Binnenland. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. aldaarJ. P. Rottier, secretaris der gemeente Hulst, aldaar. KoewachtA. P. J. de Blieck, secre taris der gemeente KoewachtA. Gee- rards, hoofd eener school te Koewacht. Ossenisse A. Hermans, secretaris der gemeente Ossenisse. Overslag: A. P. J. de Bliek, secretaris der gemeente Overslag, aldaarC. A. Mattelé, ambtenaar van den burgerlijken stand te Overslag. Philippine: A. Voeten, secretaris der gemeente Philippine. Sas van GentF. P. J. Stubbé, se cretaris der gemeente Sas van Gent, aldaar. St. Jansteen H. P. J. Rottier, secre taris der gemeente St. Jansteen, aldaar C. IJsebaert, burgemeester der gemeente St. Jansteen, aldaar. StoppeldijkH. P. van Leeuwe, se cretaris en ontvanger der gemeente Stoppeldyk, aldaar. Ter Neuzen J. Jansen, hoofd eener school te Driewegen; A. de Koning te SluiskilL. Ch. Wabeke, secretaris der gemeente Ter Neuzen, aldaar. Westdorpe P. van der Heyden, kan toorklerk te WestdorpeR. R. M. Kie- boom, secretaris der gemeente West dorpe, aldaar- J. P. Peuleman, onder wijzer te Westdorpe. ZaamslagJ. Stolk Lzn., secretaris der gemeente Zaamslag, aldaar. ZuiddorpeA. Moerdijk, secretaris der gemeente Zuiddorpe, aldaar. Thans meldt men ons den uitslag ▼an den op 1 en 2 Aug. j.l. gehouden provincialen schietwedstrijd. Er blijkt daaruit, dat door de Axelaren bepaald goed geschoten is en het is daarom jammer, dat van de 47 vereenigingen elders in onze provincie er slechts één, die te Gapinge, heeft deelgenomen. Immers zou dan beter uitkomen, de vaardigheid, waarmede geschoten is. Bovendien zou dan ook de animo voor de schietsport stijgen, wat natuurlijk de vereeniging Prins Maurits ten goede zou komen, die nu met dezen wedstrijd voor een schadepostje zit. De pryzen zyn uitgereikt als volgt Personeele baan. Ie prjjs, A. de Feyter met 58 punten, 2e, C. de Peijter 55, 3e, P. de Bue, Gapinge 55, 4e, M. van Alten 54, 5e, W. R. de Bruijn 54, 6e, C. van Maldegem, Gapinge 53, 7e, P. van Alten 53, 8e, F. de Feijter 53, 9e, A. van 't Hoff 53, 10e, P. A. Jens 53, lie, W. Dees 49 en 12e, I. Meeusen Vrije baan (marga). Ie prijs, C. Wolfert met 59 punten, 2e, C. van Maldegem, Gapinge 59, 3e, J. de Putter 59, 4e, W. R. de Bruijn 58, 5e, J. Peyter Lz. 58, 6e, F. de Feijter 58, 7e, A. de Feijter 58, 8e, A. Haak 58, 9e, A. van 't Hoff 58 en 10e, M. W. Koster 58. Vrije baan (flobert). Ie prijs, A. van 't Hoff met 60 punten, 2e, A. de Feijter 59, 3e, B. Wattel, Gapinge 59, 4e, F. de Feijter 59, 5e, P. A. Jens 58, 6e, P. de Bue, Gapinge 58, 7e, W. Dees 57, 8e, C. van Maldegem, Gapinge 57, 9e, J. M. Oggel 57 en 10e, M. C. Lansen 56. Eere wedstrijd (marga). D. F. van Cadsand met 59 punten. Eere-wedstrijd (buks). F. de Feijter met 56 punten. Korpsbaan (buks). Ie prijs, „Prins Maurits", Axel met 273 punten en 2e, «Prins Hendrik", Gapinge 264. Korpsbaan (marga). Ie prijs, „Prins Maurits", Axel met 271 punten en 2e, .Prins Hendrik", Gapinge 221. Rozeprys. A. van 't Hoff. De personen, by wier naam geen plaats is vermeld, wonen te Axel. Bij Gebrs. Verwilghen te Hulst is verschenen de officieele gids voor de feesten ter viering van het eeuwfeest van Neerlands Onafhankelijkheid op 15, 16 en 17 Augustus a. s. te dier stede. Het boekje ruim 60 bladzijden groot, bevat mede de programma's van het internationaal muziekconcours, waaraan door 20 gezelschappen wordt deelgenomen, van de te geven concerten, de volksspelen en de kermesse d'été. De inhoud van dezen feestgids bewijst, dat de oude stad Hulst op waardige en