Fantasie SOKKEN. A. E. C. KRUYSSE, m. wiïïi Sen Verzekering DE Leden ïan „Steunt Elkander". tegen het ontvangen van minderwaardige Artikelen dat n uitsluitend uw Goederen koopt Pleizisrboot Axel-Sent. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Groote keuze in trachten aan te besteden Openbare Verkooping. Ruim IV2 Heet. Tarwe, 3 Haver, I Rogge, - I Aardappelen, Niettegenstaande de Maatschappij vele wagens heeft laten aanmaken en door het loopen van extra-goederentrei nen, tracht in de behoeften van de noodige waggons te voorzien, gelukt dit niet altijd, en gebeurt het dezer dagen meermalen, dat door gebrek aan vol doend materieel, eerst 's avonds heel laat de aardbeien kunnen worden afge laden, zeer tot ongerief van exporteurs en tuinders. Avp. Door een veldwachter doodgeschoten. Zaterdagavond, toen veldwachter Kunst te Glanerbrug zekeren D. ten Wolde uit een café aldaar wilde verwijderen, pleegde deze ernstig verzet, hierin bij gestaan door een zestal kameraden, die den veldwachter op ergerlijke wijze mis handelden. Alhoewel bloedend verwond aan hoofd en handen en eeuige oogen- blikken bewusteloos door een hevigen slag op het hoofd, was Kunst nog bij machte zyn revolver af te vuren. Ten Wolde werd door het schot getroffen en zakte in elkaar. De inmiddels ge waarschuwde maréchaussees arresteer den de zes medeplichtigen, terwijl de veldwachter en Ten Wolde onder ge neeskundige behandeling werden ge steld. De toestand van eerstgenoemde was Zondagmorgen vry goed, terwijl Ten Wolde 's morgens om half acht is overleden. Maandag Crt. Te Arnhem wordt, naar de N. R. Crt. meldt, vermist zekere B., directeur van een reisbureau. Een som van ruim f 5700, opbrengst van reisbiljetten der S.S. toebebooreude, is mede ver dwenen, terwijl nog niet vaststaat of ook gelden van stoombootmaatschappijen ontbreken. Legaten. Wijlen de heer G. Naeff te Lochem heeft vermaakt 30.000 aan de provisorie van steun aan behoeitige ouden van dagen, 5000 aan het pensioenfonds van de Eerste Nederl. Kroonlederfabriek, ƒ2000 aan de Remonstr. Gemeente en 1000 aan het ziekenfonds aldaar. Avp. Smokkelen. In de buurt van Berg en Dal bij Nijmegen, op Duitsch grondgebied, zyn twee karren met vleeschwaren en likeuren in b0 genomen, welke uit Nederland waren binnengesmokkeld. Men schat de be- loopen boete op 25.000 Mark 15.000), aldus het A. v. d. D. Ontrouwe postbeambten. By de jongste verkiezingen voor de Prov. Staten en voor de Tweede Kamer kwamen een groot aantal kiezers te Amsterdam niet in het bezit van de officiëele oproepingskaart van het stad huis, aldus meldt de Lakkei. Een streng onderzoek heeft verdenking doen vallen op een tweetal hulpbestellers, die zich niet op behoorlijke wijze ge kweten zouden hebben van hun taak, om de officiëele oproepingen aan de geadresseerden te bezorgen. Bij een hunner zijn de kaarten, voor een heele wijk bestemd, te zijnen huize door de politie teruggevonden. Tegen twee bestellers is thans, naar wij vernemen, een klacht aanhangig gemaakt bij de justitie, die het verder onderzoek in deze zaak leidt. Wanneer men weet, dat vele kiezers moeilijk tot stemmen te bewegen zijn, wanneer zy de officieele oproepingskaart niet ontvangen hebben kan men nagaan hoeveel nadeel door ontrouwe bestellers aan een verkiezingscampagne kan worden toegebracht. De vorige week werd op een der buitenwegen onder Zevenbergen de haarvlecht van een meisje van 13 jaar afgesneden. De dader was niette vinden. Op 'n anderen weg is wederom van een meisje gedeeltelijk het haar afgesneden. Terstond is hiervan aangifte bij de politie gedaan, waarna de heele