Herijk m laten en Gewichten. Huishoudelijken INBOEDEL, Posterijen. Marktberichten. Bekendmakingen. Advertentiën. Vleeschhouwer en Herbergier. KLEERMAKER Kantoor Mr. P. DIËLEMAN. PRINS MAURITS. Prov. Schietwedstrijd Openbare Verkooping. Ongeveer 2 Hectaren Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Huishoudelijke en verdere roerende Goederen Openbare Verkooping. Een netten overtuigd zijn. Daarom hebben B. W. het noodzakelijk geacht om by den Raad een voorstel te doen om tot vernieu wing en rioleering van verschillende straten over te gaan. hn overleg met den gemeente-opzichter is bijgevolg een plan ontworpen en de kosten geraamd van een algeheele uitbreking en ver nieuwing van enkele straten, die zulks het meest noodig hebben. Het bestra tingsplan wordt voorgelezen en is be groot op 7873,11, in drie p^rceelen. Tengevolge hiervan stellen B. en W. voor om eene leening aan te gaan van hoogstens 10000, wat m. a. s. wordt aangenomen. By de omvraag zegt de Voorz. dat B. en W. kans zien om van de oude mynen der gasfabriek ƒ200 te maken, dit zal voordeeliger uitkomen dan ze op kosten der gemeente naar Vlissingen te zenden M. a. s. wordt het Dagel. Bestuur gemachtigd ze zoo duur moge- ljjk te verkoopen. Voor het onderzoek voor de begrooting van het Algem. Burgerl. Armbestuur wordt eene commissie benoemd be staande uit de hh. Smies, Woltert en P. Dekker. Dhr. Oggel zegt dat hy heeft gezien dat men aan het restaureeren der stra ten bezig is, hij vraagt welke straten er zullen hersteld worden. De Voorz. zegt die straten waar de meeste putten in zijn, maar natuurlijk niet die, welke in het bestratingsplan zjjn begrepen. De vergadering wordt hierna gesloten. (Het bestratingsplan en de behande ling daarvan geven we in het eerst volgend nummer. Red.) Aankondiging opgenomen in de Neder- landsche Staatscourant omtrent wijzigingen in de verzending van gedrukte stukken. De Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, dat bij Koninklijk besluit van 1 Juli 1913 (Staatsblad no. 321) eenige wijzigingen en aanvullingen zijn ge bracht in de bepalingen betreffende, de met gedrukte stukken gelijkgestelde stukken en in die aangevende welke na den druk aange brachte bijvoegingen, doorhalingen en aan duidingen, in per post te verzenden gedrukte stukken, nieuwsbladen en monsters zijn toe gelaten. Dientengevolge wordt voortaan toe gelaten de verzending als drukwerk van stukken, voorzien van opgewerkte punten of letters, ten gebruike van blinden, ook al hebben deze «ndingen het karakter van briefwisseling; de vermelding van den naam of de firma van den afzender, ook door middel van onder- teekening, van het beroep, van de woonplaats, met aanduiding van de straat, het huis- en telefoonnummer en het telegram-adres van den afzender, alsmede van den dag der af zending op alle gedrukte stukken, onverschillig inhoud en karakter, evenals op de omslagen of op de adresstrooken dier zendingen de vermelding van een index- of controle nummer op den omslag of de adresstrook van gedrukte stukken of op die stukken zelve; in beurs- en marktberichten, catalogussen, i prijscouranten en prijsnoteeriugende invulling of verandering van cijfers, alsmede de nadere aanduiding van de prijzen door middel van enkele woorden, alsgeldig totcom- 1 missie pet., franco wal en dergelijke. Onder prijsnoteeringen zijn te rangschikken alle prijsberichten, ook die in den vorm van circulaires, onverschillig het aantal der daarin genoemde artikelen de kaartformulieren tot bestelling of aan bieding van boeken, plaat-, muziekwerken enz. dienstbaar te maken tot bestelling of aanbie ding van alle uitgaven van den boekhandel, dus ook van schrijf- en teekencursussen, ge- drukte formulieren en kalenders van allerlei aard de bijvoeging van gelukwenschen, betui gingen van dank of van rouwbeklag en der gelijke, uitgedrukt