indrukwekkende wijze het eeuwfeest onzer bevrijding zal vieren. Zeer prak tisch was het idee aan deze feestelijk heden een muziekwedstrijd te verbinden, een nieuwigheid in deze streek, waarbij de liefhebberijgezelschappen elkander in vreedzamen kamp den prijs zullen betwisten. Door de voornaamste gezel schappen worden prachtige concerten gegeven, twee avonden wordt een vuur werk afgestoken en aan de verdere noodige afwisseling zal het niet ont breken. Ook vernemen we nog, dat des Zaterdags de bekende vliegenier Crombez vlieg demonstraties zal geven. Het zal in één woord de moeite waard zijn de Hulstersche feesten een bezoek te brengen. Dinsdagavond is te Ter Neuzen onder overgroote belangstelling van het publiek voor de eerste maal in gebruik genomen de aldaar op de Markt nieuw gebouwde muziektent. Het is een flinke, degelijke tent, die in alle opzichten blijkt te voldoen en als een sieraad op het Ter Neuzensche marktplein prijkt. Na eenige toespraken besteeg de har monie „De Vereenigde Werklieden" de kiosk en gaf en luisterrijk concert ten aanhoore van tal van toeschouwers. Het mag voorzeker de bevolking dier gemeente een voldoening wezen, thans een blijvende tribune te bezitten, waar reeds zooveel kleinere gemeenten in hare omgeving reeds jaren zoo'n in richting bezaten. Maandag had de heer A. Adriaans- sens, koopman te Hontenisse (Walsoor den) komende van de weekmarkt te Hulst, ter hoogte van Terhole, het on geluk, dat de voorvork van zijn motor rijwiel brak. Daar de man een nogal tamelijke vaart had werd hy eenige meters voor zijn rijwiel uitgeslingerd. In bewusteloozen toestand werd de man bij den heer Colsen, veearts te Terhole, binnengedragen, waar de inmiddels tele fonisch ontboden geneesheer dr. Cam maert den gewonde verbond. De toe stand is van dien aard dat de onge lukkige niet kon worden vervoerd. M. Crt. Terwijl eenige jongens Zondag- raiddag te Kruispolder (Hontenisse) aan 't zwemmen waren, verdween, naar Msb. meldt, een hunner, een elfjarig knaapje, plotseling in de diepte. Een poosje later werd het lijkje opgehaald. H E R IJ K der maten en gewichten dit jaar voor de hierna vermelde gemeenten zal plaats hebben op de volgende dagen Hulst: voor Hulst 19 Augustus des namiddags, 20 Augustus des voormid dags, 22 Augustus en 23 Augustus des voormid cl ags. Voor St. Jansteen 20 Augustus. Voor Clinge 21 Augustus. Rapenburg: voor Boschkapelle 25 Augustus des voormiddags. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 10 Augustus 1913. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. H ugenholtz. Nam. 2 ure Dhr. W. A. Dekker. (Hulpprediker). Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. .1. H. Lammertsma. Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Leeskerk. Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Leeskerk. Leeskerk. Gisteren vierden H. M. de Koningin en Prins Hendrik hun koperen bruiloft. Deze viering had een intiem karakter, zoodat volgens den wil van H. M. geen openlijke hulde plaats had. Alleen in de hofkringen werd deze dag gevierd, waarop Koningin Wilhelmina voor 12V2 jaar in het huwelyk trad, doch herdacht zal dit feit zeker wel in elk plaatsje van ons Vaderland. Moge nog een lange ry van jaren dit huwelijk ten zegen strekken. De regeering heeft ter gelegenheid van den 12% jarigen huwelijksdag van H. M. de Koningin eh Z. K. H. den Prins een brief van gelukwensehing aan het vorstelijk echtpaar gezonden. Vliegmachines voor het leger. Van bevoegde zijde verneemt de Tel. dat dezer dagen door het dep. van Oorlog voor