Burgerlijke Stand. Posterijen. Marktberichten. Advertentiën. Openbare Verpachting. DAMES-BLOUSES, Ook fijne COSTUUM-ROKKEN, Openbare Verkooping. Huishoudelijke en verdere ROERENDE GOEDEREN, als: iemand aan de overzijde te overvallen. Men bad hem verzekerd, dat het water j ten hoogste tot aan het midden zou reiken. Toen Bouwmeester echter eenige passen door het water was geschreden, zakte hij plotseling in de diepte en en verdween eenige oogenblikken uit het gezicht der omstanders. ,En die film- opnemer", aldus Bouwmeester, „draaide gewoon door als een echte flegmatieke EDgelschman, en ik geloof, dat hij nog kalm doorgedraaid zou hebben, als ik verdronken was". Zwemmend bereikte Bouwmeester echter spoedig weer het ondiepe gedeelte, en bemerkte toen, dat hij in een kuil van 4 a 5 meter terecht was gekomen. Avp. Ongelukken. Te Zeeland bij Grave is de 88-jarige A. K., verpleegde in het Liefdegesticht aldaar, door een fietser buiten diens schuld aangereden. Hij viel met zijn hoofd op de steenen en werd zoo gewond, dat hij aan de ge volgen is overleden. Te Velp is de 22 jarige schilder H. J., by het schilderen van de stallen van kasteel Biljoen achterover gevallen. Hij was terstond dood. By het snoeien van de boomen bij de pastorie te Hem (N. H.) is J.deVr. uit een boord gevallen en eenige uren later overleden. Ten huize van den heer H. J. L., in de Mathenesserlaan te Rotterdam, is de dienstbode Th. D. Vrijdagmorgen tengevolge van gasverstikking dood op haar bed gevonden. Men had vergeten een gaskraantje te sluiten. Bet schuitje van den motorschipper W. Poel, waarin hij deelnam aan een zeilwedstrijd, ter gelegenheid van het Koninginnefeest te Scbellingwoude op het Buiten IJ, is omgeslagen. P. ver dronk; zijn knecht kon zich zwemmende redden. Donderdagnacht is ter hoogte van het Antwerpsche hoofd in de Maas, te Rotterdam, van het passagiersbootje een onbekende man overboord geslagen en verdronken. Nadat de stoomboot „Oude Maas" Woensdagavond haar passagiers te Oud- Beierland aan wal gezet had, moest zij weder terugkeeren, om een noodzakelijk herstel te ondergaan. Tegenover Spijke- nisse kwam zij in botsing met een kleinere stoomboot, waardoor de laatste zonk en drie opvarenden verdronken Avp. Verzakking. Tijdeus de zanguit voering op het feestterrein te Ede is bij de onafhankelykheidsfeesten het podium, waarop de zangers en zange ressen stonden, ingezakt. Er ontstond een paniek, eenige dames vielen flauw en enkelen bekwamen eenige schrammen. Eerst na geruimen tyd kon de uitvoering op den beganen grond worden voortgezet. Avp. Te Terboden (Gelderl.) at een jong meisje een rauwe peer en zag niet, dat zich een wesp in 'tzoet fruitvleesch geboord had. Zij kreeg de wesp in den mond, werd gestoken en is aan de ge volgen van de wonde overleden. Msbd. Gisteren hadden zich voor rechtbank te Haarlem te verantwoorden F. C. J. B., 34 jaar, arbeider te Oude Wetering en Pietertje E., weduwe van E. H. P. eveneens te Oude Wetering. B. wordt ten laste gelegd, in 't laatst van April en begin van Mei zijn vader herhaaldelijk rattenkruid te hebben toe gediend om hem van het leven te be rooven terwijl vrouw P. eveneens wordt beschuldigd herhaaldelijk haar man rattenkruid te hebben toegediend, waar bij B haar behulpzaam was. Beide slachtoffers zyn overleden. De eisch luiddetegen B. levenslange gevan tegen vrouw P. een gevangenisstraf van 18 jaar. M. Crt. Te Oudkarspel is Zaterdagnacht, naar de N. B. Crt. meldt, de wind- korenmolen van den heer Borat met het groote woonhuis geheel afgebrand, De molen draaide toen de brand ont stond. Men vermoedt als oorzaak het warmloopen der as De schade is groot en wordt door verzekering gedekt. Vrijdagavond is, naar de Tel. meldt, te Nieuwersluis, een milicien uit Harder wyk, woonachtig te Mijdrecht, die om den trein te halen over de barrière was gesprongen, door een trein uit de rich ting Utrecht, dien hij in de duisternis niet heeft zien aankomen, gegrepen. Hem werden de beide beenen tot aan de knie afgereden. Nadat eerste hulp was verleend, werd de milicien per trein naar het militair Hospitaal te Amsterdam vervoerd. De man is Zaterdagmorgen overleden. Een vrecseiyk bloedbad. In het Wurttembergsche dorpje Miihl- hausen, aan de Enz, heeft Donderdag nacht de hoofdonderwijzer Wagner, uit Degerloch, in een aanval van razernij op vier plaatsen brand gesticht. Toen men hem trachtte te