brigade marechaussee en de gemeentepolitie op onderzoek zijn uitgetrokken. Verschei- denen burgers stonden de politie bij' maar het zoeken in en langs korenvel den was niet gemakkelijk. Avp. De politie te Bergen op Zoom arresteerde den diamantslijper J. L. S 43 jaar oud, wonende te Gent. Zijn aanhouding was door de Belgische justitie verzocht. Hij heeft zich schul dig gemaakt aan verschillende verdui steringen van diamanten, naar men zegt tot een bedrag van 135.000 frs. Tel. De hitte in Amerika. De groote hitte in de Vereenigde Staten blijft aanhouden. Te New-York wees de thermometer Woensdagochtend om zes uur 28 gr. 3 m., maar steeg in den loop van den dag tot 38 gr. Er waren dien dag vijf sterfgevallen en tal van gevallen van zonnesteek. De hospitalen zijn niet meer toereikend om alle zieken op te nemen en men is dan ook verplicht geweest particuliere automobielen te leenen voor den ambulance-dienst. Uit Chicago worden 38 sterfgevallen tengevolge van de hitte gemeld. In Philadelphia is bet zoo warm, dat men in de restaurants in zijn hemds mouwen zit te lunchen en te dineeren. Te Gottysburg, waar 40.000 veteranen vereenigd zijn om den jaardag van een slag uit den Burgeroorlog te vieren, verleenen de veldhospitalen onderdak aan 500 hunner, die tengevolge van de hitte ziek zijn geworden. Tienduizend, die zich niet langer tegen de hooge temperatuur bestand voelden, hebben Gottysburg verlaten, voordat de feesten nog geëindigd waren. Aan het station te Leeds is Donder dag een oogenblik staking geweest, doordateen hen in een mand een ei had gelegd. Een witkiel, die een mand kippen moest wegbrengen, bemerkte dat een der hennen een ei had gelegd. Ten einde te voorkomen dat het breken zou, haalde hij het ei uit de mand en legde het op zijn berrie Een detective zag dit, arresteerde den kruier en nam het ei in beslag. Enkele minuten later had het geheele stationspersoneel het werk nedergelegd. Toen werd de inspec teur in kennis gesteld met hetgeen gebeurd was. Hij gelastte, dat de ge arresteerde wecjer in vrijheid zou wor den gesteld, waarop de beambten onmid dellijk het werk hervatten. De New-York Herald" deelt mede, dat te New-York is aangekomen de Engelsche aviateur Prank Clifford. Deze vertelde aan de hem interviewende reporters, dat hy van plan was een poging te doen om den Atlantischen Oceaan over te vliegen. Hij zeide„De nieuwigheid van mijn onderneming ligt in het gebruik van bevroren benzine. Ik stel me voor zooveel van die vloeistof in bevroren toestand mee te nemen, dat ik de helft van den afstand kan afleggen. Dan zal ik voor de andere helft benzine innemen op een boot, die halfweg zal worden gestationneerd. Ik zal bevroren benzine gebruiken, omdat er dan minder gevaar bestaat voor verbreking van den evenwichtstoestand in het toestel door condensatie van de vloeistof, wijl deze reeds in gecondenseerden toestand verkeert. Ik laat de benzinne tot een blok bevriezen en smelt dit onder het vliegen. „Mijn monoplan kan gemakkelijk een snelheid ontwikkelen van 100 mijlen per uur. Ik zal de zoog. „Korte route" nemen, zoodat een afstand van 3000 mijlen moet worden doorvlogen. En ik denk dus in ongeveer 30 uur mijn doel te hebben bereikt." Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 19. Pieter Bakker, 21 j., jm. en Elisabeth Penne, 1 j ,jd. 26. Jacob Goosen; 22 j., jm. en Suzanna Eli zabeth Baak, 21 j., jd. Jan de Putter, 22 j., jm. en Levina Scheele, 22 j., jd. Geboorten. 3. Jacobus Jan, z van Abraham de Jonge en Maria Leonie van Doeselaar. 6. Suzanna, d. van Maarten Leendert de Regt en Elizabeth Adriana de Kraker. Maria Jozina, d. van Pieter Moens en Elisabeth Maria Leen- houts. 