in ten hoogste vijf woorden nf door middel van algemeen gebruikelijke letters, zooals p. f., p. c., enz zoowel op naam- j of zoogenaamde visitekaartjes als op Kerstmis- en Nieuwjaarskaarten de bijvoeging van geknipte patronen bij jnode-journalen, welke vallen onder de wettë- hjke omschrijving van nieuwsbladen gegeven, mits de patronen, blijkens daarop voorkomende gedrukte aanwijzingen, één geheel uitmaken met het nommer of exemplaar, waarbij zij zijn gevoegden de vermelding op de omslagen of op de Mresstrooken van nieuwsbladen en monsters, fdsmede op de monsters zelve of wel op eene de monsters gevoegde open mededeeling van den naam of de firma van den afzender, het beroep, de woonplaats, met aanduiding van de straat, het huis- en telefoonnummer, en het telegram-adres van den afzender. Het gewicht, dat eene zending gedrukte stukken, nieuwsbladen en monsters, onder een afzonderlijk a'dres niet mag te boven gaan, en het maximum der afmetingen van elk dier stukken wordt vastgesteld voor gedrukte stukken en nieuwspapieren, het gewicht op 3 kilogram; de afmetingen op 45 centimeter langs een der zijden of, indien zij zijn opgerold, op 75 centimeter in de lengte en 10 in doorsnede. J ubileum postzegels. Het SM. no. 353 bevat een Kon. besluit van den 23sten November 1912, waarbij wordt bepaald, dat ter gelegen heid vau het eeuwfeest van Nederlands herstelde onafhankelijkheid van Rijks wege jubileumpostzegels worden uit gegeven. De jubileumzegels dragen de beelte nissen van de Koningin en van de Koningen der Nederlanden, dan wel een aan de herdenking van het eeuw feest gewijd decoratief ontwerp. Zij zijn, zoolang de voorraad strékt, nevens de gewone postzegels, verkrijg baar in de waarden van 27,, 3, 5, 10, 127,» 20, 25, 50 cent en van 1, 21/,,, 5 en 10 gulden. Op de jubileumpostzegels zijn dezelfde bepalingen van toepassing, welke gelden voor de gewone postzegels. HULST, 28 Juli. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 11,75, rogge f8,00, wintergerst f zomergerst fO,—haver f6,00, erwten f 10,—, witteboonen f 12,— bruineboonen f 10,dui- venboonen fpaardenboonen fO,—boek weit f 0,lijnzaad f 10,70, koolzaad per iOOL. f19,aardappels f2, Boter per kilo f 1,30, eieren per 26 stuks i 1,00. Koers van Belgisch geld. (Medegedeeld door Van Heel Co.) Volgens Holl. noteering 47.78. Belg. 209.30. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 30 Juli: Meest matige Noordwestelijke tot Noordelijke wind. Meest zwaar bewolkt tot betrokken. Wellicht eenige regen. Zelfde warmtegraad. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend a. dat dit jaar voor den herijk van maten en gewichten zitting zal worden gehouden in een lokaal der o. 1. school te Axel op 5, 6, 7, 8 en 9 Augustus en wel als volgt Voor hen, wier familienaam begint met de letter A of B. Dinsdag 5 Augustus van 9 tot 12 uur. C of D. Woensdag 6 Augustus van 9 tot 12 uur. E, F, G of H. Woensdag 6 Augustus van 1 tot 4 uur. I, J, K of L. Donderdag 7 Augustus van 9 tot 12 uur. M, N of O. Donderdag 7 Augustus van 1 tot 4 uur. P, Q, R of S. Vrijdag 8 Augustus van 9 tot 12 uur. T, U of V. Vrijdag 8 Augustus van 1 tot 4 uur. W, X, Y of Z. Zaterdag 9 Augustus van*9 tot 12 uur; b. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aan geboden, om onderzocht te kunnen worden c. dat betaald moet worden voor het justeeren van gewichten en wel ten bate van 'sRyks schatkist; d. dat de maten en gewichten, die gestempeld worden met het afkeurings- merk niet in winkels enz. terugge bracht mógen worden e. dat de maten en gewichten voor het einde van het jaar 1913 gestempeld moeten zijn met de letter t en dat er bij verzuim of verhindering om van onder a genoemde zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Middelburg op 14 en 15 Augustus van 9 tot 12 uur en van 1 tot 4 uur en nil 30 Augustus