pakken, schoot hy negen menschen dood, nl. acht burgers en een meisje van elf jaar, en verwondde er elf, van wie verschei dene zwaar, o. a. een agent en een nachtwacht. Hij nam de wyk naar een stal, waar de gewonde agent, met behulp van arbeiders, hem zijn revolver wist te ontrukken, toen hij uitgeschoten was en niet meer kon laden. Door de toe gesnelde menigte werd hij daarna met spaden zoodanig toegetakeld, dat men twijfelt ol hy er van op zal komen. De man droeg een zwart masker en een zwarten sluier voor het gezicht, had 250 patronen bij zich en twee groote legerrevolvers in de handen, waarmede hij in den blinde schoot, en nog 'een derden in zijn rugzak. Het huis van Wagner in Degerloch is Vrijdagochtend door de justitie geopend. Wagner heeft, voor hij naar Mühlbausen ging, zijn vrouw en vier kinderen omgebracht de eerste vond men met een doorge sneden hals, de kinderen lagen allen doodgestoken op bed. Voor zyn vertrek naar Mühlhausen heeft hij een brief geschreven aan den rector der volksschool, waarin bij zijn noodlottige voornemens aankondigt. Aan de medebewoners van zijn huis schreef hij op een briefkaart: „Vergeef mij, ik moest het doen, ofschoon ik weet, dat het niets waard is". Wagner stond bekend als een kalm man, die een gelukkig familieleven leidde. Vroeger is nooit bij hem een spoor waargenomen van /een geestelijk defectin den laatsten tyd moet hij wel eenige eigenaardigheden vertoond hebben. Vrijdagmiddag is hij door den rechter van instructie gehoord. Hij was vol komen bedaard en legde met heldere stem en zonder eenige verwarring de verklaring af, dat by de verschrikkelijke daad reeds sedert lang had voorbereid Niemand, die den moordenaar na den moord zag, heeft den indruk gekregen dat men met een waanzinnige te doen heeft. Toen men hem eraan herinnerde, dat hij ook zijn vrouw en zyn vier kinderen vermoord had, haalde hy onverschillig de schouders op. Inmiddels zijn nog twee der gewonden overleden, zoodat het aantal slachtoffers thans 15 bedraagt. Avp. Hoek. Huwelijks-voltrekkingen. 27. Marinus Maas, 24 j., jm. en Cornelia de Braai, 20 j..jd. Geboorten. 21. Jacobus, z. van Jacobus Deij en Pieternella Janna Zuurveld. 31. Abraham, van David van Hoorn en Krina Vinke. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 1. Paulus Johannes van der Linden, 27 j„ jm. en Coralia Maria van de Bilt, 27 j., jd. 9. Camillus Raes. 28 j., jm. en Josephine Marie Matthijs, 23 j., jd, ■21. Johannes Fr. de Rechter, 43 j., jm. en Maria Lud. van Poele, 38 j., jd. 23. Leon M. Vanpuyvelde, 25 j., jm. en Coralia M. Aude- naerde, 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1. Joseph Aper, 21 j., jm. en Emma Fid. Pijck, 20 j., jd. 12. Petrus Hub. van Dijck, 28 j., jm. en Palwijze M. de Theije, 22 j., jd. 19. Paulus Johannes van der Linden, 27 j., jm. en Coralia M. van de Bilt, 27 j., jd. Geboorten. 2. Maria Anna, d. van Leonardus Borgt en Emelie van Gassen. 13. George Arthur, z. van Eduard De Bruijne en Leonia Lievens. 14. Aloijsius Emile, z. van Petrus Aug. Van Vooren en Bertina Goossens. 19. Lucia Maria, d. van Alphonsus M. van der Bilt en Florentia M. Martens. 23. Albertus Adrianus, z. van Arthur P. Geerards eu Marie Fl. Brandt. 27. Alma Margaretha Franciesca. d. van Camillus David en Clementine Schelfhaut. Overlijden. 3. René Alphons Gielliet, 16 d., z. van Petrus Fr. en Ludovica van de Velde. Zaamslag. Huwelijks-voltrekkingen. 28. Jacobus Karei de Koeijer (van Ter Neuzen), 2 j., jm. en Pleuntje Goossen, 24 j., jd. Marinus Johannes Jacobus Mielen (van 's Gravenhage), 26 j., jm. en Maria Adriana Penne, 25 j., jd. Geboorten. 17. Elizabeth Adriana, d. van Adriaan Pieter van Sweeden en Adriana W il- helmina Penne. 22. Adriaan, z. van Krijn Hamelink en Janneke de Visser. 23. Johannes, van Levinus Witte en Cornelia Jacoba Hamelink. 28. Aaltje Janna, d. van Pieter Gelein Verhelst en Sara de Kok. Overlijden. 17. Guillaam Balkenende, 3 j., van Cornell's en Adriana Pieternella Scheele. Adriana Wilhelmina Penne, 17 j., echtg. van Adriaan Pieter van Sweeden. Zuiddorpe. Geboorten. 16. Oscar Franciscns, z. van Franciscus Alphonsus Josephus de Block en Olga Barbara Eduarde van de Calseyde. 27. Florentius, z. van Alphons van de Vijver en Hortensia Poppe. Overlijden. 27. Aloijsius Waelput, 62 j., echtg. van Johanna Maria Pierets. Graauw. Huwelijks-aangiften. 22. Alphon sus Steijne, 26 j.,jm. en Cornelia Totté, 25 j.,jd, Geboorten. 