7. Daniël, z. Abraham van der Beek en Aagje. Mlebek. Willem, z. van Michiel de Pooter en Ponlina VVagenaar. 8. Levinus Marinus, z. van Pieter Mechielsen en Johanna van Driel. lü. Ida Franchise, d. van Jacob Kosten en Helena Cornelia Frantjoise Riemens. 12. Willem Mattheus, z. van Johannes Willem de Feijter en Adriana Cornelissen. 19. Jan, z. van Maarten van Kerk voort en Jozina Ver- helst. Jan johannea, z. van Francois Buijze en Levina Willemsen. 23. Sjutke Uilkje, d. van Herman Pieter Michiel de Walle en Aaltje Kooistra. 24. Abraham, z. van Jacob Risseeuw en Cornelia Esther Wisse. Aaltje, d. van Adriaan van den Ende en Cornelia de Meester. Overlijden. 4. Magdalena van Pienbroek, 6 j., echtg. van Krijn Hamelink. 7. jochem jacobus Riemens, 25 j., z. van Adriaan (overl.) en Adriana van de Wege. 9. Pieter jansen, 78 j., weduwn. uit het le huwel. van Adriana van den Heuvel en uit het 2e of laatste huwel. van Magdalena Remijn. 10. Maatje de Putter, 50 j„ echtg. van jan Scheele. 19. Tanneke Dieleman, 1 m., d. van jacob en Adriana Willemsen. 28. jacobus jan de jonge, 3 w., z. van Abraham en Maria Leonie van Doese laar. 30. Pieter Oppeneer, 80 j., echtg. van Suzanna Hofman. AXEL, 5 Juli 1913. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe f9,_ a f 10,30, Rogge f7,50 A f8,20, Wintergerst fO,— A f Zomergerst f A f—Haver fO,— A fO, Erwten flO,— A F 11,50 Paardeboonen f—,-- A fDui ven boonen f—A f Witteboonen f Bruineboonen f A f Boekweit f—,— f~ iLijnzaad f A f Aardappels fO,A fO,Koolzaad per zak van 100 liters f— HULST, 7 Juli. Ter graanmarkt van heden (Dinsdag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,2 rogge f8,25, wintergerst f, zomergerst fhaver f7,—, erwten f 10,50, witteboonen f 1bruineboonen f 10,dui- venboonen fpaardenboonen f 0,boek weit fO,—lijnzaad f 10,75, koolzaad per 100 L. fO,—aardappels f2,—. Boter per kilo f 1,15, eieren per 26 stuks f 1,00. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt (by Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 9 Juli: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk enkele regenbuien. Zelfde warmtegraad. V Getrouwd J. B. T. HUGENHOLTZ, Pred. te Vledder E N E. M. POUWELSEN, die ook namens wederzijdsche familie hunnen liarteiyken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Axel 7 Juli 1913. Antwerpen Zy, die op 15 Juli a. s. de reis naar GENT willen mede maken met de Reisclub, kunnen zich daartoe aan melden bij het Bestuur. De kosten bedragen f I per persoon. De Voorzitter, M. DE KRIJGER. N. 15. Tevens gelegenheid tot aan gifte van nieuwe leden. Stemt met ons op a. s. Vrydag den heer aftredend lid. Een man, die de belangen van den werkman voorstaat. VELE LEDEN. De ondergeteekende zal namens den heer A. MARING te Axel, op Donderdag 17 Juli 1913, des namiddags ten 6 ure, in „De Wachtzaal" ten huize van ge noemden heer Maring, bij enkele inschrijving Het bouwen van TWEE WOON HUIZEN, EEN PAKHUIS, enz., met by levering van bouwstoffen, In drie perceelena. Metselwerk, b. Timmerwerk, enz., c. Schilder en Glaswerk. Bestek en teekening liggen van af heden ter inzage in voornoemd café. Plaatselijke aanwys op den dag der besteding. De Bouwkundige, C. VAN DEN BROEKE J.Pz. Axel, 8 Juli '13. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van dhr. CH. L. DELLAERT te Axel, op Donderdag den 17 Juli 1913, des namiddags 2 ure, verkoopen wassende in den Smits-Coegora- polder, gemeente Axel, tegen de hofstede bewoond door J. van Cad- sand Dz., alwaar te vergaderen. IS:

Axelsche Courant | 1913 | | pagina 3