spoedige aflevering ten behoeve van het Nederlandsche leger aan de Farmanfabriek in Frankrijk besteld zijn drie vliegtuigen, tweedekkers, type- militaire met 80 p.k. Gnomemotor en voorzien van carosserie voor bestuurder en passagier. Behalve den door Van Meel gelever- den tweedekker, zal ons land dus bin nenkort de beschikking hebben over vier tweedekkers, welke allen te Soes- terberg gestationneerd zullen worden en waarvoor reeds een uitgelezen be manning aldaar gedetacheerd is, o.a. de luitenants Van Heijst, Coblijn. Ver- steegh en dan de vaandrig Van Meel. Dinsdagnacht heeft er te Osdorp, een dorpje op ongeveer een half uur afstand van Halfweg, een moordaanslag plaats gehad. Op een boerderij woont de ongeveer 35jarige welgestelde landbouwer G. Deze was 's morgens om 4 uur opge staan, om aan den arbeid te gaan. Juist was hij in de kamer toen de deur ge opend werd. In de deuropening ver scheen een man met een masker voor die zonder iets te zeggen twee revol verschoten op G. loste. Een kogel ging dezen rakelings langs het hoofd, de andere drong hem in de borst en ver wondde hem zwaar. De gewonde werd door de verschrikte huisgenooten gevonden. Dadelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. G. verkeert in levensgevaar. Byna den geheelen ochtend verkeerde hij in bewusteloozen toestand. Na de schoten gelost te hebben is de indringer op de vlucht gegaan en nog niet gevat. Ongeveer 4 jaar geleden is in Osdorp een moordaanslag gepleegd op een anderen landbouwer, onder ongeveer dezelfde omstandigheden. Iemand die korten tijd na den moordaanslag in de nabijheid gezien werd, wordt verdacht. In deze richting leidt de politie thans het onderzoek. (H. D.) Brandstichting. - Te Hendrik-Ido- Ambacht, is in de woning van de gebrs. Terlouw, een begin van brand ontstaan. Bijtijds bemerkte een der broeders den beginnenden brand en wekte de anderen. Spoedig was de brand, ge- bluscht; de vloer was in brand geraakt en na blussching bleek, dat de geheele vloer en eveneens de zolder begoten was met petroleum. Een geldkistje was opengebroken, waaruit eenig geld was ontvreemd. De broeders hadden vergeten de deur te sluiten. De justitie is gewaarschuwd. Aop. By de mijnramp in de buurt van Glasgow, zijn tweeëntwintig menschen omgekomen. Er waren 26 arbeiders aan het werk, toen de brand uitbrak. Drie wisten er op het waarschuwend geroep van een kameraad, die zelf verongelukt is, te outkomen. Het was voor de reddingsbrigades onmogelijk in de mijn af te dalen door de giftige dampen die er hingen. Bij hun hard nekkige pogingen zijn verscheidenen hunner bezwijmd en niet zonder moeite door de anderen gered. Toen men eindelijk het onderzoek kon beginnen, vond men nog één levende, die ne tien uren na het uitbreken van brand beneden was geweest, maar er is weinig hoop op 's mans behoud. Tien van de verongelukten waren gehuwd' drie waren zoons uit één gezin. De mijn brandt nog. Men zal haar waarschijnlijk moeten sluiten. 'Vier- honderd man zijn daardoor werkeloos A. R. Crt. De Titanic ramp. Kapitein Rem. nant vau het Engelsche stoomschip „Luciline", dat Zaterdag te New-Yori aankwam, verklaart volgens de Ti in de nabijheid van Aew-FoundlaniU juist op de plaats, waar verleden jatrl de „Titanic is vergaan, een wrak tt hebben gezien, dat eenige meters bovej het water uitstak. Het hydrographisclj bureau der Unie heeft onmiddellijk, ee| onderzoek ingesteld, en houdt het voor niet onmogelijk, dat de „Titanic" niet op een ijsberg, doch op een onderzeescht klip is gestooten, welke klip de oorzaak zou geweest zyn, dat een deel da „Titanic niet gezonken is. Van 1—31 Juli 1913. Axel. Huwelijks-aang. 24. Achille Miclul Velleman (van Zuiddorpe), 23 j., jm. en Mara Nathalia de Danschutter, 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24. NicolaasJu Bolleman, 21 j., jm. en Maatje Jansen vu Rosendaal, '9 j., jd. Jozias Hamelink, 2 j.,ja. en Catharina Johanna Oppeneer, 24 j.', jd. Geboorten. 