Binnenland. Landbouw. Gemengd Nieuws. rda.9°eSe'"=n'',keh,erïe 1t—„-J "Tt" met postpaketten in de treinen zijn oogmerk. .Old Bill" hield er een eigen aardige levensbeschouwing op na. Zes maanden van het jaar werkte hij, de zes andere maanden maakte hij goede sier van het verdiende. Waren die verdiensten goed geweest, dan nam hij het er goed van, woonde in een prachtig huis in New York of ging in Londen de season meemaken. Ook Rome heelt hij bezocht. Had hij zijn begeerte naar sterken drank beter kunnen beheer- schen, dan zou hij wellicht blijvend den dans zijn ontsprongen. Voor zijn dood heett Old Bill het relaas van al zijn roofpartijen en diefstallen te boek ge steld. Het is een merkwaardige biecht. Voor Bill zich op het vak van trein- roover ging toeleggen, had hij gevochten in den Amerikaanschen burgeroorlog en in de grensoorlogen met de Indianen. N. R. Crt. Het vuurwerk zelf viel niet mee, er werd zoo'n kruitdamp ontwikkeld, dat men eenvoudig de groote stukken niet zien kon. De keuringscommissie voor de af- deeling geiten, op de landbouwtentoon stelling te 's Gravenhage, heeft voorge dragen voor een derden prijs Nero Dunlop van de vereeniging tot ver betering van het geitenras in Zeeland en in de afdeeling melkgevende geiten voor den eersten prijs Marie van A. De zitting der Kamers zal Zaterdag a.s. te 3 uur door den min. van Binnenl. Zaken in naam der Koningin worden gesloten. De Feesten te 's-Gravenhage. Tienduizenden vulden Vrijdag de straten der stad, die schitterend zijn versierd. Dank zij ook het gunstige weder was de feeststemming voortreffe lijk. Reeds in den vroegen ochtend bewoog zich een groote menigte in de richting van den weg, dien de histO' rische optocht zou volgen. Deze werd op het sportterrein Houtrust opgesteld. Dertig oranjevereenigingen met mu ziek en zangvereenigingen trokken 's ochtends door duizenden omstuwd in optocht langs het paleis van H. M. de Koningin Moeder, die het défilé op het balcon gadesloeg, en vandaar naar het paleis Huis ten Bosch, waar H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik met het Prinsesje de ovatie in ontvangst namen. Onder enorme geestdrift werden nationale liederen gezongen en werd gedefileerd. De optocht vertrok daarna naar het Plein 1813, waar een krans werd neergelegd op het vrijheids monument. Tegen drie uur stonden groote men- schenmassa's in tiendubbele rijen ge schaard langs den uitgestrekten weg dien de stoet zou nemen. Door schuld van deD costumier was naar de Midd. Crt. meldt, de historisch- allegorische optocht tegengevallen. Diens laksheid had tengevolge dat verschillende groepen uit moesten vallen en dat b.v. Cornelis de Witt gekleed was in het costuum van den zeeheld van Galen. Doch ook anderen waren nalatig en zoo was men b.v. met enkele praalwagens niet gereed gekomen en werd er op Houtrust toen het uur vau vertrek reeds was geslagen nog aan enkele wagens gewerkt. Ten slotte zou men dan gaan, maar jawel, daar waren de praalwagens zoo diep in 't zand gezakt, dat er geen beweging in was te krygen. Gelukkig bracht Hagenbeek uitkomst, voor zijn olifanten is een praalwagen een peul schilletje en de goedige dikhuiden zorg den er voor dat Den Haag toch zijn optocht, zij het ook gehavend, te zien kreeg. Het was dubbel jammer, dat het ge heel gebroken was, omdat hetgeen men te zien kreeg buitengewoon mooi was. Het aardigste moment was het voorbij trekken van den optocht langs de Kneuterdijk, waar de Koningin, de Prins en de Koningin Moeder plaats namen op het bordes van het paleis van wijion den Prins van Oranje. Herhaaldelijk juichten de vorstelijke personen de verschillende groepen toe. De dag werd besloten met een groot vuurwerk op de Maliebaan, dat door een niet te overziene menigte werd bijgewoond. De beide Koninginnen wer den bij hun komst, kort na elkaar, op het feestterrein bijzonder hartelijk toe gejuicht. I de lier aan den mast met het noodlottig gevolg dat de vingers zoodanig werden I vermorzeld, dat hem in het ziekenhuis de hand moest worden afgezet. M. Crt. In den nacht van Woensdag op Donderdag is te Ossenisse (in den Nijs polder) door tot nog toe onbekend ge? bleven oorzaak afgebrand de schuur den landbouwer A. Mahu. Met groote moeite heett men nog eenige dieren kunnen redden. Alle oogst is vernield. Niet alleen voor den bewoner der hoeve is deze brand een groote schadepost (alles was laag verzekeid) doch ook voor verschillende kleine land bouwers