van de nieuwe Roe- meensche leening in Frankrijk niet zou hebbeu gegeven, indien zij niet de over tuiging had gehad, dat Roemenië voor het behoud van den tegenwoordigeu toestand op den Balkan zou zorg drageu. lutusscheu bevestigt een telegram uit Boekarest, dat de zendingen van oorlogs tuig uit het buitenland, voor Bulgarije bestemd, voortduren. Donderdag voeren weer twee met munitie geladen stoom- booten Orsowa voorbij, met bestemming voor Roetsjoek. Het Bulgaarsche persbureau zendt een telegram de wereld in, waaruit blijkt hoe groot de sympathie van Bul garije voor het tragisch lot der Alba- neezen is, een lot, hetwelk de Bulgaren in het nieuwe Servische gebied, volgens de Bulgaarsche opvatting, met hen zullen moeten deelen en dat dus hun stamgenooten in Bulgarije niet onver schillig kan laten. ,De Servische regeering, zoo luidt dat telegram, wil, ter verklaring van den Albaneeschen opstand, Bulgarije verdacht maken. Haar bericht echter, dat de Bulgaarsche luitenant-kolonel Larkof in Albanië toeft en van Durazzo uit rapporten aan den Bulgaarschen generalen staf zendt, is een boosaardig verzinsel. Gelijk bekend, is het oproer een ge volg van de poging van Servië om het Albaneesche volk, het oudste der Balkan volken, stelselmatig uit te roeien. De slachtingen in Prisjtina, Prizren, Ljoema en Roegowo waren voldoende om de Albaneezen tot vertwijfeling te brengen en hen tot wraak te tarten. Op hun standaarden schreven zij de leus der edelen van WalonaWij zoeken den dood, maar zullen ons leven duur verkoopen". Wij Bulgaren slaan de verdwijning van de laatste Albaneezen in hetServisch geworden gebied gade. Met den moed der wanhoop strijden zij tot in den dood tegen de tiranuie van hun nieuwe onderdrukkers. Die tirannie, die het om de uitroeiing van de Albaneezen te doen is, die zich zoo weinig gezind toonen zich bij de Serviërs aan te passen, heeft Bulgaren en Albaneezen in het gebergte vereenigd. Zij zullen voortgaan helden in het veld te brengen, die den dood tarten. Alle wenschen en belangen van derden ten trots zal Servië zijn moeilijkheden in Servisch Albanië en Macedonië niet kunnen te boven komen, als het geen eind maakt aan zijn gewelddadige heerschappij en geen vrijheid van school en godsdienst invoert. N. R. Crt. ENGELAND. De smokkelhandel in wapenen in de Golf vau Perzië kost Engeland sedert jaren veel ergernis en last en Engelsch- Indië heel wat geld ter beteugeling.

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 1