17. Jan, z. van Jan Jansèn vu Roosendaal en Adriana Janna Cornelia Diele- man. 19. Elizabeth, d. van Willem de Bruijut en Pieternella Jansen. 24. Leendert Piëta, z. van Abraham Goossen en Cornelia 26. Cornelis Pieter, z. van Dirk Rouw el Elizabeth Overdulve. Debora Martha Santin d. van Pieter van Alten en Santina Wijn 27. Marinus, z. van Marinus de Fouw en Jamt Cornelia Meijer. 28. Marinus, z. van de Feijter en Jeleijntje van Driel. Graauw. Huwelijks-voltrekkingen. 4. Ju Francies de Rooij, 29 j., jm. en Mathilde Serie 25 j., jd. Geboorten. 4. Louisa Mathilda, d. van Petra Macharius Staal en Sophia Louisa Blondini Harends. ft. Julia Maria, d. van Jan Franciei Leeraert en Emelie Dorothea Verdurmen. li Angelina Anna Johanna, d. van Carolus Jm. Janssens en Rosalia Heijens. 15. Joseph® Aloisius Johannes, z. van Johannes Franciet Delforge en Amelia van Itegem. 17. F Martha Maria, d. van Hendericus Breijaertei Silvia Maria van Duijsse. 18. Augusta Emeldi Stephanie, d. van Alphonsus Bernardus Martea en Hortensia Maria Breijaert. Hoek. Huwelijks-aangiften. 1". Jacob® den Hamer, 19 j., jm. en Catharina Klaasset 22 j., jd. 31. Pieter Vereist, 53 j., we" en Anna van Doeselaar, 42 j., jd Huwelijks-voltrekkingen. 31. Jacobus dei Hamer, 20j., jm. en Catharina Klaassen, 22 j.,jf Geboorten. 22. Fijgje Levina, d van Le vinus Oppeneer en Jacomina de Groote. San d. van Jan Verhelst en Tanneke de Bret Willem, z. van Gelein Meertens en Pieter nella Vinke. Hulst. Geboorten. 30. Julia Josephs, i van Camillas Blom maert en Maria Verbist. Overlijden. 19. Emelda A. M de Blok, m., d. van Jan Francies en Marie Paulina vu den Brande. 2"-. Petrus Vioen, 15 j., z. vat Matthijs Christiaan (overl.) en Louisa Maria dl Kok. 28. Jacoba R. Vergauwen, 81 j., van Norbertus Blommaert. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 17. Pieter Roose, 22 j., jm. en Elisabeth Maas, 22 j., jd 31. David van Wijck van Ter Neuzen), 26 j, jm. en Catharina Cornelia Geelhoedt, 26j.,ji Huwelijks-voltrekkingen. 2. Pieter Bakker, 21 j., jm. en Elisabeth Penne, 21 j., jd. 10, Jan de Putter, 27 j., jm. en Levina Scheelt (van Axel), 22 j., jd. Jacob Goossen (van Axel) 22 j., jm. en Suzanna Elisabeth Baak, 21 j.,ji 31. Pieter Roose, 22 j,, jm. en Elisabeth Maat 22 j., jd. J Geboorten. 3. Cornelia, d. van Cornelii Zegers en Cornelia Bakker. Cornelis, z. vat Cornelis Balkenende en Suzanna Vinke. 4 Pieter Cornelis, z. van Krijn Hamelink et Cornelia Bakker. 14. Franqoise, d. van Ma rinus Smallegange en Pieternella Adrian! Goosen 17. Cornelis, z. van Cornelis Baremat en Metje Riekwel. 25. Suzanna, d. van Cor nelis Jansen en Janna Verplanke. Johanna, z. van lacobus Dieleman en Tatineke de Visser. 27. Catharina, d. van Francies Hamelink el Johanna Herrebout. Overlijden. 17. Jacobus Jansen, 64 j., wedowlj uit het eerste huwelijk van Cornelia de en echtg. van Janneke van Hoeve. Zuiddorpe. Huwelijks-voltr. 30. Franciscns de Moor, 46 j., jm. en Clotilde Marie Poppe (van Wachtebeke), 35 j., jd. Geboorten. 27. Rogerius Franciscus, t. v»n Edmundus Herman en Maria Fr. de Block.

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 2