2. Honoré. Petrus, z. van Ludo- vicus Franciscus Daalman en Anna Maria de Bilde. 8. Emerie Johannes Josephus, z. van Honoré Bauwens en Rosalia de Wilde. 19. Albert Eduard, z. van Desiré Alouisius Boënne en Catharina Louisa van Linden. 21. Maria Victoria, d. van Edumon Joseph de Bruijne en Elisa Maria de Paepe. 29. René Wilhelmus, z. van Petrus Josephus Steijaart en Melania van Heere. 311. Petrus Louisa, z. van Desiré van Poorten en Rosalia Mathilde van Leuven, Overlijden. 3. Alphonsus van Vliembergen, 11 j., z. van Johannes Francies en Elisabeth Lemsen. 15. Maria Anna de Rijke, 51 j. echtg van Jan Francies de Block. 31. Theo doras Crombeen, 77 j., weduwn. van Anna Maria Vlasveld. HULST, 8 Sept. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 19,25, rogge f 8,—wintergerst f9,50, zomergerst f9,—, haver f8,—, erwten f 12,50, witteboonen f,-bruineboonen fdui- venboonen fpaardenboonen fO, boek weit f 0,lijnzaad f—koolzaad per 100 L. f—aardappels f2,—. Boter per kilo f 1,30, eieren per 26 stuks 11,10. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 33 stuks rundvee, 25 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 11 stuks rundvee, 20 varkens en 0 paarden. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt (by Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 10 September. Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind. Meest zwaar bewolkt. Waarschynlyk enkele regen buien. Zelfde warmtegraad. Het post- en telegraafkantoor alhier is voor het publiek opengesteld op de dagen en uren als hieronder is aan gegeven. a. Op werkdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanneming en af gifte van aangeteekende stukken, post pakketten van 81 u., van 237» u. en van 6—77a u. Voor postwissels, quitantiën en rijks verzekeringsbank van .87»1 u. en van 237a u. b. Op Zon- en Feestdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanne ming en afgifte van aangeteekende stukken van 89 u. en van 12 u. voor rykspostspaarbank van 89 u. voor postwissels, quitantiën en post pakketten is de dienst des Zondags gesloten; terwijl van k2 u. ook gelegenheid wordt gegeven, tot het afhalen van brieven, welke op die dagen niet meer besteld worden. Buslichting heeft plaats des voormiddags om 6.52 u., 8.29 u., 9.57 u., en des namiddags om 12.52 u., 1.44 u., 6.09 u. en 8 uur. Rykspostspaarbank. Voor de Rykspostspaarbahk werd op het postkantoor alhier gedurende de maand Augustus ingelegd f4461,74 en terugbetaald 6894,65, er werden zes nieuwe boekjes uitgegeven. De Directeur der Rijkspostspaarbank brehgt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand September en waarop de rente, over het afgeloopen jaar nog niet werd bygeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebijschrijving bij hem worden ingewacht. Door de toezending daarvan kan ge bruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvang. Op a. s. Vrydag 12 Sept. hoopt TANNEKE RIEMENS, Wed. A. van IJk, haar 80ste geboortedag te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mag blijven is de wensch van EEN GOED VRIEND. De Kroners en Kroonsters van den NIEUWEN DIJK, brengen hunnen harteiyken dank uit aan den Heer Th. van Wiemeersch voor het gebruiken van zijn magazijn, gedurende onze buurtversiering. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den BEOOSTEN EN BEWESTENBLIJ POLDER, bij de Erven Rolff te Axel, op Vrijdag 19 September 1913, des namiddags 2 ure, verpachten De GRAZING der dyken, zywegen en platen in voormelden polder in 14 perceelen, alsmede de VISSCHERIJEN op de zooge naamde Kleine Kreek by Axel en op de overige kreken en plassen van voormelden polder. Onkosten 12 #/o van den pachtprijs over 1 jaar, te voldoen bij de onder- teekening van het proces-verbaal. Ondergeteekende bericht de ontvangst eener uitgebreide sorteering waaronder Fluweel, Sanella en Flanel. in alle maten en prijzen. Axel. F. G. van Tatenhove. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van ABRAHAM DE VISSER te Axel-Oudeweg en Kinderen, ten huize van genoemden De Visser, op Zaterdag den 13 September 1913, des namiddags 3 ure, verkoopen EE NE PARTIJ Boogkabinet, 3 Kasten, Tafels, I Stoelen, Spiegels, 2 staande Klokjep, Kachel, Beddegoed, Matten, Glas- en Aarde werk, Boeken, Arbeidersgereed schap, Kolen, Brandhout, 16 Hoen ders, enzenz.

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 3