wier veldvruchten in genoemde schuur waren geborgen, was dezen brand des te schadelijker, daar van geen hunner iets was verzekerd. M. Crt. Te Biervliet is aan den Kapitalen Dam Vrijdag j.l. een arbeiderswoning van P. Jansen totaal afgebrand, terwijl de bewoners buiten aan den arbeid Willemsen Dz. te Oostkapelle en voor een derden prijs Bertha van het tok- station te Serooskerke, voorts voor een tweeden prijs Saar van S van den Broeke te 's-Heer Arendskerke en voor derde prijzen Nelle van M. Murre en Trijntje van W. de Kok aldaar. Bij de collectieve inzendingen kwam de Vereeniging tot verbetering van het Geitenras in Zeeland verreweg het best voor den dag. waren. De keuringscommissie voor de in I Alleen de naaimachine werd gered, zendingen hoefbeslag heeft voorgedra- I ^et overige ging in de vlammen op gen voor een getuigschrift voor zilveren medaille en voor een eervolle vermel ding M. Kerckhaert te Stoppeldijk. M. Crt. Bietenrooiers. Reeds sedert jaren doet zich de be hoefte gevoelen naar een werktuig, om de suikerbieten uit den grond te brengen en den kostbaren handenarbeid te ver vangen. Vele fabrikanten hebben de oplossing van dit vraagstuk gezocht door een werktuig te construeeren, waardoor de bieten met een soort ploeg schaar uit den grond worden gelicht, op dezelfde wijze als thans nog gebrui kelijk is voor het rooien der aardappelen. Deze werktuigen vorderen ontzettend veel kracht, beschadigen de ondereinden der bieten en brengen het land in een zoodanigen lossen toestand, dat het ver voer met wagens ten zeerste wordt bemoeilijkt. Het is aan den heer Massart gelukt een bietenrooier te maken, waardoor de bieten uit den grond worden gelicht zonder beschadiging der wortels waarmee men tevens de koppen alle op de juiste hoogte kan afsnijden. De machine wordt door 2 paarden getrok ken, bewerkt 1 rij tegelijk en is inge richt voor alle gebruikelijke rijenaf standen van 40 tot 50 c.M. Het loof M. Crt. Zaterdag is de tentoonstelling van Zeeuwsche kleederdrachten, gebruiken «nz. te Middelburg officiéél gesloten door den waarnemenden voorzitter, den heer Jacq Frank. De commissaris der Koningin, mr. H. J. Dijckmeester was hierbij tegenwoordig en wenschte het comité geluk met het behaalde succes. In 't geheel hebben ongeveer 22.000 personen de tentoonstelling bezocht. Een zeldzaamheid. Zaterdag heeft het echtpaar Hubrecht Uijl en Elizabeth Lindhout te Poortvliet (Tholen) zijn 70-jarige echtvereeniging herdacht. Een model-politieman. Men meldt aan de Limb. Koerier Door een eigenaar van groote boom gaarden werd een politieman eener Zuid Limburgsche gemeente opgedrage een extra oog te houden op zijn boom waaruit zooveel fruit werd gestolen. Een rijksdaalder verwisselde op dat oogenblik van,eigenaar. Wie beschrijft echter de verbazing van dien kweekér, toen hij eenige dagen later met nog twee personen in den bóom gaard kwam en den politieman in een neergelegd te 8chudden> terwijl zlJn vrouw ze op- Als men den kopafsnijder nietwenscht raapte. te gebruiken, kau deze buiten werking worden gezet. Proefnemingen zullen worden gehou den in Zeeland, West-Brabant, Friesland, Noord-Holland en Groningen. Op de tentoonstelling van de Konink lijke Maatschappij van Landbouw in Den Haag, van 29 Aug. tot 15 Sept., zal een dezer machines door de firma Boeke en Huidekoper worden geëxpo seerd. Ned. Landb. Weekblad. AXEL, 9 September 1913. Bij de Woensdag 3 September ge houden aanbesteding van voedingsmid delen door de vereeniging „Zoekt uw voordeel" alhier, waren laagste inschrij vers de firma D. J. Oggel voor 200 K.G. tarwemeel A 11,45, voor 550 K.G. bloem a 12,65, voor 400 K.G. wit cornel a 8,24, voor 425 K.G. tarwe- grind a ƒ6,48 en M. de Bruijue voor 1500 K.G. maïs a 6,90, voor,360Q K.G. Een zak met 50.000 fr. aan bank biljetten en goud, door de Kantonale Bank te Schaffhausen aan de Zwitser sche Nationale Bank te Ziirich afgezon den, is aldaar zonder dat geld aange komen, De zak was ongeschonden: bevatte waardeloos papier en lood, en woog ongeveer even zwaar als toen het bankpapier en het goud er nog in waren De zending was verzekerd. Avp. Een jachtopziener vermoord. Aan den Heikant bij het landgoed de Honds berg, tusschen Oisterwijk en Moergestel, werd in den nacht van Zaterdag op Zondag door eenige Oisterwyker stroo- pers een drijfjacht gehouden. Betrapt door drie jachtopzieners van de heeren Van den Bergh te Tilburg, kozen ze het hazenpad. Eensklaps