eiken Donderdag en Vrijdag van 9 tot 1 uur; f. dat de milligram-gewichten niet op herijkzitting, maar alleen aan het ijkkantoor herykt kunnen worden (op zending per post franco). Axel, den 22 Juli 1913. De Burgemeester L. J. DEN HOLLANDER, De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Bij ons vertrek naar Bint Jansteen roepen we aan alle bekenden een hartelijk vaarwel toe en betuigen we onzen oprechten dank voor de gunst en het vertrouwen in zoo ruime mate ondervonden bij de uitoefening van ons bedrijf. Tevens deelen we mede, dat we onze Vleeschhouwerij en Herberg, met ingang van 1 Augustus a. s. hebben overgedaan aan Emile Pieters, wien we in de gunst van het publiek kunnen aanbevelen. Hoogachtend, M. DE MOOR en Echtgenoote. Axel, 29 Juli 1913. Mij aansluitende aan boven- staande, maakt ondergetee- kende aan het geacht publiek van Axel en omstreken bekend, dat hy zich aldaar met 1 Augustus a. s. zal vestigen als Door prorrfpte en zindelijke bediening hoopt hij zich hetzelfde vertrouwen waardig te maken, als door zijn voor ganger zooveel jaren is genoten. Onder minzame aanbeveling, Hoogachtend, EMILE PIETERS. Axel, 29 Juli 1913. De ondergeteekende maakt het geachte publiek bekend, dat hij zich hier als gevestigd heeft. Beleefd aanbevelend, F. P. SCHUTZ. Axel, Juli 1913. Advocaat en Procureur te Middelburg. is eiken ZATERDAG te AXEL te spre ken bij J. v. d. BON, vroeger L'Elcuse- Mahu. SCHIETVEREENIGING Het bestuur van bovengenoemde ver eeniging brengt ter kennis van belang hebbenden, dat op en 2 Augustus s. een zal worden gehouden. Medailles, alsmede andere prijzen zijn te bezichtigen by dhr. L. B. A. Rolff Lz. De Secretaris, J. CORNEL1SSE. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke yan den heer A. P. DE MUL, Dijkgraaf van den Capelle- polder, te Zaamslag, op Vrijdag den 1 Augustus 1913, des namidi 2 ure, verkoopen wassende op land van verkooper aan de Groenstraat te Zaamslag, alwaar te vergaderen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van ED. GOETHALS Az. te Koewacht, by Mej. J. Kerckhaert te Westdorpe, op Vrijdag den 8 Augustus 1913 des namiddags 3 ure, verkoopen aanhoorighedetf1 en het recht van erfpacht op den grond te West dorpe, kadastraal aldaar bekend in sectie C no. 1352, groot 2 A. 65 c. A. Jaarlijksche erfpacht 3,24. Aanvaarding by de betaling, zynde 1 maand na de toewijzing. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven der echtelieden AUG. VELLEMAN—Tim merman en krachtens verleend Rechter lijk bevel, in de herberg bij den heer D. Moerdijk te Zuiddorpe, op Maandag den 4 Augustus 1913, des namiddags 27, ure, verkoopen 'I verdere aanhoorigheden en erf te Zuiddorpe, kadastraal aldaar bekend in sectie B no. 1179 groot 2 aren 52 centiaren. Aanvaarden by de betaling zynde l maand na de toewijzing. Dadelijk daarna aan voormeld huis EENE PARTIJ De Notarissen Dregmans te Axel, Van der Moer te Terneuzen en Boerlage te Velzcn, zullen ten verzoeke van de Erven van den Heer J. HUIJSSEN te Terneuzen, aan diens sterfhuis in de Nieuwstraat aldaar, op Dinsdag den 5 Augustus 1913, des voormiddags tien ure, verkoopen bestaande hoofdzakelijk in Mahoniehouten Canapé's, Buffet, Secretaires, Tafels, I Amerik. Orgel, Stoelen met en zonder Kussens, r~ Haarden, Vul- en Keuken kachels, Pendules met Cou pes, Étagères, Schilderijen, M Lampen, Spiegels, antieke staande Klok, mahoniehouten Ledikant met Ressorts en toebehooren, Wasch- tafels, Parapluiestaander, Tapijten, Karpetten, Loopers met koperen Roeden, 2 Papegaaien met Kooien, 4 Tortelduiven, eene partij Boeken meest van godsdienstigen aard, Laurierboomeu, Weegschaal en Bas cule met Gewichten, KristalGlas-, Geleierd- en Aardewerk, Haard-, Wasch-, Keuken- en Schuurgeriet en 't geen meer te koop zal worden aangeboden.

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 3