echter keerde een der stroopers zich om, loste een schot en trof den jachtopzienerTimmers, uit Enschot, doodelijk in de hartstreek, De getroffene laat een weduwe met vijf kinderen na. De dader, een zekere Dekkers, werd gehakte boonen a 10,25, voor 825 K.G. roggemeel a 8,90, voor 900 K.G. grind- I 0p zjja vlucht onmiddellijk door de meel A 6,en voor 450 K.G. schep- politiehond van den jachtopziener Van meel a ƒ9,—. Alles gegund behalve de boonen. Toen het klipperschip .Nieuwe Zorg" van schipper T. Vos Zaterdag te Neuzen op de haven kwam, geraakte bij het laten zakken der zeilen de aldaar thuis behoorende 16-jarige knecht D. de Jong met de rechterhand tusschen den Berge uit Moergestel gegrepen en vastgehouden, totdat hij kon worden overmand en geboeid. Naar Moergestel vervoerd, bekende bij voor de politie, dat het schot uit zijn geweer was ge komen, maar voerde tot zijn veront schuldiging aan dat dit bij ongeluk afgegaan was. N. R. Crt. De 73 jarige Jan Scheephout, die een familielid bij het opknappen van zijn huis in de Beukerstraat te Zutphen, behulpzaam was, is van een ladder geslagen, waarby hij zich ernstig aan het hoofd verwondde. In het ziekenhuis hij kort na het ongeluk overleden. N. R. Crt. Te Deventer klom een 13 jarige knaap op het dak, om zijn vlieger los maken. Op het geroep van eenige jongens: „Daar komt je vader aan!" schrikte de knaap zoodanig, dat hij van het dak viel en op de punt van een hek terecht kwam Inwendig zwaar ;ekneusd (hy spuwde voortdurend bloed) werd hij opgenomen. Men vreest voor zijn leven. M. Crt. Te Arnhem is naar het Huis van Bewaring overgebracht, een kleermaker uit Rotterdamde man werd aldaar aangehouden onder verdenking van diefstal van een gouden zegelring en een bedrag van ongeveer 9, gepleegd in de gemeentelijke rivier badinrichting, uit de kleeding vaji een der badende heeren. De ring werd bij een goudsmid te koop aangeboden. De verdachte werd bij fouilleering in het bezit gevonden van een valschen sleutel, een revolver met munitie, een dievenlantaarn en een groot bedrag aan geld, waarvan hij de herkomst niet kon opgeven. M. Crt. Moordaanslag. Donderdagavond heeft er, naar de A'. R. Ct. meldt, ten huize van den heer H. S., drogist te IJmuiden, een moordaanslag plaats ge had. De eigenaar van het zeiljacht Johanna, die reeds langen tijd met zijn jacht te IJmuiden vertoeft, de heerB,, heett op de 16 jarige dochter van den beer S., tijdens diens afwezigheid, in de binnenkamer van diens woning twee revolverschoten gelost, waardoor het meisje doodelijk getroffen werd. Daarna schoot de dader zich drie kogels in het achterhoofd, waardoor hij zeer ernstig, doch niet direct doodelyk, werd gewond. Sinds eenigen tyd bestond er zekere verstandhouding tusschen den dader, een man van ongeveer 40 jaar, weduw naar en van zijn eerste vrouw geschei den, en het jonge meisje, dat hem meer malen op zyn jacht bezocht. De „Prins" te water. By gelegen heid van het onafhankelijkheidsfeestte Groet zou de „Prins" met een torpedo boot van Nieuwediep voor Kamperduin landen en met een sloep aan wal ge bracht worden. De matrozen waren onbekend met het gevaarlijke vaarwater, waardoor de sloep in de branding ge raakte en de „Prins en gevolg" over boord sloegen. Gelukkig zijn zij toch behouden aan land gekomen. Avp. - Overleden in de cel. De huisschilder St., uit Leiden, die eenige jaren geleden een dienstmeisje dood schoot, waarna hij zonder zich doodelyk te verwonden, op zichzelf eenige schoten loste en tol 12 jaar gevangenisstraf werd veroor deeld, is in de gevangenis te Leeuwar den overleden Hij was reeds langen tijd lijdende en gedeeltelijk verlamd. Avp. Valsche bankjes. Te Brussel zyn, naar de N. R. Ct. verneemt, de Duitsche graveur F., zijn dochter en een neger gearresteerd, die valsche Hollandsche bankbiljetten van 100 gulden hebben gefabriceerd en uitgegeven. Bij den graveur werd 't volledige bedrijfsmate- riaal gevonden. Alle drie hebben bekend. Louis Bouwmeester in gevaar. Louis Bouwmeester, die Vrijdag 71 jaar is geworden, heeft eenigen tijd te Londen vertoefd, in verband met een door de Martin Brittish Film Syndicate op te nemen film. Bij die opname heeft b" een avontuur beleefd, waarbij hij mis* schien verdronken was, indien hy niet had kunnen zwemmen. Voor 't opnemen van de film was het nl. noodig, dat Bouwmeester gekleed als bandiet door een water moest, om

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 2